forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka specijal 15 - Starlight

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 09/11/2016 : 21:26:25


Prije četrdeset godina, Duke McQueen bio je svemirski junak koji je spasio svijet od tirana. Ali onda se vratio kući, oženio, dobio djecu i postao starac kojem su ostale samo uspomene... Sve dok se jedne večeri stara, blještava raketa nije spustila s neba i pozvala ga u posljednju avanturu.

Kolorka Specijal 15 • Starlight: Povratak Dukea McQueena • 208 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Mark Millar • Crtež Goran Parlov • Prijevod Josip Sršen • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.11.2016. • Cijena 160 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-15-starlight-povratak-dukea-mcqueena/407/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
izivko Posted - 05/10/2021 : 11:03:38
Preletio sam onako i vidio da je nekakav fantasy horror s dosta šokantnih scena.

Preskačem onda, hvala. Ipak je tu 180 stranica a vidim i nastavlja se.
ridiculus Posted - 05/10/2021 : 10:36:47
quote:
Originally posted by izivko

A šta kažete na The Magic Order?



Ja kažem... ok, možda je bolje da ne kažem previše.

Najgori strip "visoke produkcije" koji sam skoro pročitao.
Chui Posted - 05/10/2021 : 09:30:12
Starlight mi je na početku simpa, a kasnije prema kraju je čisto ok al ništa ne bih propustio ni da ga nisam pročitao.
izivko Posted - 04/10/2021 : 23:27:40
A šta kažete na The Magic Order?
going going Posted - 04/10/2021 : 23:07:08
Meni su Millarovi Ultimativni za sad najbolji strip koji sam procitao a da za njega on potpisuje scenario. I voleo bih da vidim da neko kod nas objavi i drugi deo. Posle toga ide prvi deo Kick Ass. Bas sam planirao da na Jesenjoj stripomaniji CK nabavim Kick Ass 3 po super povoljnoj ceni ali je izgleda rasprodat, taj treci i cetvrti deo su izgleda radili u znatno manjem tirazu nego prva dva dela.

Nabavio sam Spidermana i Crnu Macku nedavno ali to je izgleda tek pocetak duze price? Planiram da nabavim Starca Logana i mozda cak i Jupiterovo nasledje.
DiSkAcH Posted - 04/10/2021 : 11:26:22
Ja sam malo bacio oko na ono što sam čitao od Millara.
Dakle Starlight koji mi je super, Old Man Logan mi je ODLIČAN, Kick-Ass isto kao OML i Chrononauts koji je bzvz, teški prosjek.
Tako da što se mene tiče, dobar je Millar. ;)
prop_ovednik Posted - 04/10/2021 : 10:28:01
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by prop_ovednik

Ne znam ima li što Millarovo vrijedno objavljivanja, čak ni Red Son mi nije nešto.


Ultimates, Superman Adventures, Wolverine, Aztek (Grant Morrison je koscenarist).



Nisam čitao ništa od ovoga, priznajem.
Nakon "Kick-Ass", "Superman", "Nemesis" i još nečega (ne pamtim sad sve) sam se nekako posvađao s njime...
Mr. Bushido Posted - 04/10/2021 : 10:26:55
quote:
Originally posted by ridiculus

Aztek mi je relativno drag strip, ali nisam siguran da bih ga nazvao dobrim. Interesantnim, da. Verovatno je bolje biti interesantan ali sa puno tehničkih mana nego obrnuto. Svejedno, ne završava se, samo je prekinut.


Zapravo se završava, ali u Morrisonovom JLA.

quote:
Originally posted by ridiculus

Superman Adventures, da, ali to je za mlađe pa ne znam da li bi se neko latio objavljivanja.


Nekoliko se domaćih izdavača posvetilo izdavanju stripova za djecu, tako da nije nemoguće da ga vidimo na ovim prostorima.
ridiculus Posted - 04/10/2021 : 10:00:30
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by prop_ovednik

Ne znam ima li što Millarovo vrijedno objavljivanja, čak ni Red Son mi nije nešto.


Ultimates, Superman Adventures, Wolverine, Aztek (Grant Morrison je koscenarist).



Aztek mi je relativno drag strip, ali nisam siguran da bih ga nazvao dobrim. Interesantnim, da. Verovatno je bolje biti interesantan ali sa puno tehničkih mana nego obrnuto. Svejedno, ne završava se, samo je prekinut. Drugo, crtač je suvi prosek - ne pričam o stilu, već o pripovedanju, tj. povezivanju kadrova. Ali lepo se može videti razlika između Morrisona i Millara, pisali su epizode naizmenično.

Superman Adventures, da, ali to je za mlađe pa ne znam da li bi se neko latio objavljivanja. Millar je dobar kada treba da piše za decu. Onda je, iz nekog razloga, pomislio da je to prevazišao, pa je počeo da piše "zrelije" stvari, koje su isto toliko zrele koliko i dečji radovi, samo su lošije.

I Marvel 1985. je solidan, to je crtao Tommy Lee Edwards. Ako ništa drugo, Millar obično ima stvarno dobar izbor saradnika.

Čekam da neko pročita Trouble, a onda se samoubije.
Mr. Bushido Posted - 04/10/2021 : 09:32:53
quote:
Originally posted by prop_ovednik

Ne znam ima li što Millarovo vrijedno objavljivanja, čak ni Red Son mi nije nešto.


Ultimates, Superman Adventures, Wolverine, Aztek (Grant Morrison je koscenarist).
prop_ovednik Posted - 04/10/2021 : 08:23:16
Ne znam ima li što Millarovo vrijedno objavljivanja, čak ni Red Son mi nije nešto. Ali crtež je dobar, zato ga i imam u kolekciji.
Chui Posted - 03/10/2021 : 23:55:06
Millar si voli zapravo od stripa napraviti potencijalni scenarij za neki film koji bi trebao imati dobru komercijalnu prođu gdje će zgrnuti dosta para. Tako je i sa Starlightom: zabavan i komercijalan mix klišea, nostalgije, lakog humora, akcije i spektakla. Da Parlov nije crtao mislim da Marko to i nebi objavio za Fibru.
going going Posted - 03/10/2021 : 20:49:52
quote:
Originally posted by zarmix

Starlight odlično započinje, priča se zanimljivo postavlja, humor je inteligentan, likovi dopadljivi. Crtež i boja, a dijelom i scenarij podsjećaju na Inkala što i dan danas predstavlja kompliment, podrazumijeva kvalitetu. Jako dobro je vidjeti što Parlov radi vani. Lakoća njegova crteža, nepogrešivost anatomija, perspektive karakteristična je za najveće majstore (Moebius, Font).

No, pojednostavljen pristup u Starlightu odmah je vidljiv, što nužno ne smeta kad se prihvati da je strip rađen za široku publiku.
Ali, nakon početnog uspješnog slaganja strukture i fabule, kreće jurnjava, akcija,... toliko tipična za holywoodske blockbustere, da bi na kraju po ustaljenom šablonu, uslijedio neizbježni happyend s cijelim nizom objašnjenja, nepotrebnih zaključaka, za sve one koji nisu tobože shvatili sve, što baca određenu sjenku na kompletan strip i ograničava njegov krajnji umjetnički domet.





Potpis!
Moja ocena bi bila 7/10 (crtez maestralan i za 10/10)
jaki Posted - 13/04/2021 : 14:39:55
Bar će Parlov dobiti dio kolača
verab Posted - 13/04/2021 : 13:49:13
uskoro i film.

https://bleedingcool.com/movies/starlight-20th-century-studios-joe-cornish-mark-millar/?utm_source=Facebook&utm_medium=Social
Macon Posted - 14/10/2019 : 22:02:06
quote:
Originally posted by zarmix

Starlight odlično započinje, priča se zanimljivo postavlja, humor je inteligentan, likovi dopadljivi. Crtež i boja, a dijelom i scenarij podsjećaju na Inkala što i dan danas predstavlja kompliment, podrazumijeva kvalitetu. Jako dobro je vidjeti što Parlov radi vani. Lakoća njegova crteža, nepogrešivost anatomija, perspektive karakteristična je za najveće majstore (Moebius, Font).

No, pojednostavljen pristup u Starlightu odmah je vidljiv, što nužno ne smeta kad se prihvati da je strip rađen za široku publiku.
Ali, nakon početnog uspješnog slaganja strukture i fabule, kreće jurnjava, akcija,... toliko tipična za holywoodske blockbustere, da bi na kraju po ustaljenom šablonu, uslijedio neizbježni happyend s cijelim nizom objašnjenja, nepotrebnih zaključaka, za sve one koji nisu tobože shvatili sve, što baca određenu sjenku na kompletan strip i ograničava njegov krajnji umjetnički domet.

Enivej, hvala Marku i Fibri na objavljivanju radova naših autora. Mislim da je to sjajna politika jer uz najbolje stvari inozemnih autora, uvijek postoji zanimanje za djela naših autora, tim više što ista u pravilu spadaju u vrh svjetske i europske produkcije, bla, bla, bla.



Odličan osvrt. Baš sam pročitao i slažem se sa svim. U prvoj trećini priče sam uživao ali onda mi je postalo malo predvidljivo.

Crtež, montaža i kolor su majstorski. Humor je dobar, rad je nepretenciozan i posvjeta klasicima. Drugi ste več sve napisali.
NESVRSTANI Posted - 23/09/2019 : 23:26:25
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Jedina mana mu je šta se brzo čita.



Meni to nije mana, prije plus. Znači da je pitko i čitljivo štivo.

A može se vrijeme posvetiti i odličnom crtežu.

Nažalost zbog velikog broja stripova koje čitam često samo preletim crtačka remek-djela što me užasava.


Slažen se.
Ovo "mana" je bilo ironično. Volija bi da se duže čita samo za produžit gušt.
Peyo Posted - 23/09/2019 : 22:39:16
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Jedina mana mu je šta se brzo čita.



Meni to nije mana, prije plus. Znači da je pitko i čitljivo štivo.

A može se vrijeme posvetiti i odličnom crtežu.

Nažalost zbog velikog broja stripova koje čitam često samo preletim crtačka remek-djela što me užasava.
NESVRSTANI Posted - 23/09/2019 : 20:39:41
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by supermark

meni je ovo odlično
dugo sam imao predrasude jer se ovo karakterizira kao strip za djecu, ali me baš zabavilo
pitko i zabavno.. odsada ovo preporučam svima koji vole jednostavni SF

p.s. skice na kraju su odlične, šteta što ovo nije objavljeno crno bijelo za nas starije
ali, jbga, djeca vole šareno, a ovo je strip i za njih



hebote,pa ja sam skroz zaboravio na ovaj strip.

počeo sam nedavno da pored nabavke novih fibri,polako popunjavam i rupe od ranije,i imam neki spisak po kome idem,ali sam skroz smetnuo sa uma Starlajt - a po nekim kritikama ovde (Pejovom pre svega),kapiram da će mi se sigurno dopasti + obožavam Parlova.

tako da je strip dopisan na listu,i to je pri vrhu za odstrel.


Jedina mana mu je šta se brzo čita.
Crtež fantastičan. Parlov u Moebius stilu.
DiSkAcH Posted - 23/09/2019 : 20:00:31
Odličan je Starlight, jedan od prvih stripova koje sam kupio.
Moderni Flash Gordon. ;)

Leteće alfe, dukat i ostali HR proizvodi i slični easter eggovi odlični.
anto Posted - 22/09/2019 : 22:24:24
quote:
Originally posted by supermark

meni je ovo odlično
dugo sam imao predrasude jer se ovo karakterizira kao strip za djecu, ali me baš zabavilo
pitko i zabavno.. odsada ovo preporučam svima koji vole jednostavni SF

p.s. skice na kraju su odlične, šteta što ovo nije objavljeno crno bijelo za nas starije
ali, jbga, djeca vole šareno, a ovo je strip i za njih



hebote,pa ja sam skroz zaboravio na ovaj strip.

počeo sam nedavno da pored nabavke novih fibri,polako popunjavam i rupe od ranije,i imam neki spisak po kome idem,ali sam skroz smetnuo sa uma Starlajt - a po nekim kritikama ovde (Pejovom pre svega),kapiram da će mi se sigurno dopasti + obožavam Parlova.

tako da je strip dopisan na listu,i to je pri vrhu za odstrel.
supermark Posted - 21/09/2019 : 17:41:34
meni je ovo odlično
dugo sam imao predrasude jer se ovo karakterizira kao strip za djecu, ali me baš zabavilo
pitko i zabavno.. odsada ovo preporučam svima koji vole jednostavni SF

p.s. skice na kraju su odlične, šteta što ovo nije objavljeno crno bijelo za nas starije
ali, jbga, djeca vole šareno, a ovo je strip i za njih
hrvoje23 Posted - 31/08/2018 : 15:19:06
Osobno jako zabavno i opuštajuće! Ne sjećam se kad sam zadnji puta nakon što sam pročitao strip imao želju da ga odmah pročitam još jednom.
Ernie Pike Posted - 10/06/2017 : 14:05:11
Starlight je dobra zafrkancija na račun SF pulp avantura. Meni je zabavan.
Parlovljev crtež je izvrstan.
pcoro Posted - 29/05/2017 : 23:13:21
quote:
Originally posted by jurica

uzeo na CRŠ-u s malo zakašnjenja i odmah ga posudio drugu B. jer mi je I. prije toga rekao da je strip sranje.

B. ga vratio i veli - "sranje je".

evo, svi se slažu da je sranje, mislim ja. doduše, nije mi žao što sam ga uzeo jer ovaj moebiusarlov crtež je već na prvi pogled maestralan (na drugi još maestralniji, iako se na drugi pogled sve manje vidi ona Moebius, a sve više Parlov strana)...

...nakon svega toga, što reći osim da se uvijek treba s dozom skepse pristupiti tuđem mišljenju. strip je najmanje jednako dobro napisan koliko dobro je i nacrtan.

remek djelo.

glupo mi je uopće argumentirati zašto. neki ne vole cinizam, pa su ga vjerojatno potisnuli i sami sebe zavaravaju da se radi o nekakvoj toploj i naivnoj priči koja je posveta mladosti i pustolovini. OK. ne želim sad ja nikome uništavati osjećaj superiornosti koji spram Millara osjećaju.

čisto ono... pitanjce za razmišljanje... tridesetih, kad je Flash Gordon (očigledni templejt) u Americi počeo izlaziti, zašto je bilo važno sakriti stanje u državi nekakvim personificiranjem "američkog sna" u obliku vrlog i plemenitog superjunaka koji spašava druge svjetove? i zašto bi zaboga sad Millar s ironičnim odmakom upozoravao da se isti arhetip, evo, vraća, stariji, istrošen, ali jednako plemenit i ispravan?

u zadnje vrijeme i sam pokušavam bježati od pretjeranog cinizma, jer se čini da nam se kultura pretvorila u glorificiranje onoga što je TBF svojevremeno zvao "splitsko stanje uma", a što je postalo "globalno stanje uma". međutim, ovdje mi je sve to izvedeno toliko simpatično i toliko mi je bilo potrebno da netko kroz strip demistificira sve ove degutantne zloupotrebe strip junaka u kinematografiji, da sam uživao u svakoj stranici.

hvala Marko, hvala Gorane (pogotovo ako čitaš) i hvala Mark (iako, očigledno, nećeš vidjeti zahvalu :-))



Meni se ova teorija o ciničnom Starlightu čini prenategnuta. Kao da si otišao preduboko... ali ako mi opet dođe pod ruku, pročitaću pa ću da vidim ima li ikakvih naznaka da je to zaista tako. Ali crtez je baš lijep!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000