forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Posljednji Božić George

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zagor-te-nay Posted - 26/12/2016 : 00:30:56


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Mrkva Posted - 28/12/2016 : 15:22:37
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by Mrkva

+1, ne mogu smisliti taj njonjavi pjesmuljak, ali zato je Faith pjesma mog zivota.

R. I. P.



"Careless Whisper", "Club Tropicana", "I'm Your Man", "Freedom".....?
Naravno, sve to u tadašnje doba i isključivo kao duet "Wham".



Pa naravno, prijatelju, znas da imam bas takvu dusu da otkidam na navedene stvari :)
Dukidule Posted - 27/12/2016 : 21:16:10
quote:
Originally posted by Mrkva

+1, ne mogu smisliti taj njonjavi pjesmuljak, ali zato je Faith pjesma mog zivota.

R. I. P.



"Careless Whisper", "Club Tropicana", "I'm Your Man", "Freedom".....?
Naravno, sve to u tadašnje doba i isključivo kao duet "Wham".
manhunter Posted - 27/12/2016 : 07:44:55
I da završimo sa ovom temom:
http://www.blic.rs/kultura/vesti/tajna-aktivnost-dzordza-majkla-koja-baca-novu-svetlost-na-njegovu-licnost/2fr3mkn
manhunter Posted - 27/12/2016 : 00:04:04
Više nego idiotski. Globinjo ga je već upozorio, pa se neću mešati.
NESVRSTANI Posted - 26/12/2016 : 23:44:02
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by KRAS

da, i bil kozbi je odlično terao komendiju
i onaj englez je pravio odlične dečije emisije


Druze, stvarno ne kontam zasto poredis Georgea sa ovim monstrumima. Covjek je bio peder, niti je koga silovao, niti je zlostavljao djecu. Koliko znamo, nikad nista lose nije uradio protiv necije volje.



Da.
Uspoređivat ga sa ovima je stvarno idiotski.
King Warrior Posted - 26/12/2016 : 23:20:40
quote:
Originally posted by KRAS

da, i bil kozbi je odlično terao komendiju
i onaj englez je pravio odlične dečije emisije


Druze, stvarno ne kontam zasto poredis Georgea sa ovim monstrumima. Covjek je bio peder, niti je koga silovao, niti je zlostavljao djecu. Koliko znamo, nikad nista lose nije uradio protiv necije volje.
Zagor-te-nay Posted - 26/12/2016 : 22:34:23
Evo jedna za moraliste;
KRAS Posted - 26/12/2016 : 22:04:17
da, i bil kozbi je odlično terao komendiju
i onaj englez je pravio odlične dečije emisije


za žorža dva topica a za hor crvene armije ni jedan
klasična odvratna malograđanština
to je mene isprovociralo
kao želite ispasti fulkul a u mojim očima ispali ste .....
pozzz
kiky Posted - 26/12/2016 : 21:45:29
a šta ti zapravo hočeš? ja sam na valjanim postavkama analizirao georgea kao posrnulog, nezrelog i slabog čovjeka. ja imam te neke vrijednosti koje tražim/želim u čovjeku, umjetniku, radniku, hranitelju, svejedno... koje george baš i nije ispunio! to je moje pravo! i šta to tebe dira? ti si odlučio da ga pamtiš kao sjajnog pjevača! super! tvoje pravo. slušaj i uživaj u njem. ne branim ti to. ne dira me to.

a lako za madonnu i njezino javno raspeće, isprazne a opet proračunate šok-tehnike i lezbo-igrice. problem je što ona u posljednje vrijeme propagira nešto puno opasnije... hillary clinton.
manhunter Posted - 26/12/2016 : 21:22:27
quote:
Originally posted by kiky

o presvetog mi marxa i rose luxemburg, nije problem u tome što ga je george volio primati, ali je barem morao biti svjestan da ako će ga tražiti i primati po javnim weceima da će za to dobiti/pokupiti puno više nego što je mislio. kaže manhunter DEPRESIJA, ja kažem NEODGOVORNOST. u oba slučaja, nema isprike. netko može javno odvojiti javni/profesionalni i privatni život osobe, ali zašto bi bilo loše sve to sagledati u paketu? privatni život, privatne navike čine praktički osnovu, jezgru osobe koje se ispisuju na njegovom, ne samo karakteru, nego i često puta i javno-profesionalnom djelovanju. a ja kao psihoanalitičar/lakanovac niti ne mogu drugačije nego tako razmišljati, analizirati i suditi.

i da kažem onda i da mi taj njegov pop-soul izričaj nikada nije bio napeti osobit.



Moraću da nedovoljno ocenim tvoje psihoanalitičarske sposobnosti, dragi kolega.

Uzrok i posledice su uvek u sprezi. Samo što ti ovde malo mešaš uzrok.
Depresija je bolest, koja se manifestuje psihofizički. Po čemu bi to bilo neodgovorno? Prema kome? Ukoliko je hteo da praktikuje seks po javnim toaletima, to je njegov izbor, zar ne? Kakve veze to ima sa njegovom pesmama?

Šta onda reći za Madonnu, koja masturbira sa raspećem, propagira gej-lezbo seks i sl? George ništa od svojih sklonosti nije propagirao u svojim spotovima i na koncertima, meni dovoljno.
Poli Posted - 26/12/2016 : 20:34:27



My daddy got here on the gravy train
I guess my mama had a real bad start to the game
They went walking and she took his name
Round here

There was dancing in the afternoons those days
Waiting tables, chasing girls with the money he made
It was 1957, and love felt the same, love felt the same

Frightened little girl, she makes a break
Into the arms of... something better
Round here

I hear my mama call in Kingsbury Park
Just me and David and a football that glowed in the dark
Waiting patiently to make my mark
Round here

And I remember my first day at school
And I remember trouble, and thinking I was so cool
I remember it all, like yesterday

Don't you

Every time I try to leave this place
Something inside says, "You can do better"
Round here

So come with me, let me show you where I've lived
I want to put my hands in this earth again
Music fell like rain to the streets
The Specials and The Jam, to The Beat
Even though I think I've seen everything there is to see of this world
I gotta be thankful that this crowded space
Is the place of my birth

When all that I wanted, was to be someone.

Two little Hitlers in an old church hall
Some cheesy covers and those neighbours that banged on the walls
Andy says it's time to show them all
Round here

Please sir, we two have other plans
Please sir you would not understand,
What's going on
Is magical, can't you see
That some of us do more than dream

Every time I try to leave this place
Something inside says, "Keep on keeping, on and on...."
Around here

So come with me, let me show you where I've lived
I want to put my hands in this earth again
Music fell like rain to the streets
The Specials and The Jam, ABC
Even though I think I've seen everything there is to see of this world
I gotta be thankful that this crowded space
Is the place of my birth

My birth,
In this town,
Yes I guess I got to be someone

To be somebody
In the Beautiful city

This place I call home
These streets of London
It's everything I know (everything and everybody)
On the streets of London
I want to thank you

My daddy got here on the gravy train.









Is that enough?
I think it's over
See, everything has changed
And all this hatred may just make me strong enough
To walk away

They may chase me to the ends of the earth
But I've got you babe
And they may strip me of the things that I've worked for
But I've had my say

So hear me now
I've enough of these chains
I know they're of my making
No one else to blame for where I stand today
I've no memory of truth
But suddenly the audience is so cruel
So God, hey God you know why I'm through

Through

I guess it's tough, I guess I'm older
And everything must change
But all this cruelty and money instead of love
People, have we no shame?

They may chase me to the ends of the earth
But I've got you babe
And they may take away the things that I've worked for
But you'll pull me through

It's so clear to me now
I've enough of these chains
Life is there for the taking
What kind of fool would remain in this cheap gilded cage
I've no memory of truth
But suddenly the audience is so cruel
Oh God, I'm sorry

I think I'm through
I think I'm through
I think I'm, I know I'm...


Mrkva Posted - 26/12/2016 : 19:30:51
quote:
Originally posted by kiky

o presvetog mi marxa i rose luxemburg, nije problem u tome što ga je george volio primati, ali je barem morao biti svjestan da ako će ga tražiti i primati po javnim weceima da će za to dobiti/pokupiti puno više nego što je mislio. kaže manhunter DEPRESIJA, ja kažem NEODGOVORNOST. u oba slučaja, nema isprike. netko može javno odvojiti javni/profesionalni i privatni život osobe, ali zašto bi bilo loše sve to sagledati u paketu? privatni život, privatne navike čine praktički osnovu, jezgru osobe koje se ispisuju na njegovom, ne samo karakteru, nego i često puta i javno-profesionalnom djelovanju. a ja kao psihoanalitičar/lakanovac niti ne mogu drugačije nego tako razmišljati, analizirati i suditi.

i da kažem onda i da mi taj njegov pop-soul izričaj nikada nije bio napeti osobit.



Srce, nije da se slazem s tobom, ali bome mi je falilo tvoje lakanovanje cak i kad se prica o dorucku :) nadam se da ces se cesce ukazati!
Mislim da je konacni zakljucak sljedeci: cak i da njegovo ponasanje bjese, kako ti kazes, NEODGOVORNOST, ta neodgovornost nije ucinila stetu tebi ili meni, pa ga onda i ne mozemo demonizirati ili se nasladivati nad njegovom preuranjenom smrcu u stilu "pravo mu budi". Bilo je gresaka, ali lako je s tim greskama suosjecati, barem meni.
kiky Posted - 26/12/2016 : 19:13:31
o presvetog mi marxa i rose luxemburg, nije problem u tome što ga je george volio primati, ali je barem morao biti svjestan da ako će ga tražiti i primati po javnim weceima da će za to dobiti/pokupiti puno više nego što je mislio. kaže manhunter DEPRESIJA, ja kažem NEODGOVORNOST. u oba slučaja, nema isprike. netko može javno odvojiti javni/profesionalni i privatni život osobe, ali zašto bi bilo loše sve to sagledati u paketu? privatni život, privatne navike čine praktički osnovu, jezgru osobe koje se ispisuju na njegovom, ne samo karakteru, nego i često puta i javno-profesionalnom djelovanju. a ja kao psihoanalitičar/lakanovac niti ne mogu drugačije nego tako razmišljati, analizirati i suditi.

i da kažem onda i da mi taj njegov pop-soul izričaj nikada nije bio napeti osobit.
Obi-wan Posted - 26/12/2016 : 19:02:10
quote:
Originally posted by kiky

a sve što je kras (na svoj karakterističan način) rekao stoji, i to predstavlja jedan (značajniji) dio george michealove ličnosti. izgleda da je upravo taj "neuredni", privatni dio georgovog života, koji je bio sve samo ne uzoran, i uzrok njegove preuranjene smrti.


Nije tome mjesto ovdje.
Ja ću pamtiti njegove pjesme, a kako je živio, njegova stvar.
ken2 Posted - 26/12/2016 : 19:01:05
velikan
i kao pjevač
a izgleda i u privatnom životu
nije tajio svoju seksualnu orijentaciju
a tajio je humanitarni rad
obični, mali ljudi, taje obrnuto od njega
manhunter Posted - 26/12/2016 : 18:06:00
quote:
Originally posted by kiky

a sve što je kras (na svoj karakterističan način) rekao stoji, i to predstavlja jedan (značajniji) dio george michealove ličnosti. izgleda da je upravo taj "neuredni", privatni dio georgovog života, koji je bio sve samo ne uzoran, i uzrok njegove preuranjene smrti.



Pošto je sveopšte poznato da pop-rock zvezde žive zdravim i uzornim životom?

Koliko sam ja pročitao i primetio, ovako je krenuo da živi tek posle par događaja koji su mu se desili. To jest, u par godina je izgubio i majku i životnog partnera. Depresija i nagon za samouništenjem su doneli sve ostalo.

Ispada da su Bowie i Prince bili članovi hora Bečkih dečaka nasuprot GM. Šta su oni radili na seksualnom polju je prava devijacija, ali nema goreg od pušenja nekom tipu u javnom wc-u.

Do 1998. godine je Michael doneo neke od nezaboravnih hitova, a šta je posle toga radio (a i pre) u svoje privatno vreme, nije moj problem.


kiky Posted - 26/12/2016 : 17:56:43
a sve što je kras (na svoj karakterističan način) rekao stoji, i to predstavlja jedan (značajniji) dio george michealove ličnosti. izgleda da je upravo taj "neuredni", privatni dio georgovog života, koji je bio sve samo ne uzoran, i uzrok njegove preuranjene smrti.
brni Posted - 26/12/2016 : 17:27:07
Njegov sam veliki fan, odlican pjevac i zabavljac, stvarno steta sta je otisao ovako rano..

RIP
globinjo Posted - 26/12/2016 : 16:18:41
quote:
Originally posted by KRAS

izvinjavam se.nije uzor već idoli iz mladosti-gutač kita, pedofil i kurvetina bez premca...
davno sam ja reko, prokleta bila 87godina kad je MTV provalio u naš MIR i otrovao omladinu...


aj prestani jer ću te banirat do idućeg Božića...ako nemaš šta pametno reći ili napisat-odjezdi s topica...napravi ti tisućiti dio šta je on napravio u životu pa se javi...
globinjo Posted - 26/12/2016 : 16:16:35
Bogatstvo prerano preminuloga Georgea Michaela procjenjuje se na oko 200 milijuna dolara (oko 1,3 milijarde kuna), ali svi koji su ga poznavali kažu kako mu novac nikad nije bio važan, zato ga je rado i dijelio s drugima. Pjevač je život posvetio pomaganju potrebitima, ali daleko od očiju javnosti.


'Nije htio biti jedan od onih licemjera koji sudjeluju u humanitarnim akcijama samo da bi se pisalo o njemu. To je radio tajno jer je bio čovjek velikoga srca', rekli su prijatelji.

Iako je za života molio da se o njegovim dobročiniteljskim djelima ne govori, mnogi su sad prekršili to obećanje i svjedoče o pjevačevim hvale vrijednim aktivnostima.



'Nakon što nam se javila mlada žena koja je očajnički htjela postati majka, ali nije mogla zatrudnjeti bez tretmana umjetne oplodnje, za koji nije imala novca, George Michael nazvao nas je dan poslije i anonimno joj uplatio 15.000 funti (oko 132.000 kuna)', objavio je na Twitteru Richard Osman, televizijski voditelj na BBC-ju.

Na njegovu priču nadovezao se svjedok koji je Georgea Michaela svojedobno vidio kako u kafiću daje novac ženi koja je plakala zbog financijskih problema i dugova iz kojih se nikako nije mogla izvući.

'Htio je ostati anoniman pa je ček na kojemu je ispisao iznos od 25.000 funti (oko 220.000 kuna) dao konobarici zamolivši je da ga preda gospođi', prisjetio se muškarac.

Glazbenik je godinama volontirao u centru za beskućnike, a redovito je uplaćivao novac i udrugama koje su se brinule za djecu.

'Dao nam je milijune, ali izričito nam je branio da mu ime spominjemo u javnosti. Njemu u čast planirali smo organizirati veliki koncert sljedeće godine, na naš 30. rođendan', rekla je Esther Rantzen, osnivačica udruge Childline.

LONDON - JULY 02: (L to R) Musicians Pete Townshend from The Who, George Michael and David Gilmour from Pink Floyd perform Getty Images

George Michael 2007. u Londonu je održao spektakularan koncert za medicinske sestre i tehničare. Tako im se zahvalio za svu brigu i ljubav kojima su obasipali njegovu majku dok je ležala u bolnici prije nego što je umrla.

Sav prihod od prodaje hit singla 'Jesus To a Child' iz 1996. dao je u humanitarne svrhe, a isto je napravio i s pjesmama 'Last Christmas' te 'Everything She Wants', dok je zaradu od 'Don't Let the Sun Go Down On Me' dao centru za oboljele od AIDS-a i udruzi za djecu.

Prije 16 godina od privatnoga kolekcionara kupio je klavir pokojnoga Johna Lennona iz The Beatlesa. Za instrument je izdvojio 1,45 milijuna funti (oko 12,8 milijuna kuna).

'Htio je da klavir, na kojemu je John skladao 'Imagine', zauvijek ostane u Lennonovoj rodnoj Velikoj Britaniji. Dao ga je muzeju u Liverpoolu', rekao je kustos.

Glazbenik je umro na Božić od srčanoga zastoja u 54. godini.
velka031 Posted - 26/12/2016 : 14:46:21
R.I.P.
KRAS Posted - 26/12/2016 : 14:27:16
izvinjavam se.nije uzor već idoli iz mladosti-gutač kita, pedofil i kurvetina bez premca...
davno sam ja reko, prokleta bila 87godina kad je MTV provalio u naš MIR i otrovao omladinu...
lwood Posted - 26/12/2016 : 13:44:14
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by KRAS

svašta
ja sam sve ove godina mislio da tto pjeva neka žena



To valjda dovoljno govori za sebe.



neznam ni jednu njegovu pjesmu.a evo danas sam sazno da je ova last kristmas njegova
nego, čitam po portalima
da je drogiran pravio saobraćajke, da je pušio krek, da je pušio kite po parkinzima eleja, da mu je momak imao sidu

kome takva osoba može biti uzor,ova čitulja od tebe je iznenađujuća



A eto vidiš, mene savršeno boli šta je on radio sa svojim životom. I ne znam kakav bi on trebalo da predstavlja uzor? Imao je predivan glas, odlične pesme, a to je otprilike sve što tražim od jednog pevača.
Lažno moralisanje tipa "pušio je nekome u javnom wc-u" ili "drogirao se, a dečko mu je imao sidu" ostavljam drugima.



potpis.
nema odvratnije stvari od lažnih moralista
manhunter Posted - 26/12/2016 : 13:36:13
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by KRAS

svašta
ja sam sve ove godina mislio da tto pjeva neka žena



To valjda dovoljno govori za sebe.



neznam ni jednu njegovu pjesmu.a evo danas sam sazno da je ova last kristmas njegova
nego, čitam po portalima
da je drogiran pravio saobraćajke, da je pušio krek, da je pušio kite po parkinzima eleja, da mu je momak imao sidu

kome takva osoba može biti uzor,ova čitulja od tebe je iznenađujuća



A eto vidiš, mene savršeno boli šta je on radio sa svojim životom. I ne znam kakav bi on trebalo da predstavlja uzor? Imao je predivan glas, odlične pesme, a to je otprilike sve što tražim od jednog pevača.
Lažno moralisanje tipa "pušio je nekome u javnom wc-u" ili "drogirao se, a dečko mu je imao sidu" ostavljam drugima.
izivko Posted - 26/12/2016 : 11:53:13
RIP

Ljudina je našao svoj mir.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000