forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SP 24 - Dekice

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 13/05/2016 : 20:25:32


"U ovoj se knjizi Craig Thompson pojavljuje kao mladi majstor stripa: u čistom pripovjedačkom obliku donosi nam emotivnu, osobnu priču prepunu boli, istraživanja, duhovitih podvala, pokore, vjerskih uvjerenja i gubitka vjere … kao i sve većeg prezira prema samom sebi. U ovoj priči o obitelji i prvoj ljubavi, ono što pođe naopako u životu, dobro prolazi kao umjetnost. Gospodin Thompson lukavo je skroman dok nas uvlači u svoju mješavinu vještina. Vješto spajanje riječi, slika i tišine koja odzvanja ovo pripovijedanje čini transcendentalnim i priča vas drži i s vama ostaje i nakon što odložite knjigu. Nazvao bih to književnošću."
- JULES FEIFFER dobitnik Pulitzerove nagrade

" … dirljiv, nježan, lijepo oslikan, bolno iskren i vjerojatno najvažniji crtani roman nakon JIMMYJA CORRIGANA."
- NEIL GAIMAN

"… rijetkost: priča o prvoj ljubavi, tako upečatljiva i iskrena da nas podsjeća na to kako je to zaljubiti se … bolno divno."
- TIME

" Pripovijedajući priču, koja uključuje i sjećanja na male brutalnosti koje roditelji priređuju svojoj djeci, a braća i sestre jedni drugima, Thompson opisuje ushit i bolnu opsesiju (ljubavlju, Bogom) i bez straha predlaže načine kako se opsesija može sama od sebe rasplinuti."
– THE NEW YORK TIMES BOOK REVIEW

Orka Specijal 24 • Dekice • 592 stranica • C/B • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Craig Thompson • Crtež Craig Thompson • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.5.2016. • Cijena 200 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
pcoro Posted - 16/05/2022 : 12:12:37
Nevezano za te blurbove, sjećam se da su Blankets u doba izdavanja bili big deal u američkom stripu. Jako su ih hvalili, bili su na listama najboljih stripova te godine, čak mi se čini da se o njima govorilo baš kao o next big thingu nakon Jimmy Corrigana. Ne znam zašto je to bilo tako, i prije njih je bilo puno autobio slice of life stripova.. Možda je bilo ključno to što je strip bio tako debel, što su ga svi voljeli, što se dobro prodavao? Ili što Thompson ima jako lijep i dopadljiv crtež?

U svakom slučaju, meni su i Dekice i Habibi super. Čitao sam ih kroz sve ove godine po dva puta, mislim ih i ponoviti kad dođe vrijeme.
Peyo Posted - 16/05/2022 : 10:17:12
quote:
Originally posted by Shaner
Čuvaj se, još će ti se na kraju i Jimmy svidjeti.



Oh ne, u tom slučaju ostaje mi kao spas seppuku.
Peyo Posted - 16/05/2022 : 10:14:22
Znači prostitucija.
borg Posted - 16/05/2022 : 10:00:47
quote:
Originally posted by Peyo



Nakon ovoga:
" … vjerojatno najvažniji crtani roman nakon JIMMYJA CORRIGANA."
- NEIL GAIMAN

rekoh samom sebi: Ako je to istina...




Nije to istina, to je biznis.
Prosto, za vrstu kritike tipa:
- Ovo je delo koje nikako ne treba propustiti. (Uplatite 5.000 $.)
- Najbolji grafički roman koji sam pročitao ove godine. (Uplatite 10.000$.)
- Možda najbolja grafička novela koju sam pročitao ikada. (Uplatite 25.000$.)

Samo se izabere neki cenovni rang, izabere rečenica iz te grupe, i dobijete kritiku kakvu želite.
Pre par godina sam čitao jedan dobar članak o tom biznisu u Americi. I nije samo pomenuti autor u toj "bestseller" mašineriji.

Tako da ja te kritike ni ne čitam. Nema to onu težinu kao nekada...

Shaner Posted - 16/05/2022 : 01:08:53
quote:
Originally posted by Peyo


Sve što bih napisao (da ne ponavljam) već su napisali Shaner (100%) i dobrim dijelom zarmix.


Čuvaj se, još će ti se na kraju i Jimmy svidjeti.

Peyo Posted - 15/05/2022 : 22:54:58
Konačno da i ja ovo pročitam.

Uf, dobro je.

Nakon ovoga:
" … vjerojatno najvažniji crtani roman nakon JIMMYJA CORRIGANA."
- NEIL GAIMAN

rekoh samom sebi: Ako je to istina, vrijeme je da spalim svoju kolekciju stripova i više nikada nijednog ne uzmem u ruke. Nadalje samo književnost (jasno plus filmovi i glazba).

Srećom, to o čemu piše Gaiman ne bih pomislio ni u ludilu.
A pročitao sam vjerojatno blizu 20.000 stripova najrazličitijih žanrova i autora.

Sve do negdje skoro samog kraja Dekica za mene je ovo bio čisti, najstrašniji horor. Pritom mislim na to da netko živi i ponaša se kao glavni junak/autor meni je bilo apsolutno prestrašno. Raskidom veze sa djevojkom i terorom vjere pod kojim je živio dobio je kod mene veliki plus. Za takav potez je trebalo puno snage i sigurno mu nije bio lako.

Sve što bih napisao (da ne ponavljam) već su napisali Shaner (100%) i dobrim dijelom zarmix.

Što se tiče likovne izvedbe i načina vođenja priče tu bih dao stripu vrlo visoke ocjene. Sadržaj nije takav da bih ovo poželio ponovo čitati.
Spock Posted - 03/05/2022 : 07:15:53
Naker i svojom drugom recenzijom pokazuje da je pravo osvježenje u recenzentskoj ekipi:

https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-priz-11-blankets/2818/
don_draper Posted - 05/03/2022 : 23:38:27
S Thompsonom sam se susreo ranije u Habibiju i dojmovi su bili podijeljeni. U suštini to mi je bio strip neuvjerljive radnje i likova, ali sjajnog vizualnog izričaja. Kad bi barem Thompson imao strip gdje njegov briljantni crtež i iskorištavanje prostora susretnu se s kvalitetnom pričom...
Pa, evo i toga.
Na prvu nisam imao visoka očekivanja. Mislio sam da će ovo biti neka hillbilly verzija Kako sam upoznao vašu majku. Ali nije. Ni blizu.
Ovdje čitamo o Thompsonovom djetinjstvu i adolescenciji, formativnim iskustvima i perspektivi na starije oko sebe, prvim ljubavima i (ne)premostivnim strahovima.
Iako ima 580 stranica, prelazi se to sve brzo i s guštom i nikad nisam imao dojam praznog hoda i traćenja vremena. Sve što se događa u glavi i životu autora je prenesno na papir s toliko promišljenosti, briljantnog scenarija i vrhunskog likovnog umijeća, jednostavno kompletan strip. Autorovo poimanje djetinjstva i stvari koje ga čine onime što je, uz dosta specifično odrastanje i odgoj ipak govore svima nama ponešto i svatko će naći dio sebe ovdje i bolje razumijeti zašto smo prije neke stvari tako činile.
Jako me podsjećao na Lemireov Essex County. Ne samo zbog sličnosti u mjestu radnje, nego i zbog cijelog tog baratanja dječjom i odraslom perspektivom stvari, namjernom naivnošću i u kontri turobnošću i hiperrealizmu odrasle osobe. A usput smo dobili i uvid u to kako je jedan strip autor stvorio povezanost sa svojom ljubavlju i talentom za crtanje, što je meni jako draga tema.
Ovo je naoko jednostavna priča o odrastanju, ali je istovremeno ispunjena s toliko puno onih sitnih motiva koji život znače i toliko slojevitim likovima i radnjom. Najviša ocjena, najviše pohvale, ovo je bilo briljantno, direktno iz autorovog srca do naših glava (i srca), teško je bilo ostati ravnodušan na ovakvo što.
5/5
Sarghan Posted - 28/06/2017 : 20:38:02
Osobno vjerujem kako postoje stripovi/knjige koji će nam savršeno sjesti ako ih čitamo u određenim i posebno prikladnim trenucima tijekom života. Za mene je ovo jedan od tih stripova. Iz tog razloga, citirat ću dio Gaimanovog citata sa stražnje korice koji savršeno sažimlje moj cjelokupni dojam nakon čitanja ove priče: "bolno iskren" strip.

Uzeo sam ga sasvim slučajno jer me privukao svojom "debljinom" da bih na kraju, kad sam odlučio pročitati nekih stotinjak stranica prije spavanja, u komadu pročitao svih šestotinjak stranica ostajući pritom budan do ranih jutarnjih sati. Ne toliko zbog lijepe i dirljive autobiografske priče, koja u svojoj jednostavnosti ipak ima "ono nešto" što ju odvaja od ostalih sličnih priča, koliko zbog te bolne iskrenosti koja me posebno pogodila i s kojom sam se mogao poistovjetiti kao s rijetko kojim stripom u zadnjih nekoliko godina. Stvarno se ne sjećam kad sam morao zadnji put nakratko zastati s čitanjem kako bih procesuirao sve sličnosti s autorom (manje oko ljubavnog dijela priče, a više s religijskim i autorskim aspektom traženja samoga sebe).

Jednostavno, ovaj strip u mom slučaju, kako bi Amerikanci rekli, „hit too close to home“. Igrom slučaja sam ga pročitao nakon pomalo tmurnog perioda u zadnja tri mjeseca zbog čega bih mu trenutno bez razmišljanja zakucao sve desetke. Ipak, čak i ako stavim sa strane svoje osobne doživljaje, i dalje vjerujem kako je ovo jako dobar strip.

Bit će mi zanimljivo ponovno ga pročitati za nekih desetak godina. Vjerujem kako će mi dojmovi tada vjerojatno biti drugačiji, no trenutno mi je ovo jako moćan strip, odlično ispripovijedan te s odličnim i savršeno prikladnim crtežom.

8.5/10
Zagor-te-nay Posted - 12/06/2017 : 22:12:23
Uf...nakon Habibija očekiva san puno od Thompsona...i dobija i više.
Meni je ovo ODLIČNO, baš zato jer se ništa posebno ne događa...jedna lipa priča, ne luda, realna, i neka verzija "Losing my religion" (al ne u potpunosti) đira....ma preporuka. Mislim da se masa momaka može nać u ovom stripu...deplasirano je pričat da je ovo još jedan autobiografski strip bez kreativnosti...Thompson ima taj touch...mislim kroz crtež...lagani art kroz crtež...baš to. Jedna od boljih stvarni pročitanih u zadnje vrime.
8/10.
Macon Posted - 30/12/2016 : 21:51:54
Da, sliče.
zarmix Posted - 30/12/2016 : 17:54:44
quote:
Originally posted by Macon

U rukama sam imao američko, hrvatsko i slovenačko izdanje a na policama nemam ni jednoga. Jednu verziju sam pročitao, ne sečam se koju. Strip mi je previše patetičan.

Inaće volim Habibi i Good-bye, Chunky Rice. Thompson mi u crtežu sliči na Eisnera.



Mene podsjeća na Reinharda Kleista.
Macon Posted - 30/12/2016 : 16:26:19
U rukama sam imao američko, hrvatsko i slovenačko izdanje a na policama nemam ni jednoga. Jednu verziju sam pročitao, ne sečam se koju. Strip mi je previše patetičan.

Inaće volim Habibi i Good-bye, Chunky Rice. Thompson mi u crtežu sliči na Eisnera.
Oki Posted - 29/12/2016 : 16:38:56
Istina je da je kod prvog čitanja moguće nešto pročitati "površno" pa zbog toga ne uhvatiš sve detalje, ali prijedlog čitanja kroz više dana po meni samo može ubiti užitak čitanja i ne vjerujem u to da te strip može toliko uvući u sebe kao kada ga čitaš "u jednom komadu".
No za ovo ne hvatanje svih detalja...ja sam ipak za ponovno čitanje cijelog stripa kroz neko izvjesno vrijeme, jer ako je mi je strip toliko dobar, onda svakim novim čitanjem ponavljam i povećavam užitak čitanja😁
zarmix Posted - 28/12/2016 : 22:05:32
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by zarmix

....autobiografskim stripom finog ritma, uz koji se najčešće veže pojam grafičke novele, kojeg treba čitati nekoliko dana, radeći pauze kako se ne bi doveli u opasnost da ga progutamo u jedan dan i time površno konzumiramo.


Eh...nikada neću skužiti ljude koji mogu ovako nešto izjaviti?
To mi je ravno izjavi da recimo dobar sex moraš rasporediti na nekoliko dana-5 minuta, pa pauza 24 sata, pa 5 minuta, pa opet pauza od 24 sata(da ga ne konzumiraš površno).
Meni se čitanje stripa razvuče na nekoliko dana ako je strip naporan i težak, a ako pak neizmjerno uživam u nekom stripu, tu nema zaustavljanja sa čitanjem, makar strip imao 2000 stranica.



100 ljudi, 100 ćudi. Recimo jedan strip prvi put možeš pročitati samo jednom i sve i da ti se sviđa, ako to napraviš na brzinu, ritmom kojim ne možeš upiti sve slojeve radnje ili crteža, onda mi se čini da ga je bolje ostaviti i nastaviti sutra, naročito kad se ulovim da samo čitam tekst i letimično pregledavam slike. Jer ako spičim cijeli strip površno već mu znam fabulu i kod drugog čitanja nema više tog elementa iznenađenja. Osim toga i dao si za njega neke pare, je l'?

A što se tiče poredbe sa sexom, bolje je kad duže traje, pa malo odgađaš zadovoljstvo i ne svršiš za 5 minuta jer ti se baš sviđa, pa koga jebe. Osim toga ovo je ipak 600 strana, za analogiju sa seksom to bi tražilo profića. No, ponavljam 100 ljudi 100 ćudi, netko možda tako voli.

Recimo, Watchmen, strip je (kao i svaki drugi) koji se može pročitati u jednom dahu ako se želi. Samo je pitanje da li se u takvom čitanju može izvući sve što taj strip nudi, a prava je šteta usrati prvo čitanje takvog remek djela jer ih nema beskonačno i odatle potiče određeno poštovanje o kojem pričam. Naravno Blankets nisu ista liga, ali ipak su pokupile dosta nagrada. Ako se pak radi o nekoj pizdariji naravno da nemam isti pristup. Ili npr. autor neki strip radi 8 godina kao ovaj Mods što je izdao Komiko i onda to preletiti za par sati ma koliko dobar čitač netko bio čini mi se gotovo kao svetogrđe.
Btw, u nekom predgovoru sam negdje pročitao kako je netko preporučio nekome, ne pamtim imena, ali radi se o urednicima u američkom stripu i ljudima koji pišu predgovore luksuznim izdanjima, da pročita Watchmene, ali po jedno poglavlje svaki dan, tako da ... da, rade takve stvari ljudi.

To je slično kao kad loši šahist (ne mislim naravno ovdje na tebe) upita dobroga, o čemu toliko razmišlja prije nego što odigra potez.
Mrkva Posted - 28/12/2016 : 15:14:34
To sam vec na nekoj temi i napisala, ali Blankets je strip koji me prije nekoliko godina odusevio, kad jos nisam nista znala o stripu osim nekog siromasnog obujma znanstvenog istrazivanja, koje se, da budem iskrena, uglavnom svodilo na oblacice, font i oblik lica u mangama (bleh). I u toj bedastoj prici, naisla sam na Blankets, koji ima sugestivno ljubavnu naslovnicu (a ja sam bila i ostala zesci sucker za ljubav).
Mozete zamisliti moje odusevljenje! Danas znam za jos dva Thompsonova stripa, od kojih Habibi smatram kapitalnim...misljenje o Dekicama nisam puno promijenila, ali malo jesam.
Thompsonov stil je jako nacickan, strah od praznog prostora vlada njegovim slicicama. Svi ti zavijutci, ornamenti i arabeske gode mom njeznom oku i sve bih ih stavila na zidove stana. Ima li glavni lik karakter? Pa i nema, slazem se, malo je bljutav i pogubljen. Ali tako je bilo i takvi su tinejdzeri pa je meni to nekako dirljivo u citavoj prici.
Moglo je biti malo vise ljubavi (za moje tadasnje emocionalne potrebe), ali u usporedbi s ocekivanjima, dobila sam i vise nego promisljen strip. Lijepa i jednostavna usporedba s Platonovom spiljom, a pred kraj progovara i o tome koliko je tesko otvoreno se suprotstaviti roditeljima, cak i u odrasloj dobi.
Ovo je definitivno strip za pocetnike: lako je pratiti slicice, a vizualno je kao slastica (malo svega previse, ali sooooooo pretty). Meni je i dalje super.
Oki Posted - 28/12/2016 : 12:41:43
...inače, Dekice sam pročitao pred nekih pola godine (u jednom danu jer nemaju baš tako puno teksta ako se dobro sjećam) i nisu mi se svidjele jer me priča nije uspjela uvući u sebe niti trenutka...priča bez "kičme" poput glavnog lika u istoj.
Oki Posted - 28/12/2016 : 12:29:41
quote:
Originally posted by zarmix

....autobiografskim stripom finog ritma, uz koji se najčešće veže pojam grafičke novele, kojeg treba čitati nekoliko dana, radeći pauze kako se ne bi doveli u opasnost da ga progutamo u jedan dan i time površno konzumiramo.


Eh...nikada neću skužiti ljude koji mogu ovako nešto izjaviti?
To mi je ravno izjavi da recimo dobar sex moraš rasporediti na nekoliko dana-5 minuta, pa pauza 24 sata, pa 5 minuta, pa opet pauza od 24 sata(da ga ne konzumiraš površno).
Meni se čitanje stripa razvuče na nekoliko dana ako je strip naporan i težak, a ako pak neizmjerno uživam u nekom stripu, tu nema zaustavljanja sa čitanjem, makar strip imao 2000 stranica.
zarmix Posted - 28/12/2016 : 02:38:05
Blankets se ne čitaju toliko brzo kako se čini da bi to moglo biti zbog relativno jednostavnog crteža.
590 crno bijelih stranica za koje treba, uz 20% popusta, platiti samo 160kn (3,7 str za 1kn) što predstavlja jedan od boljih omjera u Fibrinom asortimanu (izuzev Walking Dead omnibusa i mangi), nabijeno je detaljnom pričom o djetinjstvu i prvom pravom tinejđerskom ljubavi, autobiografskim stripom finog ritma, uz koji se najčešće veže pojam grafičke novele, kojeg treba čitati nekoliko dana, radeći pauze kako se ne bi doveli u opasnost da ga progutamo u jedan dan i time površno konzumiramo.

Uvijek sam se pitao što bi autorima da iznose svoje živote u javnost pod okriljem umjetnosti ugrožavajući time privatnost sebe i svojih bližnjih. No, s nama čitateljima je stvar da kad ne poznajemo ljude o kojima se govori da nam je svejedno da li likovi zaista postoje ili su pak izmišljeni, važnije od svega nam je da su uvjerljivi.
Možda postojanje ovog žanra u stripu doprinosi njegovoj zrelosti i etabliranosti kao ravnopravne umjetnosti, no ne bi volio da se pretjerano raširi na štetu ostalih vrsta i da zauzme veći prostor nego što mu objektivno treba pripasti.

Blankets su grafički iznenađujuće dopadljiv rad (inače preferiram prave, rasne strip crtače) i ponukat će me da uskoro posegnem i za Habibijem što se kisi već duže vremena na polici (gotovo otkako je kod nas izašao).

Craig Thompson pripovjedač je koji izbjegava mudrovanje, poštuje čitatelja i prepušta mu donošenje zaključaka, orijentirajući se uglavnom na priču i atmosferu.

Iz Blanketsa čitatelj može saznati više o odrastanju ranih devedesetih u sjeverno-američkoj pripizdini zametenoj snijegom i dobiti uvid u autorovo viđenje univerzalnijih stvari s kojim se može i ne mora složiti, ali im ne može osporiti autentičnost i uvjerljivost.

Užitak je bilo čitati ovaj strip, mada nisam siguran da ću mu se vraćati.
Deers Posted - 20/09/2016 : 21:18:30
Fuj, patetika!

Zapravo je OK strip, dosta iskren i osoban ali i govori o razdoblju kad smo si sebi najvažniji. Zbog osobnosti gubi na univerzalnosti ali ne smeta previše.
Shaner Posted - 15/08/2016 : 10:33:27
Dekice sam prvi put čitao pred nekoliko godina, no nisam se sjećao ničega pa niti dojma koji je tada ostavio. Čitajući Fibrino izdanje shvatio sam zašto. U pitanju je autobiografski strip u kojem Craig Thompson govori o svom odrastanju i prvoj ljubavi pokušavajući ispričati istovremeno vrlo osobnu, ali i univerzalnu priču. Ipak, bez obzira na mnoge trenutke u kojima bi se ljudi mogli prepoznati i koji očito služe da pomognu čitatelju da se poistovjeti s glavnim likom, meni to nije pošlo za rukom. Klasična priča o prvoj ljubavi, osjećaju srodne duše, želji da to potraje vječno i smaku svijeta kad dođe do prekida mi iz današnje perspektive djeluje pomalo smiješno, ali i simpatično i toplo, no ono gdje me Thompson potpuno gubi je religija. Da je riječ o nekoj drugoj religiji možda bi mi bila intrigantna i egzotična, no o kršćanstvu znam dovoljno da me ne može na taj način zainteresirati, a s druge strane dovoljno mi je daleko da se nikako ne mogu saživiti s Thompsonovim doživljajima. Kako je autorov odnos s kršćanstvom, uz onu ljubavnu, centralna tema djela, nije nikakvo čudo da me se ono nije posebno dojmilo. Treba spomenuti i Thompsonov crtež kojeg odlikuje vrlo specifičan stil, no unatoč nekim zanimljivim vizualnim riješenjima ni on mi baš nije legao. Dekice imaju svojih dobrih strana i definitivno nisu loš strip, no nisu ni strip za mene.

5/10

Torghal Posted - 31/07/2016 : 18:49:54
Ovaj strip sam procita prije par godina i sada na drugo citanje mi se cini jos i bolji.Craig Thompson spada medju pet najvecih strip autora.Izdanje perfektno.Jedna od meni najdrazih Fibri.
boddhisatva Posted - 28/05/2016 : 08:56:29
quote:
Originally posted by stans

Nije bas tako. Ako se dobro secam cena u pretplati za tvrdi povez je bila 1600 din. Cena u Darkwoodu za Fibrino izdanje je 2400 din.



cijena Dekica u HR je 200 kn a u Darkwoodu 2400 din = 150 kuna
ispada da je 50 kuna niža nego u HR

a propos kada se vidi u obrnutom smjeru:
cijena YU Tarzana u HR je 130 kn a u SR 1500 din = 90 kuna
cijena Konanovih hronika u HR je 200 kuna a u SR 2950 din = 180 kuna

znači da kad iz HR dođe u SR cijene su niže nego u HR, a iz SR u HR cijene ispadnu veće....
stans Posted - 27/05/2016 : 19:41:56
Nije bas tako. Ako se dobro secam cena u pretplati za tvrdi povez je bila 1600 din. Cena u Darkwoodu za Fibrino izdanje je 2400 din.
Johnny Difool Posted - 14/05/2016 : 08:52:52
Pogodio sam kad sam ovo odlučio preskočiti u izdanju Komika i pričekati Fibru.

Sa sajamskim popustom i (zagrebačka) cijena mu dođe manje-više jednaka.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000