forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Paypal pitanje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Hajo Posted - 05/01/2017 : 23:38:44
Danas prodao neku aukciju tipu iz Italije. Javio mi se i predložio uplatu preko Paypala. E sad, ja koristim Paypal, ali samo kao sredstvo plaćanja prilikom naručivanja preko ebaya i slično. Da li se uopće može primiti lova na Paypal???
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
iggyk23 Posted - 20/02/2017 : 00:26:13
ali zasto uopce radit neka manuelna prebacivanja, evo meni je prije par tjedana jedan shop refundirao 2,5 funte preko paypala i par dana poslije sam isao u banku da mi isprintaju promet i tih par funti je bilo proknjizeno i na mom deviznom racunu i nije mi nikakva naknada bila oduzimana, nigdje ne fali ni 30kn ni centa
meni to samo sjeda ne razumijem zasto morate to rucno prebacivat
mozda ima veze jel vam racun verificiran ili nije, radio sam to prije puno godina, ni ne sjecam se koje su sve pogodnosti toga bile
Hajo Posted - 19/02/2017 : 23:47:38
Eh, zapravo ima. Naknada je 30 kuna za bilo koji iznos. Provjereno.
iggyk23 Posted - 17/02/2017 : 22:07:10
nema, meni su sjedali i honorari i refundi od ebay sellera nego problem s paypalom je meni sto oni imaju neku svoju konverziju npr ja idem kupit nesto sto kosta 96 eura, imam 100 eura na racunu znaci ostat ce mi 4 viska ali nece nego po paypal tarifi 96 eura je 754 kn a ja sam na racunu imao 100 eura odnosno 747kn tako da sam morao ici u banku stavit sedam kn na racun da bi mogao sa 102 eura kupit nesto sto kosta 96.
ne razumijem zasto uopce rade konverziju ako je kartica u eurima i kupujem sa shopa koji prodaje u eurima
Hajo Posted - 09/01/2017 : 23:47:18
Da li ima ovdje tko iz Hrvatske tko mi može potvrditi da nema naknade za prebacivanje love na devizni račun putem VISA-e??? :(
Hajo Posted - 08/01/2017 : 15:30:45
Evo sjela lova na Paypal. Bolje da nije. Najprije mi od 18 dolara uzeli 1 dolar naknade, a sad kad hoću prebaciti novac na svoj devizni račun žele mi naplatiti još 30 kuna naknade! Ko je tu lud???!!! Nabijem ja taj PP na qurac!!!!

P.S. Je li tih 30 kuna zapravo naknada moje banke za transakciju???
Obi-wan Posted - 08/01/2017 : 00:42:13
quote:
Originally posted by Hajo

mamlaze, u Rvackoj sam.


Staviš u profilu Hrvatska pa te ljudi neće pitati 100 puta u idućih 10 godina.
Hajo Posted - 07/01/2017 : 22:36:40
mamlaze, u Rvackoj sam.
mamlaz Posted - 07/01/2017 : 14:14:24
Hajo u kojoj drzavi zivis? Znam da neke drzave jos ne mogu dobijat lovu preko paypala vec samo placati
Dukidule Posted - 07/01/2017 : 13:50:23
quote:
Originally posted by Hajo

A kolika je naknada prebacivanja sredstava s Paypala na svoj bankovni racun?


Opet on...
Pa nula....eura, dolara, kruna, kuna, pa valjda i dinara i maraka.
manhunter Posted - 07/01/2017 : 11:48:54
https://www.paypal.com/hr/selfhelp/home
Hajo Posted - 07/01/2017 : 11:32:21
A kolika je naknada prebacivanja sredstava s Paypala na svoj bankovni racun?
Dukidule Posted - 06/01/2017 : 22:33:57
quote:
Originally posted by Hajo

E da, i citao negdje da ispod 10 eura ne mogu prebacivati sa paypala na bankovni racun?


Ma možeš!
Prijatelj iz Pule prošle godine prodao nekome iz Srbije strip koji je s poštarinom došao na knap ispod 8,- eura.
Pošto on ne koristi Paypal, a uz uplatu iz Srbije na HR račun išla bi i neka veća naknada banci, čovjek meni prebacio okruglih 8,-€

A to za pošiljku u Italiju ti ne znam. Moraš pogledati na stranici hp-a.
Mogu ti jedino reći za troškove iz Njemačke via Italia.
5 Julija stripova, to su ti cca 600-tinjak do 650 gr. težine, što bi kao najpovoljnija opcija ("Maxi pismo", 500 - 1.000 gr.) bilo kod € 7,- (iz DE unutar EU), no taj info ti ne pomaže...
petarStripovi10 Posted - 06/01/2017 : 21:58:14
Imaš na stranicama pošte izračun cijena slanja pošiljke

https://www.posta.hr/cjenik-on-line

Samo odabereš međunarodni promet, zemlju slanja - Italija, vjerojatno paket kao način slanja i masu paketa (valjda do 2kg) ili tako nešto slično.

To ispada 120kn za 2kg ili 90kn za paket do 1kg.
Hajo Posted - 06/01/2017 : 17:44:24
E da, i citao negdje da ispod 10 eura ne mogu prebacivati sa paypala na bankovni racun?
Hajo Posted - 06/01/2017 : 17:40:03
Momci, bez spama, molim! :D
Duki, ne moras bidati, prodam ti ja nesto van aukcija, da ne moram platiti proviziju! :D
I ponavljam pitanje: postarinaza Italiju, 5 Julija, hau mač? :)
Dukidule Posted - 06/01/2017 : 16:50:11
quote:
Originally posted by manhunter

Može da bude i svemirski brod. Odakle Ameri znaju za Njuškalo?


Pa proNjuška ti CIA sve.
A čekaj tek kad Donald Duck preuzme! Ima da pročačka i po str.com, poveže neke veze, npr. i prema Švici etc. Ima tu par imuniteta da padne.
manhunter Posted - 06/01/2017 : 14:53:53
Može da bude i svemirski brod. Odakle Ameri znaju za Njuškalo?
Shtef Posted - 06/01/2017 : 14:39:00
quote:
Originally posted by manhunter

Navlakuša.
Mislim, da zaboravimo ove čudne uplate i potvrde: Amerikanka kupuje bicikl na njuškalu?




Ma bicikl je neka super marka. Maznut je u Svici ,pa dofuran u Hr, gdje ga je frend kupio.
Obi-wan Posted - 06/01/2017 : 14:36:16
quote:
Originally posted by Shtef

Iskoristio bih priliku i postavio jedno pitanje.
Prijatelj mi je preko njuskala prodavao bicikl. Javila se zena iz Amerike, da bi kupila i platila slanje i sve. Uplatila je 1200$ na pay pal racun. 800$ za bicikl i 300 za slanje, 100 za proviziju. Ali da bi frend dobio tu lovu morao je uplatiti preko Western Uniona 300$ nekom Kinezu u Hong Kongu, i skeniranu potvrdu poslati na neku mail adresu, navodno nekog iz pay pala tko odradjuje transakciju.
Nama je to bilo cudno, pa smo odustali od transakcije. Dal' je to svarno moglo tak funkcionirati, ili je bila navlakusa?


Samo se pouzdaj u zdrav razum i nema problema.
Ako se nešto čini previše kompliciranim, odbaci odmah...
Dukidule Posted - 06/01/2017 : 14:34:43
E na to će ti pitanje najbolje moći Obi-Wan odgovoriti, on ima najintenzivnija iskustva s Hong Kongom i Kinezima.
manhunter Posted - 06/01/2017 : 14:32:28
Navlakuša.
Mislim, da zaboravimo ove čudne uplate i potvrde: Amerikanka kupuje bicikl na njuškalu?
Shtef Posted - 06/01/2017 : 14:24:22
Iskoristio bih priliku i postavio jedno pitanje.
Prijatelj mi je preko njuskala prodavao bicikl. Javila se zena iz Amerike, da bi kupila i platila slanje i sve. Uplatila je 1200$ na pay pal racun. 800$ za bicikl i 300 za slanje, 100 za proviziju. Ali da bi frend dobio tu lovu morao je uplatiti preko Western Uniona 300$ nekom Kinezu u Hong Kongu, i skeniranu potvrdu poslati na neku mail adresu, navodno nekog iz pay pala tko odradjuje transakciju.
Nama je to bilo cudno, pa smo odustali od transakcije. Dal' je to svarno moglo tak funkcionirati, ili je bila navlakusa?
Dukidule Posted - 06/01/2017 : 10:09:57
Evo ja ću ti bidati na neku od tvojih aukcija, al' samo pod uvijetom da je na kraju mogu platiti Paypalom?
Ono, čisto da vidiš da se može primati.
Hajo Posted - 06/01/2017 : 08:29:31
Hmmm, hvala svima, vidjet cu jos sto i kako cu. Nego, jel zna tko kolko bi kostalo slanje paketa u Italiju? Rijec je o 5 brojeva Julie od DW-a...
Dukidule Posted - 06/01/2017 : 02:01:49
quote:
Originally posted by manhunter

Inače, prebacivanje sa PP računa na tekući račun je malo komplikovanije, i moraćeš otići do banke sa nekim obrascima, pa ih onda proslediš PayPalu. Tako nekako.




Drug, falsch.
Samom prilikom prve registracije povezuješ svoj bankovni račun s Paypalom, tako da oni već imaju tvoje bankovne podatke.
Dakle, lovu koju imaš na računu Paypal-a možeš u svako doba (24h-no) sam prebaciti na svoj bankovni (tekući) račun.

Evo ti i dokaza, konkretno na primjeru mog računa.
Eto, ja ti imam (stanje danas) još skromnih € 174,27 na Paypal računu.
Vidiš šta ti piše ispod?



A sad, kad klikneš sasvim na dnu, na ono: "Geld abbuchen" ("Odbiti lovu"), dolazim do slijedećeg koraka, utipkavanja iznosa koji želiš prebaciti:



.....i lova ti je već na putu ka tekućem računu banke.

To je dakle to, total easy i bez ikakve birokratije, dodatne papirologije etc.


@K.R. Nije kod svake opcije plaćanje provizije. Jedini način da se ona potpuno zaobiđe je "Pošalji prijateljima/poznanicima".

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000