forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Tvrđa Parada

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 17/10/2016 : 15:12:31


Tvrđa - savršena alkemija Konana Barbarina i Muppet Showa.

Tvrđa 0 • Fortissimo • 168 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Lewis Trondheim • Joann Sfar • Crtež Manu Larcenet • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.10.2016. • Cijena 180 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/tvrda-0-fortissimo/399/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 14/10/2021 : 17:30:25
čuj zasićenja
Zula Posted - 14/10/2021 : 14:28:04
Počelo je Pačjim srcem pa sam oduševljen kupio prvih 8 albuma... I došlo je malo do zasićenja.
Pauza...
Sad sam konačno pročitao Fortissimo... To je genijalno! Opet bih nove Tvrđe!
Macon Posted - 07/01/2017 : 20:53:18
Imam sve NBM-jeve sveske sa dve epizode u jednoj, njih 17. Po mome je početak bolji od završetka. Priče mi postanu do neke mjere konfuzne.
anto Posted - 07/01/2017 : 20:41:12
quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:
Originally posted by anto


ha,ha,ha,ha,ha,....bravo majstore,provalio si me!
posle prvog čitanja sam bio prilično razočaran ovom epizodom,i u tom trenutku bih je dao maksimalno granitnu 7/10
ali nisam imao srca za tako nešto,pa sam pročitao ovu epizodu još jednom (ili čak dva puta??),i nekako ubedio sebe da ipak zaslužuje tu ocenu koju sam je na kraju dao.
Jbga,to je bilo jače od mene.

Markos nam ne odgovara na pitanje kad će nove Tvrđe,tako da sam siguran da ih ove godine nećemo videti.


nemoj sad tako baš kad sam kupio svih 9 Tvrđi (Pačje srce po drugi put).


to je samo jedna pričica na 30 stranica;ostalih petstotinak stranica razbijaju.
trolodtroje Posted - 07/01/2017 : 19:01:51
quote:
Originally posted by anto


ha,ha,ha,ha,ha,....bravo majstore,provalio si me!
posle prvog čitanja sam bio prilično razočaran ovom epizodom,i u tom trenutku bih je dao maksimalno granitnu 7/10
ali nisam imao srca za tako nešto,pa sam pročitao ovu epizodu još jednom (ili čak dva puta??),i nekako ubedio sebe da ipak zaslužuje tu ocenu koju sam je na kraju dao.
Jbga,to je bilo jače od mene.

Markos nam ne odgovara na pitanje kad će nove Tvrđe,tako da sam siguran da ih ove godine nećemo videti.


nemoj sad tako baš kad sam kupio svih 9 Tvrđi (Pačje srce po drugi put).
Markos Posted - 07/01/2017 : 16:07:09
Dogodine, da!
anto Posted - 07/01/2017 : 16:01:40
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Dobro sam se zabavio čitajući Paradu. Crtež je odličan, a prve četiri priče su zaista dobre. Peta priča nije na razini ostalih i mislim da je Anto bio velikodušan s ocjenom.
Ukupno gledajući, nije na razini priča iz Zenitha, ali to je vjerojatno pretjeran zahtjev. Apsolutna preporuka.

Kad će nove Tvrđe?


ha,ha,ha,ha,ha,....bravo majstore,provalio si me!
posle prvog čitanja sam bio prilično razočaran ovom epizodom,i u tom trenutku bih je dao maksimalno granitnu 7/10
ali nisam imao srca za tako nešto,pa sam pročitao ovu epizodu još jednom (ili čak dva puta??),i nekako ubedio sebe da ipak zaslužuje tu ocenu koju sam je na kraju dao.
Jbga,to je bilo jače od mene.

Markos nam ne odgovara na pitanje kad će nove Tvrđe,tako da sam siguran da ih ove godine nećemo videti.
Ernie Pike Posted - 07/01/2017 : 15:26:59
Dobro sam se zabavio čitajući Paradu. Crtež je odličan, a prve četiri priče su zaista dobre. Peta priča nije na razini ostalih i mislim da je Anto bio velikodušan s ocjenom.
Ukupno gledajući, nije na razini priča iz Zenitha, ali to je vjerojatno pretjeran zahtjev. Apsolutna preporuka.

Kad će nove Tvrđe?
anto Posted - 25/11/2016 : 21:30:00
quote:
Originally posted by izivko

Čitam ja to redovito i pročitao sam manje-više sve, i redovnu seriju i paradu i čudovišta.
Nije to dosadno ali kod mene je došlo do nekog zasićenja, što je mislim normalno.

Nisam čitao fibrina izdanja, čitam na njemačkom.


kapiram te.
sa obzirom da je serijal u jednom trenutku gotovo stao,verujem da nisi jedini koji je osetio zasićenje.
Zato mi je i drago da je serijal priveden kraju,a da se Trondi bacio na nešto drugo,tj. Ralpha Azhama.
izivko Posted - 25/11/2016 : 18:23:30
Čitam ja to redovito i pročitao sam manje-više sve, i redovnu seriju i paradu i čudovišta.
Nije to dosadno ali kod mene je došlo do nekog zasićenja, što je mislim normalno.

Nisam čitao fibrina izdanja, čitam na njemačkom.
anto Posted - 25/11/2016 : 17:59:31
a reci mi,čitaš li ih u Fibrinom izdanju,ili neke folks-dojčerske?
i ako ti je odgovor pod b),koliko si ih pročitao?Kad je počelo zasićenje?
izivko Posted - 25/11/2016 : 17:37:47
Generalno Tvrđe. Ja se zasitio
anto Posted - 25/11/2016 : 17:31:56
na koji početak misliš - Parade ili generalno Tvrđe?
izivko Posted - 25/11/2016 : 17:24:29
U početku je to bilo zabavno. Sad više i nije toliko.
anto Posted - 25/11/2016 : 17:23:32
Markose,nadam se da 2017. neće biti bez ijedne Tvrđe?
mislim da ne bi smo to preživeli.
anto Posted - 25/11/2016 : 17:16:56
"Samo jedno pitanje,Matatijo:koju biste
vi želju poželeli?"
"Čemu bi služila jedna želja,mladiću?
Imate mozak i imate telo...
ostvarite sami svoje želje"



Parada je Tvrđin spinof,u kojem pored Trondhajma i Sfara,kao scenarista svih epizoda,imamo za crtača Manu Larsenea (koji je već sarađivao sa Trondijem na Astronautima budućnosti).Sjajna trojka nema šta!
Parada se sastoji iz pet priča od po 30 stranica,spakovanih u integral pod naslovom Fortissimo,i u njima pratimo avanture Herberta i Marvina,koje se vremenski odvijaju između 1. i 2. albuma Zenit podserijala;samim tim,njihov zajednički broj je 1.5.
Tvrđa viška - Mrvoslav,tek svršeni student menadžmenta se interesuje na koji način Tvrđa funkcioniše - ne bi li i sam organizovao jednu svoju tvrđu,koja će postati opasna konkurencija ovoj od naših junaka. tanka 9/10
Mudrac iz geta - Herbert je došao u posed čarobne svetiljke u kojoj je duh od hiljadu želja,a ostala je samo još jedna.Da bi je pametno iskoristili,potražiće mudrog Matatiju. 10/10
Dan krastača - neki tip unajmljuje vodozemce nindže,uz čiju pomoć planira da opljačka Tvrđu.Usled najezde otrvovnih letećih žaba,svo osoblje je evakuisano,a Herbert u panici dospeva u donje nivoe,gde vladaju vampiri. između 9/10 i 10/10
Drekologija za početnike - Marvin ima ulogu bebisitera,a Herbert treba otčepi Tvrđinu septičku jamu.Obojica su u sranju,pa će se udružiti i napraviti još veće sranje. beton 9/10
Bucbucova tehnika - nepobedivi hiperburejski prinčevi-borci,unajmljuju od Čuvara Bucbuca,od koga žele da nauče tehniku borbe.Ali prava isrina je malo drugačija. između 8/10 i 9/10

Kao i svaki spinof,tako je i Parada nešto lošija od redovne(ih) serije(a).Osim maestralne druge priče, i donekle treće,nije to baš top klasa epizoda koje su dosad obajavljene.
Ali dalje je to sve jako,jako,jako zabavno!
Shaner Posted - 22/11/2016 : 08:54:28
Ovaj integral pod nazivom Fortissimo skuplja svih pet epizoda Tvrđinog podserijala Parada. Ako zvuči komplicirano to je zato što i jest, ali je istovremeno i super jednostavno, kao i sve vezano za Tvrđu. Fortissimo nam donosi još jednu porciju zabavnih avantura Herberta i Marvina, ali nas i pobliže upoznaje s još nekim likovima, poput meni omiljenog Bucbuca. U kakve sve zavrzlame ovi (anti)junaci upadaju nema smisla prepričavati, zvučalo bi zapetljano i nesuvislo dok je kad se čita sve jasno k'o dan i njihov besmisao je u potpunosti smislen. Onaj tko je već čitao neke od mnogobrojnih epizoda Tvrđe točno zna šta očekivati: red akcije pa dva reda smijeha i tako od početka do kraja, dok je za one koji još nisu imali u rukama ovaj serijal Fortissimo prava prilika da se s njim upoznaju, što bi pod hitno i trebali napraviti. Jer, postoje stripovi koji vas tjeraju da postavljate mnoga važna pitanja, a postoji i Tvrđa, koja vas tjera da postavite jedno jedino - kad će nove Tvrđe?

7/10

KuntaKinte Posted - 19/11/2016 : 00:16:30
Ko pogodi dobije nagradu? Ja sam čitao prva 4 albuma 5 puta i sad ovaj integral još jednom, izgleda da je vreme za još jednom.
mcn Posted - 18/11/2016 : 01:02:07
Tvrđa-Parada nazvana je po Mickey Parade, ekvivalentu Yu, recimo, Mikijevog almanaha. Da sam to na vrijeme saznao,* možda se moglo prevesti kao Tvrđin almanah, jer su priče prilično ritmom (ako već ne nekim gadnijim i ciničnijim detaljima) nalik Disneyjevim.

Tako da to pametan klinjo ladno može čitati.

mcn

* Ima i jedan veći propust, ali to ću vas pustiti da sami otkrijete.
anto Posted - 17/11/2016 : 22:04:48
klinac sa 6-7 godina to radi??
kako napredno dete!!!
Shaner Posted - 17/11/2016 : 18:53:34
Situacija u knjižari u Rijeci danas:

Klinac od nekih 6-7 godina došao s djedom i bakom i uzima Tvrđu 1.5, 2, 3 i 4 te ih krenuvši prema blagajni diže visoko u zrak i uzvikuje: "Tvrđa!Tvrđa!". A ja samo gledam u kojem kutu čuči Anto s onim daljinskim iz Manarinog Clicka...
kasper Posted - 17/11/2016 : 13:52:07
laganija je nego predhodne, al i dalje je to ta vedra i zabavna tvrdja
Markos Posted - 20/10/2016 : 10:21:58
Ovu Tvrđa sam i ja stavio kao broj 1.5, ne znajući za ovu numeraciju njihovu:) Ona se zaista i događa između brojeva 1 i 2, pa odatle taj broj. Samo, kad sam programirao sajt (i Fibrin i stripovi.com), nisam bio predvidio da redni broj edicije/serijala može biti išta drugo osim integera, pa zato 0.
KuntaKinte Posted - 20/10/2016 : 10:10:17
Evo (valjda) celog spiska:

Early Years (Potron-Minet)
-99 La chemise de la nuit (Noćna košulja) Sfar, Trondheim, Christophe Blain
-98 Un justicier dans l'ennui (Košulja protiv košulje) Sfar, Trondheim, Christophe Blain
-97 Une jeunesse qui s'enfuit (Innocence Lost) Sfar, Trondheim, Christophe Blain
-84 Après la pluie (After the Rain) Sfar, Trondheim, Christophe Blain
-83 Sans un bruit; Sfar, Trondheim, Christophe Gaultier

Zénith
1 Coeur de canard (Pačje srce) Sfar, Trondheim
2 Le Roi de la bagarre (Kralj boraca) Sfar, Trondheim
3 La Princesse des barbares (Barbarska princeza) Sfar, Trondheim
4 Sortilèges et avatars (Čini i pričini) Sfar, Trondheim
5 Un mariage à part; Sfar, Trondheim, Boulet
6 Retour en fanfare (Back In Style) Sfar, Trondheim, Boulet

Twilight (Crépuscule)
101 Le Cimetière des dragons (Groblje zmajeva) Sfar, Trondheim
102 Le Volcan des Vaucanson (Vaucansonski vulkan) Sfar, Trondheim
103 Armaggedon; Sfar, Trondheim
104 Le Dojo du lagon; Sfar, Trondheim, Kerascoét
105 Les Nouveaux Centurions (The New Centurions )Sfar, Trondheim, Kerascoét
106 Révolutions (Revolutions) Sfar, Trondheim, Obion
110 Haut Septentrion (High Septentrion) Sfar, Trondheim
111 La fin du donjon (End of Dungeon) Sfar, Trondheim, Mazan

Monsters
-4 Jean-Jean la Terreur (John-John The Terror) Sfar, Trondheim, Mazan
3.5 Le Géant qui pleure (The Crying Giant) Sfar, Trondheim, Jean-Christophe Menu
103 La Carte majeure (The Great Map) Sfar, Trondheim, Andreas
103 Le Noir Seigneur (The Dark Lord) Sfar, Trondheim, Stéphane Blanquet
-97 La Nuit du tombeur (Night of the Ladykiller) Sfar, Trondheim, Jean-Emmanuel Vermont-Desroches
40 Du ramdam chez les brasseurs (Ruckus at the Brewers) Sfar, Trondheim, Yoann
-90 Mon fils le tueur (My Son the Killer) Sfar, Trondheim, Blutch
-85 Crève-coeur (Heartbreaker) Sfar, Trondheim, Carlos Nine
75 Les Habitants des profondeurs (The Depths) Sfar, Trondheim, Patrice Killoffer
95 Des soldats d'honneur (Soldiers of Honor) Sfar, Trondheim, Frédéric Bézian
-400 Le Grand Animateur (The Great Animator) Sfar, Trondheim, Stanislas
5 Le Grimoire de l'inventeur (The Inventor's Grimoire) Sfar, Trondheim, Nicolas Kéramidas

Parade
1.5 Un donjon de trop (A dungeon too many) Sfar, Trondheim, Manu Larcenet
1.5 Le Sage du ghetto; Sfar, Trondheim, Manu Larcenet
1.5 Le Jour des crapauds (Day of the Toads) Sfar, Trondheim, Manu Larcenet
1.5 Des fleurs et des marmots; Sfar, Trondheim, Manu Larcenet
1.5 Technique Grogro; Sfar, Trondheim, Manu Larcenet

Bonus
1 Clef en main; Sfar, Trondheim, Arnaud Moragues
2 Mon fils le tueur N&B; Sfar, Trondheim, Blutch
3 Des Soldats d'honneur N&B; Sfar, Trondheim, Bézian
4 Fortissimo!; Sfar, Trondheim, Manu Larcenet
5 Après la Pluie N&B; Sfar, Trondheim, Christophe Blain
Johnny Difool Posted - 19/10/2016 : 22:13:46
Anto, SRETAN ROĐENDAN!

Makar i s danom zakašnjenja.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000