forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 52 - Stakleni mačevi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 19/04/2016 : 20:56:15


U svijetu kojem prijeti neminovna smrt njegova sunca, mlada Yama živi mirno i sretno kao kći seoskog poglavice. Ali sve se mijenja onog dana kad s neba padne stakleni mač, kao što je proročanstvo najavilo. Tko god dotakne mač pretvori se u staklo i umire. Orland, lokalni ratni moćnik, dolazi uzeti jedinstveno oružje, ali ne uspijeva. U tom pokušaju Yamin otac je ubijen, a majka oteta. Međutim, Yama bježi i preživljava s jednom jedinom mišlju: kad odraste vratit će se po stakleni mač i osvetiti roditelje.

Kolorka 52 • Stakleni mačevi • 220 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Sylviane Corgiat • Crtež Laura Zuccheri • Prijevod Vlatko Ćesić i Josip Sršen • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.4.2016. • Cijena 220 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
prop_ovednik Posted - 23/05/2022 : 11:44:46
Crtež prekrasan, ali priča me ubila. Nije tu stvar što je za mlade, što za starije, ovdje jednostavno stvari ne štimaju u osnovnim postavkama - Yama postaje bolja od učitelja, ali za čitave priče nikoga pobjedila nije (čak su je i dva klošara umalo okrala), Orlando traje tri albuma, a drugi general - Dolmon, čije postojanje se navlači ta ista tri albuma - traje tri stranice... Sam kraj isto blijed.
anto Posted - 14/08/2021 : 23:46:56
Uff.O ovom stripu nisam čuo baš pozitivne komentare (iako ih je bilo),i godinama sam odgađao nabavku,da bih nedavno "popustio" i ipak ga uzeo.Logika mi je bila da će se sigurno sinovima dopasti.
Kao što i jeste;ali ne i meni.

U stvari,prva dva albuma jesu - krenulo je sve kako treba;osim prelepog i jako detaljnog te fenomenalno ofarbanog Laurinog crteža,priča mi je pila vodu.Ali od trećeg albuma,Tigrana,sve nekako kreće nizbrdo;na priču mislim - do tada je bila koherentna,zanimljiva i dinamična,da bi se ,kako stranice odmiču,pretvarala u štivo za 10-15 godina;a zadnji album sam iskreno sa mukom završio - zbrzano,nemaštovito i infatilno;ni završnica,gde je autor dao neka objašnjenja,nije mi se svidela.

Zbog prelepog crteža,boja (mada mi je kolor 4.albuma slabiji od Laurinog),hvalevrednih početnih albuma,kao i činjenice da su mi klinci uživali u stripu, neka bude poklonjena 3/5;ali ovo je jedna od slabijih Kolorki,i preporuka samo za tvrde fanove epske fantastike.
sawitch Posted - 03/11/2020 : 21:36:01
Upravo procitao. Pa fina avantura ali scenario dosta zaostaje za crtezom. Pa ga cak malo i vuce dole. Odugovlace se neke nebitne svene a bitne zaboravis cim okrenes stranu. Ali ostaje u kolekciji definitivno.
vukozec Posted - 04/12/2017 : 15:30:33
quote:
Originally posted by Hajo

Prodaješ?



Čitao posuđeni ;)
Hajo Posted - 04/12/2017 : 01:12:38
quote:
Originally posted by vukozec

Stakleni mačevi: Red grčke tragedije, red sociološke alegorije, još mrvicu biblijskog simbolizma i voila, pristojan fantasy. Složio bih se sa konsenzusom prethodnih komentara: ciljana publika su (tinejdžerski) fanovi fantasyja, strip ostaje strogo u okvirima žanra. Pročitao, ok, neće u kolekciju.


Prodaješ?
supermark Posted - 03/12/2017 : 13:17:02
pročitah i ja ovo djelo
odličan crtež i dobar početak priče
no, kao što je netko prije rekao, kraj je zbrzan
kao da je prodaja pala pa se trebalo sve završiti u zadnja dva albuma

tako su ispočetka priča oko Mikloševog brata po oružju i najvećeg neprijatelja polako gradi, pisac uvodi čitatelja polaganim sjećanjima kroz nekoliko albuma, da bi na kraju sve završilo u jednom albumu
zbrzano
axle munshine Posted - 26/11/2017 : 18:06:28
Meni je ova Laura kao reinkarnirani C.R.Marcello...sto, naravno, nije nikakav minus, naprotiv...
vukozec Posted - 26/11/2017 : 11:00:13
Stakleni mačevi: Red grčke tragedije, red sociološke alegorije, još mrvicu biblijskog simbolizma i voila, pristojan fantasy. Složio bih se sa konsenzusom prethodnih komentara: ciljana publika su (tinejdžerski) fanovi fantasyja, strip ostaje strogo u okvirima žanra. Pročitao, ok, neće u kolekciju.
hrvoje23 Posted - 27/02/2017 : 14:59:32
quote:
Originally posted by Mord

Vrlo jednostavan i lijepo nacrtan strip. Ne dosadjuje, ali niti tjera na razmisljanje.



+1
Nevjerojatno lijepi kadrovi i izbor boja
Mord Posted - 19/02/2017 : 23:31:06
Vrlo jednostavan i lijepo nacrtan strip. Ne dosadjuje, ali niti tjera na razmisljanje.
dino alic Posted - 16/01/2017 : 23:32:05
Prelijepo, skoro nestvarno dobro nacrtan strip.prica je zabavna,bas onako opustajuca za popodnevnu zabavu na kauču.vrijedi ga imati u kolekciji.skoro svaka sličica nacrtana u stripu je malo remek djelo.
Zagor-te-nay Posted - 13/01/2017 : 12:06:28
Ima jedna scena iz epizode family guya di je Stui, tad kao dida od 80 godina kaze dici, tamo 2080 godine, eh, kakvu muziku danas slusate, kakvo sranje...tamo u moje vrime, to je bila muzika, biber, miley...
Uvik kazem, Gosinijev Asterix i Magnusov AF su iznad svih kriterija, doslovno bezvremenski bez rasprave. Ko kaze da je to prerasta i da mu je zanimljivi americki skart...mora dobro preispitat svoj ukus.
NESVRSTANI Posted - 13/01/2017 : 11:47:48
Prerast Asterixa se ne može.
Ako pričamo o epizodama goje nisu Gošinijeve, to nije niti za djecu.
Gošinijeve epizode su vrh stripa kao medija.
Može se Asterix nekome sviđat ili ne sviđat ali Asterixa se prerast ne može.
kasper Posted - 13/01/2017 : 10:57:27
ja o skalpiranima ti o sagi
Zagor-te-nay Posted - 12/01/2017 : 23:57:22
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Iskreno, Kriminal mi se svidija...jedini. Zasto? Jer je normalan, bez americkog preseravanja, golotinije i bestimanja bez imalo potrebe i stila. I da, nema superjunaka. Jebate, ti amerikanci su ko mala dica...da superjunaci i moci...




a skalpirani? sto njih u kanatu za smece?



Evo sam na 352 stranici Sage, veceras je zavrsavam pa se sutra bacam na skalpirane ako stignem, cekaju na polici na red, budu li mi po volji, javim, u mene nema vaganja ni zasluga, ili je ili nije. Nadam se necemu ko kriminal, ovako, listajuci letimice moglo bi bit slicno? Mozda jedino malo vise j'adore hardcore mi pari, al ok, prejudiciram previse.
U globalu nema ni u transu superjunaka al jednostavno, ne mogu pric preko toga da se strip i scenario filuje i siluje s nekim bestimama i scenama koje su tu samo da bi neki 13godisnji jenki reka da je to...hip? Cool? Ok...pa da je i starijima dobro...al iskusnom stripasu...tesko je to povirovat. To je jednom rjecju ŠUND, ma koliko drugi pokusavali to pravdat.
I sve je gore i gore. Vidi se i ta promjena americkog drustva i kapitalizma, pa kad se sitim Mandarka, Valijanta, Popaja, da ne govorim Disneya...sve stara i krasna skola americkog stripa..a ovo...neozbiljno i neukusno do bola.
A saga...nije topic prigodni al eto...zamislimo 3 epizode xene i 3 epizode star treka i sve to ugurajmo u jednu epizodu necega i nafilujmo s masu nepotrebno nasilnih i glupih scena i recenica...i imamo to.
A o nedostatku kreativnosti da ne govorim...pa par stranica aster blistoka imaju vise inovativnosti nego 450 stranica ovoga...toliko o zabavi...mah, necu vise, ispisa sam se bezveze...uvik isto.
going going Posted - 12/01/2017 : 23:43:51
I meni je sve sto sam procitao iz Vertigo linije sjajno! Murovo Stvorenje iz mocvare mi je sam vrh devete umetnosti, nesto najbolje sto sam ikada procitao.
zarmix Posted - 12/01/2017 : 22:53:08
quote:
Originally posted by anto

evo i od mene glas protiv superheroja i junaka u lasteksima.
ima tu i valjanih stvari,ali generalno,teško varim smarvel.DC junake ne poznajem toliko dobro da bih nešto komentarisao,mada cenim da je to tu negde.



Ma, daj najglupljeg junaka Mooreu ili nekom sličnom i izvući će iz njega svašta, u to nema sumnje, ali generalno not my cup of tea.
Uh, ali ČiM-u, skidam kapu (Mooreov run, naravno).
anto Posted - 12/01/2017 : 22:45:59
evo i od mene glas protiv superheroja i junaka u lasteksima.
ima tu i valjanih stvari,ali generalno,teško varim smarvel.DC junake ne poznajem toliko dobro da bih nešto komentarisao,mada cenim da je to tu negde.
Mr. Bushido Posted - 12/01/2017 : 22:21:30
quote:
Originally posted by zarmix

Većinu Marvela ne mogu smislit.


Koliko si pročitao Marvelovih izdanja?
zarmix Posted - 12/01/2017 : 22:11:57
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Iskreno, Kriminal mi se svidija...jedini. Zasto? Jer je normalan, bez americkog preseravanja, golotinije i bestimanja bez imalo potrebe i stila. I da, nema superjunaka. Jebate, ti amerikanci su ko mala dica...da superjunaci i moci...



U Skalpiranima isto nema superheroja. Ali razlikuju se Ameri međusobno, naravno. Meni je osobno skoro sve od Vertiga dobro. Većinu Marvela ne mogu smislit.

Nije da branim superheroje i fantasy, ali zar Asterix nema čarobni napitak, a Iznogud onaj leteći ćilim, Obelix isto nije baš prosječne snage.
kasper Posted - 12/01/2017 : 22:06:11
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Iskreno, Kriminal mi se svidija...jedini. Zasto? Jer je normalan, bez americkog preseravanja, golotinije i bestimanja bez imalo potrebe i stila. I da, nema superjunaka. Jebate, ti amerikanci su ko mala dica...da superjunaci i moci...



a skalpirani? sto njih u kanatu za smece?
Zagor-te-nay Posted - 12/01/2017 : 22:00:07
Iskreno, Kriminal mi se svidija...jedini. Zasto? Jer je normalan, bez americkog preseravanja, golotinije i bestimanja bez imalo potrebe i stila. I da, nema superjunaka. Jebate, ti amerikanci su ko mala dica...da superjunaci i moci...
zarmix Posted - 12/01/2017 : 21:10:07
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Citam upravo Sagu...razumim da ljubiteljima ovih new age amerikanaca i Vaughana se mozda Kapetan Miki i Mark nece svidit...previse je to zahtjevno stivo...



Y se ne može mjeriti s Kriminalom, Scalped ili Transmetropolitan (Sagu nisam još čitao). Jednostavno je level ispod mada fantastično produciran.
Zagor-te-nay Posted - 12/01/2017 : 19:53:23
Citam upravo Sagu...razumim da ljubiteljima ovih new age amerikanaca i Vaughana se mozda Kapetan Miki i Mark nece svidit...previse je to zahtjevno stivo...
DiSkAcH Posted - 12/01/2017 : 19:43:53
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Ja bi samo dodao da su ovi amerikanci tipa y, trans, skalpirani, evo sad i ovo dno saga sta citam...miley cyrus i biber...a Asterix, Blistok i slicni su Beatlesi i Elvis...pa ko sta voli i nek procjeni sta je dugorocno i kvalitetno.





Ma bas su odlicni ameri, ali naravno svako ima pravo na svoje misljenje
Nije da nisam ko mulac citao Spirou i Marsupilami, Gaston, Iznogud veliki vezir, Asterix i Obelix...sve fantasticni stripovi, ali su mi sada i ovi americani super.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000