forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 STRIP-AGENT: TEX Patagonija

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 07/11/2012 : 13:09:09


izlazi 14.11.2012.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
legaz Posted - 11/01/2017 : 17:33:18
quote:
Originally posted by teller

Bas me zanima Frizenda u koloru kad ga Liba objavi...


Nisi ni svestan kako su to tek usrali. Ovakvo remek delo je trebalo štampati u grejskal opciji, ali su indijanci iz SBE uspeli da unakaze kompletno izdanje. Jedini način je da taj isti SBE pozove vlasnike Frisendinih tabli da se to donese u redakciju i odskenira kako Bog zapoveda.
VALTER Posted - 11/01/2017 : 13:47:11
Bespredmetno je pričati o spojlerima, s obzirom na protek vremena (11/2012) od izlaska ovog stripa.
Što se tiče sličnosti sa Zmijskom Zmijom, postoje - u pitanju je jednako, licemjerno ponašanje, opravdano neuvjerljivim motivima.
D.J. Posted - 11/01/2017 : 00:50:54
Valtere, sto mislis o Zagorovom ponasanju u Zimskoj Zmiji?
Pitam jer u Patagoniji vidim paralele sa slicnim moralnim izborom. (Meni su i jedan i drugi strip fantasticni, u vrhu Zagora i Texa.)
D.J. Posted - 11/01/2017 : 00:47:35
Hajde ljudi lakse malo sa cistim spojlerima, nisu svi citali strip!
morski Posted - 10/01/2017 : 21:28:08
quote:
Originally posted by VALTER

Ma daj. Krenuli su u pohod protiv Indios Bravos u Desierto del Sur, Tex sa zadatkom da obuči izvidnike, gauchose i mješance, po američkom modelu. To je od početka ofenzivna akcija protiv Indijanaca, ali u jednom trenutku eskalira, kad umre "dobri general". Sad, ako je Tex takav karakter pa se poslije u onom klancu na smrt bori protiv argentinske vojske, zašto je uopće išao dolje.


je l' ti to malo zezas ili zaista ne znas?
Poli Posted - 10/01/2017 : 20:34:35
quote:
Originally posted by VALTER

zašto je uopće išao dolje.


Da se napravi strip?

VALTER Posted - 10/01/2017 : 20:15:44
Ma daj. Krenuli su u pohod protiv Indios Bravos u Desierto del Sur, Tex sa zadatkom da obuči izvidnike, gauchose i mješance, po američkom modelu. To je od početka ofenzivna akcija protiv Indijanaca, ali u jednom trenutku eskalira, kad umre "dobri general". Sad, ako je Tex takav karakter pa se poslije u onom klancu na smrt bori protiv argentinske vojske, zašto je uopće išao dolje.
morski Posted - 10/01/2017 : 19:35:55
quote:
Originally posted by VALTER

Čudna priča... Tex pristaje sudjelovati u argentinskom osvajačkom pohodu, ali onda odjednom, pomalo usiljeno (iako je to objašnjeno smjenom u vrhu argentinske vojske i promjenom politike prema Indiosima) mijenja stranu i postaje savjetnik caciquea Sayelqea.
Po neujednačenosti kvalitete crteža i scenarija podsjeća na Dolinu terora. Iako je Frisenda ovdje nešto slabiji nego u Kenu i Magičnom. Plus ide za mjesto radnje. Patagoniju i Tehuelchese upoznat ćete uskoro u Kamenoj šumi, dosad najboljoj epizodi južnoameričke odiseje.


mislim da nisi bas najbolje ispratio radnju. nije u pitanju nikakav osvajacki pohod niti promena strane. tex je sve vreme na istom tragu (ipak je to tex). poziciju menja njegov prijatelj, zbog koga je otisao tamo, i to zbog promene politike, kao sto si ti rekao. i ta promena uopste nije usiljena vec sasvim moguca, da ne kazem istinita.
prica je odlicna, emotivna, realna, sa crtezom zajedno cine savrsenu celinu.
a boja o kojoj se ovde prica nema nikakvu poentu na crtezu koji nije predvidjen da se boji. pogotovo ne na ovakvoj vrsti stripa. imao sam prilike da vidim italijansku obojenu verziju i... pa, gubi na ozbiljnosti, u najmanju ruku.
Poli Posted - 09/01/2017 : 09:22:45
quote:
Originally posted by teller

Bas me zanima Frizenda u koloru kad ga Liba objavi...


Da, mislim da ce ga ta boja bas podici, za barem 2 stupnja.


VALTER Posted - 08/01/2017 : 17:52:03
teller Posted - 08/01/2017 : 16:35:51
Bas me zanima Frizenda u koloru kad ga Liba objavi...
velka031 Posted - 08/01/2017 : 13:56:53
Frisenda na vrhuncu, praznik za oči.
VALTER Posted - 04/01/2017 : 07:35:11
Koliko se samo efekt magle izgubio na SA-ovim tablama. Greota.

Predlažem da se ova tema premjesti u podforum 'Bonelli', jer nakon četiri godine i rasprodane naklade nema svrhe da ovdje egzistira, a Patagonija zaslužuje poseban topic, pa i kao prednajavu za amerikansko izdanje.
solar Posted - 04/01/2017 : 00:05:14
solar Posted - 04/01/2017 : 00:03:26
solar Posted - 04/01/2017 : 00:02:48
Par originala...
karven Posted - 03/01/2017 : 23:27:40
O, Frisenda je ovde daleko bolji nego u MV i Kenu, samo je album SA loše odštampan.
VALTER Posted - 03/01/2017 : 18:19:10
Čudna priča... Tex pristaje sudjelovati u argentinskom osvajačkom pohodu, ali onda odjednom, pomalo usiljeno (iako je to objašnjeno smjenom u vrhu argentinske vojske i promjenom politike prema Indiosima) mijenja stranu i postaje savjetnik caciquea Sayelqea.
Po neujednačenosti kvalitete crteža i scenarija podsjeća na Dolinu terora. Iako je Frisenda ovdje nešto slabiji nego u Kenu i Magičnom. Plus ide za mjesto radnje. Patagoniju i Tehuelchese upoznat ćete uskoro u Kamenoj šumi, dosad najboljoj epizodi južnoameričke odiseje.
Access Virus Posted - 27/11/2014 : 16:49:43
Nažalost nisam ni ja uspio kupiti ovaj album koji je nestao još prije goodinu i pol dana. 300 brojeva je zaista premalo.

Na svu sreću pročitao sam ga i mogu reći da ovaj crtač ima najbolju kompoziciju unutar stripa koju sam dosad vidio. Raspored likova/životinja/stvari unutar jedne slike je jako precizan.

Općenito Tex Gigant ima strašne crtače
Dr. Zistis Posted - 27/11/2014 : 16:24:41
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Da, jedino o prevodu moze da se raspravlja.
Ostalo, prica, crtez,izdanje, cena, nema rasprave


jedino mi Patagonija fali.
Ali kod ove edicije nije toliko prijevod loš koliko ima paravopisnih i tiskarskih grešaka.
Po meni odlična i puno jeftinija verzija Texa.


Mislim na one stvari tipa pakleni feajeru i ostalo...da i
stamparske greske.Kako se lagano oprastam od starog
dobrog Teksonea meni je ova edicija savrseno legla za neka
buduca pokolenja
Dr. Zistis Posted - 27/11/2014 : 16:17:35
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by jaki

Bilo bi još bolje i jeftinija da izađe kao normalno kiosk izdanje na normalnom formatu.




Format mi ne diraj
Dr. Zistis Posted - 27/11/2014 : 16:16:25
quote:
Originally posted by jaki

Bilo bi još bolje i jeftinija da izađe kao normalno kiosk izdanje na normalnom formatu.

jaki Posted - 27/11/2014 : 16:14:03
Bilo bi još bolje i jeftinija da izađe kao normalno kiosk izdanje na normalnom formatu.
split85 Posted - 27/11/2014 : 16:07:14
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Da, jedino o prevodu moze da se raspravlja.
Ostalo, prica, crtez,izdanje, cena, nema rasprave


jedino mi Patagonija fali.
Ali kod ove edicije nije toliko prijevod loš koliko ima paravopisnih i tiskarskih grešaka.
Po meni odlična i puno jeftinija verzija Texa.
Dr. Zistis Posted - 27/11/2014 : 15:55:08
Da, jedino o prevodu moze da se raspravlja.
Ostalo, prica, crtez,izdanje, cena, nema rasprave

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000