forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Tobi Damen: MODSI

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 05/11/2016 : 20:28:47


Poštovani citaoci,
uskoro iz štampe izlazi jubilarni 10. naslov u našoj ediciji "Meridijani" - MODSI mladog nemačkog autora Tobija Damena.
Ovo kapitalno ostvarenje na 472 strane nastajalo je tokom 8 godina, i sa velikim uspehom je objavljeno u Nemačkoj pre nekoliko meseci. Naše izdanje je prvo inostrano, a uskoro izlazi i u Holandiji.


O delu:

Modsi, skinhedi, skuterbojsi – britanska supkultura stiže i u Vezel, mali grad u kom je autor odrastao. Tobi svoju potvrdu traži kod modsa, preuzima njihov modni stil i uranja u svet ska i soul muzike. Prelazi u druge supkulture su neosetni, laki – i opasni.

Svojim autobiografskim grafičkim romanom o odrastanju Tobi Damen uspeva da stvori upečatljivu sliku o kulturi mladih i o opasnostima koje nosi skretanje na pogrešan put. Ovo je priča o devedesetim, o odrastanju u malom gradu. I o prijateljstvu. Iznad svega, ovo je knjiga o ljubavi prema muzici.


Tehnički podaci:
Tobi Damen: MODSI
Biblioteka Meridijani, knjiga 10
Strana: 472
Format: B5
Štampa: crno-belo
Povez: meki (s klapnama)
Prevela: Marina Popov

18   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
AleksandarN Posted - 07/04/2020 : 20:15:23
Procitao pre nekih godinu dana i jako sam zeleo da mi se dopadne ali nista od toga. Prosek, cak i dosadnjikavo na par mesta. Ni ja ne slusam tu vrstu muzike ali pratim desavanja. Lep osvrt na istoriju i pocetak tog pokreta ali nista posebno.
4/10 od mene.
Miksa Posted - 07/04/2020 : 09:55:40
Pozajmio knjigu iz biblioteke i završio je sinoć, posle izvesnog mučenja - i ja sam imao problem sa scenarijem. Opravadnje je da je to bio web strip, kako se čini namenjen istomišljenicima (da ne kažem fanaticima) za koje je sve ovo poznato, pa ne uočavaju rupe. Za pohvalu su prilozi na kraju knjige kao i muzička ilustracija na mixcloud-u. No i pored toga nisam ljubitelj ove muzike, a neću ni sada postati.
anto Posted - 05/08/2017 : 23:04:14
Modsi su mi strip sjajnog crteža (iako je autor crtao slično sebe i neke svoje prijatelje,pa sam često imao problema da provalim ko je ko) i bezličnog scenarija.Ili bolje da kažem ovo nije moja šoljica čaja.Mada i pored toga,ne sviđa mi se kako autor gradi priču.
Da je barem ubacio neke *ičke i seksanje u strip,možda bi mi bolji (a bilo je povoda za to na svim tim bezbrojnim koncertima,skupovima...).Čak sam bio ubeđen da je čovek derpe,dok ne videh na kraju da je oženjen.
Pretakanje jednog (za mene) ne previše interesantnog života u strip - ništa specijalno.
Stvar za ubijanje kišnog i hladnog novembarskog popodneva,ili prevrućeg letnjeg dana kakav je bio danas - sve drugo mi je traćenje vremena sa ovim stripom.
Zbog crteža - 2.5/5
KOMIKO Posted - 01/02/2017 : 11:59:21
Ima li Modsa u Zagrebu?

Ima!

https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.571dce52e72a431981a48144db595a15.modsi.aspx
zokalav Posted - 21/12/2016 : 17:46:20
strip je stigao
http://stripovibanjaluka.blogspot.ba/
KOMIKO Posted - 04/12/2016 : 21:31:55



Tobi Damen je upravo osvojio najbitniju nemačku profesionalnu nagradu "Rudolf Dirks" za scenario za Modse.

U drugoj kategoriji, za najbolji crtež, ušao je u najuži izbor prva 3.
raverent23 Posted - 17/11/2016 : 13:08:46
Komiko je vec moja omiljena izdavacka kuca.. no Modsi stigli, i odusevili me...nisam sumnjao...
KOMIKO Posted - 12/11/2016 : 15:14:50
Da oggovorim na jedno FAQ:

Delo je zaista obimno (crtano je 8 godina!) i kompleksne je strukture, nije radnja od tačke A do tačke B, već funkcioniše i kao autobiografski "bildungs roman", dokumentaristički prikaz jednog vremena, supkulture, muzičkih pravaca i raznih omladinskih pokreta i grupacija - modsa, skinsa, motoraša, rokabilija...

Evo 10 strana kao privju:

https://www.docdroid.net/vIeJfOY/segment.pdf.html
KOMIKO Posted - 10/11/2016 : 16:30:44
Evo i celih korica.

 
ivanl Posted - 06/11/2016 : 16:19:33
Stvarno izgleda zanimljivo...
anto Posted - 06/11/2016 : 15:37:36
Koimko malo malo,pa nas iznenadi nekičim novim.
Ovaj strip baš deluje jako zanimljivo.
Hoće li biti nekog privjua Vuče?
vronski 3 Posted - 06/11/2016 : 12:08:25
Super, hvala! Modsi deluje kao zaista odličan strip, takoreći MASTHEVUŠA! ;)
KOMIKO Posted - 06/11/2016 : 12:03:20
Dok traje akcija "Mesec Meridijana" - do 5. 12. (http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=48293)
vronski 3 Posted - 06/11/2016 : 11:58:09
I još samo jedno pitanjce, do kad važi ova promo cena od 1600 din?
KOMIKO Posted - 06/11/2016 : 09:23:08
Da odgovorim:
Da, knjigu je moguće naručiti u pretprodaji po ceni od 1600 dinara, a iznos od 1700 din (sa delom troškova poštarine) može se uplatiti na naš račun, a adresu nam je potrebno javiti na info@komiko.rs.
Ovo važi za teritoriju Srbije.
vronski 3 Posted - 06/11/2016 : 09:08:11
Svaka čast!

Zna li se cena?
trolodtroje Posted - 05/11/2016 : 21:38:45
bravo.
Tornadomaster Posted - 05/11/2016 : 21:33:38
Ovo mi postaje omiljena biblioteka.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000