forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate KOMANDANT MARK-Mark fanovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
teller Posted - 16/09/2009 : 11:51:34

Jedan od stare garde junaka, popularan u vreme ex-Yuge gotovo ko Zagor ili Blek a vrijeme radnje istovetno Blekovom, tamo 1775 godine i vrijeme
revolucije,patrijotskog rata i bune između američkih pobunjenika i engleskih Crvenih mundira/odora.Poslje uspjeha tria esse-geese sa Velikim Blekom oni stvaraju novog junaka isto sa krznenom kapom i dvojicom(bez Floka)njegovih junaka.Serijal biva odmah dobro prihvačen kako u Italiji tako i kod nas pa mu je to osiguralo dug život.Pravilo
66 stranica biva poštivano skoro bez iznimke(Konačna pobjeda), a i dodatki koji su se nastavljali u Dnevnikovom KomandantuMarku(Tajanstven Alan,Traper Keri)osigurali su Marku stabilno prodaju dugi niz godina.Pred sam krah Dnevnika ta kuča je počela reprintom Komandanta Marka ali je ubrzo(ne zbog Marka)sljedio njihov kraj i mrk.U Sloveniji izdavač Bucik objavi 4o i nešto brojeva pa se pokaže da je ovog puta domači jezik(i loš prevod)više mana nego dobitak.U Hrvatskoj Porin a u Srbiji Horus sa promjenjivim uspjehom pokušavaju održati Vuka sa Ontarija na životu a onda Ludens napravi pravu stvar i počne sa izdavanjem junaka na čiji spomen su svi odmahivali glavama.Na kioscima se pojavi dvoje trapera i Alan Ford(SA) klasik od broja jedan.Sljedi dr-mr i ta izdanja uz nenadmašljivog Zagora postaju hit kioska i što posebno veseli, zapazile su jih i mlađe generacije pa nije redkost vidjeti klinca kako u busu čita nove avanture Bleka ili Marka.Danas jim naklada od
8000 primjeraka osigurava izlaženje još dogi niz godina, s tim da se
fanovi nadamo i što više popratnih izdanjima. Pohvale i kapa dolje i VČ koji je krenuo sa specijalcima Komandanta Marka na način da su dodane knjižice iz kojih (pogotovo 1,KM predstavlja Američku revoluciju) možemo i puno naučit.Da o večitoj netrpljivosti Žalostne Sove i Floka ni ne govorimo, vredi spomenuti da u stripu Tajanstveni saveznik imamo priliku vidjeti Marka i Bleka zajedno u akciji.A takvo nešto se ne propušta zar ne?
Možda se netko neče složit ali Mark ima jedne najljepših naslovnica što nije ni čudno jer su Sartoris,Gucon i Sinceto majstori crteža i za neke dandanas nazovi crtače.Iz doba Dnevnika ostale su mi najupečatljivije naslovnice kao Zaseda na Antilima,Crna udovica,Priča o KM,Taoci,Tajna jednorukog,Avet ponora,Markova šala,Opsada Ontarija i mnoge druge.Hvala Ludensu i VČ što su nam omogučilu povratak u mladost a nekima i prvi susret sa najljepšim i najhrabrijim Vukom sa Ontarija(da o Beti ne gubim reći-koja je to ljepotica).
Možda je i naivan ali je simpatično naivan i kao takav junak za sva vremena.Očekujem razumne komentare i onih kojima se Mark ne sviđa, jer smo na tom forumu razumni i tolerantni ljudi.

Hvala na pažnji i strpljenju čitanja ovog.
ps: dopada mi se topic Svi El Gaučovi brodovi, jer su se pojedinci prihvatili i teme brodova, oružja i uniforma u to doba u Americi i kolonijama.Bacite i tamo oko ako koga zanima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
delboj Posted - 27/03/2024 : 20:47:37
197.



198.



199.



200.

Ivan Liverpool Posted - 05/03/2024 : 21:40:08
Tako je i to ce biti malo vece spajanje buduci da od 9b do 10c 5 epizoda u nizu ima recenziju. Kad se izvede to spajanje, onda ce biti tocno 30 epizoda u nizu.
ReemCP Posted - 05/03/2024 : 20:41:12
Lijep niz :)

Vidim da nam fali sad 7c, cijeli LU 8, i potom 9a da spojimo s Herculeovom "Fakir Sudraka".
Ivan Liverpool Posted - 05/03/2024 : 15:50:35
Ovime smo izveli mini spajanje recenzija jer, zajedno s nedavno objavljenom recenzijom epizode "Sveti stit", imamo prvih 20 Markovih prica recenziranih.

1. Komandant Mark (Komandant Mark)
2. Ontarijski vukovi (Vukovi sa Ontarija)
3. Zaljev groma (Zaliv gromova)
4. Gusar (Blago mrtvog gusara)
5. Izdajnici (Klopka na brodu)
6. Predstraža heroja (Herojska predstraža)
7. Zamka (Dragoceni tovar)
8. Mister Bluff (Strijeljanje u zoru)
9. Wobak (Vobak napada)
10. Bijeli vrač (Otmica Žalosne Sove)
11. Prkos smrti (Izazov smrti)
12. Razbojnici s jezera (Neko je izdajnik)
13. Uzbuna u utvrdi (Plamena grobnica)
14. Pred zaprekom (Tajanstvena senka)
15. Fantomski brod (Avetinjski brod)
16. Čovjek bez lica (Čovek bez lica)
17. Crvene strelice (Spas u reci)
18. Junaci (Most iznenađenja)
19. Škot (Dvaput mrtav)
20. Sveti štit (Nestanak svetog štita)
Spock Posted - 05/03/2024 : 14:42:59
Škot u kiltu muči Marka i Ivana:

https://www.stripovi.com/recenzije/komandant-mark-km-lu-7a-skot/3195/
ReemCP Posted - 28/02/2024 : 18:08:03
Aha, to je ona dvodijelna.
Evo ga, odabrao sam drugu naslovnicu: https://www.stripovi.com/recenzije/komandant-mark-km-zs-711-717-sifra-b-f/703/
delboj Posted - 28/02/2024 : 17:51:29
quote:
Originally posted by ReemCP

@Delboj - ove zadnje 4 su super ispale, mislim na logo koji je iznad Markove glave 😉


Da. Ovdje https://www.stripovi.com/recenzije/komandant-mark-km-zs-711-717-sifra-b-f/703/ nema nikakve slike, pa taman da ubaciš.
ReemCP Posted - 28/02/2024 : 17:32:22
@Delboj - ove zadnje 4 su super ispale, mislim na logo koji je iznad Markove glave 😉
Renky Posted - 27/02/2024 : 22:52:37
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Ovu 194. nikada do sada nisam video..



zss 717
matori paraliticar Posted - 27/02/2024 : 22:34:58
Ovu 194. nikada do sada nisam video..
delboj Posted - 27/02/2024 : 21:45:09
193.



194.



195.



196.

Spock Posted - 27/02/2024 : 21:31:36
Salkan, Mark i misterija nestalog svetog štita:

https://www.stripovi.com/recenzije/komandant-mark-km-lu-7b-nestanak-svetog-stita/3190/
Ivan Liverpool Posted - 19/02/2024 : 22:54:24
Mislim da nikada jedan sam nije crtao, bar ja nisam zapazio takav slucaj. Ali bilo je slucajeva u kojima je jedan falio pa je preostali dvojac podijelio posao. Evo npr. ovdje https://www.stripovi.com/recenzije/komandant-mark-km-lu-3c-wobak/3132/ u epizodi "Wobak" izbrojao sam 54 Sinchettovih vinjeta i 10 Sartorisovih, dok Guzzona nema na crtezu. S obzirom na udio njegovog crteza, ovdje je Sinchetto skoro sam. Ima kasnije sigurno jos takvih epizoda (malo po malo popisujem) u kojima je on vecinski odradio crtez, a Sartoris nesto sitno, ali ne vjerujem da je negdje sve sam.
Vlaadisha Posted - 19/02/2024 : 22:09:55
quote:
Originally posted by Spock

Ivanova recenzija otvara tjedan Komandanta Marka:

https://www.stripovi.com/recenzije/komandant-mark-km-lu-5c-fantomski-brod/3174/


quote:
Dolje možete vidjeti još jednu vinjetu koja mi je posebno zapela za oko tokom čitanja. Naravno, nakon čitanja serije mojih recenzija EsseGesseovih serijala, i sami ste shvatili kako je riječ o vinjeti koju je nacrtao Sinchetto, zar ne?
divota

je l' on crtao neki strip sam, bez ove druge dvojice?
Vlaadisha Posted - 19/02/2024 : 22:07:35
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by teller

Ja jos gajim nadu..
Ipak je to junak 1 lige...


Milina je čitat Marka u koloru na našem, praznik za oči
Baš su ga super ofarbali, vidi se da su si dali truda.



essegesse su bili veliki ljubitelji princa valijanta
preporuka za sve ljubitelje marka (ima i zimskih scena)

Vlaadisha Posted - 19/02/2024 : 21:59:10
quote:
Originally posted by jaki

Taman dvajst ljudi natiskano stane u ovu utvrdu.

guglao sam malo utvrđenja iz tog perioda, ima raznih





evo i jedna zimska scena za reema

teller Posted - 11/02/2024 : 11:12:09
Bravo Markoljubci...
Kad uhvatim vremena bacit cu koji komentar na te priče...
Malo sam tuzan baviti se Markom,.. kad je jedan od najboljih junaka tako zapostavljen kod nas...
Naklon recenzentima i svima stovateljima naseg trapera..
Ivan Liverpool Posted - 11/02/2024 : 11:00:07
Update jer sad imamo prvih 18 u komadu, tj za sve citatelje Ludensa, mozemo reci kako imamo u potpunosti kompletirane recenzije za prvih 6 trobroja

1. Komandant Mark (Komandant Mark)
2. Ontarijski vukovi (Vukovi sa Ontarija)
3. Zaljev groma (Zaliv gromova)
4. Gusar (Blago mrtvog gusara)
5. Izdajnici (Klopka na brodu)
6. Predstraža heroja (Herojska predstraža)
7. Zamka (Dragoceni tovar)
8. Mister Bluff (Strijeljanje u zoru)
9. Wobak (Vobak napada)
10. Bijeli vrač (Otmica Žalosne Sove)
11. Prkos smrti (Izazov smrti)
12. Razbojnici s jezera (Neko je izdajnik)
13. Uzbuna u utvrdi (Plamena grobnica)
14. Pred zaprekom (Tajanstvena senka)
15. Fantomski brod (Avetinjski brod)
16. Čovjek bez lica (Čovek bez lica)
17. Crvene strelice (Spas u reci)
18. Junaci (Most iznenađenja)
Spock Posted - 10/02/2024 : 16:30:31
Još jednom Salkanovom recenzijom zatvaramo tjedan Komandanta Marka:

https://www.stripovi.com/recenzije/komandant-mark-km-lu-6c-most-iznenadenja/3178/
teller Posted - 09/02/2024 : 19:13:12
quote:
Originally posted by srlekralj

Ovako crtati mogu samo umjetnici.Pa ljudi šta vi hočete ovo je staro 60+ godina sa običnom drvanom olovkom.Danas imaju kompjutere, raznorazne laserske i 3D štampače pa neznaju nacrtati kako treba bilo kojeg strip junaka.Da nisu u to doba bili Galep,Feri,EsseGesse,Gamba,Bignoti,Milazzo ne bi niko izmislio likove kao što su ovi umjetnici.


živa istina care!
srlekralj Posted - 09/02/2024 : 15:38:20
Ovako crtati mogu samo umjetnici.Pa ljudi šta vi hočete ovo je staro 60+ godina sa običnom drvanom olovkom.Danas imaju kompjutere, raznorazne laserske i 3D štampače pa neznaju nacrtati kako treba bilo kojeg strip junaka.Da nisu u to doba bili Galep,Feri,EsseGesse,Gamba,Bignoti,Milazzo ne bi niko izmislio likove kao što su ovi umjetnici.
ReemCP Posted - 09/02/2024 : 15:33:13
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Hmm taj El Gancho jaci od cele engleske mornarice.. ali dobro :)

Da, ali treba imati na umu da se stripovi bave fikcijom, svjetovima gdje je sve moguće, tako da je pogrešno inzistirati na takvom pristupu traženja takve nelogičnosti u stripovima (pa i filmu) jer ćemo u svakom pronaći onda neki propust i nelogičnosti koje nemaju veze s zdravim razumom. Primjerice, kad sam već spomenuo film, meni nije važno što je u Bullittu tijekom one legendarne jurnjave (jedne od najveće na filmskom platnu) Charger izgubio čak šest ratkapa, a jedna te ista zelena volkswagen buba prestignuta isto šest puta. Ja sam samo fokusiran na akciju i adrenalin koji mi pruža gledanje te potjere, samom uzbuđenju koje mi ona pruža u tom trenutku. Isto je i sa stripovima, neke stvari jednostavno prihvatim zdravo za gotovo, takve kakve jesu jer mi je cilj povremeno upravo pobjeći u svijet koji je blizak našem, ali opet drugačiji i u kojem sam svjestan da je sve moguće.
Salkan Posted - 09/02/2024 : 15:08:09
Nemoš poredit Marka sa pobrojanim likovima.
Mark ima konja, Blek i Zagor nemaju, eto kakvi su junaci.
matori paraliticar Posted - 09/02/2024 : 14:55:04
Hmm taj El Gancho jaci od cele engleske mornarice.. ali dobro :)

Pa ne treba soping centri i neboderi.. ali barem malo pasnjaka, malo vece vezbaliste,
no dobro sve to imaju u blizini ako treba

Opsada Ontarija kazete.. to mi je nesto poznato.. valjalo bi obnoviti to

Zaboravio sam cak.. kakva je to jurnjava bila kada se mark prvi put pojavio tu...

Naterao sam jedno od dece da zajedno citamo pricu o komandant marku letos
i onu "origin pricu" bleka

za fanta cika.. i onu finu pricicu o "proslosti" okultisa jos ne znaju dobro ali to nije mark pa nije toliko vazno..

ReemCP Posted - 09/02/2024 : 14:34:53
quote:
Originally posted by matori paraliticar

hm da i bas bez veze otok/ostrvo nigde nicega ..drvo koje barem

Zašto bi bilo bzv, što bi po tebi trebalo tu biti, neki šoping centri i neboderi?
quote:
Originally posted by matori paraliticar

pitna voda da li su imali to barem tamo? verovatno ne..

Ako si mislio na pitku vodu, pa ima je u svakom šumarku, slapova koliko hoćeš u izobilju kao na Plitvicama. I zar ne vidiš da pogled na utvrdu seže iz šume koja je odmah tu u blizini?
quote:
Originally posted by matori paraliticar

nekako nemam puno secanja da su englezi malo ozbiljnije napadali tu utvrdu.. imamo li kakvu statistiku?


Jesu, ali se ne usude više otkako znaju da kuka El Gancha plovi tim područjem.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000