forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 62 - Potez kredom

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 17/10/2016 : 15:09:29


Svjetionik usred oceana.
Malen, gotovo nenaseljen otok.
Izgubljeni likovi koji traže, a ne nalaze.
Iznenađujuća i dojmljiva priča koja nas uvlači u sebe od prve stranice i tjera nas da pazimo na detalje.
Sve to nudi Potez kredom, najpoznatije djelo Miguelanxa Prada i jedan od svevremenskih klasika španjolskoga, ali i svjetskoga stripa.

Kolorka 62 • Potez kredom • 104 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Miguelanxo Prado • Crtež Miguelanxo Prado • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.10.2016. • Cijena 100 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-62-potez-kredom/396/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Salkan Posted - 04/09/2023 : 11:51:25
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Salkan

...zar nije i ljubav kao pojava najpretencioznija? Ljubav nije prirodna stvar...
...pogubljen, neraspoređen, smotan i neprilagođen...


Htio sam nešto objasniti, ali ovaj drugi dio sve objašnjava pa nema potrebe 😂


Šta sam sad pogrešno napiso?
Zula Posted - 03/09/2023 : 17:14:44
quote:
Originally posted by Salkan

...zar nije i ljubav kao pojava najpretencioznija? Ljubav nije prirodna stvar...
...pogubljen, neraspoređen, smotan i neprilagođen...


Htio sam nešto objasniti, ali ovaj drugi dio sve objašnjava pa nema potrebe 😂
Salkan Posted - 03/09/2023 : 16:33:54
Meni se Potez kredom svidio iz više razloga:
Osim što me smiruje sa svim tim bojama i laganim tempom, da, ima se štošta mudrovati i razmišljati, ali u suštini
Iako jeste pretenciozan, zar nije i ljubav kao pojava najpretencioznija? Ljubav nije prirodna stvar, a i ako jeste, onda je i priroda pretenciozna!
Ako se uopšte mogu sjetiti te mladosti, najljepše i najbolnije sam se zaljubljivao i volio u okruženjima gdje sam bio pogubljen, neraspoređen, smotan i neprilagođen, gdje su mi svi damari titrali od iščekivanja i nesigurnosti. Tih se ljubavi najradije sjetim, tog sebe najviše volim.
Fibrino izdanje je sjajno. Nisam imao priliku čitati ostale Pradove stripove, ali ću - prvom prilikom.
naker Posted - 03/09/2023 : 09:40:00
Imate svetionik i kod stripa kojeg je pisao Paco Roca, nedavno ga izbacio Barbatus - Svjetionik.
Zula Posted - 03/09/2023 : 07:02:04
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Aco



Kad smo kod svjetionika, istu temu su u fibrinim stripovima obradili i Chaboute i Lepage a eto i Prado. Nekako mi je (bar vizualno) to najbolje odradio Lepage



Posto nisam citao te stripove sa svetionikom od Chaboutea i Lepagea koji su to konkretno stripovi?

Svetionik ima glavnu ulogu i u Fibrinom Hicksvilleu. Ogromna preporuka za taj strip. Odusevio me je.


Chaboute - Sam samcat
Lepage - Ar-Men
going going Posted - 03/09/2023 : 02:11:46
quote:
Originally posted by Aco



Kad smo kod svjetionika, istu temu su u fibrinim stripovima obradili i Chaboute i Lepage a eto i Prado. Nekako mi je (bar vizualno) to najbolje odradio Lepage



Posto nisam citao te stripove sa svetionikom od Chaboutea i Lepagea koji su to konkretno stripovi?

Svetionik ima glavnu ulogu i u Fibrinom Hicksvilleu. Ogromna preporuka za taj strip. Odusevio me je.
Peyo Posted - 02/09/2023 : 22:34:32
U pravu si.

Zaboravio sam da smo to već komentirali.
borg Posted - 02/09/2023 : 22:24:04
Ih, pa koliko videh samo na ovom topiku je dosta ljudi hvalilo Ardalen. Nije baš da se pre par godina drugačije razmišljalo. :)



alexts Posted - 02/09/2023 : 21:47:47
Zulin post dok sam kucao repliku Peyu.
alexts Posted - 02/09/2023 : 21:46:17
Pa to je elementarno poznavanje umetnosti. Sećam se da sam se nekad (i negde) na DW forumu raspravljao sa ljudima, koji olako precenjuju Potez kredom.

To mogu da potražim, kad se vratim s odmora ovih dana.

Ardalen nisam komentarisao, ali se radi o sjajnom, zrelom, originalnom i kompleksnom delu. Ne pravi se to baš svaki put, čak iako autor ima talenat i želju.
Zula Posted - 02/09/2023 : 21:42:17
quote:
Originally posted by alexts

Ardalen je savršeniji, klasa iznad.


Ardalen je bolji, i savršen!
Peyo Posted - 02/09/2023 : 18:30:26
quote:
Originally posted by alexts

Ardalen je savršeniji, klasa iznad.



Ideš na moju listu za forumaša godine.
alexts Posted - 02/09/2023 : 18:02:36
Ardalen je savršeniji, klasa iznad.
Aco Posted - 02/09/2023 : 17:57:25
Crtački odlično ali osim toga, za razliku od većine ne nalazim spektakl.
Likova nema previse, ali interakcije među njima su minimalne i povrsinske. Uglavnom je svaki lik za sebe. Pitanje je tko zapravo priča priču, Raul ili Ana?
Natpis na zidu koji Raul nalazi kad uplovi sa barkom na mol na samom početku je isti onaj koji Raul piše na kraju priče.

Znači dobar strip, ali morao bi bit malo scenaristički dotjeranjni da bi bio baš vrhunski.

Kad smo kod svjetionika, istu temu su u fibrinim stripovima obradili i Chaboute i Lepage a eto i Prado. Nekako mi je (bar vizualno) to najbolje odradio Lepage
going going Posted - 02/07/2021 : 02:23:31
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by naker

Prado je veliki umetnik i pastelnim bojama je naslikao ostrvce u sred okeana u kojem vlada zakon nasumičnosti gde setna ljudska srca kruže jedna oko drugih i gde je svaki rezultat moguć, svaka akcija, svaki potez kredom ostavlja trag u jednoj stvarnosti, a stvarnosti je bezbroj, sijaset paralelnih univerzuma gde nada nikada ne umire da će bar jednom doći do statističke greške i da će se u bar jednoj stvarnosti kockice poslužiti i sve će biti kao što sanjamo da će biti

Svi mi pravimo tragove jer sve što radimo ostavlja trag za sobom... da bi se znali vratiti na početak. A šta ako se kreda izbriše?

Prelep strip kojem se često vraćam i kojem ću se često vraćati, Migelančo je empata koji poznaje ljudsku dušu kao retko koji autor


Odličan osvrt! Nadam se da će potaknuti ponekog čitatelja da pruži šansu ovom divnom stripu.





Apsolutni potpis!
Shaner Posted - 30/06/2021 : 22:53:02
quote:
Originally posted by naker

Prado je veliki umetnik i pastelnim bojama je naslikao ostrvce u sred okeana u kojem vlada zakon nasumičnosti gde setna ljudska srca kruže jedna oko drugih i gde je svaki rezultat moguć, svaka akcija, svaki potez kredom ostavlja trag u jednoj stvarnosti, a stvarnosti je bezbroj, sijaset paralelnih univerzuma gde nada nikada ne umire da će bar jednom doći do statističke greške i da će se u bar jednoj stvarnosti kockice poslužiti i sve će biti kao što sanjamo da će biti

Svi mi pravimo tragove jer sve što radimo ostavlja trag za sobom... da bi se znali vratiti na početak. A šta ako se kreda izbriše?

Prelep strip kojem se često vraćam i kojem ću se često vraćati, Migelančo je empata koji poznaje ljudsku dušu kao retko koji autor


Odličan osvrt! Nadam se da će potaknuti ponekog čitatelja da pruži šansu ovom divnom stripu.

naker Posted - 30/06/2021 : 19:41:45
Prado je veliki umetnik i pastelnim bojama je naslikao ostrvce u sred okeana u kojem vlada zakon nasumičnosti gde setna ljudska srca kruže jedna oko drugih i gde je svaki rezultat moguć, svaka akcija, svaki potez kredom ostavlja trag u jednoj stvarnosti, a stvarnosti je bezbroj, sijaset paralelnih univerzuma gde nada nikada ne umire da će bar jednom doći do statističke greške i da će se u bar jednoj stvarnosti kockice poslužiti i sve će biti kao što sanjamo da će biti

Svi mi pravimo tragove jer sve što radimo ostavlja trag za sobom... da bi se znali vratiti na početak. A šta ako se kreda izbriše?

Prelep strip kojem se često vraćam i kojem ću se često vraćati, Migelančo je empata koji poznaje ljudsku dušu kao retko koji autor
Poli Posted - 18/02/2021 : 09:06:56

Kupljeno!


Javite kad izađe na ovim prostorima da pokupim.


going going Posted - 17/02/2021 : 17:12:07
quote:
Originally posted by izivko

Carlsen objavio prije mjesec dana. Nisam još čitao ali vjerujem da je grom.
Fantasy-thriller u kojemu Prado preispituje čovjekov odnos prema prirodi.





Ovo mora da je odlicno!
izivko Posted - 17/02/2021 : 13:16:18
Carlsen objavio prije mjesec dana. Nisam još čitao ali vjerujem da je grom.
Fantasy-thriller u kojemu Prado preispituje čovjekov odnos prema prirodi.


going going Posted - 29/11/2020 : 22:56:25
Potez kredom mi je mozda omiljena kolorka i mislim prva koju sam kupio. Vrhunski strip kome cu se vracati mnogo puta.

Ardalen imam u Komikovom izdanju ali nikako da krenem sa citanjem. Sto kaze Zula za citanje Prada je jako bitno u kakvom si raspolozenju, tako da cekam neki povoljan trenutak da mogu da se uzivim u Pradov poetski magicni realizam ili kako bismo vec mogli nazvati njegov umetnicki izrazaj. U planu je i nabavka Deliricne svakodnevice.
Poli Posted - 29/11/2020 : 19:38:06
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by izivko

Nadam se da će Fibra objaviti još poneko njegovo djelo.


Naravno da hoće.






Poli Posted - 29/11/2020 : 19:32:46
quote:
Originally posted by john connor

Nazalost Prado jos nije uradio nikakve srpske stripove :D




Mislilo se, naravno, na Tangente (Omnibus), Manuel Montano Izvorište noći (Omnibus), a i Trag kredom imam od njih (Omnibus).

Zapravo! Kod mene ima Prado takav kredit da mislim da bih kupio sta god njegovo da se postoji na ovim prostorima. Bez razmisljanja.


izivko Posted - 29/11/2020 : 16:42:51
quote:
Originally posted by Peyo

Ovo bi moglo u Niku:

https://www.miguelanxoprado.com/en/work/comic/peter-and-the-wolf




Čitao sam, naravno. Preporuka i od mene.

Nijemci svojevremeno objavili u ediciji Illustrierte Kinder-Klassiker u kojoj se našla i Eisnerova verzija Moby Dicka i Mazanov Hrabri mali krojač.
Zbog malog broja strana sve tri bi mogle stati u jedan integralčić.
Peyo Posted - 29/11/2020 : 16:30:48
Ovo bi moglo u Niku:

https://www.miguelanxoprado.com/en/work/comic/peter-and-the-wolf


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000