forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 66 - Jedna noć u Rimu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 09/11/2016 : 21:22:00


„S 20 godina su jedno drugom obećali da će zajedno provesti noć na svoj 40. rođendan.“

Raphael i Sophia žive zajedno. Nekoliko dana prije njegovog rođendana, Raphael dobiva poštanski paket sa starom videokasetom. Gledajući snimku, ponovo vidi sebe kao dvadesetogodišnjaka s jednom od svojih prvih ljubavi...
Marie.
Dvoje ljubavnika na snimci daje obećanje da će bez obzira na to što im život donese, provesti zajedno noć na svoj 40. rođendan. U Rimu.

Telefonski poziv, sljedećeg jutra.
Marie.
Isti glas kao prije 20 godina. Isti ton, isti smijeh...


Naravno, bilo bi potpuno ludo sve napustiti i otići u Rim gdje ga ona čeka. Bilo bi glupo i nezrelo. Ali kako odoljeti nezrelom i glupom obećanju?

Kolorka 66 • Jedna noć u Rimu • 224 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jim • Crtež Jim • Prijevod Tina Dunjić Messmer • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.11.2016. • Cijena 200 Kn


http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-66-jedna-noc-u-rimu/397/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 20/01/2024 : 16:42:27
Ako se ovako ponašaju 40-godišnjaci, onda Bog neka čuva Francusku jer je zbilja u velikim problemima.

Sam strip je onako...kao stvoren za Tv kanale koje emituju romanticne filmove B kategorije. Znači zaplet jest u neku ruku zanimljiv , tip ostavlja sve i ide se naći sa curom koja isto ostavlja sve, pa onda tu je Rim, trg Navona, fontana Trevi i sve što ide uz to..Marie nacrtana prekrasno, ženstveno (s obzirom da ima 40 a ni grama celulita, pozavidjela bi joj i Lidija Bacic), znaci sve super i bajkovito, ali nakon snošaja se bajka prekida i vracaju se svi u surovu realnost. Život ide dalje itd.

Nemogu reći da sam oduševljen. Može se pročitati ali nije sad to nešto wow. Idem sad na 2.dio.
borg Posted - 28/11/2021 : 22:11:50
quote:
Originally posted by Peyo

Tek sada sam ovo pročitao i svidio mi se strip unatoč nekim nedostacima u scenariju.




Nedostaci u građenju likova su ogromni. Scenario je kao švajcarski sir.
Al je strip klasična muška fantazija pa se lako prima.
Tutta Posted - 28/11/2021 : 21:25:50
Još nisam...
Peyo Posted - 28/11/2021 : 20:10:19
Tek sada sam ovo pročitao i svidio mi se strip unatoč nekim nedostacima u scenariju.

Mrkva i Marko su u biti sve rekli, uz ovu Maconovu opasku da sporedni likovi zapravo djeluju dublje i zanimljvije.

Od mene preporuka.
Macon Posted - 17/08/2020 : 21:48:07
Baš sam pročitao i dopalo mi se. Klasična melodrama ali vrlo dobro nacrtana (likovi, gradovi) i montirana, kolor je isto vrlo dobar a i scenarij ima smisla. Filmski material.

Moram priznati, da su me više zaintrigirali stranski likovi a najmanje neurotična fatalka. A i ona i bionda su ko blizankinje sa skroz istim tijelom. A i to mi funkcionira jer Jim zna radnju. Ako je to standard francuskog stripa onda se on nema bojati za svoju budučnost (više se plašim za američki alternativni strip jer ajme kojeg jada u poslednjem Best american comics, pola jih je za prosječan fanzin i daleko od best of bilo čega).
AleksandarN Posted - 20/04/2020 : 18:51:16
quote:
Originally posted by anto

https://www.bedetheque.com/BD-Une-nuit-a-Rome-Tome-3-Livre-3-328025.html je nastavak,pa pretpostavljam da će biti i 4.dela,pa opet pretpostavljam da ćemo i to videti u Kolorci.



Odlican strip!!
Nadam se tom nastavku.
Red Marquis Posted - 20/04/2020 : 18:02:28
Lažeš ovde ko pas Antoane...
anto Posted - 20/04/2020 : 15:48:47
https://www.bedetheque.com/BD-Une-nuit-a-Rome-Tome-3-Livre-3-328025.html je nastavak,pa pretpostavljam da će biti i 4.dela,pa opet pretpostavljam da ćemo i to videti u Kolorci.
anto Posted - 20/04/2020 : 15:47:14


Jim:Jedna noć u Rimu (Fibra)

Rafael je "mladić" koji za par dana puni četrdesetu,i može se reći da ga je život pomazio u vidu njegove devojke Sofije,koja je i zgodna i dobra,a ima i dobrostojećeg oca kod koga naš junak šljaka.Par dana pred rođendan (koji će proslaviti sa Sofijom i njenim matorima),organizuje se žurka u njiovom stanu,a tu negde se pojavi misteriozna video kaseta - Rafael je pogleda kad isprati sve goste i pošalje devojku na kunt,a na njoj je snimak od pre 20 godina,gde se sa tadašnjom devojkom Mari dogovara da 40. rođendan (koji slave istog dana) provedu zajedno u Rimu.Na prvi pogled,budalaština,adolescentska glupost;ali,tu je još nešto - Mari je Rafaelova femme fatale,i đavo počinje da šapuće na uvo.

Jedna noć u Rimu je čistokrvni muški ljubić - fantazija za muškarce zašle u zrele godine (ali sam siguran da gađa i one mlađe);uz prelep crtež i prikaz Rima,provlače se tu jednostavne životne filozofije i odluke,istovremeno i komplikovane.
Sa sjajnom završnicom.

Nije za žene i papučiće.

5/5

Topla preporuka!!
sumohrvat Posted - 17/08/2019 : 00:47:36
Kupio, pročitao i oduševio se. Hvala Marko na još jednom divnom stripu u kojem se mogu pronaći. Usput, strip kupio 15.8. Radnja stripa se događa 15.8. A taman smo i vršnjaci... Jedino se ja s nikim nisam dogovorio za sex prije 20 godina 😭😭😭😭
Tutta Posted - 22/03/2018 : 00:24:18
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dukidule

Bio na popisu za nabavku.
Upravo precrtan!
Hvala. ;)


dcopic,i još nekoliko forumaša su ga poprilično nahvalili,mrkva i još jedan dw forumaš pljunuli - standardna priča.
Zar se lično nećeš uveriti kako TEBI leži ovaj strip,ili se samo dodvoruješ mrkvi ?



Cisto sumnjam da bi se Dule komu dodvoravao, pa bila to i ja :)
Ali svejedno, Dule, nemoj to pisati po forumu, necu da zavrsim na Markosovoj listi za strijeljanje.
I da, anto, ja bih rado da svi procitaju ovaj strip da usporedimo misljenja, ali za Tuttu znam da jedva stigne procitati i ove koji su kanonski, zato sam tako reagirala. Naravno, citajte, citajte, citajte!

Misliš? Evo, ako ih večeras ne pročitam, neću nikad... ;)





Godina! Što lete u pm... p.s. još ih nisam pročitao, zaboravio, važno je da čitam Zagora.
solar Posted - 21/03/2018 : 22:12:32
Uh, ovo baš valja.
DiSkAcH Posted - 06/08/2017 : 08:38:26
Nakon sto sam procitao ovaj strip....moram se slozit s Mrkvom, nije mi bas legla ova prica...
Crtez je stvarno predivan, ali prica je malo zastekala, previse je tu djecackih fantazija koje mislim nebi prosle u stvarnom zivotu (necu nis spojlat, procitajte strip koga zanima).

E da, posto sam gamer, svidio mi se omaz Doom-u :



Slabo se vidi, ali to je Cyberdeamon iz igre:





DiSkAcH Posted - 31/05/2017 : 18:43:18
quote:
Originally posted by vknez

8/10

vrlo interesantan strip



Imas definitivno najbolje osvrte na forumu

vknez Posted - 31/05/2017 : 18:09:56
8/10

vrlo interesantan strip
zarmix Posted - 16/04/2017 : 21:09:13
"Jedna noć u Rimu" me podsjetila zbog čega volim francuske stripove (valjda je lik Francuz, haha). Izvrsno koloriran, majstorski nacrtan, lepršavo, sa smislom za detalj, pozu, položaj tijela, krasnih pozadina, arhitekture, interijera, dorađenog scenarija (eksploatirana tema upakirana u novo ruho), zaokružen zanimljivim dodacima (autorova rasprava o izboru naslovnica), ovaj strip mi spada među draže stvari koje je Fibra objavila i predstavlja vrlo ugodno iznenađenje.

Čitao sam ga nakon Lupanovog "Ćao đaci" (Lupanove "Stare furune" u izdanju Makonda, prva dva albuma, bile su mi pravo otkriće, pričom snažnom kao u "Svagdanjoj borbi" i sličnog senzibiliteta, jedva čekam Fibrin integral koji bi trebao obuhvatiti više albuma) koji mi je bio dobar, duhovit, lepršav, inteligentan, čak i slično crtan, možda ne toliko posvećeno i s manje dopadljivim kolorom, ali ga je "Jedna noć" po svom opsegu i širini, nadmašila.
doom Posted - 16/04/2017 : 20:13:14
Prica koja isprve nacima sve ono bitno (primarno), sklono mojim ukusima. No, vise o tome drugom prilikom.

p.s. Veliko hvala Marku na ovome genijalnom stripu!
Dr. Zistis Posted - 19/03/2017 : 22:53:40
quote:
Originally posted by going going

Jedna noc u Rimu je prvo maestralno nacrtan strip. Atmosfera se mnogo oslanja na Jimov odlican crtez i dobar osecaj za boje. Zalasci sunca, senke na kupolama, Marijin osmeh, ta neka melanholija i nostalgija, sve uspeva vise zahvaljujuci crtezu nego samoj prici.

Prica se na vrlo interesantan nacin bavi onim cime smo svi okupirani u zivotu a to je da li smo ispravno postupili, kako bi nam izgledao zivot da smo nesto drugacije uradili i koliko su bitne veze i prijateljstva. Svidja mi se i kako je prikazan odnos izmedju glavnog junaka Raphaela i njegovog najboljeg druga.
Onaj mali twist na kraju je takodje simpatican. Ali svekukupno je mogao da bude i malcice jaci.
U svakom slucaju preporucujem!

Ali strip koji po meni najuspesnije obradjuje temu slicnoj ovoj je Slacijev i Ambrosinijev Dugacki pozdrav . E tu se vidi sva melanholija, fatalnosti i okrutnost i odrastanja i prvih ljubavi i propustenih prilika.


Ocena 8/10


Lepo si ovo uporedio sa Dugačkim pozdravom...ja sam zbog " ličnih" demona prošlosti" sve do pre neki dan odlagao čitanje zadnjeg poglavlja. Mnogo dobar strip,kako vizuelno tako i narativno
going going Posted - 19/03/2017 : 18:21:34
Jedna noc u Rimu je prvo maestralno nacrtan strip. Atmosfera se mnogo oslanja na Jimov odlican crtez i dobar osecaj za boje. Zalasci sunca, senke na kupolama, Marijin osmeh, ta neka melanholija i nostalgija, sve uspeva vise zahvaljujuci crtezu nego samoj prici.

Prica se na vrlo interesantan nacin bavi onim cime smo svi okupirani u zivotu a to je da li smo ispravno postupili, kako bi nam izgledao zivot da smo nesto drugacije uradili i koliko su bitne veze i prijateljstva. Svidja mi se i kako je prikazan odnos izmedju glavnog junaka Raphaela i njegovog najboljeg druga.
Onaj mali twist na kraju je takodje simpatican. Ali svekukupno je mogao da bude i malcice jaci.
U svakom slucaju preporucujem!

Ali strip koji po meni najuspesnije obradjuje temu slicnoj ovoj je Slacijev i Ambrosinijev Dugacki pozdrav . E tu se vidi sva melanholija, fatalnosti i okrutnost i odrastanja i prvih ljubavi i propustenih prilika.


Ocena 8/10
going going Posted - 06/03/2017 : 00:03:47
quote:
Originally posted by anto

meni ovo bogami liči na strip koji dule MORA PROČITATI!!
najozbiljnije.



I meni takodje. Nabavljam ga prvom prilikom.
Dukidule Posted - 05/03/2017 : 22:09:11
quote:
Originally posted by Tutta

Zadnjih 10,11 stranica, u oba broja - Ein letztes Wort, Skizzenbuch mit Texten von Jim, Dekor & Umgebung und Coverentwürfe.


Ahaaaa, onda je jasno.
To Splitter inače radi većinom kod integralnih izdanja ili albuma s komplet dovršenom pričom.
U svakom slučaju, Fibra izdanje (200,- kn) je povoljnije od njih (2 x € 19,80) mada su meni osobno njihova lakša za čitanje.
anto Posted - 05/03/2017 : 21:41:51
meni ovo bogami liči na strip koji dule MORA PROČITATI!!
najozbiljnije.
Tutta Posted - 05/03/2017 : 21:40:54
Zadnjih 10,11 stranica, u oba broja - Ein letztes Wort, Skizzenbuch mit Texten von Jim, Dekor & Umgebung und Coverentwürfe.
Dukidule Posted - 05/03/2017 : 21:18:31
Sveukupno 248 stranica, Fibra 224 a istog formata.
U čemu je sad razlika tih 24 viška?
Tutta Posted - 05/03/2017 : 21:03:36
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dukidule

Bio na popisu za nabavku.
Upravo precrtan!
Hvala. ;)


dcopic,i još nekoliko forumaša su ga poprilično nahvalili,mrkva i još jedan dw forumaš pljunuli - standardna priča.
Zar se lično nećeš uveriti kako TEBI leži ovaj strip,ili se samo dodvoruješ mrkvi ?



Cisto sumnjam da bi se Dule komu dodvoravao, pa bila to i ja :)
Ali svejedno, Dule, nemoj to pisati po forumu, necu da zavrsim na Markosovoj listi za strijeljanje.
I da, anto, ja bih rado da svi procitaju ovaj strip da usporedimo misljenja, ali za Tuttu znam da jedva stigne procitati i ove koji su kanonski, zato sam tako reagirala. Naravno, citajte, citajte, citajte!

Misliš? Evo, ako ih večeras ne pročitam, neću nikad... ;)




forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000