forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 258 - Most nad ponorom

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 28/02/2017 : 16:16:13
Scenarij: Mauro Boselli/Moreno Burattini
Crtež: Michele Rubini/Gianni Sedioli/Marco Verni
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #577

07.03.17. u snk
08.03.17. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
velka031 Posted - 25/03/2017 : 08:30:43
quote:
Originally posted by teller

ajde, ne pretjerujte.... poslje 32 stranice bar Zagor prestaje uzimat proteine i stereoide...
od naduvanka iz teretane postaje opet obično zdravo sportski građen momak iz šume.



Moć pozitivnog razmišljanja
teller Posted - 24/03/2017 : 14:48:38
ajde, ne pretjerujte.... poslje 32 stranice bar Zagor prestaje uzimat proteine i stereoide...
od naduvanka iz teretane postaje opet obično zdravo sportski građen momak iz šume.
nika331 Posted - 24/03/2017 : 13:47:49
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by kasper

koja tuga sto ovo nije sve rubini


Kontrast između Sedioli/Verni kombinacije i Rubinija u istom stripu je stravičan.




daa, koji šok nakon 32 stranice .....
legaz Posted - 22/03/2017 : 07:49:34
quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by velka031

Svi smo ovdje na dobitku, dobri su i jedni i drugi. Nije loš Verni, dapače.
Ipak, Rubini je otišao "malo" predaleko sa ovom epizodom. Najbolje nacrtani Zagor novijeg doba. Uspoređivati Rubinija i Sediolija je u najmanju ruku bezveze.



Da. O ukusima se ne raspravlja.
Recimo, Boselli je daleko slabiji dio dvojca ove priče, tako da razumijem da je nekima Bure draži katkad.
No razlika u crtačima toliko je očita, bode oči da oslijepiš.
Pogledajmo samo prvi kadar ovdje. Isuse!!!
Zbilja pomanjkanje ikakva a ne samo dobra okusa je i sama pomisao na uspoređivanje.
I tu govorim o Verniju, koji ovdje i nije toliko loš, ono, napreduje, vidi se, no prema Rubiniju je manji od crkvenog miša.
Za jajoglavu nakazu nemam što reći, primljen je u SBE valjda nekom jakom vezom ili pitaj Boga kako.



Ja mu to pre jedno 10 dana lepo napisao na FB. On se iznenadio za moju definiciju njegovog crtačkog stila: ''egghead style''



Pa naravno da se iznenadio kad se radi o dick head stilu



nellesky Posted - 22/03/2017 : 07:21:35
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by velka031

Svi smo ovdje na dobitku, dobri su i jedni i drugi. Nije loš Verni, dapače.
Ipak, Rubini je otišao "malo" predaleko sa ovom epizodom. Najbolje nacrtani Zagor novijeg doba. Uspoređivati Rubinija i Sediolija je u najmanju ruku bezveze.



Da. O ukusima se ne raspravlja.
Recimo, Boselli je daleko slabiji dio dvojca ove priče, tako da razumijem da je nekima Bure draži katkad.
No razlika u crtačima toliko je očita, bode oči da oslijepiš.
Pogledajmo samo prvi kadar ovdje. Isuse!!!
Zbilja pomanjkanje ikakva a ne samo dobra okusa je i sama pomisao na uspoređivanje.
I tu govorim o Verniju, koji ovdje i nije toliko loš, ono, napreduje, vidi se, no prema Rubiniju je manji od crkvenog miša.
Za jajoglavu nakazu nemam što reći, primljen je u SBE valjda nekom jakom vezom ili pitaj Boga kako.



Ja mu to pre jedno 10 dana lepo napisao na FB. On se iznenadio za moju definiciju njegovog crtačkog stila: ''egghead style''



Pa naravno da se iznenadio kad se radi o dick head stilu
Curunir Posted - 21/03/2017 : 20:07:47
šalim se ovo zadnje.
novac sve diktira, Texovci su daleko najbolje plaćeni.
naravno da će svi vrhunski crtači težiti dospjeti tamo.
Curunir Posted - 21/03/2017 : 20:04:55
da, Lega. ako Verni sebi želi dobro, mora se maknuti od ovoga.
valjda mu samo tušira, ali svejedno.
i velka je u pravu. Rubini je ovdje mogao biti neprikosnoveni car, tamo će morati dijeliti s majstorima.
bolje prvi u selu nego drugi u gradu, stara je mudrost
legaz Posted - 21/03/2017 : 17:36:45
quote:
Originally posted by teller

Sedioli je los ali u drustvu sa Vernijem to izgleda sasvim pristojno...
Ima puno gorih u Zagor stafu...
A za Ferrija u Potopu ne treba trosit reci...covjek je tu briljirao...



Niko to ne spori da ima gorih. Pa etalon katastrofalnih crtača su Kazarovi. Pa sada neke pridošlice sa Mr Noa. Manđatini užas, ali me to ne teši. Nema Verni načina da napreduje uz Sediolija. Taj ga neće popraviti već još više uplastičiti.
teller Posted - 21/03/2017 : 13:06:16
Sedioli je los ali u drustvu sa Vernijem to izgleda sasvim pristojno...
Ima puno gorih u Zagor stafu...
A za Ferrija u Potopu ne treba trosit reci...covjek je tu briljirao...
legaz Posted - 20/03/2017 : 20:03:24
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by velka031

Svi smo ovdje na dobitku, dobri su i jedni i drugi. Nije loš Verni, dapače.
Ipak, Rubini je otišao "malo" predaleko sa ovom epizodom. Najbolje nacrtani Zagor novijeg doba. Uspoređivati Rubinija i Sediolija je u najmanju ruku bezveze.



Da. O ukusima se ne raspravlja.
Recimo, Boselli je daleko slabiji dio dvojca ove priče, tako da razumijem da je nekima Bure draži katkad.
No razlika u crtačima toliko je očita, bode oči da oslijepiš.
Pogledajmo samo prvi kadar ovdje. Isuse!!!
Zbilja pomanjkanje ikakva a ne samo dobra okusa je i sama pomisao na uspoređivanje.
I tu govorim o Verniju, koji ovdje i nije toliko loš, ono, napreduje, vidi se, no prema Rubiniju je manji od crkvenog miša.
Za jajoglavu nakazu nemam što reći, primljen je u SBE valjda nekom jakom vezom ili pitaj Boga kako.



Ja mu to pre jedno 10 dana lepo napisao na FB. On se iznenadio za moju definiciju njegovog crtačkog stila: ''egghead style''
velka031 Posted - 20/03/2017 : 19:00:07
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by velka031

Svi smo ovdje na dobitku, dobri su i jedni i drugi. Nije loš Verni, dapače.
Ipak, Rubini je otišao "malo" predaleko sa ovom epizodom. Najbolje nacrtani Zagor novijeg doba. Uspoređivati Rubinija i Sediolija je u najmanju ruku bezveze.



Da. O ukusima se ne raspravlja.
Recimo, Boselli je daleko slabiji dio dvojca ove priče, tako da razumijem da je nekima Bure draži katkad.
No razlika u crtačima toliko je očita, bode oči da oslijepiš.
Pogledajmo samo prvi kadar ovdje. Isuse!!!
Zbilja pomanjkanje ikakva a ne samo dobra okusa je i sama pomisao na uspoređivanje.
I tu govorim o Verniju, koji ovdje i nije toliko loš, ono, napreduje, vidi se, no prema Rubiniju je manji od crkvenog miša.
Za jajoglavu nakazu nemam što reći, primljen je u SBE valjda nekom jakom vezom ili pitaj Boga kako.



Evo, baš sam završio čitanje stripa i stvarno se vidi da Verni pokušava biti Ferri, no jako je daleko od toga. U sjenčenju se najbolje vidi. Tko je vjeruje, neka usporedi Ferrijevo sjenčenje u "Noć potopa" sa ovim ovdje. Nebo i zemlja, vrh i loša kopija. Samo što nisam siguran koji od njih dvojice to radi, svakako je loše.
Rubinijev nivo je nešto o čemu duo može samo sanjati. Ovim majstorskim uratkom je osigurao svoje mjesto na Texu, na moju veliku žalost, jer tamo je samo jedan od dobrih, a na Zagoru bi bio najbolji.
leKrava Posted - 20/03/2017 : 18:18:53
Sto se tice Verni vs Rubini zna se kojeg su maznuli za Texa

A glede mosta nad ponorom, volija bi da je naslovnica ljepsa al sta je tu je.
Curunir Posted - 20/03/2017 : 12:22:50
quote:
Originally posted by velka031

Svi smo ovdje na dobitku, dobri su i jedni i drugi. Nije loš Verni, dapače.
Ipak, Rubini je otišao "malo" predaleko sa ovom epizodom. Najbolje nacrtani Zagor novijeg doba. Uspoređivati Rubinija i Sediolija je u najmanju ruku bezveze.



Da. O ukusima se ne raspravlja.
Recimo, Boselli je daleko slabiji dio dvojca ove priče, tako da razumijem da je nekima Bure draži katkad.
No razlika u crtačima toliko je očita, bode oči da oslijepiš.
Pogledajmo samo prvi kadar ovdje. Isuse!!!
Zbilja pomanjkanje ikakva a ne samo dobra okusa je i sama pomisao na uspoređivanje.
I tu govorim o Verniju, koji ovdje i nije toliko loš, ono, napreduje, vidi se, no prema Rubiniju je manji od crkvenog miša.
Za jajoglavu nakazu nemam što reći, primljen je u SBE valjda nekom jakom vezom ili pitaj Boga kako.
adriano Posted - 20/03/2017 : 10:20:43
Verni/Buratini=najbolje što danas Zagor pruža.
quote:
Originally posted by ike666

Vjerojatno je riječ o neobrazovanosti i kroničnom pomanjkanju ukusa, ali meni je draži Verni/Sedioli crtež od Rubinijevog.
Ova epizoda s dinosaurusima je prosječna, zaplet mi je bolji od raspleta.

velka031 Posted - 19/03/2017 : 22:30:55
Svi smo ovdje na dobitku, dobri su i jedni i drugi. Nije loš Verni, dapače.
Ipak, Rubini je otišao "malo" predaleko sa ovom epizodom. Najbolje nacrtani Zagor novijeg doba. Uspoređivati Rubinija i Sediolija je u najmanju ruku bezveze.
D.J. Posted - 19/03/2017 : 22:25:09
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by ike666

Vjerojatno je riječ o neobrazovanosti i kroničnom pomanjkanju ukusa, ali meni je draži Verni/Sedioli crtež od Rubinijevog.
Ova epizoda s dinosaurusima je prosječna, zaplet mi je bolji od raspleta.


nisi jedini sine...


Ike666 i telleru, pa nije to nista cudno, zna se kakva muzika i kakvi filmovi cesto budu najpopularniji. A umjetnici cesto gladuju.
teller Posted - 19/03/2017 : 21:10:40
quote:
Originally posted by ike666

Vjerojatno je riječ o neobrazovanosti i kroničnom pomanjkanju ukusa, ali meni je draži Verni/Sedioli crtež od Rubinijevog.
Ova epizoda s dinosaurusima je prosječna, zaplet mi je bolji od raspleta.


nisi jedini sine...
ike666 Posted - 19/03/2017 : 21:03:53
Vjerojatno je riječ o neobrazovanosti i kroničnom pomanjkanju ukusa, ali meni je draži Verni/Sedioli crtež od Rubinijevog.
Ova epizoda s dinosaurusima je prosječna, zaplet mi je bolji od raspleta.
kasper Posted - 15/03/2017 : 08:39:22
taman da dj pita rubinija sto ova epizoda nije isla u 3 pune sveske? ovo je jedna od vecih misterija u zg serijalu
Sarghan Posted - 14/03/2017 : 22:50:37
Super mi je sjeo izgubljeni svijet. Nije baš za desetku, ali je vrlo dobar. Jedina mana mu je što je kraj u tridesetak stranica zguran. Šteta što nije rastegnut na cijeli broj. Ako ništa drugo, barem zbog Rubinijevog crteža.

Nova priča je započela zanimljivo, prvenstveno zbog povijesnih likova i pozadine. S druge strane, iritira me što svaku priču/epizodu forsiraju povratak nekih starijih sporednih likova. Ajd da imaju veze sa trenutnom pričom ili da se priča nekako vrti oko njih (za sada nisam stekao dojam da će tako biti), ali ovi takoreći "slučajni" susreti na posve netipičnim mjestima za te likove (donekle kao i Summers iz prošle priče) su mi previše nategnuti. Kao da nasumično biraju koje će likove vratiti samo kako bi mogli reći da su ih vratili.
velka031 Posted - 13/03/2017 : 21:15:28
Meni pašu ovako u nizu lijepo nacrtani Zagori sa dobrim pričama, samo da ne presjeku sa nekim cassarovskim užasom.
teller Posted - 13/03/2017 : 20:27:12
Meni pase malo Sedioli/Vernija...nije naotmet malo Ferri ugodaja poslje savrsenog Rubinja...
Džedson Posted - 13/03/2017 : 19:32:50
Stvarno je šok sa raspištoljenog Rubinija na Sediolija i Vernija, mada su i meni inače oku ugodni. Ovdje izgleda kao da su nakon profića nastupili neki početnici, treba malo vremena da se privikneš : )
mpavin Posted - 13/03/2017 : 19:29:24
Ovaj Izgubljeni svijet je lipa priča i ima ono nešto u sebi ali da bi bila nešto više tribala je trajati duže i biti malo originalnija.
Tako da su se pretjerani hvalospjevi na forumu pokazali mrvicu pogrešnima ali i dalje je to jedna od boljih u ovoj JA odiseji.
Terminator Posted - 13/03/2017 : 18:56:38
Koliko vidim, za razliku od većine, sretan sam šta je pričica o visoravni i beštijama koje na njoj obitavaju gotova. Takve stvari kod mene (u Zagoru) ne prolaze, a njihov je nadrealni bijeg pogoršao stvari. Jedina je svijetla točka u toj priči povratak znanca.

Most nad ponorom ima potencijala. Povratak određene galerije likova malo me začudio (koga li će Zagor još sresti dolje?), neke su stvari malo lošije izvedene (akrobacije na mostu, događaji u rudniku), ali Darwin i vulkani najavljuju zgodan nastavak.

7/10.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000