forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Điro Taniguči: ČUVARI LUVRA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 21/02/2017 : 10:05:13



Poštovani čitaoci,

s pomešanim osećanjima oglašavamo pretplatu za našu prvu mangu, delo velikog Đira Tanigučija koji nas je nažalost napustio pre samo deset dana. Knjiga "Čuvari Luvra" jedno je od poslednjih dela ovog izuzetnog autora, naslikana je raskošnim akvarelom, u boji, na 136 strana. Taniguči je većinu svojih dela radio u crno-beloj tehnici i samo je svojim naslovnim stranama nagoveštavao ono što je uradio u "Čuvarima Luvra". Posle velikog uspeha koji smo imali sa "Ledenom dobom" Nikole de Kresija, odlučili smo da sledeći rad u okviru serije grafičkih romana u izdanju verovatno najčuvenijeg muzeja, koju potpisuju velikani modernog stripa, bude Tanigučijev.

Knjiga će biti objavljena u okviru naše edicije "Prvi izbor", na 136 strana, u velikom B4 formatu i tvrdom povezu, u prevodu Ilije Čanka.

Cena u pretplati je 1600 dinara, što uključuje i troškove dostave, a svi pretplatnici će na poklon dobiti i poklon print fromata ccca. 20x30 cm, štampan u ograničenom broju primeraka na najfinijem umetničkom papiru i dostupan isključivo u okviru pretplate. Cena u knjižarama će biti 1980, a u striparnicama 1900 dinara.

Pretplatu možete izvršiti na račun ID Komiko (Kosovska 20, 21000 Novi Sad) broj 250-2060000245780-39 sa naznakom "Uplata za knjigu".
Pretplata traje narednih mesec dana, do 31. marta 2017.

Srdačni pozdravi,
ID Komiko
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 11/07/2023 : 23:12:06
Moram priznati da sam bio veoma skeptičan povodom ovog stripa jer me ni slikarstvo ni muzeji preterano ne zanimaju. Početak stripa isto nije obećavao pošto se stiče utisak da je Taniguči pisao strip za svoje Japance pošto se kroz dijaloge sa Van Gogom i ostalim slikarima konstantno naglašava koliko su ovi evropski autori "pozajmljivali" od japanskih impresionističkih umetnika.

Ali druga polovina stripa je u skroz drugačijem ruhu. Grozote WWII nisu zaobišle umetnost i ovde pratimo titanske napore kustosa Luvra da spreči da svetska bogatstva koja se ne mogu izmeriti novcem ne dospeju u prljave ruke nacista. Zaista hvale vredan projekat da neko ima prisebnost da razmišlja o umetnosti dok se skoro cela Evropa lomi pod čizmom Adolfa tokom prvih godina rata... Tematika o kojoj sam zaista veoma malo znao i o kojoj bi trebalo da se zna više. Veoma edukativan strip.

Poslednje poglavlje je ono što uzdiže ovaj strip jednu stepenicu više, jer Điro ovde na sebičan način odlučuje da strip posveti sebi i svojoj izgubljenoj ljubavi koju ima problem da prežali. Ovaj strip je u neku ruku omaž njoj, svojoj jedinoj ljubavi, ovde se ljubav prema umetnosti diže na jedan viši nivo, najviši..

Lep strip, i lepo izdanje, ovaj format je pun pogodak za potpuno uživanje u Tanigučijevom crtežu koji je i sam zaslužio mesto u muzeju. Strip koji se može čitati više puta i kojem se uvek možemo vraćati. Mislim da je ovo najpotcenjeniji Tanigučijev rad.
DzekDenijels Posted - 08/01/2021 : 22:36:55
Jiro Taniguci mi je jedan od omiljenih autora.
Vrh bogova, Spomenar mog oca, Daleko susedstvo su izuzetni stripovi.
Zbog svega toga nabavio sam i Čuvare Luvra, iako mi je iz samog preview-a bilo jasno da je ovo tema sa kojom se nisam sretao, a koja me iskreno nešto posebno i ne interesuje.

Izdanje je inače kvalitetno, a format sa kojim se prvi put susrećem kada su mange u pitanje je zanimljivo rešenje.
Šta reći za boju?
Navikao sam na Tanigucijev tuš, tako da mi je ovo bilo baš neobično.
Svideo mi se način na koja su predstavljena umetnička dela, i tu se vidi kakav je majstor sam autor. Ali ipak meni puno više odgovaraju njegovi c/b stripoovi.

Što se samog sadržaja i scenarija tiče, opet bih upotrebio izraz neobično.
Po meni ovo je Jirov omaž likovnoj umetnosti i njegovim omiljenim slikarima prikazan kroz petodnevni boravak u Parizu i posetu Luvru.
Uz dosta apstrakcije koja je njemu svojstvena dočarava nam svu grandioznost Luvra i pojedinih umetnika.
Ono što se meni posebno svidelo je deo u kome opisuje spasavnje umetničkog blaga tokom II svetskog rata, kao i poslednji deo u kome se autor susreće sa duhom svoje preminule supruge.

Još jednom, ovo je vrlo neobičan strip.
Obavezna literatura za sve zaljubljenike u mangu i Jirov rad.
Za ostale, pa recimo da o ukusima ne treba raspravljati...
anto Posted - 19/05/2018 : 15:15:15
Nakon brutalno dobrih Vrha,Susedstva&Spomenara,te itekako_vrednih_pažnje Zoo vrta i Slatkih godina,Taniguči je kod mene dobio bezgranično poverenje.Šetač mi je bio ispod nivoa pomenutih naslova,ali ni on nije bio loš. Stoga sam toplo pozdravio odluku Komika da izda poslednje delo sjajnog strip autora iz zemlje izlazećeg sunca - iako sam iz aviona video da mi tematika verovatno neće leći kao u slučaju pobrojanog minus Voker.

Otprilike,nisam ni pogrešio - strip autor koji je pre izvesnog vremena izgubio voljenu ženu,dolazi turistički u Pariz sa namerom da poseti gradske muzeje - kreće od Luvra,i tu doživljava nekakve halucinacije koje će ga odvesti u neobične doživljaje.Kroz njih će se između ostalog pomiriti sa svojom tragedijom (barem sam ja to tako ukapirao).Mada sam strip posmatram pre svega kao omaž umetnosti,slikarstvu,Luvru...
Sve u svemu tematika meni ne toliko interesantna + malo nekakvih apstraktnih dešavanja,simbolike,...odnosno motiva koji mi nisu omiljeni,ali sve to je urađeno na Tanigučiju svojstven način,opuštajući i pozitivan,te mi se strip definitivno dopao,i svakako ga preporučujem Đirovim fanovima!
Veliki format je pun pogodak,a samo izdanje je iznenađujuće dobro sa obzirom da je AMD-ovih ruku i strojeva delo.

3.5/5
Sneaksie Thiefsie Posted - 13/08/2017 : 17:13:59
u Japanu je u ovom trenutku 14.8.
Taniguchi bi slavio rodjus da je ziv
www2 Posted - 12/08/2017 : 08:24:49
Hmmmmm evo upravo pročitao iiiiiiiii.....ne znam......jako čudan strip.

Kao da nije Jiro, barem mi se tako čini u odnosu na ovo šta sam od njega pročitao (sve od Fibre). Malo onako petodnevni slice of life promiješan sa fantasyem/snovima/maštanjem.

Ništa ludo i nezaboravno...nedavno sam napisao da su mi slatke godine možda najlošijii (ne i loš) Jiro do sada ali mislim da ga Čuvari sada maknuo sa tog mjesta. Da se razumijemo strip nije loš ali opet imam dojam kao da je autor dobio neku veliku želju da se malo opusti u akvarelu i smislio "blesavi" scenarij da si da gušta.

CRTEŽ.....hmmmmmmm....kad je riječ o Jiru onda ne treba napominjati da je to u svjetskom vrhu. Prvi put gledam njegov akvarel koji je fantastičan, njbolji u stripu koji sam ikada vidio, ali kao i uvijek ima jedan ALI, ovaj puta čisto subjektivan.

Naime s obzirom da mi je Jiro možda i najbolji "crtač" od svih strip autora na svijetu mislim da mi ipak puno više paše u olovci/tušu nego u akvarelu. Kao da se ona njegova "bolesna" detaljnost gubi malo u akvarelu/boji......ne znam možda mi se samo čini jer je veći format.

U svakom slučaju onima koji vole Jira i predivne stripove svakako preporuka, onima kojima te dve stvari nisu bitne možda (ne vjerujem da ću ovo reći za jedan Taniguchijev strip) ipak da preskoče.

KOMIKO Posted - 10/06/2017 : 00:48:23

Prikaz Čuvara Luvra u najnovijem broju Vremena. Napisao Nikola Dragomirović

KOMIKO Posted - 31/05/2017 : 13:00:37
U prodaji i u SnK.

https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.8ec486c6677b4f17a322d6a50570c31b.cuvari-luvra.aspx
Sneaksie Thiefsie Posted - 16/05/2017 : 07:46:05
jedina mana sto je Francuska a ne Japan
KOMIKO Posted - 11/05/2017 : 13:41:59
quote:
Originally posted by vronski 3

isti Makron!




Evo ga Makron ispred piramide...


vronski 3 Posted - 11/05/2017 : 11:01:45
isti Makron!
KOMIKO Posted - 31/03/2017 : 11:50:22

Od danas u prodaji na festivalu NIFEST u Nišu (Sajmište), kao i u striparnicama Alan Ford, Darkwood i Severni Darkwood.

Prvi paketi (knjiga + print) kreću pretplatnicima, a u subotu u prodaji na festivalu TRAS u Beogradu (KC Vlada Divljan) kada će biti moguće i lično preuzimanje za pretplatnike koji su se za to odlučili.



KOMIKO Posted - 24/03/2017 : 10:55:19
Čuvari Luvra u pretplati su još nedelju dana, do petka 31. marta.
zarmix Posted - 20/03/2017 : 00:35:57
Kad sam prvi put vidio jedan Taniguchijev strip (u izdanju Fibre) doslovno sam pao na dupe. Gotovo da uopće nema veze o čemu se radi i kakav je scenarij pored tako dobrog i unikatnog crteža, stoga pozdravljam Čuvare Louvrea. Bit će to praznik za oči.

Btw, nedavno sam na forumu pohvalio Komiko kao izdavačku kuću zbog čitavog niza brzo izdanih zanimljivih naslova, ali priznajem kako su me neka njihova izdanja u posljednje vrijeme pomalo razočarala (Modsi, Skim, Povratak jastreba ostričara, Ledeno doba, Kule od pijeska), no obzirom na kvalitetu tiska, cijenu, nepretencioznost djela, ljubav prema stripu i želju za što većim brojem novih stvari na našem tržištu, ipak nema mjesta nekoj većoj kritici.
wer Posted - 18/03/2017 : 19:36:28
Slažem se i jedva čekam prihvatiti u moje ruke.
danielp Posted - 18/03/2017 : 13:28:24
Predobro!!!
KOMIKO Posted - 16/03/2017 : 10:50:24

Evo i prvih 10 strana kao preview. Čita se s desna na levo.





















ivanl Posted - 23/02/2017 : 13:57:59
Sto reci? Jedva cekam, bacit oko na majstorove akvarele...
KOMIKO Posted - 23/02/2017 : 09:55:16
Da, knjiga će i obimom i formatom i svim tehničkim karakteristikama biti ista kao Razjaren.
U istoj je ediciji, isto broj strana...

Format je kao i u drugim zemljama, B4, tj. duplo veći od crno-belih Tanigučijevih knjiga koje pominjete. Kao dve takve kad se stave jedna pored druge.
Dr. Zistis Posted - 21/02/2017 : 22:38:15
Vučino majstore
ivanl Posted - 21/02/2017 : 22:38:01
Nisam do sad vidio ovu knjigu o Veneciji, ali predobri su mu akvareli. Sjajno.
oscar Posted - 21/02/2017 : 22:32:37
prelepi su mu akvareli, vidi se to i u ovoj knjizi o Veneciji https://www.youtube.com/watch?v=PcXCJ6-JmOU
KOMIKO Posted - 21/02/2017 : 17:39:48
@ Jah Wobble - S desna na levo, kao što je bio zahtev pokojnog autora.

@ Korg, ivanl, oscar @ www2 - Taniguči u boji je praznik za oči.
DzekDenijels Posted - 21/02/2017 : 14:23:32
Bravo Vuče !!!
www2 Posted - 21/02/2017 : 14:02:47
Malo mi je neobično čitati jira u boji ali evo listam ga malo na kompu i uopće ne izgleda loše
www2 Posted - 21/02/2017 : 14:01:12
ha ha ha ha...nevjerojatno.....danas nešto čitao o ovom stripu i baš reko moram danas pitat Marka da li misli to izdati......:)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000