forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 271 - Noć potopa

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 28/02/2017 : 16:14:52
Scenarij: Ade Capone
Crtež: Gallieno Ferri
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #264

08.03.17. u snk
09.03.17. na kioscima

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
velka031 Posted - 18/03/2017 : 09:16:30
quote:
Originally posted by ike666

Zanimljivo je kako je Capone volio te teme velikih kiša/potopa... to je potencirano u još jednom njegovom kasnijem remek-djelu Potop u Darkvudu / Dijablarova sudbina



I sva sreća da su to crtali vrsni crtači, inače od toga ne bi bilo ništa...
FelipeKajetano Posted - 18/03/2017 : 00:05:29
quote:
Originally posted by Curunir

nije. poplava je jedno a kisni potop drugo.
nista "skoro". zacudo, prijevod bez greske, najbolji moguci.

Jebemti al ga sereš, gore od grlice
Duke Zill Posted - 17/03/2017 : 12:25:55
Noć i kiša su idealni za stvaranje mračne i tjeskobne atmosfere koja je prisutna u obje priče. A i crtež tome uvelike doprinosi.
ike666 Posted - 17/03/2017 : 11:10:04
Zanimljivo je kako je Capone volio te teme velikih kiša/potopa... to je potencirano u još jednom njegovom kasnijem remek-djelu Potop u Darkvudu / Dijablarova sudbina
Terminator Posted - 15/03/2017 : 18:42:51
SPOJLERI

Ne mogu se oteti dojmu da smo već imali jednu (ili više) ovakvu epizodu; Zagor i Chico dolaze u određeno mjesto u kom su stanovnici čudni, koji ih pokušavaju ušutkati jer su nešto napravili s osobama koje traže.

No dobro, crtež je sjajan, atmosfera odlična, moglo je i s manje Zagorovih tučnjava u prvom dijelu, a najbolje su mi stranice sa Zagorovim i Stephanovim verbalnim igricama.

Zasad dobro.

9/10.
velka031 Posted - 13/03/2017 : 21:21:46
Moram priznati da me ova scenarističko-crtačka bravura ponovo "digla", iako sam ju prije neke 2 godine opet čitao u OP izdanju. Džedson je sve lijepo objasnio, kako Ferri ovdje radi ono što najbolje zna i diže sve na još viši nivo je nevjerojatno. Ovo je poslastica za nas koji smo ovo čitali još kao klinci od 9,10 godina, a i za neke buduće fanove ovog serijala, ako ih uopće potencijalno ima, ovo bi im trebalo biti obavezno štivo.
Ludens je ovo i otisnuo onako kako treba, za potpuni ugođaj, što nije bio slučaj sa Dnevnikom, ma koliko lijepih uspomena nas vezalo za to nama "originalno" izdanje.
Vjerojatno kiosk izdanje godine za mene :)
zeljko Posted - 13/03/2017 : 19:45:26
moram priznati kako nisam vezan za ovu epizodu...
Džedson Posted - 13/03/2017 : 19:26:22

Noć potopa

Ferrijev crtež u prizorima po danu gotovo nikada me nije primorao da se zaustavim u čitanju i zagledam se dublje u nacrtano. Na danjem svjetlu, i u uobičajenom Zagorovom okruženju njegov crtež mi je prije svega funkcionalan, prenese zorno ono što treba ali nema na mene neki veći efekt. Velika je razlika kad na red dođu scene noći, mraka, kiše i oluje. Čovjek ima poseban talent za crtanje takvih scena. Tu me u pravilu češće zarobi i gledam sliku duže.

Ovdje mu je na red došla epizoda koja je apsolutno njegov par čarapa. Ne samo da sve vrvi noćnim i kišnim prizorima proparanim udarima gromova, već i ugođaj i mjesto radnje spada u njegovu najužu specijalnost. Te kuće u Novom Salemu, odjeća. I naravno, Stephan.

Kandrax je, po meni, najupečatljivije lice koje je Ferri ikad nacrtao. Praktično na svaki krupni kadar se duže zagledam u to lice. Duboko postavljene oči, koje kriju drevno i neopisivo znanje i moć, koje prodiru kroz zemlju i meso. Ferri ih crta vrlo karakteristično sa nizom okomitih crtica za obrve i očima okruženim dubokom sjenom. I ostatak lica je impresivan i hipnotički.

Stephan je izgledom Kandraxov bliski rođak, skoro jednako tako upečatljivog lica i pogleda. Iste duboko postavljene prodorne oči. Treća sličica na str.55 mi je favorit. Ima nešto pomaknuto, skoro neljudski u tom izrazu. Ma možda samo haluciniram Naravno, svi su čitali ovo, pa tako i ja x puta u ZS izdanju. Stoga nema iznenađenja da je Stephan zao, iako je ljubazan na prvu. Ma i Capone to ne krije i ne pravi se pametan,di će onakva faca predstavljati neko nevinašce. Brzo ga i on razotkrije.U nastavku kojeg je Capone napisao nakon mnogo godina je jedan od većih problema upravo nedostatak impozantnog Stephanovog obličja. Stephan okupira neka druga tijela, nepamtljiva.

Sve u svemu, pravo zadovoljstvo mi je bilo čitati ovaj nastavak. Super se drži i nakon toliko vremena. Puno je prošlo otkako sam to zadnji put čitao, a ja i nemam neko pamćenje za detalje, uglavnom pamtim samo generalne smjernice priče i dojam. Odlična osobina za ponovno iščitavanje stripova, bude skoro kao da čitam prvi put


velka031 Posted - 10/03/2017 : 20:50:18
Kupljeno danas, redovni isto, ah, da je barem više ovakvih Zagora, i to u paketu...
Darkwood Monty Posted - 09/03/2017 : 19:37:56
Ljudi kupujte..još malo pa nestalo..
😇
Duke Zill Posted - 09/03/2017 : 10:43:08
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by teller

i NOČ POTOPA več u SNK, sutra potaplja kioske!



Sutra juriš na kiosk .



Rakosi4, možeš slobodno u juriš
RAKOSI4 Posted - 08/03/2017 : 16:24:39
quote:
Originally posted by teller

i NOČ POTOPA več u SNK, sutra potaplja kioske!



Sutra juriš na kiosk .
teller Posted - 08/03/2017 : 14:24:23
i NOČ POTOPA več u SNK, sutra potaplja kioske!
Curunir Posted - 01/03/2017 : 11:20:48
nije. poplava je jedno a kisni potop drugo.
nista "skoro". zacudo, prijevod bez greske, najbolji moguci.
Dukidule Posted - 01/03/2017 : 01:40:18
Btw.
Ovaj puta prijevod iz originala - (skoro) bez primjedbe.
Moglo je i "Noć poplave".



Dukidule Posted - 01/03/2017 : 01:39:11
Ono, kad oči skoro zasuze....




dzoni Posted - 28/02/2017 : 23:44:01
secam se...bilo je prolece 1988 kad sam ovo citao prvi put.tada sam imao 9 godina a sad 38..kako vreme leti..zlatna serija 888,889,890....fenomenalna epizoda
velka031 Posted - 28/02/2017 : 23:34:47
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Znači, objektivno...ovo je biser...toliko tjeskobe i atmosfere...pa taj Ferri je umjetnik, ko to ne vidi na ovoj epizodi neka se okani stripa...još kad ga također pokojni Capone prati,uh...ko ne cijeni Zagora ili Bonelli samo neka pročita ovu epizodu...apsolutni je vrhunac...ne samo Zagora, nego devete umjetnosti...



Ni riječi više
ike666 Posted - 28/02/2017 : 23:18:32
Sve je rečeno, ovo je jedan od vrhunaca.
Dobro je primijetio Velka - nažalost nema više niti Caponea niti Ferrija.
Kažu da su pravi umjetnici oni koje nadžive njihova djela...
Zagor-te-nay Posted - 28/02/2017 : 23:00:23
Znači, objektivno...ovo je biser...toliko tjeskobe i atmosfere...pa taj Ferri je umjetnik, ko to ne vidi na ovoj epizodi neka se okani stripa...još kad ga također pokojni Capone prati,uh...ko ne cijeni Zagora ili Bonelli samo neka pročita ovu epizodu...apsolutni je vrhunac...ne samo Zagora, nego devete umjetnosti...
RAKOSI4 Posted - 28/02/2017 : 22:23:30
quote:
Originally posted by Dobrica Cosic

quote:
Originally posted by solar

Recenzija:

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-888-890-hagotova-moc/904/

Recenzija velikog profesora-inza za njemu jednu od najdražih epizoda, jednu od onih zbog koje se voli Zagor.
Inače profesor-inz ne želi da piše više recenzije jer mu je neko tamo rekao da ne zna da radi to...


Mi volimo našega profesora i želimo da i dalje piše recenzije .
Profesor to zna najbolje
Profesore ne dajte se pokolebat
velka031 Posted - 28/02/2017 : 21:20:11
quote:
Originally posted by Dobrica Cosic

quote:
Originally posted by solar

Recenzija:

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-888-890-hagotova-moc/904/

Recenzija velikog profesora-inza za njemu jednu od najdražih epizoda, jednu od onih zbog koje se voli Zagor.
Inače profesor-inz ne želi da piše više recenzije jer mu je neko tamo rekao da ne zna da radi to...



A zašto dopuštaš da nešto ne radiš zbog tuđeg mišljenja.
Recenzija je sasvim ok i ne bi bilo loše uopće da ih nastaviš pisati...
velka031 Posted - 28/02/2017 : 21:18:35
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Ne ovo se ne čeka , ovo se kupuje
Preporučam čitanje u hladnu , olujnu zimsku noć , radi ugođaja



Već sam ga pročitao barem 15 puta i uvijek je savršen, ali ovaj ugođaj koj spominješ je pravi...

Veliki, veliki strip. Epski su to odradili Capone i Ferri. Kad se sjetim da ih više nema...
Dobrica Cosic Posted - 28/02/2017 : 20:35:24
quote:
Originally posted by solar

Recenzija:

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-888-890-hagotova-moc/904/

Recenzija velikog profesora-inza za njemu jednu od najdražih epizoda, jednu od onih zbog koje se voli Zagor.
Inače profesor-inz ne želi da piše više recenzije jer mu je neko tamo rekao da ne zna da radi to...
globinjo Posted - 28/02/2017 : 20:19:18
E kad se sitim...
O mladosti...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000