forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ETERNAUT 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Barney Posted - 19/03/2017 : 14:43:18



Znam da je već bila tema vezano za Eternaut 2 (i Eternaut 3), na pitanje hoće li biti objavljeni ikad ili nikad u izdanju Fibre.
Ako se dobro sjećam, dvojka bila pod dilemom DA ili NE ali više je vuklo na NE a trojka kao definitivno NE.

Razlog - lošiji su od prvoga a pogotovo trojka.

Prošlo je dosta vremena od prvog izdanja, u međuvremenu Fibra je izbacila hrpetinu vrhunskih albuma , ali o Eternautu 2 nigdje niti glasa.
Iskreno, žao mi je ako ne bude objavljen barem još jedan nastavak na našim prostorima.
Dvojku nisam čitao, i vjerujem svima koji kažu da je po sadržaju lošiji od prvoga, ali sam isto tako uvjeren da mu zbog toga neće biti lošija prodaja.


Šta kaže Marko, da li je Eternaut 2 u planu?
Ima li nade da ugleda svjetlo dana u izdanju Fibre?

Volio bih čuti i glas naroda, forumaša, kolekcionara... smatrate li da barem dvojka (ako ne i trojka) zaslužuje biti objavljena?
Hoćete li ju kupiti ako izađe?





















P.S.- poštovani moderatori, ne snalazim se najbolje na forumu, i ako sam slučajno objavio ovaj topic na pogrešnom mjestu, molim Vas premjestite Vi gdje već treba, a ja se unaprijed ispričavam.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
dante Posted - 21/03/2017 : 11:36:45
WTF, izdanje iz 2015. je prvo izdanje Eternata na engleskom jeziku??
O jbt...
Peyo Posted - 21/03/2017 : 10:13:02
quote:
Originally posted by Barney

Fantagraphics Books mi se sviđa.

https://www.youtube.com/watch?v=TOx8H4vPa8E




Ovdje se može više vidjeti:

https://www.youtube.com/watch?v=4HnQQ-dlu44 (od 2. do 6. minute)

https://www.youtube.com/watch?v=hK7rJuUT9ks (od 13. do 21. minute)
jaki Posted - 21/03/2017 : 10:00:51
ma daj nemoj sad i ti šalit se sa takvim stvarima.
NESVRSTANI Posted - 21/03/2017 : 09:24:38
quote:
Originally posted by zarmix

quote:
Originally posted by ivanl

Bavite se pizdarijama... Bio je veliki covjek, borac i pisac u grubim, mracnim vremenima. Velika zrtva i on i njegovi, prestrasno...Ali eto njegovo djelo nam daje "misliti" dan-danas, godinama kasnije slaveci ljudsku zelju za slobodom...



Nisu to pizdarije, mada nemaju veze sa stripom, ali su mene ubole u oko. Pitam te što bi njegova udovica, da je živa, odgovorila da je pitaju, jesu li joj sve četiri kćeri, njeni muževi i muž umrli ili ih je režim ubio?

Ne reče se da je Cezar umro, njega su ubili i to više ljudi ubodima noža, ili da je Linkoln ili Kennedy umro, njih su ubili atentatori, Johna Lenona manijak, Giordano Bruno također nije umro, njega su spalili na lomači. Nije ni Hitler umro, on je napravio samoubojstvo. Staljin je umro ili Lenjin. Hebranga su ubili. Pa tako i Oesterhelda.



I to krivoga.
Barney Posted - 21/03/2017 : 07:55:25
Fantagraphics Books mi se sviđa.

https://www.youtube.com/watch?v=TOx8H4vPa8E

Dr. Zistis Posted - 20/03/2017 : 19:36:42
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Ave Markuse



Heh, dobar si Dr. Pravedni.

Ave imperatore Markuse, Cezare! ...



Kad izbaci jedno 6 fibri odjednom onda je Ave Imperatore Nerone
Peyo Posted - 20/03/2017 : 17:50:39
quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Ave Markuse



Heh, dobar si Dr. Pravedni.

Ave imperatore Markuse, Cezare! ...
Dr. Zistis Posted - 20/03/2017 : 17:36:32
Ovo se čekalo Ave Markuse
zarmix Posted - 20/03/2017 : 13:40:51
quote:
Originally posted by ivanl

Bavite se pizdarijama... Bio je veliki covjek, borac i pisac u grubim, mracnim vremenima. Velika zrtva i on i njegovi, prestrasno...Ali eto njegovo djelo nam daje "misliti" dan-danas, godinama kasnije slaveci ljudsku zelju za slobodom...



Nisu to pizdarije, mada nemaju veze sa stripom, ali su mene ubole u oko. Pitam te što bi njegova udovica, da je živa, odgovorila da je pitaju, jesu li joj sve četiri kćeri, njeni muževi i muž umrli ili ih je režim ubio?

Ne reče se da je Cezar umro, njega su ubili i to više ljudi ubodima noža, ili da je Linkoln ili Kennedy umro, njih su ubili atentatori, Johna Lenona manijak, Giordano Bruno također nije umro, njega su spalili na lomači. Nije ni Hitler umro, on je napravio samoubojstvo. Staljin je umro ili Lenjin. Hebranga su ubili. Pa tako i Oesterhelda.
ivanl Posted - 20/03/2017 : 13:09:06
Bavite se pizdarijama... Bio je veliki covjek, borac i pisac u grubim, mracnim vremenima. Velika zrtva i on i njegovi, prestrasno...Ali eto njegovo djelo nam daje "misliti" dan-danas, godinama kasnije slaveci ljudsku zelju za slobodom...
zarmix Posted - 20/03/2017 : 10:04:13
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by zarmix

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Oesterheld je umro pet-šest godina prije nastanka trojke.


Oesterheld, naravno nije umro, njega su ubili, kao i sve četiri njegove kćeri i jednog zeta.


Naravno da je ubijen.

Ali koliko je meni poznato, izraz "umrijeti" obuhvaća i nasilnu smrt.


Obuhvaća, ali nije dovoljno jasan i ne kazuje cijelu istinu što je u ovakvim slučajevima vrlo važno.
Mr. Bushido Posted - 20/03/2017 : 10:00:36
quote:
Originally posted by zarmix

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Oesterheld je umro pet-šest godina prije nastanka trojke.


Oesterheld, naravno nije umro, njega su ubili, kao i sve četiri njegove kćeri i jednog zeta.


Naravno da je ubijen.

Ali koliko je meni poznato, izraz "umrijeti" obuhvaća i nasilnu smrt.
karven Posted - 20/03/2017 : 09:50:23
quote:
Originally posted by zarmix

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Oesterheld je umro pet-šest godina prije nastanka trojke.


Oesterheld, naravno nije umro, njega su ubili, kao i sve četiri njegove kćeri i jednog zeta. Jedino je njegova žena preživjela od cijele obitelji. Njegovo tijelo nije nikad pronađeno i pretpostavlja se da su ga bacili iz helikoptera što je u to vrijeme bila zločinačka praksa vojne hunte u Argentini.



Četiri zeta.
Dva unuka, rodjena u zatvoru, su predata Osterheldovoj udovici.
Desaparecidose su bacali iz aviona.
zarmix Posted - 20/03/2017 : 09:15:02
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Oesterheld je umro pet-šest godina prije nastanka trojke.


Oesterheld, naravno nije umro, njega su ubili, kao i sve četiri njegove kćeri i jednog zeta. Jedino je njegova žena preživjela od cijele obitelji. Njegovo tijelo nije nikad pronađeno i pretpostavlja se da su ga bacili u more iz zrakoplova što je u to vrijeme bila zločinačka praksa vojne hunte u Argentini.

Što se tiče Eternauta, kad sam ga prvi put pročitao (treba li uopće reći "u izdanju Fibre"), bio sam toliko pozitivno iznenađen jednim sasvim drugačijim stripovskim izrazom nego što sam bio navikao susretati do tada, tako da sam jedva dočekao ponovljeno izdanje kako bi ga brže bolje kupio. Originalnost, valjda dijelom uvjetovana pogledom sa suprotne Zemljine hemisfere plus blagi retro štih znanstvene fantastike s kraja 50-tih (koja jako dobro odoljeva zubu vremena) i istinska slobodoljubivost i čovječnost pršti iz ovog stripa kao i čitavog života i djelovanja ovog velikog scenariste. Uz to još Solanov masni, crni, detaljni crtež predstavlja pravu poslasticu koja se ne viđa baš često. Stoga, kapa dolje Marku na najavi Eternauta II.
karven Posted - 20/03/2017 : 08:00:29
quote:
Originally posted by Barney

Mislim da se Oesterheld kod pisanja scenarija drugog nastavka, sukobio sa Solano Lopezom koji nije dijelio njegove stavove.
Vjerojatno je Solano nakon dvojke prekinuo suranju s Oesterheldom. Da nije, vjerojatno bi i njega ubili.




Solanu su uhapsili sina otprilike u isto vreme kada i Osterhelda. Da bi ga spasao morao je sa celom porodicom da napusti Argentinu. Vratio se tek kada je pala vojna hunta.
hagal Posted - 19/03/2017 : 22:02:07
Eternauta 2 kupujem na neviđeno. :) Prvi mi je jedan od najdražih stripova u kolekciji i stvarno me veseli što će Fibra izbaciti i dvojku.
Barney Posted - 19/03/2017 : 21:03:07
Mislim da se Oesterheld kod pisanja scenarija drugog nastavka, sukobio sa Solano Lopezom koji nije dijelio njegove stavove.
Vjerojatno je Solano nakon dvojke prekinuo suranju s Oesterheldom. Da nije, vjerojatno bi i njega ubili.
Mr. Bushido Posted - 19/03/2017 : 20:27:45
quote:
Originally posted by Tex Willer

Nadam se i trici nekad


Ne znam koliko to ima smisla. Niti Oesterheld, niti López nisu imali posla s trećim dijelom. Oesterheld je umro pet-šest godina prije nastanka trojke.

A ne bih nikad rekao da je to neka razina kvalitete kakav je bio, na primjer, Gaimanov Miracleman.

Trojka mi se čini kao nešto isključivo za kompletiste.
Tex Willer Posted - 19/03/2017 : 19:03:03
quote:
Originally posted by Markos

Dogodine će ići drugi dio, Oesterheldov i Lopezov. Treći nije pisao Oesterheld i to neću raditi. Breccin remake prvog dijela jednom, možda.



Fenomenalna vest Neka je i duplo gori od prvog, opet ce biti dovoljno dobar. Nadam se i trici nekad
Na pitanje koje je postavio Barney odgovor je da - kupujem 100%
DiSkAcH Posted - 19/03/2017 : 17:39:26
Fino, stavljam na listu zelja. I jako mi je drago da ce ici c/b varijanta.
ivanl Posted - 19/03/2017 : 17:03:58
Vidiš, nisam znao za duju i tricu... A svaki dan nešto novo naućiš. Inače kad sam lunjao po Buenos Airesu nailazio sam na masu grafita s eternautom. A osobno mi je to remek djelo, priča 5+, a crtež ubija atmosferom. Pročitao i pregledao višekratno... Ko nije, album u ruke. Bravo i fala in Marko, jedva čekam "nastavak", pa da je i lošiji...
Markos Posted - 19/03/2017 : 16:40:59
Naravno.
dante Posted - 19/03/2017 : 16:38:16
U c/b varijanti nadam se.
Markos Posted - 19/03/2017 : 16:25:08
Dogodine će ići drugi dio, Oesterheldov i Lopezov. Treći nije pisao Oesterheld i to neću raditi. Breccin remake prvog dijela jednom, možda.
Residents Posted - 19/03/2017 : 15:55:29
Krajnje je vreme da konacno vidimo, u najavi ovaj neverovatni strip. Nadajmo se da ce Markos odrzati obecanje. Nejasno je zasto se godinama cekalo na najavu dvojke, kada se znalo da je strip vise nego dobar(dakako ne u rangu jedinice). Ali sto se kaze, nikad nije kasno za dobre stvari. Sa velikim nestrpljenjem i iscekivanjem, ocekujem dvojku u najskorije vreme u omiljenoj striparnici. Hvala Markosu

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000