forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Arapin budućnosti 1 & 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 22/03/2017 : 19:09:16


Ova knjiga donosi istinitu priču o plavokosom dječaku i njegovoj obitelji u Gaddafijevoj Libiji i Assadovoj Siriji.

Arapin budućnosti 1 • Odrastanje na Bliskom istoku (1978. - 1984.) • 160 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Riad Sattouf • Crtež Riad Sattouf • Prijevod Željka Somun • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2017. • Cijena 120 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/arapin-buducnosti-1-odrastanje-na-bliskom-istoku-1978-1984/424/



Ova knjiga donosi istinitu priču o plavokosom učeniku u Siriji Hafeza Al-Assada.

Arapin budućnosti 2 • Odrastanje na Bliskom istoku (1984. - 1985.) • 160 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Riad Sattouf • Crtež Riad Sattouf • Prijevod Željka Somun • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2017. • Cijena 120 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/arapin-buducnosti-2-odrastanje-na-bliskom-istoku-1984-1985/425/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Combatrock Posted - 30/09/2020 : 00:17:41
Dobro je. Fascinantno kako se opustio i realno prikazuje sve, batinanje dece ko u mangama....
Poli Posted - 25/09/2020 : 14:05:33

Za CRS 2021? :)


Red Marquis Posted - 25/09/2020 : 13:44:05
Nadam se već u prvoj, najdalje drugoj prolećnoj turi sledeće godine. Za mene najiščekivaniji strip (uz onu Fibra/Makondo kolaboraciju)
cerichus Posted - 25/09/2020 : 11:13:31
quote:
Originally posted by Markos

Petica izlazi za mjesec dana

https://www.amazon.fr/LArabe-du-futur-5/dp/2370733527


A ka'će u Fibrinom izdanju izaći?
lwood Posted - 25/09/2020 : 09:40:54
Super
Markos Posted - 25/09/2020 : 09:39:39
Bit će ih šest.
lwood Posted - 25/09/2020 : 09:34:33
Jel to zadnji?
Markos Posted - 25/09/2020 : 08:51:08
Petica izlazi za mjesec dana

https://www.amazon.fr/LArabe-du-futur-5/dp/2370733527
Zula Posted - 25/09/2020 : 08:49:21
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Macon

Crtež mi nije nešto, konfekcijska karikatura i linearna predvidljiva montaža. Mrzim eksploataciju muslimana i migranata u svim medijima. Svi pišete, da je dobar strip ali nisam nabavio a verovatno i neću.


Ma bitno da imaš mišljenje o stripu, nije toliko važno da ga pročitaš.



Pročitao sam sve četiri i sasvim pao unutra. Scenarij je super i crtež korektan. Lik oca je najintrigantniji lik. Mislio sam, da je eksploatacija aktualnosti ali je Satouf preinteligentan za kliše i prevazilazi ga.

Odličan strip. Pogrešio sam u osnovnom osvrtu.


Pročitao si, korigirao svoje mišljenje o stripu, javno rekao da si pogriješio... Jel može bolje? Bravo!
Red Marquis Posted - 24/09/2020 : 22:43:43
Najvažnije da nisi ostao tvrdoglav, propustio bi sjajno delo.
Macon Posted - 24/09/2020 : 22:27:08
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Macon

Crtež mi nije nešto, konfekcijska karikatura i linearna predvidljiva montaža. Mrzim eksploataciju muslimana i migranata u svim medijima. Svi pišete, da je dobar strip ali nisam nabavio a verovatno i neću.


Ma bitno da imaš mišljenje o stripu, nije toliko važno da ga pročitaš.



Pročitao sam sve četiri i sasvim pao unutra. Scenarij je super i crtež korektan. Lik oca je najintrigantniji lik. Mislio sam, da je eksploatacija aktualnosti ali je Satouf preinteligentan za kliše i prevazilazi ga.

Odličan strip. Pogrešio sam u osnovnom osvrtu.
Combatrock Posted - 24/09/2020 : 21:33:53
Stiglo. Dobar.
Mord Posted - 06/02/2019 : 14:13:21
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Red Marquis
Otac mu je licemer i nacionalista (u njegovom slučaju arapski a ne sirijski). Sve proizilazi odatle, nereligioznost i istovremen odnos prema islamu kao nečemu što treba praktikovati, odnos prema zapadnim vrednostima, porodici...
Podseća dobrim delom na klasičnog gastarbajtera sa ovih prostora i njihov odnos prema matici i pljuvanju zemlje gde su stekli sve.



Procitao prvu knjigu. Gornji komentar je zapravo najinteresantniji dio prve knjige. Nadam se da ce u narednim knjigama i majka postati zivo bice. Definitivno cu ispratiti do kraja.

Satrapi mi je bolji pripovjedac od Sattoufa.




Kad bi se šalili.



Mislim na stil, ne na temu, samo da se razumijemo.
lwood Posted - 06/02/2019 : 12:48:06
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Red Marquis
Otac mu je licemer i nacionalista (u njegovom slučaju arapski a ne sirijski). Sve proizilazi odatle, nereligioznost i istovremen odnos prema islamu kao nečemu što treba praktikovati, odnos prema zapadnim vrednostima, porodici...
Podseća dobrim delom na klasičnog gastarbajtera sa ovih prostora i njihov odnos prema matici i pljuvanju zemlje gde su stekli sve.



Procitao prvu knjigu. Gornji komentar je zapravo najinteresantniji dio prve knjige. Nadam se da ce u narednim knjigama i majka postati zivo bice. Definitivno cu ispratiti do kraja.

Satrapi mi je bolji pripovjedac od Sattoufa.




Kad bi se šalili.
Mord Posted - 03/02/2019 : 12:23:45
quote:
Originally posted by Red Marquis
Otac mu je licemer i nacionalista (u njegovom slučaju arapski a ne sirijski). Sve proizilazi odatle, nereligioznost i istovremen odnos prema islamu kao nečemu što treba praktikovati, odnos prema zapadnim vrednostima, porodici...
Podseća dobrim delom na klasičnog gastarbajtera sa ovih prostora i njihov odnos prema matici i pljuvanju zemlje gde su stekli sve.



Procitao prvu knjigu. Gornji komentar je zapravo najinteresantniji dio prve knjige. Nadam se da ce u narednim knjigama i majka postati zivo bice. Definitivno cu ispratiti do kraja.

Satrapi mi je bolji pripovjedac od Sattoufa.
Mr. Bushido Posted - 10/05/2018 : 20:17:54
quote:
Originally posted by Markos

Od sutra u prodaji drugo izdanje Arapina 1 i 2!


Odlično!
Markos Posted - 10/05/2018 : 20:14:38
Od sutra u prodaji drugo izdanje Arapina 1 i 2!
Dr. Zistis Posted - 23/01/2018 : 11:37:12
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Otac je rijetko viđeni sebični kreten. Sve su mu dali u Francuskoj a on je mrzi iz dna duse, prezire je...to je stereotip? Nerijetko ga sin prikazuje kao glupana...ne samo zatucanog glupana...nego bas glupana...a doktorirao je u FRA pa mi nista nije jasno.


Otac mu je licemer i nacionalista (u njegovom slučaju arapski a ne sirijski). Sve proizilazi odatle, nereligioznost i istovremen odnos prema islamu kao nečemu što treba praktikovati, odnos prema zapadnim vrednostima, porodici...
Podseća dobrim delom na klasičnog gastarbajtera sa ovih prostora i njihov odnos prema matici i pljuvanju zemlje gde su stekli sve.


+1
Red Marquis Posted - 23/01/2018 : 01:34:45
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Otac je rijetko viđeni sebični kreten. Sve su mu dali u Francuskoj a on je mrzi iz dna duse, prezire je...to je stereotip? Nerijetko ga sin prikazuje kao glupana...ne samo zatucanog glupana...nego bas glupana...a doktorirao je u FRA pa mi nista nije jasno.


Otac mu je licemer i nacionalista (u njegovom slučaju arapski a ne sirijski). Sve proizilazi odatle, nereligioznost i istovremen odnos prema islamu kao nečemu što treba praktikovati, odnos prema zapadnim vrednostima, porodici...
Podseća dobrim delom na klasičnog gastarbajtera sa ovih prostora i njihov odnos prema matici i pljuvanju zemlje gde su stekli sve.
Zagor-te-nay Posted - 22/01/2018 : 01:21:54
Otac je rijetko viđeni sebični kreten. Sve su mu dali u Francuskoj a on je mrzi iz dna duse, prezire je...to je stereotip? Nerijetko ga sin prikazuje kao glupana...ne samo zatucanog glupana...nego bas glupana...a doktorirao je u FRA pa mi nista nije jasno.
A mater je specijalna prica...u njihovom zivotu ona nije ni sekundarna stvar, ona je neki pratitelj bez mozga i misljenja...zanimljivo bas povuc paralelu s ovim sto se dogadja u zadnje vrime po EU i integracijama.
Strip je zanimljiv za procitat, bez sumlje preporuka.7/10.
Zula Posted - 22/01/2018 : 00:10:08
quote:
Originally posted by Macon

Crtež mi nije nešto, konfekcijska karikatura i linearna predvidljiva montaža. Mrzim eksploataciju muslimana i migranata u svim medijima. Svi pišete, da je dobar strip ali nisam nabavio a verovatno i neću.


Ma bitno da imaš mišljenje o stripu, nije toliko važno da ga pročitaš.
Macon Posted - 21/01/2018 : 23:18:31
Crtež mi nije nešto, konfekcijska karikatura i linearna predvidljiva montaža. Mrzim eksploataciju muslimana i migranata u svim medijima. Svi pišete, da je dobar strip ali nisam nabavio a verovatno i neću.
kasper Posted - 21/01/2018 : 20:27:56
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by kasper

hm, sto zalis decu, sto nemaju zapadne uslove zivota? pa to je velika manjina dece na celom svetu. bolje onda izbegavaj stripove o odrastanju u egiptu ili indiji



Druga je stvar kada nemaš izbora ...



nema veze, bogatasi ili ne, sto si dalje od zapda sve je dosta sirovije i brutalnije. tako je kako je

a i lika mozes da ispratis na youtubu, meni deluje prilicno normalno i evroski
Peyo Posted - 21/01/2018 : 20:22:12
quote:
Originally posted by kasper

hm, sto zalis decu, sto nemaju zapadne uslove zivota? pa to je velika manjina dece na celom svetu. bolje onda izbegavaj stripove o odrastanju u egiptu ili indiji



Druga je stvar kada nemaš izbora ...
kasper Posted - 21/01/2018 : 20:10:12
hm, sto zalis decu, sto nemaju zapadne uslove zivota? pa to je velika manjina dece na celom svetu. bolje onda izbegavaj stripove o odrastanju u egiptu ili indiji

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000