forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 259 - Proročanstvo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 28/03/2017 : 09:21:24
Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Marco Verni/Gianni Sedioli
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #578

03.04.17. u snk
04.04.17. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
velka031 Posted - 07/04/2017 : 20:49:35
Drago mi je zbog svih ovih pozitivnih komentara, nisam još čitao nastavak... A ove su mi najdraže priče, od njih ne očekuješ puno, a dobiješ dosta.
Džedson Posted - 07/04/2017 : 19:35:44
dobar nastavak. općenito je meni bure od kamenog diva naovamo na dobrom nivou, prilično pouzdan, više pogodaka nego promašaja. zrela njegova faza, ispraksirao se. pročitao sam nedavno i njegovog zadnjeg mortimera i kaufmanov zoo, odlična pustolovina, njegovi vrhunci. a blago piramide i neljudi su čudne ali uspješne epizode. niz legendarnih scena u neljudima, baš si je dao oduška : )

sedioli/verni, nakon što ispari u mozgu rubini, čist solidni. na ocu tomasu su se vježbali za hellingena očito. verni jako "utegne" sediolijeve čudne proporcije i greške, pa je konačni dojam uredan, čist i zglancan, kao kad verni radi sam. sedioli se više primijeti kod sporednih likova i makljanja. jasno je i zašto je ovo postala standardna kombinacija. verni je i sam rekao da mu mašta nije jača strana, pa superbrzi sedioli odradi olovku. zatim verni sredi nered : ) konačni rezultat je zapravo još jedna verzija vernija. stoga se ne bi trebali buniti puno na tu kombinaciju ako ste fanovi vernija. ovako ga bude duplo više : )

evo za kraj iz epizode jedan konkretan primjer elegantnijeg i boljeg pripovijedanja bureta nego u nekim prošlim vremenima. na 70tim stranicama broja rulja napada fratre i mladog satnika. uletava zagor i nalupa rulju. otkud zagor tu, zadnji put ga vidjesmo na kolima kako se primiču gradu? zagor jednostavno kaže da se smjestio u obližnjoj gostionici i da je čuo krikove i dotrčao. nekad bi bure, da bi objasnio otkud zagor tu, iz čista mira potrošio tri stranice flešbeka i razbio ritam pripovijedanja. ovako, elegantno u dvije sličice riješeno, i nastavljamo dalje s radnjom.
Terminator Posted - 06/04/2017 : 21:52:45
Zagor u Čileu! Eto, tko bi rekao!

Priča je zasad dobra. Vidim da vodi k nečem puno većem, šta će kulminirati u Sudnjem danu. Pored nje plusevi su te tri priče od kojih su se dvije već spojile (naslovnica nam to i otkriva), pa i (zasad) mističnost brata Tomasa.

Zamjerke minimalne. Hoće li se zlikovci s početka broja ponovno pojaviti? Nadam se da hoće, uzeli su veći broj stranica. Chico i cvijeće... Da, ne znam baš. Fanatici na kraju nisu me previše oduševili, ali očekujem objašnjenje u sljedećem broju.

Most nad ponorom i Proročanstvo sjajan su dodatak JA sagi.

9/10.
Duke Zill Posted - 04/04/2017 : 11:45:18
Baš fino Bure vodi priču, bez puno nepotrebnog objašnjavanja. Lijepo se isprepliće akcija sa gradnjom nadolazeće prijetnje.
Ponovno imamo tri paralelne priče, koje će se očito ispreplesti u idućem broju. Jedva čekam kako će to sve ispasti, nadam se epski
caramba Posted - 04/04/2017 : 10:04:37
Stiglo na kiosk.
velka031 Posted - 29/03/2017 : 20:59:23
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by velka031

http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mister-no-mn-sr-44-gli-implacabili/582/1/

Evo jedne izvrsne pilotove naslovnice koje sam se sjetio kada sam pročitao da Ferri nije bio dobar naslovničar :)


(Ako se na mene odnosilo ) Naravno da je bio dobar, vrlo dobar, a ponekad i odlican na naslovnicama, ja sam napisao nije bio "veliki naslovnicar".



Slažemo se.
Villa je bolji naslovničar, ali ne zna napraviti atmosferu kakvu je Ferri znao, iako je tehnički savršen crtač. Ferri je bio čudesno talentiran, po meni...
Curunir Posted - 29/03/2017 : 19:25:01
zbog onoga "cvrsto ga drzi"... samo nece da prizna
ivanl Posted - 29/03/2017 : 17:57:25
Da Steven, da Dinastija... Di si se toga sitija...
globinjo Posted - 29/03/2017 : 17:50:45
Pa ovo je 30 godina posli
adriano Posted - 29/03/2017 : 15:01:10
Steven je bio mlađi.
globinjo Posted - 29/03/2017 : 14:03:24
Mene podsjeća na Stevena
Iz dinastije
Curunir Posted - 29/03/2017 : 09:10:51
a i cvrsto ga drzi u ruci... bodež
D.J. Posted - 28/03/2017 : 23:24:18
quote:
Originally posted by ike666

Btw. jel vas ovaj bradonja na naslovnici ne podsjeća malo na Stephana s naslovnice Žrtvenog hrama? :)


Stephan ima bolju kosu!
ike666 Posted - 28/03/2017 : 23:04:22
Btw. jel vas ovaj bradonja na naslovnici ne podsjeća malo na Stephana s naslovnice Žrtvenog hrama? :)
RAKOSI4 Posted - 28/03/2017 : 21:45:17
Feri je bija vrhunski naslovničar .Pogledajte samo one (ako se ne varam 3 naslovnice )kod komadanta Marka (kraljica Nemeris) kako su lipe bile.
Ako sam pogledamo njegovih dvadesetak zadnjih naslovnica kod Zagora , meni uopće nisu loše , daleko od toga da su prije bile bolje pogotovo u zlatnom periodu.
D.J. Posted - 28/03/2017 : 21:42:04
quote:
Originally posted by velka031

http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mister-no-mn-sr-44-gli-implacabili/582/1/

Evo jedne izvrsne pilotove naslovnice koje sam se sjetio kada sam pročitao da Ferri nije bio dobar naslovničar :)


(Ako se na mene odnosilo ) Naravno da je bio dobar, vrlo dobar, a ponekad i odlican na naslovnicama, ja sam napisao nije bio "veliki naslovnicar".
velka031 Posted - 28/03/2017 : 21:29:45
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mister-no-mn-sr-44-gli-implacabili/582/1/

Evo jedne izvrsne pilotove naslovnice koje sam se sjetio kada sam pročitao da Ferri nije bio dobar naslovničar :)
globinjo Posted - 28/03/2017 : 21:20:59
quote:
Originally posted by D.J.

Gledam cjelokupnu naslovnicu i svida mi se. No po meni Ferri nikad nije ni bio veliki naslovnicar, tako da ne znam sto ocekujete.


I meni se svidja kao cjelina
Na stranu Zagorove ruke noge itd
Faca je sto bode oči
zeljko Posted - 28/03/2017 : 21:07:08
proricem da je los scenarij
D.J. Posted - 28/03/2017 : 20:38:40
Gledam cjelokupnu naslovnicu i svida mi se. No po meni Ferri nikad nije ni bio veliki naslovnicar, tako da ne znam sto ocekujete.
ike666 Posted - 28/03/2017 : 19:17:19
Pretjeruje se i s kritiziranjem Ferrija. Naslovnice su dosta lošije od onih prije 30-ak godina, ali ruku na srce tada nisu ni crtali "talenti" tipa Cassaro, Laurenti, Chiarolla, Pesce itd. OK, bili su Segna i Gamba, ali u vrlo malim dozama
Kvaliteta crteža se općenito srozala, pa tako i Ferrijeve naslovnice s njom
PijaniPatak Posted - 28/03/2017 : 18:19:01
Ma nema tu više šta da se priča. Do Piccinellija će biti još par jedva korektnih naslovnica i nema potrebe da se o tome drobi kako Tromislawski stavi novu objavu.

Najveća mana priče koja vas ovde čeka je što je usledila posle Rubini/Boselli spektakla. Inače je vrlo korektna, čak prijatna nakon dosadne zgode u planinama. Meni lično vrlo lepa, ali će mnogo toga da zavisi i od prevodioca pa me nemojte hvatati za reč.

Verni/Sedioli samo korektni. U drugom delu će statičnost debelo da smanji utisak kojem se Burattini nameračio. Burattini je sveo svoje blabla-mane na minimum, našla se i koja emocija u scenariju. Nadam se da ćete uživati.
velka031 Posted - 28/03/2017 : 18:03:28
Obožavam Ferrija, ali treba priznati da je ovo loša naslovnica.
Naravno da mu nije za zamjeriti :)
mesar Posted - 28/03/2017 : 16:52:14
Pa da mu je Maestro nacrtao dvije glave ne bi mi smetalo,sad još samo čitam-ovo je premaleno ,ovo preveliko...jaki ste mi vi Zagorovci.
legaz Posted - 28/03/2017 : 16:27:32
quote:
Originally posted by globinjo

Kao sto davno rekoh
U penziju ici na vrime
A ne crtat i živit na staroj slavi
Kao
Imao je 85 pa mu je to izgovor
Kako da ne



Svaka ti je na mestu. Trebao je otići. Bolje i jednu ilustraciju na miru za celu godinu pa da to bude da narednih 20 godina se divimo tome nego da je ovako mučio i sebe i nas.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000