forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Da li se isplati otvoriti bar, pub, birtiju,...?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 29/03/2017 : 11:13:49
Razmišljam, da bi možda nekada otvorio svoj mali barčič ili neki pub ili nešto tako slično.
Problem je u tome, jer nemam pojma o rukovođenju nekog barčiča, ali vjerovatno to nije tako teško.....ili se varam?

Da li netko od vas radi kao konobar npr ili je vlasnik (ili poznaje nekog tko je vlasnik) nekog malog barčiča, pa da mi da neke upute, na šta sve je potrebno obratiti pažnju.

Ja sam za sada razmišljao:

-najbolje bi mi bilo udružiti se sa nekim tko več ima iskustva sa rukovođenjem barčiča, pa da postanemo partneri/vlasnici, tako bi ja mnogo toga naučio, rad za šankom me ne veseli, znači ne bi radio kao konobar ali bi radio neke druge stvari, npr nabavljao robu, ono više po terenu, a netko bi preuzeo šank i konobarenje i to

-vjerovatno je najvažnija lokacija. Treba pronači neku lokaciju gdje ima dosta ljudi (centar grada, trgovački centrovi, turistička destinacija,...)

-atraktivna konobarica (pada mi na misao nešto eksotično npr neka mulatkinja, crnkinja, rusinja,...) ono da privuče ljude a pošto je strankinja vjerovatno če uz to raditi i za manji novac, ali takvih nema baš puno u Sloveniji pa bi bilo onda potrebno pronači neke simpatične studentkinje, koje se lako može mijenjati npr,...kada ih se gosti zasite, ili postoji neko bolje rješenje?

-dobro bi bilo postati vlasnik, pa da se kupi taj neki barčič, da se ne plača najamnina, da se uvijek može prodati ili dati u najam nekome drugome, ali ne znam kakve su cijene za takve male prostorije

-koje piče je najdonosnije, da li je to kava, čaj, sokovi, žestoka piča, pivo, vino,....pa da se onda ide u tom smjeru, da se ima najbolja ponuda. Recimo kava je sigurno dobar proizvod i ljudi vole da piju kavu, pa sam spreman otiči npr u Italiju da tamo nabavljam kavu ako tamo ima nešto bolje, drukčije,...isto tako i sa pivom npr,...

Mislim zanimaju me sve takve stvari na koje valja obratiti pažnju, na šta treba biti pozoran neki početnik kao ja.

Da li se uopšte isplati ulagati u to? U opremu, u ugođaj,...ili je važna lokacija i ništa drugo.

Nisam još siguran da li ču zaista otvoriti neki barčič, ali razmišljam o tome, jer mi se čini da u današnje vrijeme je to zaista dobar biznis.
Kako je to kod vas?
Imate li neka iskustva sa tim?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Risar_69 Posted - 31/03/2017 : 20:09:08
Da, svaka im čast, dobro su se sjetili, da iz jadne olupine naprave legendu :)
https://www.youtube.com/watch?v=onBcRiqNC_g
1Euro Posted - 30/03/2017 : 17:29:53
Risar_69 tole je pa nekaj zate:

https://www.adrifund.com/project/view/216

glede na to, da si velik ljubitelj piva
1Euro Posted - 30/03/2017 : 15:31:44
quote:
Originally posted by Poli


1Euro, da li si bio u Gas Stationu u Ljubljani (Savsko naselje, blizu kroznega krizisca pri Zalah, na Savski cesti v smeri proti Smartinski oz. centru)?

http://gas-station.si/


Nije velik kao ovaj u MS, ali je ... simpatican. A koliko vidim vec godinama, uvijek pun. + stari juke box ima unutra



slike --> https://www.google.si/maps/uv?hl=sl&pb=!1s0x476532891fbda15b:0x3b37852cf2c1fb4b!2m19!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m13!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!3m1!7e115!4shttps://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname%3D103789099782141536502%26id%3D6386873621064506178%26target%3DPHOTO!5sgas+station+slike+-+Iskanje+Google&imagekey=!1e3!2s--TFrKdeqDAo/WKK7uCDc20I/AAAAAAAAGWc/BoqD5rMVqUkB2Bg-81VQ1svo3A-1xNBQACLIB&sa=X&ved=0ahUKEwjK4Jynmf7SAhXJlxoKHYMbAVwQoioIczAT






več te je Risar69 preduhitrio.....

Inače, nisam bio nikada u tom lokalu, izgleda jako zanimljiv. Nisam ni znao da imamo u Sloveniji toliko zanimljivih tematskih barova, koji su prava umjetnička djela.
Bilo bi zanimljivo vidjeti šta sve ima. Možda ima svaki grad nešto ovako posebno. Trebam češče izlaziti van haha.
Poli Posted - 30/03/2017 : 13:53:05

1Euro, da li si bio u Gas Stationu u Ljubljani (Savsko naselje, blizu kroznega krizisca pri Zalah, na Savski cesti v smeri proti Smartinski oz. centru)?

http://gas-station.si/


Nije velik kao ovaj u MS, ali je ... simpatican. A koliko vidim vec godinama, uvijek pun. + stari juke box ima unutra



slike --> https://www.google.si/maps/uv?hl=sl&pb=!1s0x476532891fbda15b:0x3b37852cf2c1fb4b!2m19!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m13!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!3m1!7e115!4shttps://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname%3D103789099782141536502%26id%3D6386873621064506178%26target%3DPHOTO!5sgas+station+slike+-+Iskanje+Google&imagekey=!1e3!2s--TFrKdeqDAo/WKK7uCDc20I/AAAAAAAAGWc/BoqD5rMVqUkB2Bg-81VQ1svo3A-1xNBQACLIB&sa=X&ved=0ahUKEwjK4Jynmf7SAhXJlxoKHYMbAVwQoioIczAT


DzekDenijels Posted - 30/03/2017 : 12:12:45
Ovaj bar je fantazija !!!
1Euro Posted - 30/03/2017 : 08:41:03
odakle su dobili svu tu opremu!????
1Euro Posted - 30/03/2017 : 08:38:49
stari!!!!!!!!!!

To pa je scena!!!!!

Že dugo nisam bio u Murskoj Soboti, vrijeme je, da je opet malo posetim.

Da li još uvijek postoje lokali kao što su Crveni Baron, Desperados,...sječam se i jednog Hotela Diana, pa neke slaščičarne jagoda itd....MS je zakon!
ivanl Posted - 30/03/2017 : 08:35:16
Sviđa mi se ovaj bar u Murskoj Soboti, bilo je nešto slično u Splitu, Alien se zvao, ali nije zaživio i sad je zatvoren...
hitchhiker Posted - 30/03/2017 : 08:12:02
Na temo kafana : za vse ljubitelje postapokaliptičnega - bar Bunker v Murski Soboti

https://www.facebook.com/Bunker2047/?ref=page_internal
















cheers,
hh

Risar_69 Posted - 30/03/2017 : 00:18:06
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by manhunter

Sve se ispkati ukoliko čovek ima volje za radom i zna kako se nešto radi. Kod tebe nema ničeg navedenog.

Ali bi postao milijarder kao prodavac magle.




prodavač magle!??? Upravo si uvrijedio jednog forumaša. Da smo u 17 stolječu, išamarao bi te rukavicom i pozvao na duel sa pištoljima, ali pošto sam civiliziran, a ti trebaš snositi poslijedice za uvredu, mislim da se trebaš banirati na godinu dana.

Nego, možda nisam stvoren za konobara (ne volim alkohol, ne volim pijane ljude,....) ali imam nos za lijepe stvari, za dizajn, za kvalitetu,....pa bi mogao da budem dizajner barova npr. Pogledaj šta se sve može pronači, napraviti,...pa da se opremi neki bar, koji če biti istaknut iznad svih. prošlo je vrijeme jeftinih plastičnih stolica sa plastičnim sjedalom....



99% od vas nije ni znalo da tako nešto postoji. Znači čovjek kao ja, čovjek sa vizijom, može takve stvari donjeti u neki ruralni okoliš i živnuti malo ugođaj, akciju,....
Šta je tu prodavanje magle?
Treba imati ukus za dizajn i ja ga očito imam. Znači neki rade rukama a neki radimo glavom!
Ti uvijek želiš prikazati mene nesposobnim, a to nije u redu. Tko si ti? Šta si ti važnoga napravio u životu? Pobjegao u Švicu za vrijeme rata?

Mislim da sam upravo pronašao posao čime bi se želio baviti. Mogao bi da budem spasioc barova.
Znači idem do vlasnika koji imaju bar ali loše rade, nemaju gostiju, skoro pa če zatvoriti i bankrotirati bar.
Ja dođem kod njih, investiram svoje vrijeme i novac u njihov bar, opremim ga nekim novim namještajem, barom, interijerom,...i postanem npr 50% vlasnikom njihovog bara. Znači ne trebaju mi vračati novac, moj je interes kao i njihov da Bar dobro posluje, tako ču i ja ili izgubiti novac ili ču zarađivati polovinu njihovog posla. Ili koliko se več dogovorimo. A da nije bilo mene, oni bi propali i zatvorili Bar. A da su posudili novac od banke, trebaju vratiti novac Banki, a da ne pričam o tome da bi im banka teško posudila novac kada bi vidjela kako loše posluju.
To je jedna mogučnost.

Druga mogučnost je, da radim kao dizajner, ljudi unajme moje usluge, dogovorimo za buđet, za moj honorar, ja im opremim bar, restoran,...šta god, oni meni plate i to je to.

Sigurno postoje i neke druge mogučnosti, koje se još trebam sjetiti.
Znači, netko se sve to treba sjetiti, to je moj talenat, razmišljanje, to nikako nije prodavanje magle,a sada si ti na redu da se samobaniraš



U Gas stationu imaš isto neka američka kola
http://gas-station.si/#
Risar_69 Posted - 30/03/2017 : 00:14:30
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by selanne

Ako otvoriš u iduća 2-3 mjeseca, ja sam ti prvi gost. Svakako neko vrijeme u Mariboru provodim radi doktorata, do kraja svibnja, pa obećajem da ću popiti barem gajbu pive na otvaranju.



pa možemo se dobiti u Mariboru, pokupim te automobilom pa idemo u Ljubljanu kod Risara69, pa skoknemo u Portorož na piče itd,....od kada do kada češ biti u Mariboru?



nema frke ja sam slobodan tor, sre i četv. med tjednom se i više dogadja.
supermark Posted - 29/03/2017 : 20:38:34
bilo bi baš dobro da imaš nick Stripy na forumu...
ili Kolekcionar budući da voliš skupljati stvari
1Euro Posted - 29/03/2017 : 18:30:34
quote:
Originally posted by ivanl

Ova za izvući lovicu od so called yuppya... Bilo bi to skroz dobro, ali ih onda moraš i trpit, tu u prostoru, a oni su sam si rekao arogantni. Nego ova Buba sjedalo-kauč-sofa, neloše skroz, samo mi je žao auta, jer ja vozim Bubu...



i ja vozim bubu!!!!



dobro ova moja je 3.generacija, ali volio bi jednom imati i originalnu bubu prve generacije....

Htio sam samo pokazati šta se sve može napraviti, kakvi su sve dizajni itd,....recimo dobar biznis bi bio RECIKLIRANJE.
Može se svašta napraviti sa nekim starim, pokvarenim stvarima,...koje ljudi bacaju, a sa malo ideje može se reciklirati u nešto drugo, uzimajuči djelove tih nekih stvari, lijepo očistiti, prebojati,...i vratiti im nekadašnji sjaj, upotrijebiti ih za nešto sasvim drugo nego što su bili zamišljeni i to prodavati kao unikat.
Treba jedino vizija, mašta i neki sposoban radnik koji zna da radi sa metalom, lijesom, gumom, plastikom,...da odreže neki dio, da zna variti metal itd,....
xilrion Posted - 29/03/2017 : 18:16:42
otvori striptiz bar.
ivanl Posted - 29/03/2017 : 18:14:03
Ova za izvući lovicu od so called yuppya... Bilo bi to skroz dobro, ali ih onda moraš i trpit, tu u prostoru, a oni su sam si rekao arogantni. Nego ova Buba sjedalo-kauč-sofa, neloše skroz, samo mi je žao auta, jer ja vozim Bubu...
1Euro Posted - 29/03/2017 : 18:06:12
quote:
Originally posted by ivanl

Tja, ova zadnja dobra, dobra...



koja? To što sam ja napisao ili manhunter?
1Euro Posted - 29/03/2017 : 18:05:36
quote:
Originally posted by manhunter

Sve se ispkati ukoliko čovek ima volje za radom i zna kako se nešto radi. Kod tebe nema ničeg navedenog.

Ali bi postao milijarder kao prodavac magle.




prodavač magle!??? Upravo si uvrijedio jednog forumaša. Da smo u 17 stolječu, išamarao bi te rukavicom i pozvao na duel sa pištoljima, ali pošto sam civiliziran, a ti trebaš snositi poslijedice za uvredu, mislim da se trebaš banirati na godinu dana.

Nego, možda nisam stvoren za konobara (ne volim alkohol, ne volim pijane ljude,....) ali imam nos za lijepe stvari, za dizajn, za kvalitetu,....pa bi mogao da budem dizajner barova npr. Pogledaj šta se sve može pronači, napraviti,...pa da se opremi neki bar, koji če biti istaknut iznad svih. prošlo je vrijeme jeftinih plastičnih stolica sa plastičnim sjedalom....



99% od vas nije ni znalo da tako nešto postoji. Znači čovjek kao ja, čovjek sa vizijom, može takve stvari donjeti u neki ruralni okoliš i živnuti malo ugođaj, akciju,....
Šta je tu prodavanje magle?
Treba imati ukus za dizajn i ja ga očito imam. Znači neki rade rukama a neki radimo glavom!
Ti uvijek želiš prikazati mene nesposobnim, a to nije u redu. Tko si ti? Šta si ti važnoga napravio u životu? Emigrirao u Švicu?
Mislim da sam upravo pronašao posao čime bi se želio baviti. Mogao bi da budem spasioc barova.
Znači idem do vlasnika koji imaju bar ali loše rade, nemaju gostiju, skoro pa če zatvoriti i bankrotirati bar.
Ja dođem kod njih, investiram svoje vrijeme i novac u njihov bar, opremim ga nekim novim namještajem, barom, interijerom,...i postanem npr 50% vlasnikom njihovog bara. Znači ne trebaju mi vračati novac, moj je interes kao i njihov da Bar dobro posluje, tako ču i ja ili izgubiti novac ili ču zarađivati polovinu njihovog posla. Ili koliko se več dogovorimo. A da nije bilo mene, oni bi propali i zatvorili Bar. A da su posudili novac od banke, trebaju vratiti novac Banki, a da ne pričam o tome da bi im banka teško posudila novac kada bi vidjela kako loše posluju.
To je jedna mogučnost.

Druga mogučnost je, da radim kao dizajner, ljudi unajme moje usluge, dogovorimo za buđet, za moj honorar, ja im opremim bar, restoran,...šta god, oni meni plate i to je to.

Sigurno postoje i neke druge mogučnosti, koje se još trebam sjetiti.
Znači, netko se sve to treba sjetiti, to je moj talenat, razmišljanje, to nikako nije prodavanje magle,a sada si ti na redu da se samobaniraš
ivanl Posted - 29/03/2017 : 17:48:04
Tja, ova zadnja dobra, dobra...
manhunter Posted - 29/03/2017 : 17:41:51
Sve se ispkati ukoliko čovek ima volje za radom i zna kako se nešto radi. Kod tebe nema ničeg navedenog.

Ali bi postao milijarder kao prodavac magle.
1Euro Posted - 29/03/2017 : 16:37:07
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by 1Euro

hm, ove "saftali" djevojke mislim da nisu baš "home run" hehe....nisam jedan od onih gheto crnaca koji se pale na Jenifer Lopez/Serena Wiliams Hyppo guze,....više volim male, sladke,tanke... guzice, sa lijepim ravnim nogama (nikakav X ili O, nego ravne, dugačke,...) a velike sise mi ne smetaju haha


Nije bitno što ti misliš i voliš.



znam, ali trebaš razumijeti da u Sloveniji su mjerila drukčija. Nije mi cilj da otvorim kafanu na autubusnoj stanici zajedno uz burek ili kebab kioska. tamo možda vise ljudi koji se pale na ovakve stvari.
Ja više težim ka "yuppi" generaciji, mladim menađerima, ono viši srednji razred, jet-set ljudi,...ljudi koji piju koktajle, uživaju u dobroj kafi, ignoriraju ostale, imaju male psiče u torbici, arogantni ljudi, ljudi koji su na telefonu cijeli dan,....
Znam i meni idu na živce takvi ljudi, ali imaju novac, lijepi su, njegovani,....a takvi ljudi privuku ostale ljude, jer i ostali žele biti takvi, "kao" uspješni, iako su neki od njih blefferi,...kužiš?
Da imam kafanu uz burek kisok, dolazit če mi sirotinja tamo, koja če pit gemište i slično a oni ne privuku druge ljude nego mi "odvuku" preostale goste.
Ali dobro, nemam pojma o kafanama, pa možda to i nije dobar posao za mene.
izivko Posted - 29/03/2017 : 16:16:05
quote:
Originally posted by 1Euro

hm, ove "saftali" djevojke mislim da nisu baš "home run" hehe....nisam jedan od onih gheto crnaca koji se pale na Jenifer Lopez/Serena Wiliams Hyppo guze,....više volim male, sladke,tanke... guzice, sa lijepim ravnim nogama (nikakav X ili O, nego ravne, dugačke,...) a velike sise mi ne smetaju haha


Nije bitno što ti misliš i voliš.
1Euro Posted - 29/03/2017 : 16:04:22
hm, ove "saftali" djevojke mislim da nisu baš "home run" hehe....nisam jedan od onih gheto crnaca koji se pale na Jenifer Lopez/Serena Wiliams Hyppo guze,....više volim male, sladke,tanke... guzice, sa lijepim ravnim nogama (nikakav X ili O, nego ravne, dugačke,...) a velike sise mi ne smetaju haha
izivko Posted - 29/03/2017 : 15:40:05
quote:
Originally posted by selanne

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by izivko

1Euro @,

kafana ti neće raditi dobro ako ne uposliš dobre, pozafatne, sisate, saftali konobarice.
Ovo je jako bitno budući da je Slovenija puna Bosanaca.
Bosanac kad uđe u kafanu prvo gleda tko će ga uslužiti. Ako nema konobarice, on se vrne nazad.
Bosanci ne piju kavu s jajima.



šta znači "saftali"?

Inače, slažem se, sisate konobarice su "must have", treba otvoriti franšizu na način "Hooters"

Znači "masne" u doslovnom prijevodu. Da nisu mršave, tako nekako.


Znalac.
izivko Posted - 29/03/2017 : 15:38:09
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by izivko

1Euro @,

kafana ti neće raditi dobro ako ne uposliš dobre, pozafatne, sisate, saftali konobarice.
Ovo je jako bitno budući da je Slovenija puna Bosanaca.
Bosanac kad uđe u kafanu prvo gleda tko će ga uslužiti. Ako nema konobarice, on se vrne nazad.
Bosanci ne piju kavu s jajima.



šta znači "saftali"?

Inače, slažem se, sisate konobarice su "must have", treba otvoriti franšizu na način "Hooters"


Ne znaš šta je saftali?
Bavi se izdavaštvom, otvori knjižaru, batali ovaj poso s kafanom!
Ovo je isuviše suptilan biznis za tebe.
selanne Posted - 29/03/2017 : 15:36:31
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by izivko

1Euro @,

kafana ti neće raditi dobro ako ne uposliš dobre, pozafatne, sisate, saftali konobarice.
Ovo je jako bitno budući da je Slovenija puna Bosanaca.
Bosanac kad uđe u kafanu prvo gleda tko će ga uslužiti. Ako nema konobarice, on se vrne nazad.
Bosanci ne piju kavu s jajima.



šta znači "saftali"?

Inače, slažem se, sisate konobarice su "must have", treba otvoriti franšizu na način "Hooters"

Znači "masne" u doslovnom prijevodu. Da nisu mršave, tako nekako.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000