forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Trondheim

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
mike Posted - 08/02/2008 : 20:20:31
Svaka mu dala, a mi uskoro dobijamo sledece:

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mike Posted - 02/11/2017 : 00:52:37
quote:
Originally posted by anto

i napokon mi je Ralph Azham dospeo u ruke - zahvaljujući sjajnom mikeu,sa kojim sam proveo ugodno vreme na Sajmu.
Pokušali smo da malo provociramo markosa glede domaćeg izdanja,ali on je samo rekao "ok,ali posle Tvrđi"!

anto Posted - 29/10/2017 : 22:05:02
i napokon mi je Ralph Azham dospeo u ruke - zahvaljujući sjajnom mikeu,sa kojim sam proveo ugodno vreme na Sajmu.
Pokušali smo da malo provociramo markosa glede domaćeg izdanja,ali on je samo rekao "ok,ali posle Tvrđi"!
Poli Posted - 26/10/2017 : 17:43:14
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Bratiću, potpuno si pobrkao teme, Trondhaima i Delislea .
No... Ja pročitao privju, i na stendbaju mi je ovo, ne znam...

o majkomila ... vidim sad ... imao otvorena oba prozorcica, i pisao u pogresnog vice versa ... evo ispravljam ispravio

A ne znam, dat cu mu sansu, kad tad. U to sam siguran.

KuntaKinte Posted - 26/10/2017 : 12:12:47
Bratiću, potpuno si pobrkao teme, Trondhaima i Delislea .
No... Ja pročitao privju, i na stendbaju mi je ovo, ne znam...
Poli Posted - 26/10/2017 : 10:06:20

Na Ljubljanskom festivalu stripa TINTA (10. - 14. 10. 2017) sam prelistao/pregledao njegov strip Poppies of Iraq (2017, Drawn & Quarterly), no nisam se (jos) odlucio na kupnju. Ipak bih radije "domace izdanje" ako ce nekada biti. Svejedno me zanima, da li je netko vec procitao ovaj strip i njegovi utisci?

https://www.drawnandquarterly.com/poppies-iraq

https://www.theguardian.com/books/2017/sep/12/poppies-of-iraq-brigitte-findakly-lewis-trondheim-graphic-novel-review

anto Posted - 15/07/2017 : 14:04:40
Otok Bourbon 1730 (Bookglobe)
scenario: Apolo & Trondhajm
crtez:Trondhajm
287 stranica, B5 format, HC

Iako gutam Trondhajmove stripove, Otok Burbon sam do sada zaobilazio, nešto zbog toga što sam mislio da je ovde Trondhajm samo crtač, a ne scenarist (a i nisam nešto lud za njim kao crtačem, naročito u c/b varijanti), a nešto zbog visoke cene od 150 k (2200-2400 dinara u srpskim striparnicama).
Ali videvši da je strip na popustu, i to dobrom popustu (695 dinara, 40-ak kuna), odlučih da ga nabavim; a onda videh da je i Trondhajm uključen u pisanje priče, što me je tek razgalilo.

Interesantno je da je ovaj strip izašao 2007. godine, a da ga je BG objavio u istoj godini.Pohvalno.Što se ne može reći za cenu, jer 150 k za ovako nešto je teško klempavljenje.

Strip je gusarski, sa ozbiljnom tematikom, iako crtež vuče na humoristički.Dešava se na ostrvu Burbon, danas ostrvu Reunion, između Mauricijusa i Madagaskara, i tema je zarobljavanje jednog od poslednjih gusara, tačnije gusarskog kapetana.To zarobljavanje povlači neka bitna društvena pitanja na samom ostrvu, oko statusa odbeglih robova, amnestiranih gusara, pitanje vlasti, a tu je i standardna priča o zakopanom blagu.
U prvom planu je mladi Rafael, mladić koji zajedno sa profesorom sa Pariskog univerziteta proučava svet ptica na ostrvu, a najpre traže jako retku pticu dodo; ali je došao na ostrvo ne bi li postao pirat.

Priča mi je dobra, baš dobra - vidi se da je tu Trondhajm uneo svoj prepoznatljivi stil, što se najviše vidi u lucidnim dijalozima.Ima tu svih elemenata koji su potrebni za jednu gusarsko-avanturističku priču.Iako donekle drugačiju .

Kod crteža bih samo rekao da je šteta što nije u koloru, bio bi mi mnogo lepši i efektniji, posebno što bi se bolje razlikovali crnci od belaca.

U svakom slučaju, od mene potpuna preporuka za strip - ali ne po punoj ceni.
anto Posted - 02/04/2017 : 19:26:53
Lewis Trondheim:Flugan (Komika,Swedish)

Flugan,La mouche iliti Mušica ( http://www.bedetheque.com/serie-3580-BD-Mouche.html ), je Trondijeva zajebancija na sto stranica B5 formata,bez teksta.
Pratimo mušicu koja će se izleći iz jajašceta u kanti za otpatke jednog stana,i njene prve korake,to jest letova;upoznavanja sa okolinom i raznim stvorenjima.Sam kraj nisam ukapirao,šta je pisac hteo reći.

polusimpatično
2.5/5
anto Posted - 02/04/2017 : 19:21:06
Trondhajm&Parm:Venecija 2 - Codex Bellum (Darkwood)

U Codex Bellumu pratimo i dalje špijunske avanture sinjor Pintorela aka Orla i sinjorine Kantabele aka Crne škorpije.Ovaj put u potrazi za misterioznom Da Vinčijevom knjigom Codex Belumom,u kojoj se nalaze neke velike ( i nepoznate) tajne;a koje bi mogle da donesu Mletačkoj republici moć,nepoželjnu poslodavcima naših junaka.A oni,kao i i prvom albumu,se ne podnose u civilu,ali se vole pod maskama ( odnosno bez maske u Pintorelovom slučaju).
Iako je zaplet ove knjige složeniji nego prve,stepen lucidnosti Trondhajmovog scenarija mi je za klasu niži.A to je ono što mi je i najbitnije kod njegovih stripova.
Stoga,od mene za ovu avanturu čitava ocena niže nego za Trostruku igru - iako vidim na bedeteci da je mišljenje francuskih čitalaca suprotno - drugi album ima veću ocenu od prvog.
4/5

I još jednom, Darkvudu,a pre svega Đolu (cenim da je on "kriv" za odabir ovog stripa),za objavljivanje Venecije.
ivan_micic Posted - 22/04/2016 : 12:26:28
ah, znam ali kad već sve imam od NBM-a? jebiga, ono što fali kupit ću od fibre. Ali zanima me di je stao s tvrđama. Kad idu te rane godine (pretpostavljam da je prve 2 objavio)
Mr. Bushido Posted - 22/04/2016 : 11:51:57
quote:
Originally posted by ivan_micic

treba mi neka informacija upućenih u lik i djelo Trondheima. Fale mi još samo 2 albuma od Donjona

Potron-Minet -83 Sans un bruit
Parade -Technique Grogro

Ovu paradu će markos u integralu izbaciti. A ovu gornju? NBM-u ne vjerujem da će samostalno izbaciti ovaj zadnji nastavak ranih godina. Ajmo info :)

Što te muči? Marko će objaviti kompletnu Tvrđu.
ivan_micic Posted - 22/04/2016 : 11:28:43
treba mi neka informacija upućenih u lik i djelo Trondheima. Fale mi još samo 2 albuma od Donjona

Potron-Minet -83 Sans un bruit
Parade -Technique Grogro

Ovu paradu će markos u integralu izbaciti. A ovu gornju? NBM-u ne vjerujem da će samostalno izbaciti ovaj zadnji nastavak ranih godina. Ajmo info :)
Mr. Bushido Posted - 18/06/2015 : 13:53:37
quote:
Originally posted by KuntaKinte

LT i Parme su uradili jedan još bolji strip, na engleskom objavljen kao "Tiny Tyrant". Meni je to nešto najduhovitije što je Trondhajm ikad napisao, a čitao sam svašta. Zasluga je narvno i Parmeova jer je tamo sa crtežom pokidao.
Nažalost Ameri su objavili samo jednu knjižicu od 12 pričica po 10 strana, dok je ukupno objavljeno 9 albuma po 30 strana.
http://www.bedetheque.com/serie-2220-BD-Roi-Catastrophe.html

Da, Le roi Catastrophe je super strip.
KuntaKinte Posted - 18/06/2015 : 13:46:42
LT i Parme su uradili jedan još bolji strip, na engleskom objavljen kao "Tiny Tyrant". Meni je to nešto najduhovitije što je Trondhajm ikad napisao, a čitao sam svašta. Zasluga je narvno i Parmeova jer je tamo sa crtežom pokidao.
Nažalost Ameri su objavili samo jednu knjižicu od 12 pričica po 10 strana, dok je ukupno objavljeno 9 albuma po 30 strana.
http://www.bedetheque.com/serie-2220-BD-Roi-Catastrophe.html
anto Posted - 17/06/2015 : 15:04:11
Lewis Trondheim & Fabrice Parme: Venecija 1 - Trostruka igra (Darkwood)

Pre svega,neobično mi je da vidim neki Trondhajmov strip sa lepim crtežom;lepim u klasičnom smislu.Volim ja kako crtaju i sam Luis i Larsene,ali ipak je to nekonvecionalni crtež,koji se mnogima ne sviđa,a Parm je klasičar i kao takav otkida.Znači za crtež visoka ocena.
A bogami i za priču - zaplet jeste zilion puta viđen,ali Trondhajm je to začinio na samo njemu znan način.Izvođenje scenarija,dijalozi,igre reči,duhovite scene - svaka čast,kapa do poda.
Mislim,nije to ništa vanserijski,ali simpatično do bola.
9/10 i to devetka ko kuća za prvi album Venecije.
Grehota bi bila ne pomenuti prevod i adaptaciju Gorana Kostrovića,jer kao što rekoh, igre rečima i dijalozi su ono po čemu mi je ovaj strip toliko dobar.

"Ma ne,ne ..Predomislio sam se.Iskopajte mu oba oka"
"Ovaj...samo malo!Uveren sam da se možemo dogovoriti ...na finansijskoj osnovi."
"Može.Platim ti dukat,ali da jaučeš od bolova onako kako ja volim."

A scena sa uzimanjem talaca - neprocenjivo.

Izdanje je inače po svim aspetima odlično - štampa,uvez,dizajn,... pored odličnog izbora stripa i prevoda.

Preporuka za sve Trondhajmofile,ali one koji to nisu!
anto Posted - 06/12/2014 : 10:18:14
Mislim da će jedino Parade ići u integralu.Pet epizoda po 30 stranica;to i nije za pojedinačne albume.
Ko zna,možda i 12 brojeva Čudovišta Markos izboksuje od izdavača da može objaviti u dve knjige.
Sa obzirom da je tiraž ovog genijalnog serijala 300 primeraka,ja sam srećan da uopšte redovno i izlazi.
Ono što mene raduje u celoj toj priči je da će tako i Fibra dugo potrajati;jer Markos reče da neće gasiti firmu sve dok ne završi sve započeto.
Johnny Difool Posted - 06/12/2014 : 01:07:09
Hvala! Makar mi je sad još teže jer će ovako potrajati...

Mr. Bushido Posted - 06/12/2014 : 01:05:30
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Osobno mi ne bi smetalo ni kad bi krenuli s integralima, recimo 5 ili 6 u 1, pa da se ubrza i da se imamo čemu nadati.

quote:
Originally posted by Markos

Međutim, francuzi nisu dopustili da radim integrale i ovo je bila jedina opcija.

Johnny Difool Posted - 06/12/2014 : 00:35:27
quote:

jako interesantan intervju,hvala Bušido.

Znači sa sedmim albumom se završava prvi ciklus Ralpha Azhama i ne znam šta bih dao kad bi to neko objavio u jednoj integralčini.

Glede Tvrđa,znači Fibra treba da objavi još 26 albuma (ppretpostavljam da će Parade ići u jednoj knjizi).

Bemti, trenutnim ritmom objavljivanja svake 4 godine po 2 do 4 albuma to možda nećemo ni doživjeti.
Osobno mi ne bi smetalo ni kad bi krenuli s integralima, recimo 5 ili 6 u 1, pa da se ubrza i da se imamo čemu nadati.

anto Posted - 05/12/2014 : 18:28:08
jako interesantan intervju,hvala Bušido.

Znači sa sedmim albumom se završava prvi ciklus Ralpha Azhama i ne znam šta bih dao kad bi to neko objavio u jednoj integralčini.

Glede Tvrđa,znači Fibra treba da objavi još 26 albuma (ppretpostavljam da će Parade ići u jednoj knjizi).
trolodtroje Posted - 05/12/2014 : 07:45:26
That misidentification of a moron who passes himself off as a barbarian was attractive.
Mr. Bushido Posted - 05/12/2014 : 01:43:08
quote:

otkud ti ideja da su okončali?
zbog naslova zadnjeg albuma (La fin du Donjon)?
koliko vidim svi serijali Donjona su "serie en cours".

Evo ti i službena potvrda, Trondheim govori o tome u intervjuu na engleskom:

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=57525
anto Posted - 24/10/2014 : 23:37:55
pretpostavljam i ja.

možda se dw odluči i za Ralpha za Perle.
jaki Posted - 24/10/2014 : 23:32:40
a baš vidio katalog i zapalo mi za oko.
za seriju piše da još izlazi ali odavno nije izašao novi album pa pretpostavljam da neće biti više osim ova dva komada.
anto Posted - 24/10/2014 : 23:17:22
http://www.bedetheque.com/serie-1340-BD-Venezia.html
najavljeno u Karuselu!!!
anto Posted - 12/09/2014 : 12:58:41
quote:
Originally posted by mike

@anto

Brate, upravo sam narucio Ralpha Vol.2. No prvog jos nisam procitao .

hvala ti što misliš na mene!
nadam se da ćeš naći vremena do kraja godine da ih pročitaš i da preneseš utiske ovde;a možda i treći broj nabaviš (i tako zaokružiš prvi ciklus)u međuvremenu?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000