forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Beogradski festival stripa TRAS!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
going going Posted - 06/04/2017 : 12:30:32


Prvi Beogradski festival stripa TRAS! održaće se od 12. do 14. maja na platou ispred i u okviru Centra za kulturu Vlada Divljan, kod Hale Pionir.

„Otac“ Martija Misterije i sigurno jedno od najvećih imena scenarija stripa – Alfredo Kasteli /Alfredo Castelli/ biće gost 1. izdanja Beogradskog festivala stripa TRAS!

Pored tvorca „Detektiva nemogućeg“, na prvo izdanje TRAS-a stižu još dvojica Italijana, crtači Mauro Laurenti i Valter Venturi /Walter Venturi/, obojica našoj publici najpoznatija po radu na Zagoru.

Iz regiona, iz Zagreba, dolazi Štef Bartolić, poznat po kontraverznom izdanju „Dick Long“, dok će se od domaćih crtača, publici predstaviti uspešni ilustratori Miroljub Milutinović Brada, Siniša Radović i Jovan Ukropina, koji rade za francuske i italijanske izdavače.
Pored izuzetnih gostiju TRAS! će činiti i izložbe, velika berza stripova, radionice, filmske projekcije, žurke…

Festival organizuju kultna beogradska Knjižara Alan Ford i Paralel festival, a uz podršku izdavčke kuće Veseli četvrtak, kao i brojnih kolega i prijatelja među kojima su i: Politikin zabavnik, System Comics, Phoenix Press, Besna kobila.


Evo ja prenosim ovu vest jer vidim da se na forumu niko drugi ne oglasava povodom ovog festivala, koji po mom misljenju zavrednjuje paznju svih stripasa.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Garfield_Mo Posted - 15/05/2018 : 10:16:49
Na zalost nisam bio, ali izgleda da je bilo odlicno. Beograd samo naprijed!!!!
vronski 3 Posted - 15/05/2018 : 09:33:55
Ne brini Mlađo, neću dizati nikakve tenzije kako ti kažeš, rekao sam šta sam imao i to je to.

vronski 3 Posted - 15/05/2018 : 09:31:53
quote:
Originally posted by mladjo

Vronski bezveze dižeš tenzije i maltretiraš ljude.

Stani s tim.



A to što je dotični mene javno nazvao glupim ne spada u "dizanje tenzije" ili "maltertiranje ljudi"?
mladjo Posted - 15/05/2018 : 09:27:21
Vronski bezveze dižeš tenzije i maltretiraš ljude.

Stani s tim.
vronski 3 Posted - 15/05/2018 : 09:06:48
quote:
Originally posted by Humbert Coe



quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by tinton

A nalazi se na konju, ergo konjanik.



Pa jeste konjanik ali mnogi, neuki, Beograđani zovu taj spomenik "Kod konja" ili samo "Konj" a to je spomenik kako rekoh velikom srpskom vladaru knezu Mihailu...



Prvo, samo Tinton ti je već dobro rekao.

Drugo, ima razlog zašto sam napisao Konjanik, a ne konjanik.

Treće, i da nisam studirao povijest te u malom prstu imao, i još u svim prstima imam, čitave loze europskih vladara, prolazih kraj Kneza toliko puta i Znam (a ne znam) tko je spomenuti, kao i to da je spomenik kolokvijalno zvan "konj", pa nisam ni pomislio da ga time netko vrijeđa, ili kakvu drugu glupost koja bi ti mogla pasti na pamet.

Četvrto, što bi tek rekao da sam, iz zajebancije, rekao "beogradski ban Jelačić"?!

Peto, čitajući tvoje postove samo u ovoj temi mogu primijetiti da ti baš voliš laprdati.

Šesto - sapienti sat! Glupome, volim reći, i cijeli dan.



I šta ovakvome reći, ništa... Najbolje ignorisati ovakve "gorostase povijesti"...
Humbert Coe Posted - 15/05/2018 : 02:11:39
I da, najvažnije, pogledaj ponovno pod brojem 5 - tvoja izjava, tj. činjenica koju si naveo - ovdje je tako nebitna. Tj. Nebitna.
Humbert Coe Posted - 15/05/2018 : 01:58:23


quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by tinton

A nalazi se na konju, ergo konjanik.



Pa jeste konjanik ali mnogi, neuki, Beograđani zovu taj spomenik "Kod konja" ili samo "Konj" a to je spomenik kako rekoh velikom srpskom vladaru knezu Mihailu...



Prvo, samo Tinton ti je već dobro rekao.

Drugo, ima razlog zašto sam napisao Konjanik, a ne konjanik.

Treće, i da nisam studirao povijest te u malom prstu imao, i još u svim prstima imam, čitave loze europskih vladara, prolazih kraj Kneza toliko puta i Znam (a ne znam) tko je spomenuti, kao i to da je spomenik kolokvijalno zvan "konj", pa nisam ni pomislio da ga time netko vrijeđa, ili kakvu drugu glupost koja bi ti mogla pasti na pamet.

Četvrto, što bi tek rekao da sam, iz zajebancije, rekao "beogradski ban Jelačić"?!

Peto, čitajući tvoje postove samo u ovoj temi mogu primijetiti da ti baš voliš laprdati.

Šesto - sapienti sat! Glupome, volim reći, i cijeli dan.
vronski 3 Posted - 14/05/2018 : 23:39:20
quote:
Originally posted by tinton

A nalazi se na konju, ergo konjanik.



Pa jeste konjanik ali mnogi, neuki, Beograđani zovu taj spomenik "Kod konja" ili samo "Konj" a to je spomenik kako rekoh velikom srpskom vladaru knezu Mihailu...
tinton Posted - 14/05/2018 : 23:35:40
A nalazi se na konju, ergo konjanik.
vronski 3 Posted - 14/05/2018 : 23:05:02
quote:
Originally posted by Humbert Coe



I čini li se to meni, ili svjetlost u pozadini zajedno s vratima (iza Konjanika) oblikuje Punisher-lubanju?! Ako je tako, bravo, a ako ne, isto bravo!











To nije "konjanik", to je knez Mihailo Obrenović, jedan od najvećih srpskih vladara!
solar Posted - 14/05/2018 : 23:00:09
izivko Posted - 14/05/2018 : 22:31:10
Da, mogla bi bit lubanja.
Vrhunski plakat.
Humbert Coe Posted - 14/05/2018 : 21:31:44


I čini li se to meni, ili svjetlost u pozadini zajedno s vratima (iza Konjanika) oblikuje Punisher-lubanju?! Ako je tako, bravo, a ako ne, isto bravo!







bisley Posted - 14/05/2018 : 21:09:08
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Pa tar nitko da prokomentira Subićev plakat?! Ajd, ja ću: Jedan od boljih koje vidjeh.


Istina!
Humbert Coe Posted - 14/05/2018 : 21:04:08
Pa zar nitko da prokomentira Subićev plakat?! Ajd, ja ću: Jedan od boljih koje vidjeh.
manhunter Posted - 14/05/2018 : 08:58:59
Dosta.
vronski 3 Posted - 14/05/2018 : 08:56:30
quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by karven

Dakle, zaista si naporan sa tom novom forom indirektnih insinuacija i zaogrnutih pretnji. Kevćeš već nekoliko puta, i stvarno se trudim da iskuliram, al ne odustaješ. Imaš neki problem? Reci slobodno, jer i ja sam ti direktno rekao sve svaki put. Za svako guženje si isključivo sam kriv, al ajde da čujem, ili više zaveži i bavi se svojim poslovima, kao što se ja bavim mojim, i ne truj više. Ovo kečenje kako bi bio tras iz sigurnosti tastature je jadnjikavo. Ono za, parafraziram, narušavanje profesionalnog ugleda ili tako nešto beše, uopste ne kapiram. Možda jer moraš i da budeš profesionalan da bi to neko mogao da ugrozi, nemam pojma. I sa kojim sam to ortakom ti naštetio, i kako? Ajde reci i ne serendaj više. Čovek kači utiske o Trasu, ti se ubacuješ sa nebulozama, ko da si zaljubljen i odbačen, pa u revoltu lečiš srce. Jel ti ne daju mira moje plave oči, duboke i mudre kao pučina Jadrana?



Auuuu čovečeeeee, pa ti baš imaš neki problem....

Ko je tebe uopšte i pomenuo?! Ako baš hoćeš da znaš radi se o portiru što mi prošle godine maznuo strip, al eto ti se odmah osetio prozvanim, što se kaže prepoznao se al džaba, o tebi ne razmišljam više ni u malom mozgu!

A što se tvojih plavih očiju tiče, dubokih i mudrih kao pučine Jadrana, kako skromno ih opisuješ, ne znam, ne gledam muške oči, više volim ženske...



Jeeeste, i portir je forumas koji te sjebao na nekom drugom forumu? Ajd Vronski, ne sviraj serenade, i nemoj da nas smatraš retardiranima. Ako imaš nešto da kažeš - reci. Ako ne, onda bez dvosmislenih debilnih insinuacija tabloidnog tipa i kvazipretnji. Uzivaj!



Eh, ti očigledno ne kapiraš ironiju ali i ja imam prevelika očekivanja od tebe...

Ili da ti možda poručim kao ti meni prošle godine: "ŠTO SI PISAO, PISAO SI"?

Samo ja za razliku od tebe ne sjebavam ljude zaista u praksi...

I zaista ne želim više sa tobom polemike, nemam ni volje a ni živaca za tako nešto, putuj igumane i uživaj!
karven Posted - 14/05/2018 : 08:51:46
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by karven

Dakle, zaista si naporan sa tom novom forom indirektnih insinuacija i zaogrnutih pretnji. Kevćeš već nekoliko puta, i stvarno se trudim da iskuliram, al ne odustaješ. Imaš neki problem? Reci slobodno, jer i ja sam ti direktno rekao sve svaki put. Za svako guženje si isključivo sam kriv, al ajde da čujem, ili više zaveži i bavi se svojim poslovima, kao što se ja bavim mojim, i ne truj više. Ovo kečenje kako bi bio tras iz sigurnosti tastature je jadnjikavo. Ono za, parafraziram, narušavanje profesionalnog ugleda ili tako nešto beše, uopste ne kapiram. Možda jer moraš i da budeš profesionalan da bi to neko mogao da ugrozi, nemam pojma. I sa kojim sam to ortakom ti naštetio, i kako? Ajde reci i ne serendaj više. Čovek kači utiske o Trasu, ti se ubacuješ sa nebulozama, ko da si zaljubljen i odbačen, pa u revoltu lečiš srce. Jel ti ne daju mira moje plave oči, duboke i mudre kao pučina Jadrana?



Auuuu čovečeeeee, pa ti baš imaš neki problem....

Ko je tebe uopšte i pomenuo?! Ako baš hoćeš da znaš radi se o portiru što mi prošle godine maznuo strip, al eto ti se odmah osetio prozvanim, što se kaže prepoznao se al džaba, o tebi ne razmišljam više ni u malom mozgu!

A što se tvojih plavih očiju tiče, dubokih i mudrih kao pučine Jadrana, kako skromno ih opisuješ, ne znam, ne gledam muške oči, više volim ženske...



Jeeeste, i portir je forumas koji te sjebao na nekom drugom forumu? Ajd Vronski, ne sviraj serenade, i nemoj da nas smatraš retardiranima. Ako imaš nešto da kažeš - reci. Ako ne, onda bez dvosmislenih debilnih insinuacija tabloidnog tipa i kvazipretnji. Uzivaj!
vronski 3 Posted - 14/05/2018 : 08:29:21
A sad ozbiljno, nisam bio na TRAS-u jer nisam bio u Beogradu za vikend ali vidim po fotkama da je bilo lepo, kao i prošle godine. Odlično je što je konačno došao veliki tata Alfredo ali šteta što ga nije dočekala MM debeljuca broj 4. Očigledno da se TRAS koji je nastao skromno vrlo neskromno razvija, tj, postaje jedan od jačih regionalnih strip festivala i samo nek se tako nastavi!
vronski 3 Posted - 14/05/2018 : 08:24:05
quote:
Originally posted by karven

Dakle, zaista si naporan sa tom novom forom indirektnih insinuacija i zaogrnutih pretnji. Kevćeš već nekoliko puta, i stvarno se trudim da iskuliram, al ne odustaješ. Imaš neki problem? Reci slobodno, jer i ja sam ti direktno rekao sve svaki put. Za svako guženje si isključivo sam kriv, al ajde da čujem, ili više zaveži i bavi se svojim poslovima, kao što se ja bavim mojim, i ne truj više. Ovo kečenje kako bi bio tras iz sigurnosti tastature je jadnjikavo. Ono za, parafraziram, narušavanje profesionalnog ugleda ili tako nešto beše, uopste ne kapiram. Možda jer moraš i da budeš profesionalan da bi to neko mogao da ugrozi, nemam pojma. I sa kojim sam to ortakom ti naštetio, i kako? Ajde reci i ne serendaj više. Čovek kači utiske o Trasu, ti se ubacuješ sa nebulozama, ko da si zaljubljen i odbačen, pa u revoltu lečiš srce. Jel ti ne daju mira moje plave oči, duboke i mudre kao pučina Jadrana?



Auuuu čovečeeeee, pa ti baš imaš neki problem....

Ko je tebe uopšte i pomenuo?! Ako baš hoćeš da znaš radi se o portiru što mi prošle godine maznuo strip, al eto ti se odmah osetio prozvanim, što se kaže prepoznao se al džaba, o tebi ne razmišljam više ni u malom mozgu!

A što se tvojih plavih očiju tiče, dubokih i mudrih kao pučine Jadrana, kako skromno ih opisuješ, ne znam, ne gledam muške oči, više volim ženske...
culfis Posted - 14/05/2018 : 01:46:08
quote:
Originally posted by anto

Bilo fino na ovogodišnjem TRAS-u.

Stigao sam prvi pa malo pripomogoh oko postavljanja rekvizita;vreme je bilo lepo (barem dok sam ja bio tu),raspoloženje svih na nivou.
Upoznah Kozija i Soldžr of forčuna,te sretoh po ko zna koji put legendarne forumaše Ultrasa,Morisona,Karvena,Nea,Čileta,Imru,Kolektora...sretoh i Pjerota na putu za busku;izdavači & co. takođe na svojim mestima - Vuk,Dušman&Coa,AF crew,Phoenix Press FEAT. Collector,Kreša and girls,Sistem bojs,Makondo šmekeri,Laki BK...
Dražen,Bob,Subić,talijani...Jedino što videh da je Manđiatini žestoko ošljario sa crtanjem.
I prvi čovek festivala,Marko,vazda u gužvi.

Od noviteta - Roki,2,Leo Roa,Poziv,Prokleti,BJUF,Učitelj mačevanja i novi Konjan;kao i noviteti VČ i dva nova DW Bonelija.
Od svih stvari,za oko su mi najviše zapali Učitelj i Poziv,mada će se i Roki i Konjoslav kupiti po automatizmu.


E, videh sve pobrojane, cak i vise od toga, sem tebe.
PS Ovo mi lici na Radosava dok diktira MIlijani...

cek da vidim dal jos uvek znam da postavim LINK
?
mladjo Posted - 14/05/2018 : 01:13:36
Dobro, dobro...
karven Posted - 14/05/2018 : 00:21:10
Dakle, zaista si naporan sa tom novom forom indirektnih insinuacija i zaogrnutih pretnji. Kevćeš već nekoliko puta, i stvarno se trudim da iskuliram, al ne odustaješ. Imaš neki problem? Reci slobodno, jer i ja sam ti direktno rekao sve svaki put. Za svako guženje si isključivo sam kriv, al ajde da čujem, ili više zaveži i bavi se svojim poslovima, kao što se ja bavim mojim, i ne truj više. Ovo kečenje kako bi bio tras iz sigurnosti tastature je jadnjikavo. Ono za, parafraziram, narušavanje profesionalnog ugleda ili tako nešto beše, uopste ne kapiram. Možda jer moraš i da budeš profesionalan da bi to neko mogao da ugrozi, nemam pojma. I sa kojim sam to ortakom ti naštetio, i kako? Ajde reci i ne serendaj više. Čovek kači utiske o Trasu, ti se ubacuješ sa nebulozama, ko da si zaljubljen i odbačen, pa u revoltu lečiš srce. Jel ti ne daju mira moje plave oči, duboke i mudre kao pučina Jadrana?
vronski 3 Posted - 13/05/2018 : 21:29:34
Meni žao što nisam bio zbog Kastelija ali nisam hteo da dolazim jer je tamo bila jedna druga osoba koju da sam sreo bio bi to zaista festival TRAS! u pravom smislu te reči, a neću baš da pravim tako javne incidente...
anto Posted - 13/05/2018 : 20:38:22
Bilo fino na ovogodišnjem TRAS-u.

Stigao sam prvi pa malo pripomogoh oko postavljanja rekvizita;vreme je bilo lepo (barem dok sam ja bio tu),raspoloženje svih na nivou.
Upoznah Kozija i Soldžr of forčuna,te sretoh po ko zna koji put legendarne forumaše Ultrasa,Morisona,Karvena,Nea,Čileta,Imru,Kolektora...sretoh i Pjerota na putu za busku;izdavači & co. takođe na svojim mestima - Vuk,Dušman&Coa,AF crew,Phoenix Press FEAT. Collector,Kreša and girls,Sistem bojs,Makondo šmekeri,Laki BK...
Dražen,Bob,Subić,talijani...Jedino što videh da je Manđiatini žestoko ošljario sa crtanjem.
I prvi čovek festivala,Marko,vazda u gužvi.

Od noviteta - Roki,2,Leo Roa,Poziv,Prokleti,BJUF,Učitelj mačevanja i novi Konjan;kao i noviteti VČ i dva nova DW Bonelija.
Od svih stvari,za oko su mi najviše zapali Učitelj i Poziv,mada će se i Roki i Konjoslav kupiti po automatizmu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000