forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Stripofili čitate li vi i knjige?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dobrica Cosic Posted - 16/04/2017 : 14:54:14
Većina nas ima veliku ljubav prema čitanju stripova i papiru uopšte, to se vidi čim se nalazimo na ovom forumu.

Ono što me interesuje čitate li i knjige, istorijskog sadržaja, politiku, beletristiku, putopise?

Šta je ono što vas najviše zaokuplja kada su u pitanju knjige?

U kom odnosu je kod vas čitanje knjiga u odnosu na stripove ?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 19/04/2017 : 09:05:01
Zaboravio sam da stalno moram citat strucnu literaturu. Instrukcione knjige, debele i dosadne... na engleskom. Najrade bi rekao da mi se gade, a moram ih citat.
Sneaksie Thiefsie Posted - 18/04/2017 : 20:53:54
strucna literatura
Obi-wan Posted - 17/04/2017 : 17:13:23
quote:
Originally posted by tex2

Ne čitam knjige.


Probaj, možda ti se svidi.
osmo Posted - 17/04/2017 : 16:36:45
Mnogo više u zadnje vrijeme čitam knjige nego stripove.
supermark Posted - 17/04/2017 : 16:06:55
čitam tmurne knjige da mi stvarnost izgleda vedrije
drhtanja slabina na jedre djevojčadi imam dovoljno
Mrkva Posted - 17/04/2017 : 15:30:07
quote:
Originally posted by supermark

Danas proćitao Cestu, po kojoj je snimljen istoimeni film



Taj McCarthy me baca u depru. Ja volim price o bogatasima na americkom jugu kojima slabine drhte od pogleda na jedre dekoraterke cvijeca, a ne price o ocevima koji lunjaju postapokalipticnim bespucima. Sta ti kazes na njega?
supermark Posted - 17/04/2017 : 13:44:06
Danas proćitao Cestu, po kojoj je snimljen istoimeni film
tex2 Posted - 17/04/2017 : 06:54:34
Ne čitam knjige.
zeljko Posted - 16/04/2017 : 23:00:23
meni je rekord 120 str za dan
sppro citam

takodjer neke knjige citam i po 50 dana
50*10 = 500+ stranica
DODSFERD Posted - 16/04/2017 : 22:26:27
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kao tinejdžer sam čitao puno knjiga, pogotovo na ljetnim praznicima kada je bilo puno slobodnog vremena. Najviše sam volio westerne Karl Maya i Zane Greya, a bilo je tu i trilera, krimića i povijesne tematike.
Tada mi nije bio problem pročitati do 100 stranica u danu a sada me nitko ne bi natjerao na nešto takvo, već 300 stranica stripa je više nego dovoljno, ipak su tu godine i slabiji živci.

Potpuno isto kao i ti,a i iste tematike sam čitao kao i ti. Uz pisane romane Laso, Doc Holliday, Wyat Earp, Šejn... Sada je uz nagomilane obaveze tu i posao,i to dupli,pa nema vremena za knjige, treba se malo uz sve to i odmoriti. Da neradim često noćne smjene i stripova bih malo pročitao,pa me zasad samo to drži donekle u toku... A kad se sjetim da sam u školi bio i knjižničar-koliko sam knjiga pročitao i prebacio preko ruku-ovo danas nije vrijedno ni spomena u odnosu na taj period...


Nekada sam mogao pročitati cijelu knjigu za jedan dan.
Danas, pročitam jednu stranu i zaspim...


Ja i kod čitanja stripa zaspim ako krenem čitati u večernjim satima, što bi tek bilo s knjigom.
Dwayne_Looney Posted - 16/04/2017 : 22:18:22
2 knjige godišnje prosječno. Vadim se da ne mogu više al mogao bih. A toliko ih nepročitanih
ivanl Posted - 16/04/2017 : 22:12:56
King, moj omiljeni pisac. Procitao sam nekih 30 njegovih romana, koje i imam kuci. Neke i vise od tri puta. Rekordom bih nazvao Mracnu kulu, koju sam procitao u mjesec dana.
velka031 Posted - 16/04/2017 : 21:18:08
quote:
Originally posted by manhunter

Što se tiče rekorda čitanja: Stephen King "It" u dva dana.





Jeste da je fantastična knjiga koju ne možeš prestati čitati, ali 2 dana Svaka čast!
karlitos Posted - 16/04/2017 : 20:56:57
quote:
Originally posted by velka031

Od toga da sam 2003. bio čovjek koji je pročitao najviše knjiga u godini u osječkoj knjižnici, sad sam došao do toga da čitam stvarno malo. Stisao posao prije svega, obiteljske obveze, ma... Sto izgovora, neki su i realni. I stripove čitam premalo, evo ove godine zasad samo 33 stripa.


Ja sam bio čovjek koji je pročitao najviše knjiga u mojoj knjižnici 2014. godine.
karlitos Posted - 16/04/2017 : 20:55:01
Obožavam čitati, većinom horor i SF, no ne skupljam knjige, dosta mi je posuditi ih iz knjižnice i pročitati.
manhunter Posted - 16/04/2017 : 20:25:20
Što se tiče rekorda čitanja: Stephen King "It" u dva dana.

manhunter Posted - 16/04/2017 : 20:24:24
Ja trenutno tri, od kojih sam jednu već čitao, pa mi je olakšavajuća okolnost. :)
Obi-wan Posted - 16/04/2017 : 20:20:41
quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kao tinejdžer sam čitao puno knjiga, pogotovo na ljetnim praznicima kada je bilo puno slobodnog vremena. Najviše sam volio westerne Karl Maya i Zane Greya, a bilo je tu i trilera, krimića i povijesne tematike.
Tada mi nije bio problem pročitati do 100 stranica u danu a sada me nitko ne bi natjerao na nešto takvo, već 300 stranica stripa je više nego dovoljno, ipak su tu godine i slabiji živci.

Potpuno isto kao i ti,a i iste tematike sam čitao kao i ti. Uz pisane romane Laso, Doc Holliday, Wyat Earp, Šejn... Sada je uz nagomilane obaveze tu i posao,i to dupli,pa nema vremena za knjige, treba se malo uz sve to i odmoriti. Da neradim često noćne smjene i stripova bih malo pročitao,pa me zasad samo to drži donekle u toku... A kad se sjetim da sam u školi bio i knjižničar-koliko sam knjiga pročitao i prebacio preko ruku-ovo danas nije vrijedno ni spomena u odnosu na taj period...


Nekada sam mogao pročitati cijelu knjigu za jedan dan.
Danas, pročitam jednu stranu i zaspim...
Obi-wan Posted - 16/04/2017 : 20:19:14
quote:
Originally posted by zeljko

svaki dan po poglavlje ili 10-ak stranica
čitam dvije knjige paralelno
jednu kući a jednu van kuće


He, he i ja isto tako.
Jednu kući, jednu u vlaku dok putujem...
zeljko Posted - 16/04/2017 : 20:13:21
svaki dan po poglavlje ili 10-ak stranica
čitam dvije knjige paralelno
jednu kući a jednu van kuće

zlatko900 Posted - 16/04/2017 : 20:02:45
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kao tinejdžer sam čitao puno knjiga, pogotovo na ljetnim praznicima kada je bilo puno slobodnog vremena. Najviše sam volio westerne Karl Maya i Zane Greya, a bilo je tu i trilera, krimića i povijesne tematike.
Tada mi nije bio problem pročitati do 100 stranica u danu a sada me nitko ne bi natjerao na nešto takvo, već 300 stranica stripa je više nego dovoljno, ipak su tu godine i slabiji živci.

Potpuno isto kao i ti,a i iste tematike sam čitao kao i ti. Uz pisane romane Laso, Doc Holliday, Wyat Earp, Šejn... Sada je uz nagomilane obaveze tu i posao,i to dupli,pa nema vremena za knjige, treba se malo uz sve to i odmoriti. Da neradim često noćne smjene i stripova bih malo pročitao,pa me zasad samo to drži donekle u toku... A kad se sjetim da sam u školi bio i knjižničar-koliko sam knjiga pročitao i prebacio preko ruku-ovo danas nije vrijedno ni spomena u odnosu na taj period...
teller Posted - 16/04/2017 : 19:50:32
Naravno da sam se zezal..sta vam je ljudi...
Nije teller neki knjogomrzac, procita sam i zivotu knjiga za jednu knjizaru..bolje bi bilo ljudima danas da citaju stripove nego da gledaju realiti sranja...
Sad vec duze vremena citam samo stripove,zadnje sto sam procitao od pisanog je bio Dok Holidey...
Jos za stripove tesko uhvatit vremena kamoli za knjigu bez slicica...
lwood Posted - 16/04/2017 : 18:56:20
više čitan knjige nego stripove.
manhunter Posted - 16/04/2017 : 18:53:37
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47072
tekumze Posted - 16/04/2017 : 17:31:20
Čitam puno stripova a i puno knjiga. Od stripova volim, da pročitam nešto novo, pogotovo od Fibre. Od knjiga volim, da čitam starije a i nove klasike. Ne volim, da čitam šund ili kako se kaže "plaža" literaturo. Volim ako ti knjiga kao i film može ponuditi neko jako priču i izkustvu. Zato i čitam knjige. Pročitam više od 100 knjiga ljetno, zavisi od slobodnog vremena.

U proteklih nekoliko mjeseca su me oduševile: Knittel, John: El hakim Priča o siromašnom dječaku koji silno želi postati El hakim - veliki lječnik u starom Egiptu koji je prežet korupcijom.

Doerr, Anthony: Sva ta nevidljiva svejtlost (ovo sam preveo sa slovenačkog) Ajde ovo je laka literatura. Imamo mladog njemačkog dječaka u nacističkoj njemačkoj koji je iznimno talentiran za popravljanje električkih stvari. Kada uspije popraviti radio SS oficiru taj odmah uočava njegov talenat. Dobije preporuke za elitnu SS školu. Na drugoj strani imamo slijepu francusko djevojčicu. Njen stric u krevetu sakriva ogroman tranzistor s kim pomaže u odporu protiv njemaca. Njihove sudbine se spajaju. Po ovom če sigurno biti i film.

Rand, Ayn: Vir Priča o dvojici arhitekta. Jedan ima pred očima samo želju za perfekcijom. Ne obazira se kritiku. Drugi želi svima ugoditi. Nema takav talenat kako prvi. Opet je tu borba za vlastite snove. Ima tu još puno likova... Filozofkinja Rand je poznata po svojim stavovima, da je neokapitalizam jedina prava stvar. Svatko je kovač svoje sudbine.

Mistry, Rohinton: "Občutljivo ravnovesje" je na slovenačkom. U glavnom događa se u Indiji negdje oko 1970 godine. Upoznajemo puno likova i Indiju u svojoj ljepoti i bijedi te siromaštvu gdje je čak i voda te prostor za spavanje na ulici luksuz. Tu su i društveni nemiri te kritika politike Indire Gandi koja je htjela sterelizirati najsiromašnije.

Fallada, Hans. Vsako umire sam. Kritika nacističke njemačke. Siromašni ostarjeli mizar i njegova žena dobiju od Hitlera pismo, da je njihov mladi sin časno poginuo. Obojica puknu. Skupa počnu pisati pisma u kojoj pljuju po Hitleru i njegovoj njemačkoj te ih nasumice puštaju na javnim mjestima. Gestapo dobije prioritet pronači krivce za ova pisma.

Rankov, Pavol: Desilo se 1.9 Događa se negdje oko 1930 do 1970 u Čehoslovačkoj. Trojica dječaka su na smrt zaljubljeni u jedno djevojčicu. Jedan je Žid, drugi je Madžar a treči Slovak. Ovo je naravno zbog vremena u kojem se dešava važno.

Pročitao sam još puno drugih knjiga i stripova ali ove su u posljednje vrijeme napravile najjači utisak na mene.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000