forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Dan Fadil - Sjećanja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
tkosta74 Posted - 17/03/2014 : 10:56:06
Pokušavam uploadati par tabli autorskog albuma...isprika unaprid dok ne skontam točno kako









25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tkosta74 Posted - 24/06/2017 : 07:36:30

Preko, otok Ugljan.
Ako je netko od forumaša u blizini, biti će mi drago da navrati.


tkosta74 Posted - 18/04/2017 : 06:53:40
Tnx.Ha,rekao bi Jeffrey Jones...kad volim zvuk olovke i pera na papiru.
Usput, izgleda da će mi se album prvi put pojavit na CRŠ. Tako da planiram do Zgb-a na bar jedan, možda dva dana.
Info, u slučaju da budeš voljan popit kavu na po ure.
frano Posted - 17/04/2017 : 17:58:24
Tkosta, majstore, bježi od Cintiqa, glavom bez obzira. Ovo je prekrasno.
Komic Brew Posted - 04/12/2016 : 16:47:38
Ne znam za druge jezike, ali evo mozemo objaviti da u 2017 ce album da izadje na engleskom :)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45462&whichpage=2
Inace ovog leta sam imao cast i zadovoljstvo da upoznam Tomislava i da u njegovom ateljeu vidim table u zivo.
Prelepo iskustvo, i nadam se da ce uskoro biti neka izlozba, svaka tabla je umjetnost sama za sebe.
tkosta74 Posted - 15/06/2016 : 17:21:26
Ne znam. Moram pitat "gazdu"😆😉.Još malo da izguramo pripremu knjige pa ću biti slobodniji odgovorit tko i kada.☺
culture vulture Posted - 15/06/2016 : 16:54:25
Super, drago mi je to čuti.
A je li sazrijelo vrijeme da se priča i o izdavačima?
tkosta74 Posted - 15/06/2016 : 16:13:22
Je. Bar moj dio (crtanje, slikanje, text). Do konca miseca tribali bi zgotovit obradu u kompu.

Jedno veliko hvala svima koji su pratili ovaj topic. Puno su mi značile sve pohvale i kritike. Puno sam naučio i od starijih i od mlađih kolega koji su u stripu duže od mene. Uzet ću pauzu od rada na priči, pa na jesen krenut sa storyboardom drugog djela. Naravno, uploadam koju skicu za drugi dio, a kad počnem bojati nastavim s postavljanjem pokoje table. :-)
culture vulture Posted - 15/06/2016 : 16:00:19
Ma nisi fulao. Meni se ova naslovnica jako sviđa i mislim da odlično prenosi i atmosferu i likovni svijet i sadržaj stripa.
Zadnji put kad si mi dao povlašteni uvid u strip, bio si na 21 stranici. Je li sada prvi album gotov?
tkosta74 Posted - 15/06/2016 : 15:32:51
quote:
Originally posted by mogorovic

Obzirom na prirodnu, drugoplansku dinamiku prirode, valova i vjetra, meni je ova naslovnica, ipak, načelno mirna. Smirujuća. Vjerojatno i vrlo dobra naslovnica za sadržaj stripa.



Uf, onda sam gadno fulao.
Jerbo kraj stripa(prvog albuma) je sve samo ne miran. Igrao sam na temu onog o čemu su sanjali Lobel i Ira, to se stalno provlači kroz priču. Dok je stvarnost upravo suprotna njihovim snovima.

Stvarnost je "mrak" u prvom planu.
mogorovic Posted - 15/06/2016 : 13:40:26
Obzirom na prirodnu, drugoplansku dinamiku prirode, valova i vjetra, meni je ova naslovnica, ipak, načelno mirna. Smirujuća. Vjerojatno i vrlo dobra naslovnica za sadržaj stripa.
Tonto Posted - 15/06/2016 : 13:07:45
Je, baš je filmska. Nisam ni ja ljubitelj predinamičnih naslovnica, draže su mi onako pozerske.
Igrao sam se i ja sa svojim idejama za naslovnice. Samo što ja ne vjerujem skicama, nego tek kad je ispeglam mogu vidit jel mi paše ili ne. Ajmo reć da sam s prvom zadovoljan, još ću vidit... Baci pogled na Tonto-Torghal topic za par minuta.
tkosta74 Posted - 15/06/2016 : 12:53:31
Razumin na što ciljaš. Razmišljao sam i brljao u bilježnicu jedno 10-tak skica. S naglašenijom dinamikom. Dan Fadil trči, svađa se i viče na starog, gađa galebove kamenjem...u malo "uvrnutijim" prespektivama. Sve je otpalo kako sam privodio table kraju. Možda sam se upravo zbog dojma kako završava prvi dio albuma, na koncu odlučio za ovu. Pomalo filmsku. Prostor koji je u mraku mi nije samo bitan zbog teksta već i poradi samog dojma scene u cjelini.
Tonto Posted - 15/06/2016 : 12:28:56
Kao slika mi je izvrsno, kao strip naslovnica... ne znam, trebao bih viditi s skupa s naslovom. Malo mi je kompozicija nestripovska, ali moglo bi biti dobro.
tkosta74 Posted - 15/06/2016 : 12:10:39
Naslovnica. Od nekoliko skica(krokija), ova mi je najbolje sažela temu prvog nastavka.

tkosta74 Posted - 18/05/2016 : 13:04:47
Ovo je i poziv svima koji mogu da navrate: 23. 24. i 25. SVIBNJA, GRADSKA KNJIŽNICA ZADAR, ćakule o stripu. Program je na fb stranici Gradske.
tkosta74 Posted - 18/05/2016 : 12:04:33
Ha...o ukusima se ne raspravlja, i to stoji. No boje su prejake u odnosu na originale. Naravno, nije kriva ekipa iz Gradske. Print je takav kakav je. Ali kažem, daleko od originala. To je borba u koju tek ulazim. Da u strip albumu tonovi budu što vjerniji originalu.
Ako uspijem, možda ti legne sve to skupa a možda i ne :-). U svakom slučaju, moje je da inzistiram na što većoj tonskoj vjerodostojnosti. U nju je uloženo puno truda. Kroz odnos tonova progovaram o atmosferi kako trenutka tako i čitavog ugođaja na albumu.

Vidimo se drugu šeteman, u ponediljak ili utorak popodne!
Gru Posted - 18/05/2016 : 00:58:24
Bio danas u gradskoj knjižnici i na onim izložbenim panoima sa tabelama stripova nešto mi poznato, kad ono sjetih se, vidio to na ovom forumu i mogu reći da tabele izgledaju divota, neusporedivo bolje nego na ovim skenovima!
tkosta74 Posted - 09/02/2016 : 10:12:38
Ha, smanjili mi font i balone, samo što sam izgleda na forum postavio table s većim fontom. Takve smo radili u početku i također sejvali. Komp i ja se tu i tamo posvađamo, nismo baš uvik usklađeni;-).
xilrion Posted - 08/02/2016 : 19:56:16
meni se čini da su baloni i slova u odnosu na veličinu table i panela mrvicu preveliki i moždda prekrivaju prevelik dio nekih slika. mislim da bi se komotno to dalo još smanjit i da će i dalje bit čitko i vidljivo.
ili; možda bi bilo dobro da se ostavi i malo lufta u balonu oko slova, da ne izgleda balončić zatrpan slovima... ne znam možda se varam...
inače, beba.
tkosta74 Posted - 06/02/2016 : 09:28:26
Ha, presitne table i slova, tek sad vidim. Vjerojatno uploadam u malo većoj rezoluciji kasnije.
tkosta74 Posted - 06/02/2016 : 09:26:45
I još dvi za kraj ove ture.



tkosta74 Posted - 06/02/2016 : 09:21:07





tkosta74 Posted - 06/02/2016 : 09:19:25
Kombiniramo, slažemo, važemo...još je posla ali polako ide prema finišu.




mogorovic Posted - 24/12/2015 : 13:05:23
"Lobel i Ira" veoma izražajni, obzirom na mali format ulja. "Utočište" također, obzirom na udaljene motive stražnjeg plana i dominantnu, izražajnu površinu rijeke. Pridružujem se čestitkama za Božić i Novu godinu!
tkosta74 Posted - 23/12/2015 : 17:00:49
Evo i kraja godine...uz sve druge poslove, ostalo mi još deset tabli za obojati i to je to. Nadam se da će Dan Fadil - Sjećanja, tijekom 2016. biti ukoričen i u prodaji.

Svim forumašima sritan i blagoslovljen Božić, u Novoj puno zdravlja i mira.





"Lobel i Ira". Ulje na papiru, 20x30cm.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000