forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolja pratnja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dwayne_Looney Posted - 19/04/2017 : 10:19:50
Dakle, pitanje je jednostavno a radi se o onim naivnim, starinskim stripovima koji su obilježili mladost većine forumaša.

Koji glavni junak ima pratnju čijim se gegovima najviše nasmijete ili koju, iz nekog drugog razloga, najviše volite?

Stavio sam na izbor pratnju 5 junaka koji su u nas (opet) u điru zadnjih par godina a to su komandant Mark (nažalost zastao u prometu), Blek, Kit Teller, kapetan Miki i Tim Carter, "dječak sa Divljeg zapada". Kod Kita vremenom ima više pratitelja, pa sam zato stavio "Frankie Bellevan i ostali".

Svakako da je poželjno obrazlaganje zašto baš ta pratnja, je li njena uloga velika pa je zbog nje glavni junak vama najdraži od nabrojanih ili ga ona "spašava" da ne padne još niže, ili smatrate da je utjecaj te pratnje manje bitan
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
velka031 Posted - 22/04/2017 : 23:01:11
quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by solar

Nevjerovatno kako vam uspije napraviti problem na najbezazlenijem topicu ikad. Smirite strasti i vratite se stripovima.

Baš čitam,pa i sam nemogu vjerovati. Ovakva verbalna prepucavanja nismo imali ni kao djeca dok smo se razbacivali Dnevnikovim stripovima... A još kažu da godine nose mudrost i iskustvo... Ili je netko navikao da je sve po njegovom,pa ne trpi ni najmanji dijalog suprotnog mišljenja ili nekome nešto jako fali u životu,pa ovdje liječi svoje frustracije... Bilo bi dobro da se uvede opcija da pored svakog posta obavezno pišu i godine dotičnog-da znamo kako da se postavimo u dijalogu...




Da, čitam i gle, ljudi se stvarno posvađali, pa kako onda neće oko stvarno bitnih stvari...
kucak Posted - 22/04/2017 : 01:24:45
Zlatko uspio si me nasmijati s ovom opcijom da pokraj posta piše koliko godina ima autor - bez zlih namjera komentiram, ponekad i ja odem ispod 14 godina u ponekom postu....
On topic - Definitivno Žalosna sova i Flok od ponuđenih... Dobro, Flok nije ponuđen, ali "dvoboji" sa Žalosnom sovom su antologijski...
zlatko900 Posted - 21/04/2017 : 20:46:53
quote:
Originally posted by solar

Nevjerovatno kako vam uspije napraviti problem na najbezazlenijem topicu ikad. Smirite strasti i vratite se stripovima.

Baš čitam,pa i sam nemogu vjerovati. Ovakva verbalna prepucavanja nismo imali ni kao djeca dok smo se razbacivali Dnevnikovim stripovima... A još kažu da godine nose mudrost i iskustvo... Ili je netko navikao da je sve po njegovom,pa ne trpi ni najmanji dijalog suprotnog mišljenja ili nekome nešto jako fali u životu,pa ovdje liječi svoje frustracije... Bilo bi dobro da se uvede opcija da pored svakog posta obavezno pišu i godine dotičnog-da znamo kako da se postavimo u dijalogu...
izivko Posted - 21/04/2017 : 15:30:22
quote:
Originally posted by Obi-wan

Grof i Sarma


Nisu bili Grof i Šnicla?

solar Posted - 21/04/2017 : 15:26:38
Nevjerovatno kako vam uspije napraviti problem na najbezazlenijem topicu ikad. Smirite strasti i vratite se stripovima.
Dwayne_Looney Posted - 21/04/2017 : 11:02:41
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by Obi-wan

Grof i Sarma



Jel de da su njih dva najbolja pratnja?
Čim sam vidio čiji je zadnji post nisam ni očekivao drukčije jer su te poprilično isprcali što nema svih opcija na onom tvom pollu o fikcijskim svjetovima ili kako se to već zove pa si došao ovdje izraziti frustraciju. Pomaknuta agresija, rekli bi psiholozi, bajo moj. Ali, ako će ti to pomoći, izvoli. Možda i ja naletim dolje.


Jes' ti jebo kad išta ?



Treba li reći da očekujem da dotični doživi prvo hlađenje, bar u ovoj "etapi" Punishera. Previše je ljudi letjelo van bez razloga, tako da će mu 48 sati dobro doći da se ponovno vrati u svoje fikcijske svjetove gdje mu očito najbolje ide.
Giuda Ballerino Posted - 21/04/2017 : 10:50:55
Ja imam filing da tip koji uglavnom prica o savrsenoj ocuvanosti stripova jebe slabo ili nista.
Obi-wan Posted - 21/04/2017 : 10:10:26
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by Obi-wan

Grof i Sarma



Jel de da su njih dva najbolja pratnja?
Čim sam vidio čiji je zadnji post nisam ni očekivao drukčije jer su te poprilično isprcali što nema svih opcija na onom tvom pollu o fikcijskim svjetovima ili kako se to već zove pa si došao ovdje izraziti frustraciju. Pomaknuta agresija, rekli bi psiholozi, bajo moj. Ali, ako će ti to pomoći, izvoli. Možda i ja naletim dolje.


Jes' ti jebo kad išta ?
doom Posted - 21/04/2017 : 09:58:57
Bluff i Sova, apsolutno bez premca.
PijaniPatak Posted - 21/04/2017 : 09:10:02
Blaf-Žalosna Sova-Flok
I dan-danas se zagrcnem od smeha
Dwayne_Looney Posted - 21/04/2017 : 09:06:11
quote:
Originally posted by Obi-wan

Grof i Sarma



Jel de da su njih dva najbolja pratnja?
Čim sam vidio čiji je zadnji post nisam ni očekivao drukčije jer su te poprilično isprcali što nema svih opcija na onom tvom pollu o fikcijskim svjetovima ili kako se to već zove pa si došao ovdje izraziti frustraciju. Pomaknuta agresija, rekli bi psiholozi, bajo moj. Ali, ako će ti to pomoći, izvoli. Možda i ja naletim dolje.
Obi-wan Posted - 21/04/2017 : 08:36:53
Grof i Sarma
RAKOSI4 Posted - 21/04/2017 : 00:09:39

@Vampir:
Kako to kod tebe funkcionira? Pa zar nije potrebna bar trunka krvi?



Treće noći punog mjeseca na temperaturi ispod nule dolazi do otvrdnjavanja pod plaštom mojim .


Dukidule Posted - 20/04/2017 : 21:33:50
@D_L:
Ma sve ok, eto riješeno.

@Vampir:
Kako to kod tebe funkcionira? Pa zar nije potrebna bar trunka krvi?

Ontopic:
Eto, onda ću i ja izabrati nekoga od navedenih.
Uzimam Dusty-ja, pošto mi je najmanje djetinjast. ;)


P. S.
A @morski:
Ma more morski.... no coment.
1Euro Posted - 20/04/2017 : 18:22:51
Frankie Bellevan i ostali
RAKOSI4 Posted - 20/04/2017 : 16:43:16
Pauče jesi čudan , pa šta ima loše u dizanju
morski Posted - 20/04/2017 : 15:56:12
quote:
Originally posted by Dukidule

A jbt., pa takvom reakcijom podsjećaš na onoga Morskog.
I on odmah diže paniku, pa zatim i nos, čim jednom nije po njegovom.


brate mili...
sta si mi se nakacio...
Dwayne_Looney Posted - 20/04/2017 : 15:43:46
Nisam digao nos već sam dobro obrazložio da je riječ o junacima koji se, po radnji i kvaliteti, otprilike mogu mjeriti jedan sa drugim a nečije ponašanje smatram bezrazložno provokativnim.
Zar misliš da bi Mister Bluff i Sova, kao vjerojatno najdraži većini ovdje, bili trunku konkurentni ikome iz trojca Chico-Groucho-Carson? Dakle, htio sam ispipati puls po pitanju tih junaka drugog reda, sličnog žanra, maltene junaka za djecu, ili kako kažemo danas junaka iz stripova "za opuštanje", baš međusobno sličnih.
Koga zanima tko je jači: Chico, Groucho, Java ili Carson, za mene viši red (da, nisu naivni i starinski jer još izlaze (u matičnoj izdavačkoj kući), pune ovdašnje topice, imali su valjanu evoluciju ili su, kao Marty, od početka bili super), slobodno neka otvori tu anketu. Pa poniženje bi bilo staviti Dustyja kao izbor u toj anketi, već bi ih sve zajedno što su ovdje, trebao staviti pod "Netko peti" ili slično. Jedino tako bi imali šansu.

Još onaj navodi TNT grupu, u stripu ne znaš tko je glavni a tko sporedni lik a žanrovski nije ista.
Uglavnom, tko je htio razumio je. Tko nije nek se preispita

Dukidule Posted - 19/04/2017 : 23:47:27
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Dobro, znači, neki se prave ludi... Predlažem solaru da zaključa.
Tko ne može podnijeti što u pollu konkurencija nisu ongoing junaci i njihovi pratitelji može istog trena sličan otvoriti a ne dolaziti glumiti ono što zasigurno nije


A jbt., pa takvom reakcijom podsjećaš na onoga Morskog.
I on odmah diže paniku, pa zatim i nos, čim jednom nije po njegovom.

Dao si na izbor 5 pratnji, ok.
Izostavio si Zagora gdje bi Chico, vjerovatno bez dileme, bio prvi.
Pored njega i Texa - vječito gunđalo Carson sigurno tu negdje drugili bar u top3, pa i Alan Forda gdje ih ima čak i više.

Zagor i Tex po tebi nisu "naivni i starinski" a Mark i Blek jesu? Po čemu to?

Junaci "koji više ne izlaze" (?) a, baš precizno gledajući, Blek, Kit i Miki izlaze još uvijek? Bar onoj generaciji koja njihove epizode za doba Dnevnika nije pratila, oni danas "izlaze" - u izdanju Ludensa.

Pa ne treba te čuditi što ti ljudi ubacuju poneke stvarno značajnije i smiješnije pratnje od gore navedenih, kad ih ponuđeni izbor ne zadovoljava.
Da si otvorio samo topic i napisao: "Hajde da vidim vaše prijedloge", u svakom slučaju bi bilo bolje nego otvaranje polla u kojemu kvazi svodiš na izbor svojih omiljenih protagonista.

Sorry....samo moje osobno mišljenje.
velka031 Posted - 19/04/2017 : 23:10:48
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Mister Bluff, Žalosna sova i naravno Flok...



+1
DzekDenijels Posted - 19/04/2017 : 22:04:03
Mister Bluff, Žalosna sova i naravno Flok...
zlatko900 Posted - 19/04/2017 : 19:52:55
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Dobro, znači, neki se prave ludi... Predlažem solaru da zaključa.
Tko ne može podnijeti što u pollu konkurencija nisu ongoing junaci i njihovi pratitelji može istog trena sličan otvoriti a ne dolaziti glumiti ono što zasigurno nije

Jel to dolaze u obzir samo Bonelli likovi? A šta da se kaže za grupu TNT..?? Kod njih je težak odabir tko te NE nasmijava,a zna se od kada su nas počeli uveseljavati...
Poli Posted - 19/04/2017 : 17:32:32

Ovaj Dusty je ... kompanjon "djecaka sa Divljeg zapada"? Valjda zato jos nema nijedan glas (nitko ga ne poznaje).


Gru Posted - 19/04/2017 : 17:09:55
Bluff, Žalosna Sova i Flok
DODSFERD Posted - 19/04/2017 : 15:44:32
Definitivno Smuk i Salaso zbog njihovog obožavanja ruma do besvijesti.
Smuka je dovoljno vidjeti i trijeznog (ako je to uopće moguće) da mu se čovjek nasmije.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000