forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Bosonogi ili Buda?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
anto Posted - 24/04/2017 : 21:57:21
Koji vam se od dve aktuelne Fibrine ongoing mange više sviđa?

Bosonogog Gena ima ukupno 10 knjiga;dve su izdate 2013.,dve 2015.

Buda je osmotomno delo;prve dve knjige su izdate prošle godine,a ove bi trebalo još četiri.

Oba stripa su sjajna;jedno sa antiratnom tematikom;priča o neverovatnoj ljudskoj tragediji,ali i o nadi,prijateljstvu i ljudskosti.Drugi je avanturističkog žanra,gde je na zanimljiv način ispripovedan Budin život.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Unngenant Posted - 18/12/2022 : 20:20:39
Bosonogi...E sada mene interesuje pošto je gazda veoma neodlučan o nastavku i sve mi se čini manje verovatnim...a stvarno bih voleo da ih pročitam da li su ova izdanja ekvivalentna onim koji su trebala da budu nastavci?

https://www.goodreads.com/book/show/2904227-barefoot-gen-volume-five
lwood Posted - 01/12/2018 : 08:06:32
Bosonogi
tekumze Posted - 24/05/2017 : 22:01:49
Samo,da kažem, da sam u proteklom tjednu pročitao Bosonogog Gena 3 i 4. Moje mišljenje o Genu je, da je odličan strip. Iz knjige u knjigu meni je priča sve bolja i snažnija. Najemotivnija mi je bila 4 knjiga, kada vlada glad i ljudi su podhranjeni, te se Genova obitelj brine za ishranu bebe kojoj prijeti smrt zbog podhranjenosti. Kraj te 4 knjige je zaista dobar i ostaje u sječanju. Isto i neke druge situacije u knjigi. Toliko dobar utisak mi prva dva dijela nisu ostavila.

Svejedno mi je Buddha bolji strip i još uvijek bi glasao za njega ali svakako valja pročitati i Bosonogog Gena. Vrijedan je toga.
Peyo Posted - 08/05/2017 : 11:21:52
quote:
Originally posted by Mhejl

Ja nisam glasao naprosto zato što ne mogu da se odlučim, a i zato što smatram da porediti ova dva stripa nije baš najsrećnije rješenje.



To je bilo i moje mišljenje, ali sam na kraju dao glas Bosonogom da se ne stekne dojam da je to loš strip.

Iako sam skloniji stripovima poput Buddhe.

Bosonogi je vrlo emotivno snažan strip kojeg svima preporučujem. Meni nije slabiji od npr. Mausa.
Korg Posted - 08/05/2017 : 09:20:27
Ne znam kakve su ostale tri knjige, ali prva knjiga Bosonogog je odlična. Nešto sumnjam da ostale mogu zadržati taj kvalitet, jer su razvučene na previše knjiga. Nadam se da se varam. Uskoro nabavljam i ostale pa ćemo vidjet.
Mrkva Posted - 07/05/2017 : 09:57:06
Buddha mi je zasad toliko dobar da tesko mogu zamisliti da ga ista moze nadmasiti, ali sljedeci cu se tjedan 'pohvatati' s Genom pa dati glas.
Sneaksie Thiefsie Posted - 07/05/2017 : 06:32:47
Hadashi no Gen
Mhejl Posted - 07/05/2017 : 02:39:30
Ja nisam glasao naprosto zato što ne mogu da se odlučim, a i zato što smatram da porediti ova dva stripa nije baš najsrećnije rješenje.

Buda je jedan od najboljih Tezukinih stripova - a to vam govori mnogo, uzevši u obzir broj fantastičnih dijela koje je stvorio - i zapravo se bavi prilično zanimljivim i složenim temama na razumljiv, smisaon, "popularan" način. U središtu Bude jeste pitanje ljudske patnje, koja ostaje konstantna u svakom razdoblju, i kako da se postavimo prema njoj. Ljudske patnje koja proističe iz naših težnji i strasti, te njihove prolaznosti i prolaznosti svijeta u kome se ostvaruju. Istorijska i religiozna figura kao što je Buda nije se mogla zadržati na racionalizacijama, mirenju sa svijetom, fokusiranjem na dobro uz zanemarivanja zla - već je pokušala da prodre u samo srce ljudske patnje i pronađe neki lijek za istu, pokušaj da se čovjek pomjeri u pravcu zdravlja i mira, dalje od njegove destruktivne strane. Hvale vrijedan pokušaj.

Sa druge strane, Bosonogi Gen pokazuje ovu ljudsku patnju izuzetno detaljno, živopisno, potresno, na jednom od najužasnijih tragedija 20. vijeka. Postavlja se pitanje - kako živjeti, nastaviti život, i ima li išta smisla nakon Bombe? Opet užas, ljudska patnja, izmiješani sa nadom i vjerom u život. Porivom da se živi uprkos svemu, malo po malo, mic po mic, dok se ne nađemo na nekom mjestu sa koga se možemo osvrnuti i razmisliti o proteklim užasima, koji su prijetili da nam potope svijest u istom momentu. Gen je fokusiran na preživljavanje, golu egzistenciju, ali se njegova borba nadovezuje na potragu za smislom u svijetu koji je spoznao Bombu na svojoj koži. Patnji se mora približiti, pokušati razumijeti, prihvatiti, objasniti sa drugima.

Druga stvar je u tome što smo otupili na avet nuklearnog rata, oružja, pokolja. A to je greška. Pročitajte "Crnu kišu iznad Hirošime". Čitajte "Bosonogog Gena". Ono što se desilo Hirošimi i Nagasakiju moglo bi biti tek pokazna vježba u poređenju sa katastrofom koja može zadesiti cijeli svijet. Eksplozija, plamen, tijela koja se tope, rojevi muva nad tijelima, strah i pustoš, radijacija koja polako ubija bez milosti... je jedan dio stvarnosti koji moramo priznati kao moguć, a ne gurati ga pod tepih.

doom Posted - 29/04/2017 : 04:13:38
Buddha.

A glasaca vise nego na ijednom bonelli pollu i to u rekordna tri dana :)
supermark Posted - 27/04/2017 : 18:43:51
iskreno,
ne vjerujem da je u ovaj podforum ukupno ušlo 90 ljudi, a kamoli da su pročitali Budu
anto Posted - 27/04/2017 : 17:53:36
od sto glasova, 91 za Budu,9 za Gena.Da su svi ovi ljudi kupili (i pročitali) Bosonogog Gena,danas ne bi smo čekali petu i šestu knjigu,već devetu i desetu.
Peyo Posted - 25/04/2017 : 22:54:02
quote:
Originally posted by Mrkva
Peycino ....



Mrkva Posted - 25/04/2017 : 22:44:24
quote:
Originally posted by Peyo

Pa i ti si lukav ...

Kada ih pročita opet ćeš porasti u njenim očima nakon nedavnog posrtaja ...



Ali ni priblizno lukav kao ti, Peycino, kad ovim komentarom, toboze upucenim anti (EDIT: antu), zapravo posredujes u hajpanju stripa.
Sve je to jedna velika zavjera :)
Peyo Posted - 25/04/2017 : 22:20:35
Pa i ti si lukav ...

Kada ih pročita opet ćeš porasti u njenim očima nakon nedavnog posrtaja ...
anto Posted - 25/04/2017 : 22:11:15
quote:
Originally posted by Peyo


Sve su to razlozi zbog čega ovaj poll baš i nema mnogo smisla. Biranje između ova dva naslova je više pitanje osobnih preferenci prema temi (kao što je i tekumze spomenuo), a manje kvalitete stripa, pa mi se Buddha čini kao logičniji izbor.



quote:
Originally posted by Mrkva

Ima smisla poll jer ce sada Mrkva procitati oba (da moze doci do argumentiranog zakljucka) :)

poll je tu, cini mi se, zbog pobuđivanja interesa ponajviše :)



šta ti je ženska pronicljivost!!
Mrkva Posted - 25/04/2017 : 20:28:23
Ima smisla poll jer ce sada Mrkva procitati oba (da moze doci do argumentiranog zakljucka) :)

Aka: poll je tu, cini mi se, zbog pobuđivanja interesa ponajviše :)
Peyo Posted - 25/04/2017 : 20:06:01
quote:
Originally posted by anto

baš me interesuje koliko je od ovih čertdesetdvoje što su dali glas Budi čitali Gena.



Anto, vjerojatno si u pravu da je malo ljudi čitalo i jedan i drugi naslov. Pored toga ni jedan ni drugi serijal nije još u cijelosti objavljen. I na kraju oba naslova su izvanredna.

Sve su to razlozi zbog čega ovaj poll baš i nema mnogo smisla. Biranje između ova dva naslova je više pitanje osobnih preferenci prema temi (kao što je i tekumze spomenuo), a manje kvalitete stripa, pa mi se Buddha čini kao logičniji izbor.
tekumze Posted - 25/04/2017 : 19:29:19
Ja sam dao svoj glas Budi. Poslije Adolfa, koji mi je fantastičan mi je Tezuka postao jedan od autora kojim se najviše radujem. Oda Kirihitu mi je isto odlična ali možda malo maračnija od Adolfa. Zato mi je Buda, barem ono što sam pročitao opet sjajan i u rangu s Adolfom. Ali najprije ga moram pročitati do kraja, da dajem ukupan dojam.

Od Bosonogog gena sam pročitao prve dve knjige. Tematika je super ali nije me niti približno tako uvukao u priču kao Tezukini radovi. Broj 3 i 4 imam na listi za čitanje ali uvijek je nešto ispred. Kod Tezuke nema toga. Tamo želim, ako imam vrijeme ili ne, odmah sve odjednom pročitati. Priča te jednostavno potegne unutra.

anto Posted - 25/04/2017 : 14:27:17
baš me interesuje koliko je od ovih čertdesetdvoje što su dali glas Budi čitali Gena.
izivko Posted - 25/04/2017 : 13:19:09
Bosonogi mi nije čemu, Budu nisam čitao.
ivanl Posted - 25/04/2017 : 10:36:52
Imam oba serijala kuci, ali nisam ih poceo citati. Cekam da budu kompletni. Ali iako nisam bio na ti sa mangama svidio mi se vrh bogova. Oda Kirihitu mi je jos bolja a Adolf mi je izvrstan. Tako da cekam da ovo sve izade i ne sumnjam da ce biti ista, osim dobro i zanimljivo.
risbozg Posted - 25/04/2017 : 09:48:17
bosonogi za mrvicu bolji za sada
kasper Posted - 24/04/2017 : 22:10:19
buda
velka031 Posted - 24/04/2017 : 22:04:10
Bosonogi je moja prva manga koju sam čitao, u ne baš velikom izboru ukupno pročitanih, stvarno dobar strip...
Ne glasam, jer drugi strip nisam čitao :)
anto Posted - 24/04/2017 : 21:59:09
Oba stripa su mi odlična,ali Bosonogi ipak nešto bolji.
Na žalost,čini mi se da je prodaja slaba,pa otuda i sporiji ritam.Ali bitno je da izlazi.Nadam se novim knjigama sledeće godine.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000