forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mek Koj (Darkwood)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
SPQRoma Posted - 09/05/2017 : 21:08:01
MEK KOJ

Šezdesete godine XIX veka. Američki građanski rat je u punom jeku. Na liniji vatre između severnjaka i južnjaka nalazi se kapetan potonjih, izvesni Mek Koj. Rat će ubrzo utihnuti, no tu tek počinju nevolje i opasnosti za neustrašivog kapetana. Vojni manevri, revolucionarski pokreti, odmetnuti oficiri-razbojnici i drevna blaga - to su stvari od kojih su satkane legende... legende poput one o Aleksisu Mek Koju.

Dugo iščekivano integralno izdanje serijala Gurmelana i Palasiosa objavljujemo hronološki, od početka, u knjigama sa po tri epizode.





Br. strana: 176 / Format: 215x302 mm /
Boja: Kolor / Povez: Tvrdi
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
risbozg Posted - 11/08/2017 : 22:03:47
quote:
Originally posted by tex2

Uspio sam se natjetati pročitati sedamdesetak stranica, dalje neću, jednostavno nije moj tip stripa.



+1
Curunir Posted - 11/08/2017 : 20:09:03
A ja sam progutao svih 166 u jednom dahu.
Ima nešto malo lošijeg prijevoda, čudno za Darkwood, ali opet su daleko najbolji na srpskome govornom području.
tex2 Posted - 11/08/2017 : 15:38:08
Uspio sam se natjetati pročitati sedamdesetak stranica, dalje neću, jednostavno nije moj tip stripa.
Curunir Posted - 09/08/2017 : 14:13:26
Meni je izdanje prekrasno.
I naravno, dok je vokativ još uvijek živ, mora se deklinirati.
Samo naprijed, DarkwoodE!
Peyo Posted - 03/08/2017 : 16:12:38
Vidiš da su to i drugi primijetili. PDF preview je meni bio OK, ali krajnji rezultat je slabiji.

Isto i kod Valerijana.
I like girlz Posted - 03/08/2017 : 15:40:03
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by I like girlz

zar se zaista moralo u svakoj mogućnoj prilici deklinirati lična imena, tako mi para oči i uši ono "dakle, mek koje?" i sl. zar nije ljepše i fonetski pravlinije "dakle, mek koj?"

sve super, ali ovo mi baš para oči i uši.



Meni bi važniji bio bolji tisak.

Iako nije loš, nažalost nije onakav kakvom sam se nadao.

Manjka mi oštrine. Ne znam koji je razlog (tiskara, nešto drugo?), na previewu mi je izgledao OK.

Ne bi mi to bilo toliko bitno da nije u pitanju izvanredni Palacios. Netko to možda nije ni zamjetio ili mu nije toliko bitno, ali meni kao kolekcionaru je to važno.





zar je gori nego na onom pdf isječku?
karven Posted - 02/08/2017 : 22:01:35
quote:
Originally posted by I like girlz

zar se zaista moralo u svakoj mogućnoj prilici deklinirati lična imena, tako mi para oči i uši ono "dakle, mek koje?" i sl. zar nije ljepše i fonetski pravlinije "dakle, mek koj?"

sve super, ali ovo mi baš para oči i uši.



Možda po nekom drugom pravopisu.
Tutta Posted - 02/08/2017 : 21:51:45
sto posto.
izivko Posted - 02/08/2017 : 20:19:33
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by I like girlz

zar se zaista moralo u svakoj mogućnoj prilici deklinirati lična imena, tako mi para oči i uši ono "dakle, mek koje?" i sl. zar nije ljepše i fonetski pravlinije "dakle, mek koj?"

sve super, ali ovo mi baš para oči i uši.



Meni bi važniji bio bolji tisak.

Iako nije loš, nažalost nije onakav kakvom sam se nadao.

Manjka mi oštrine. Ne znam koji je razlog (tiskara, nešto drugo?), na previewu mi je izgledao OK.

Ne bi mi to bilo toliko bitno da nije u pitanju izvanredni Palacios. Netko to možda nije ni zamjetio ili mu nije toliko bitno, ali meni kao kolekcionaru je to važno.




Stoji ovo za tisak, nedostaje oštrine.
Pogledaj ovdje njemačko izdanje, ima kratak preview. Rekao bih da je ispalo bolje.
http://www.avant-verlag.de/comic/mac_coy
Peyo Posted - 02/08/2017 : 16:07:58
quote:
Originally posted by I like girlz

zar se zaista moralo u svakoj mogućnoj prilici deklinirati lična imena, tako mi para oči i uši ono "dakle, mek koje?" i sl. zar nije ljepše i fonetski pravlinije "dakle, mek koj?"

sve super, ali ovo mi baš para oči i uši.



Meni bi važniji bio bolji tisak.

Iako nije loš, nažalost nije onakav kakvom sam se nadao.

Manjka mi oštrine. Ne znam koji je razlog (tiskara, nešto drugo?), na previewu mi je izgledao OK.

Ne bi mi to bilo toliko bitno da nije u pitanju izvanredni Palacios. Netko to možda nije ni zamjetio ili mu nije toliko bitno, ali meni kao kolekcionaru je to važno.

I like girlz Posted - 02/08/2017 : 15:40:44
zar se zaista moralo u svakoj mogućnoj prilici deklinirati lična imena, tako mi para oči i uši ono "dakle, mek koje?" i sl. zar nije ljepše i fonetski pravlinije "dakle, mek koj?"

sve super, ali ovo mi baš para oči i uši.
SPQRoma Posted - 01/08/2017 : 10:43:43
Ima li neko zvanični info, ako uopšte postoji, kad bi mogao izaći drugi broj i u kojem ritmu će izlaziti ostali?
Jozzinelli Posted - 24/07/2017 : 00:07:32
Jedina prednost ovih prvih priča je što su na malo većem broju strana,
već od 4. albuma kreće standardnih 45-46-47 stranica.

I tu je možda mali nedostatak, pošto je jedan album - jedna priča,
pa se kod nekih priča radnja suviše naglo završi, ali da su kasnije priče lošije od ovih prvih - to nikako ne stoji.
Naročito zato što se tek sad pojavio Maksi, koji mi je izuzetno zabavan lik.
Poli Posted - 23/07/2017 : 23:22:29

A super onda, jos bolje. :D

Mada nije na odmet ni biti "pripremljen" na nesto losije pa se onda "razocarati".

izivko Posted - 23/07/2017 : 19:32:49
Ma kakvi. Slušaj mene.
Poslije dolaze sve bolje i bolje i one najbolje, grom-gromova-priče.
Čitao sam prvih 16.
Jozzinelli Posted - 23/07/2017 : 18:49:37
quote:
Originally posted by Poli

Za sada je sve ok, ali kako cujem ove prve price su istovremeno i one najbolje?



Ko ti je to kazao?!
Poli Posted - 23/07/2017 : 14:23:44

Mada me u vezi Am. građanskog nikada nije zanimao Jug, ovdje se na srecu ne pametuje previse (citaj moralizira), a i nema previse toga u vezi samog rata (ta prica na pocetku je mozda malo prenapuhana, ali isto tako ... zabavna) pa je sam junak sasvim ok, moze proci.

Za sada je sve ok, ali kako cujem ove prve price su istovremeno i one najbolje? Mah, videt cemo sta i kako dalje, uzimam i sledecu knjigu.


Dwayne_Looney Posted - 18/06/2017 : 17:00:51
Pročitao ovaj integral, svaki dan po jedna priča je najbolji ritam, prije svega zato što se radnjom svaka (tj. druga i treća) nadovezuje na prethodnu, dakle postoji jasan kontinuitet.

Sve tri priče su nabijene akcijom ali, slažem se s antom, druga i treća, što je očekivano, bolje od uvodne. U prvoj se upoznajemo s odvažnošću i snalažljivosti lika koji je na strani poraženih i nije nikakav "svetac" ni superjunak. Iduće dvije priče su napete, s puno obrata i neizvjesnosti.

I za kraj da potvrdim kako je izdanje tehnički sjajno odrađeno, font mi se ipak sviđa, samo boje nekada smetu ali vjerujem da to nije do Darkwooda.
Peyo Posted - 03/06/2017 : 20:16:29
Kad će već jednom stići do Zagreba?
goksi Posted - 03/06/2017 : 17:05:29
quote:
Originally posted by Poli


Iz vana stripcina izgleda vrh ... bas ono, za militi po rukama i gladiti i hodati prstovima po vrhovima i dolinama ... citali jos nismo (se do tamo probiti kroz hrpu ...).






Nisam jedini koji tako zagleda stripove kad kupuje i posle opet kad kupi
izivko Posted - 03/06/2017 : 14:53:56
Evo danas stigao Mac Coy iz Tarantule, iz Mostara.

Izdanje stvarno izgleda ko grom a cijena od 25 KM je sića za onakav vrhunski kvalitet. Sve pohvale Darkwoodu.
ivanl Posted - 03/06/2017 : 11:52:58
quote:
Originally posted by Poli


Iz vana stripcina izgleda vrh ... bas ono, za militi po rukama i gladiti i hodati prstovima po vrhovima i dolinama ... citali jos nismo (se do tamo probiti kroz hrpu ...).





Poli Posted - 03/06/2017 : 00:23:42

Iz vana stripcina izgleda vrh ... bas ono, za militi po rukama i gladiti i hodati prstovima po vrhovima i dolinama ... citali jos nismo (se do tamo probiti kroz hrpu ...).


ivanl Posted - 01/06/2017 : 10:59:47
quote:
Originally posted by Insp. Jacques Clouseau

quote:
Originally posted by anto


Mek Koj je za sve nas "matoraće" koji smo gutali predratne strip revije (Biser,Super,Eks,...) kultni strip;ne u rangu Bluberija ili Komanče,ali tu negde.I to ponajviše zahvaljući nestvarnom Palasiosevom crtežu.

Legenda o Aleksisu Mek Koju - ova uvodna priča dođe kao neko zagrevanje.Kroz četiri priče upoznajemo Mek Koja,koji će u "rambo" misijima zadavati žestoke udarce severnjačkoj vojsci.
Ok epizoda,ali samo i jedino zbog madafaking Palasiosa 3/5
Izvesni Mek Koj - pred sam kraj građanskog rata Mek Koj se nalazi u zarobljeništvu,i dobija ponudu od zapovednika logora da sa grupom konfederalaca povrati ukradene pare od severnjačkog dezertera,a istog rokne.Meksiko,huaristi,francuzi,apači i lepe končite.Scenario već postaje kvalitetniji. 4/5
Klopka za Mek Koja - građanski rat je završen,a Mek i Čarli se vraćaju iz Meksika.Tražeći vodu nailaze na nekog matorca koji im daje informacije o Zlatnom gradu,Siboli.Ali im natovara na vrat istovremeno i brdo nevolja.I opet huaristi,francuzi,apači i ostala menažerija severnog Meksika toga doba.
I opet solidan scenario i genijalan crtež 4/5

Zadovoljan sam prvim integralom,ali tek očekujem prave stvari od ovog stripa.



Slazem se u potpunosti sa ovom malom "recenzijom" prvog integrala..
Sto se tice mene (starije generacije stripadzija) urezale su mi se u pamcenje price"Bela smrt" i "Lovci na skalpove" ,zadnji je objavljen u Politikinom zabavniku...Sta da kazem,fenomenalan crtez i zimski ambijent koji ce,nadam se podici nivo uzitka kad se pojavi u boji


Kazem ja da je crtez neobican, nesvakidasnji, a dobar. Jedva cekam vidjeti integral.
anto Posted - 31/05/2017 : 22:40:48
meni je najupečatljivija epizoda Mrtvi stoje uspravno (Kameron u originalu) - jedna od najboljih vestern epizoda ikad.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000