forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Hitman 5 - Fajrunt

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 15/05/2017 : 17:16:35


U Fajruntu će Tommyju Monaghanu svi njegovi dotadašnji postupci doći na naplatu. Ali da ne bi bilo sve tako mračno, tu je i priča o Tommyjevu prijatelju i samozvanom superjunaku, Gajbi, i njegovoj bizarnoj skupini, Osam sekretara. Uz to, najokrutniji planetarni lovac na ucjene, Lobo, svraća u Tommyjev omiljeni kafić na kratku cugu, koja se u tren oka pretvara u potpuni kaos. I na samom kraju – nezaboravna Tommyjeva pustolovina s Ligom pravde!

Hitman 5 • Fajrunt • 396 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Garth Ennis • Crtež John McCrea • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.5.2017. • Cijena 200 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/hitman-5-fajrunt/430/
20   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 07/03/2022 : 12:26:39
Legla bi još jedna knjiga sa njihovim Demonom i All Star Osam Sekretara.
Shuckey Posted - 06/03/2022 : 13:36:05


Ennis se vraća Hitmanovom svemiru nakon godina pauze. Gajba okuplja škvadru nakon pokolja, vrbuje supergaćeše uz mnogo smijeha i ne baš mnogo makljaže. U završnici ovog mini serijala stvar prelazi iz samoironije u ozbiljniju kritiku superheroja. Zapravo u kritiku ljubitelja superherojštine Malo je zapeklo, priznajem. Istina boli.

McCrea vrlo dobar i motiviran. Čudesnu ženu je nacrtao iznenađujuće lijepo i čisto.

Šest sveščica ovog minija nisu dio Hitmana, kompletisti nisu zakinuti. Preporučam ljubiteljima Ennisa i McCree koji dovoljno vole supeheroje da bi mogli oprostiti. I koji posjeduju onu potrebnu mrvu nesigurnosti. Drugim riječima, preporučam ostarjelim ljubiteljima supergaćeša.
Chui Posted - 26/01/2022 : 16:27:36
quote:
Originally posted by Deers

A čuj, meni je baš taj dio da jedan tako naizgled bezbrižan odnos prema nasilju ipak na kraju nosi neke posljedice bio stvar koja spašava ovu knjigu. Bilo je to naslućeno i prije, ali sa ovim završetkom Ennis stavlja točku na i.


Slažem se, al da su mogli nakon svega što su prošli i teže pasti... ajmo samo krenuti od snajpera... ne želim dalje spojlati
Deers Posted - 25/01/2022 : 12:41:25
A čuj, meni je baš taj dio da jedan tako naizgled bezbrižan odnos prema nasilju ipak na kraju nosi neke posljedice bio stvar koja spašava ovu knjigu. Bilo je to naslućeno i prije, ali sa ovim završetkom Ennis stavlja točku na i.
Chui Posted - 18/01/2022 : 23:28:39
Meni je ova finalna fajrunt priča razočaranje, nakon sveg ovog ludila prije što su prošli da tako bezveze završi, da tako lako padnu. Ni Scully nije pomogla previše iako je najsvjetliji moment priče. Baš šteta.
Knjiga 1 - 9/10
Knjiga 2 - 8/10
Knjiga 3 - 8/10
Knjiga 4 - 7/10
Knjiga 5 - 5/10

Al sve u svemu stvarno dobar i jako zabavan i duhovit serijal, sa puno odličnih dijaloga, puno odličnih likova, ludih situacija i sa vrhunskim crtežom, savršenim za priču. Meni se baš svidio tim me više kraj razočarao eh da pohvalio bih i prijevod
john connor Posted - 27/08/2021 : 14:48:59
Hitman 1-5

Ponovih nakon par godina, sada odjednom u kompletu. Sjajan strip, prica o Toniju Monahanu, profesionalnom ubici iz Gotam Sitija. Pojedini delovi ovog stripa su najbolji u svemu sto strip kao medij moze ponuditi, sa fenomenalnim delovima, lepo pisan, duhovit, smislen na uvrnut nacin, poigravanje sa glavnim zvezdama DiSija, stvarno sjajno. Malo mi je slabiji deo u pustinji, kao i citava 5 fibrina knjiga koja je dosta slabija nego prve cetiri.

Fibrino izdanje je odlicno, dizajn za 10ku, jedina mana je sto nije radjen u odgovarajucem formatu 26x17, bio bi najbolje izdanje ovog stripa na svetu.

Za sve Ennisove stripove od velikog znacaja je prevod, ovde je maestralan Bob Solanovic, sve pohvale, jedino bih unutar stripa, kada se referise na Tomija kao Ubojica, mnogo bi efektnije bilo Hitman....

Po odlicnoj ceni, sasvim pristojno tehnicki izdanje, dobijamo odlican strip.
Obi-wan Posted - 24/01/2018 : 18:28:39
Kompletirao nedavno pa sam već i pri kraju sa čitanjem.
Uvodnik iz broja 2 se odnosi na priču iz broja 1, a tekst na zadnjoj korici broja 4 se odnosi na događanja iz broja 3. Možda je to sve zamišljeno da se odnosi na cjeli serijal... Također, nisam pametan kod prijevoda tipa Six Pack - Gajba ili Green Lantern - Zeleni Fenjer i na kraju krajeva i sam Hitman. Pomalo mi zasmeta, ali se brzo priviknem. Mislim da mi je Six Pack ipak puno bolje od Gajba, ali kako to prevesti? Inače, tekst lijepo klizi, a to kod mene znači da je prijevod dobar.
Izdanje je perfektno, lijepo izgleda, nije predebelo i ne pati pod težinom. Sam strip je zakon. Superherojski svijet u kojem svoje mjesto pod suncem traži i ubojica Tomi. Puno humora, parodije, zazanja, pametnog dijaloga i svega ostalog svojstvenog Ennisu. Kao gosti tu su Batman, Superman, Zeleni Fenjer što je lijepo za vidjeti. A uz njih su tu i Six Pack pun herojskih priča za društvo. Zakon mi je trenutak kada taj lik kojega nitko ne uzmima za ozboljno uzme stvari u svoje ruke i skupi ekipu - za umrijet od smjeha. Friendly Fire, a tek Bueno Excellente - neponovljivo.
Stripovi se lako čitaju, vrlo su zabavni i preporučujem svima koji volje USA strip i humor.
Komplet ću čuvati jer ga planiram pročitati bar još 5 puta za života.
vope Posted - 17/07/2017 : 10:21:46
Cio serijal za čistu peticu. Fora sa Lobom je svemirski do jaja...
kasper Posted - 29/06/2017 : 22:17:23
velika zavrsnica, sad moram da kazem i serijala koji je propustio da mi bude valiki. mogao je da bude, al prosto mi se gadi ta prica oko tomijeve majke, tog nekog posipanja govnima po njemu. al dobro
ovo sa gajbom i 7 sekretara, ubodena je sustina, ovo milar moze samo da sanja (naravno gadjam starlight)
ostatak stripa, do loba, emotivno, jako, nabijeno svakako sa hitmanovim smekom. malo je sve ono, da se covek i zamisli

suma po knjigama
1, 2, ultra zabavno
3, smece (nista mi se ovde ne svidja)
4, povratak u kvalitet, dat je i ozbiljan ton, imamo rokacinu samo takvu, ultra zabavne dinosauruse
5, vrhunski

lobo i ovo posle kasnije
Deers Posted - 29/05/2017 : 17:26:53
Odlična i peta knjiga. Od toliko zajebancije i pretjerivanje nasiljem i svime skoro da ti pobjegne ono ozbiljno - čast i prijateljstvo. Mada će možda neki reći da je to onaj stari klišej časti među lopovima i neće biti u krivu.
Ozbiljna je okrutnost autora prema likovima, gotovo nevjerojatan kontrast karikiranom tonu stripa. Ennise,ti stari sadistu.

Ništa, idem sad na pivo kod Noonana, izmijeniti koju riječ sa Baytorom, i baciti se na čitanje Demona od istih autora kao i All-star Section Eight.
raverent23 Posted - 27/05/2017 : 20:14:23
Odlican strip, malo slabije Enisovo cedo,ali kod coveka, barem sto se mene tice greske nema!
DiSkAcH Posted - 17/05/2017 : 08:44:09
A tako dakle, ja jos tih problema nemam, pa procitao sam vec skoro sve sto sam uzeo na CRŠ-u, jedino iz backloga me ceka Akira.
Ako mi se i pocne tako nesto desavat...onda cu jednostavno stopirat paljevinu novaca na stripove ;)
izivko Posted - 16/05/2017 : 23:28:28
Nije loš Hitman.
Nije nešto specijalno ali sjećam se dobrog humora, zajebancije.
Dukidule Posted - 16/05/2017 : 23:03:21
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Dukidule toplo ti preporucam cijeli serijal, barem probaj procitat privju, iako, zapravo strip postaje puno bolji nakon privjua.

Ma znam i nije moj problem nepoznavanje Hitmana. Naprotiv, strip je fenomenalan!
Moj problem je taj što mi ne bi došao na red za čitanje, pa najmanje u nekom 3. do 4. životu.....poslije ovoga sadašnjeg.
A da ih kupim, ubacim u police i tamo godinama kupe sunčane zrake (prašine nemam), e to definitivno ne bi bilo fer prema takvom djelu. 😳
DiSkAcH Posted - 16/05/2017 : 16:19:06
Procitao,odlicna je i 5-a knjiga kao i prve 4, ajde vecina je malo mracnija ali dalje ima odlicnog humora sa Gajbom i njegovom superekipom.
Necu nista opisrnije napisat jer gore u samom opisu Marko napisao zapravo sve.

Dukidule toplo ti preporucam cijeli serijal, barem probaj procitat privju, iako, zapravo strip postaje puno bolji nakon privjua.

Moram priznat da su mi u cijelom serijalu naj price sa Gajbom i njegovom ekipom (Bueno Excelente :D :D ), i epizoda sa dinosaurima.
Dukidule Posted - 15/05/2017 : 23:56:28
A ja već nekoliko puta trzao za prvim brojevima i svaki put sam uspješno odolijevao.
Svaka čast i Hitmanu no stvarno ne bi imalo smisla!
DiSkAcH Posted - 15/05/2017 : 19:58:09
O da, i meni je Hitman vrh akcijske zahebanicje na N-tu!

Ja sam svoj primjerak vec kupio, eno ga ceka svoj red za citanje.
going going Posted - 15/05/2017 : 19:46:27
Odlicno! Izasao je kraj jednog od najduhovitijih, najzabavnijih i najboljih stripova sto sam ja citao do sada! Jedva cekam da nabavim i da se onda bacim na citanje od prve do poslednje knjige u jednom cugu! Svaka cast na odabiru ovog izuzetnog naslova!
Mr. Bushido Posted - 15/05/2017 : 18:58:16
quote:
Originally posted by ivanl

Jel ova 5 knjiga zadnja? Ili ima jos?


Ovo je zadnja knjiga, da. Barem što se tiče serijala Hitman.
ivanl Posted - 15/05/2017 : 17:52:41
Jel ova 5 knjiga zadnja? Ili ima jos?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000