forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Didije Komes: OMNIBUS I

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 26/01/2015 : 23:47:23
Poštovani čitaoci,
sa velikim zadovoljstvom obaveštavamo Vas da od ponedeljka 26. januara 2015. godine pokrećemo pretplatu za naše novo izdanje na kom već dugo radimo - Omnibus Didijea Komesa, knjigu sa tri njegova klasična ostvarenja - L'ombre du corbeau, Eva & L'arbre-cœur .

Ova tri albuma spadaju među najuspelija ostvarenja čuvenog belgijskog autora, koja su ga i učinila rodonačelnikom, a kasnije i klasikom, savremenog frankofonog grafičkog romana (roman graphique) i nikada do sada nisu bila objavljena na srpskom.

Iz tog razloga, naše je zadovoljstvo još veće što smo uspeli da napravimo ovaj projekat gde će ova tri Komesova bisera biti objavljena u reprezentativnom, definitivnom formatu, u jednoj knjizi, na 240 strana, velikog formata i u tvrdom povezu. Ovakav Omnibus Komesovog stvaralaštva do sada nije priređen čak ni na frankofonom području, iako ima naznaka da će naša ideja biti prihvaćena i realizovana i drugde.

Ova jedinstvena knjiga izaći će u ograničenom tiražu i neće ići u našu redovnu distributivnu mrežu po knjižarama, već će se pored pretplate po objavljivanju moći nabaviti samo u striparnicama i pojedinim knjižarama koje dostojno tretiraju strip.

Knjiga u pretplati košta 1600 dinara, i u tu cenu je uračunata i dostava.
Pretplatu možete izvršiti na račun ID Komika 2502060000245780-39.

Pretplata traje do 28. 2. 2015.


Srdačni pozdravi,
Vaš Komiko

   
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Spock Posted - 05/08/2023 : 07:53:04
Salkan još jednom iznenađuje svojom novom recenzijom:

https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-kom-5-drvosrce/3066/
anto Posted - 17/05/2017 : 21:14:38
što se tiče opisa albuma koji čine prvi Omnibus,nakon sjajnog Hevuletovog prikaza,ne bih imao ništa dodati.
što se tiče mojih utisaka oni su drugačiji - u svim tim pričama koje su između realnog i fantastičnog se u suštini i ne dešava puno toga;pogotovu u prvoj i trećoj priči.
Takođe,u sva tri albuma,brzo se ukapira u kojem će pravcu ići radnja i šta je u pozadini tih misteriozno-fantastičnih dešavanja.
I na kraju,iako je to Komes sve lepo obradio i odradio,ni u jednoj priči me nije dotakao sa temama kojim se u njima bavio;osim možda u Evi,i to uglavnom zbog nekakve kombinacije erotike i hičkokovskog horora.
Daleko od toga da mi stripovi prvog omnibusa nisu dobri,ali ni izbliza kao Tišina,pa čak ni Lasica.
Eva mi je ovde najbolja priča (3.5/5),nahvaljeno Drvosrce tek dobra epizoda (3/5),a Gavranova senka simpatična priča (2.5/5).
Očekujem da mi treći Omnibus bude negde između ova dva po kvalitetu priča.
anto Posted - 17/05/2017 : 21:12:22
hejvuleov prikaz sa dw foruma:
Gavranova senka

Anti-ratni strip na Komesov način ispričan i nacrtan.
Prvi svetski rat i vojnik koji nekim čudom preživljava artiljerijski baraž i dospeva u svet između jave i sna,
bolje reći između života i smrti. Tu sreće tri personifikacije same smrti - blagu oličenu u liku mlade devojke,
mučnu smrt oličenu u liku nestašnog i sadističkog dečaka i staricu koja predstavlja neku vrstu meta smrti.
Komes nam kroz magiju i podsvesno donosi svoje viđenje ratnih strahota i sudbinu od koje se ne može pobeći.
Crtež malo drugačiji od onoga na šta smo navikli kod Komesa, nema onih tipičnih crno-belih
kombinacija i deluje malo nedovršeno.
Ovo mi je najslabija epizoda u Omnibusu i ocena shodno tome jaka 3 bambija ;)

()

Eva

Komesovo viđenje incestuoznog odnosa brat-sestra i iščašenih porodičnih odnosa.
Tokom čitanja sam imao jak deja-vu jer je Eva gotovo filmski ispričana i jako me podseća
na kombinaciju Hičkokov-og Psiha i nekog viktorijanskog horora.
Komes slika poremećenost međuljudskih odnosa i sukob jake-slabe ličnosti a možda i odnos među blizancima [hmm2]
Crtež je ovde već tipičan komesovski, crno-bele kombinacije i lica koja imaju neku robotsku masku pa sve još više doprinosi nekoj atmosferi
teskobe i očekivanja najgoreg.

Ocena 4 bambija ;)



Drvosrce

Komes analizira fenomen podeljene ličnosti i šizofrenije a sve uzrokovano porodičnom tragedijom glavne junakinje.
Ona stvara 3 alter-ega, kao posledicu povlačenja u sebe i pokušaja da na taj način nađe opravdanje u svom činu.
Nakon perioda ozdravljenja jedan nesretan slučaj kao okidač ponovo dovodi do prizivanja ove 3 izmišljene osobe uz
pomoć kojih naša heroina pokušava da se reši problema u vidu napadnog bivšeg momka.
Fenomenalan strip, po kvalitetu prevazilazi i Tišinu [bravo2]
Crtež maestralan, gotovo nadrealan i još više ističe neobičnost i težinu same priče.
Na momente gotovo bajkovit uvlači nas u sebe i tera na razmišljanje dugo nakon čitanja.

Klasik i naravno adekvatna ocena ;)


Poli Posted - 11/08/2016 : 10:07:55

Didije Komes - Omnibus 1 (Komiko)

Še ena stripčina!

Prvi omnibus vsebuje tri njegove zgodbe. Prva je dejansko njegov drugi strip (sicer bolj kratek, cca 30 strani, prva svetovna in fantastika, misteriji), pri katerem se lepo vidi kako je njegova risba napredovala - tu je precej več potez, detajlov, kasneje pa postane njegov stil bolj poseben, močan, večje oz. debelejše poteze s tušem, manj teh prčkarij. Tudi med drugo in tretjo zgodbo se vidijo majhne razlike, a ne tako očitno kot v primerjavi s prvo.
Seveda je njegov stil risanja poseben, markanten, a moram priznati, da so me morda še bolj potegnile same zgodbe, scenarij. Res dobro, priporočam!

Aja, kar me je pa "motilo", če naj tako rečem, pa je njegov stil risanja ustnic.

Shaner Posted - 19/02/2016 : 08:46:30
Comesov prvi omnibus sadrži tri vrlo neobične priče. U svima je radnja na pola puta između realnog i fantastičnog, odvija se polako te stvara pomalo jezovitu atmosferu, iako se na površini ne događa puno toga. Comes se naime puno više bavi unutarnjim svijetom svojih likova nego onim vanjskim, a likovi su mu svi redom barem malo "pomaknuti". Naravno, za atmosferu je u velikoj mjeri značajan i autorov upečatljiv crno-bijeli crtež. Oštri kontrasti i specifične fizionomije likova čine savršeno prikladan par pomalo hitchcockovskim pričama. Nisam zapravo siguran šta mislim o ovom omnibusu nakon prvog čitanja. Ne mogu reći da me oduševio, no daleko od toga da me ostavio ravnodušnim. U svakom slučaju još ću mu se vratiti.

7/10

P.S.
Čestitke Komiku na izdanju. Strip zaslužuje puno više komentara nego što ih tu ima.
Raymond Posted - 12/01/2016 : 12:42:58
ihhh bas odlicno; Hvala
anto Posted - 11/01/2016 : 22:00:10
sad ide u drugom.
Raymond Posted - 11/01/2016 : 21:48:21
zanima me hoce biti ona Tisina sto je bila na cirilici u jednom od buducih integrala Komesa?
zokalav Posted - 15/09/2015 : 20:46:32
Tu je
http://stripovibanjaluka.blogspot.ba/
Tornadomaster Posted - 25/07/2015 : 23:07:32
Zajedno sa Fibrinim knjigama "Nošeni vjetrom" ovo je albumsko izdanje godine.
Residents Posted - 12/07/2015 : 12:47:53
Fenomenalno izdanje! Posle mnogo muka i odlaganja, kada sam vec posumnjao, da ce se ovaj strip uopste pojaviti, pravo niotkuda se pojavljuje.
Citao sam dosta o Komesu i jedini njegov strip koji sam procitao je Tisina, koja mi je top 10 stripova koja sam procitao. Tako da sam dosta ocekivao od ovog Omnibusa. Prva prica je pomalo bledunjava, neubedljiva, predvidljiva, ukratko sluzi za zagrevanje. Ali zato druge dve, Eva i Drvosrce razvaljuju u pravom smislu reci.
Velike pohvale za Komiko na ovom izdanju, nadam se da nece praviti prevelike pauze do izlaska knjiga 2 i 3, koje ocekujem sa velikim nestrpljenjem. Velika preporuka za sve koji su jos uvek u nedoumici oko kupovine.

KOMIKO Posted - 07/07/2015 : 10:08:38
Obaveštenje za pretplatnike iz Beograda i pretplatnike koji su sutra u Beogradu:

Lično preuzimanje Omnibusa Didijea Komesa biće organizovano u sredu od 14.00 do 16.00 sati u Irish Pub-u na Obilićevom vencu, br. 17.

Vidimo se!
neshaburbon Posted - 07/07/2015 : 07:49:27
Lepo, odoh danas do Alana Forda :-)
KOMIKO Posted - 05/07/2015 : 23:48:01
delboj Posted - 05/07/2015 : 22:47:39
Možeš li postaviti normalan sken naslovne?
KOMIKO Posted - 05/07/2015 : 22:45:13
U Ford je već stigao, u Darkvud za koji dan.
Dr. Zistis Posted - 05/07/2015 : 22:40:32
quote:
Originally posted by KOMIKO

Dostava je krenula, a ove nedelje biće jadan dan organizovano lično preuzimanje u Beogradu. Verovatno sreda ili četvrtak, negde u centru - Obilićev venac ili tu negde.
Javiću.

Ne bi bilo loše da mi se zainteresovani da preuzmu tog dana jave porukom da budemo u kontaktu.


Kad seocekuje u Darkvudi i Fordu?
KOMIKO Posted - 05/07/2015 : 20:54:01
Dostava je krenula, a ove nedelje biće jadan dan organizovano lično preuzimanje u Beogradu. Verovatno sreda ili četvrtak, negde u centru - Obilićev venac ili tu negde.
Javiću.

Ne bi bilo loše da mi se zainteresovani da preuzmu tog dana jave porukom da budemo u kontaktu.
KOMIKO Posted - 01/06/2015 : 19:29:16
U štampi je.
Puno muke oko ove knjige.
Čekamo je.
Dwayne_Looney Posted - 01/06/2015 : 19:08:17
Kako je ovo završilo?
radio clash Posted - 24/04/2015 : 22:59:56
quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by radio clash

Sa DW foruma:

Imali smo havariju. Izgorelo napajanje i hard, a sa njim i gotova priprema Komesa i jos par knjiga u raznim fazama pripreme.
Sad cekamo da li ce uspeti da izvuku podatke.
Ako ne - vracamo se na bekap poziciju gde ima jos par nedelja posla - oko 1/3 upisa, i lekture i korekture. Facepalm
Bice u maju i u toj najgoroj varijanti, rekao bih.


Hvala na infu.



Nema na čemu.
Ma kad god nam dođe knjiga - dobrodošla. Ako ništa bar će nam biti manji razmak valjda do druge knjige. Samo neka oni nastave sa dobrim naslovima, polako i sigurno.
cerichus Posted - 24/04/2015 : 15:01:38
quote:
Originally posted by radio clash

Sa DW foruma:

Imali smo havariju. Izgorelo napajanje i hard, a sa njim i gotova priprema Komesa i jos par knjiga u raznim fazama pripreme.
Sad cekamo da li ce uspeti da izvuku podatke.
Ako ne - vracamo se na bekap poziciju gde ima jos par nedelja posla - oko 1/3 upisa, i lekture i korekture. Facepalm
Bice u maju i u toj najgoroj varijanti, rekao bih.


Hvala na infu.
radio clash Posted - 24/04/2015 : 14:57:50
Sa DW foruma:

Imali smo havariju. Izgorelo napajanje i hard, a sa njim i gotova priprema Komesa i jos par knjiga u raznim fazama pripreme.
Sad cekamo da li ce uspeti da izvuku podatke.
Ako ne - vracamo se na bekap poziciju gde ima jos par nedelja posla - oko 1/3 upisa, i lekture i korekture. Facepalm
Bice u maju i u toj najgoroj varijanti, rekao bih.
cerichus Posted - 24/04/2015 : 09:00:11
Dokle je ovaj prvi album D. Komesa? Vec je proslo dva mjeseca od zakljucenja pretplatnog perioda. Ide li to brzo?
Peyo Posted - 11/02/2015 : 20:21:57
quote:
Originally posted by KOMIKO
Priče koje ih objedinjuju u ovim grafičkim romanima, reklo bi se, pričane su duboko ali i toliko prisno da čitalac, u trenutku, pomisli da je pripovedač pomalo naivan. I baš kada to pomisli, shvati da se naježio! Jer sve je u tom crtežu, ma koliko bio izvanredan, čudno, toliko čudno da se javlja izvestan osećaj nelagodnosti, osećaj da smo uvučeni u priču pa, možda, čak i protiv svoje volje.
Iz pogovora Gorana Kostrovića



Znači nisam se jedini naježio ..

Dobar pogovor.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000