forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Marz & Kordej = Batman & Tarzan

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
SystemComics Posted - 20/05/2017 : 12:54:04


Batman/Tarzan: U kandžama Žene-Mačke
Scenario: Ron Marz
Crtež: Igor Kordej

format: 231x344mm
strana: 96, cb
povez: tvrdi
cena: 1500 dinara(u striparnicama, prva dva meseca), 2000 dinara u knjižarama

U prodaji od danas u Alan Fordu i Darkwoodu, sutra na 2. Somborskom Strip Festivalu, u četvrtak na 10. Mafestu a koji dan kasnije i u Stripovi na Kvadrat.















19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Mr. Bushido Posted - 04/03/2018 : 01:25:17
Ron Marz dobro funkcionira na ovim samostalnim epizodama, pogotovo kada ga se upari s kvalitetnim crtačem. Bilo bi super kada bi netko objavio Silver Surfer: Dangerous Artifacts, njegovu suradnju s Claudijem Castellinijem.
K.R. Posted - 04/03/2018 : 00:11:46
Po ovoj usporedbi je boja ugnjavila 30% linija i snažne grafičke atmosfere. Na onoj slici velikoj, jedne od najbolje nacrtanih betmenovih čizama su doslovno stopljene u mrak i nešto se čudno desilo s oblikom betmenovog opasača. I ona sekvenca borbe s gorilom je sva ta crnobijela strip atmosfera stopljena u tu užasnu teget-crnu.
BTW u toj sceni Tarzan ima totalno Kerac-Tarzan oči

Ukratko, da je Kordej muzika, CB verzija je kao slušati vinyl a u boji kao neki youtube 240p video
borislav Posted - 03/03/2018 : 22:00:44
Zanima me koliko mu je vremena trebalo, da u kompletu nacrta zadnju tablu. Puno energije i vremena je u njo uloženo, svaka čast.
Deers Posted - 28/02/2018 : 20:20:49
Svidjelo mi se izdanje. Prvenstveno zbog Kordeja koji je jako dobar sa odličnim momentima. Priča je tu samo okvir za nešto što mi se jako dopalo - sraz različitih a sličnih karaktera Batmana i Tarzana.

Ovako na sitno izgleda da je cb crtež nejasan ali Kordej je prevelik majstor da bi si to dopustio tako da na tom formatu i takvim propovijedanjem crtež je sasvim jasan.
Mord Posted - 21/05/2017 : 16:24:51
Meni je ovo neusporedivo bolje cb.
SystemComics Posted - 21/05/2017 : 15:35:11
quote:
Originally posted by bisley
Hoće li unutra biti naslovnice koje je Dorman radio za američka izdanja?



Ne.
bisley Posted - 20/05/2017 : 19:35:15
quote:
Originally posted by el_wrejo

Idealno bi bilo imati i CB i u boji iako da moram birati samo jedan ipak bi uzeo u boji. Ova zadnju predobru sliku bi mogao gledati satima u CB i diviti se kako netko može uopće nacrtati takvo što, koliko detalja i koliko posla tu ima..a opet kada vidim kako u koloru izgleda ova pjena od gornjeg vodopada i sve ima neki efekt dubine kao 3D. Ma mrak, kapa do poda.
Nekako su mi superheroji bolji u boji, vjerojatno stvar navike, ali bi u CB duže gledao slikice. :)


Točno na toj pjeni se lomi stranica, tako da doživljaj nije potpun, bez obzira da li je crnobijelo ili kolor izdanje. Osobno mi je Kordej uvijek draži u crnobijeloj varijanti jer je kao grafičar bolji od većine kolorista koji su radili kolor na njegovim stripovima. U američkom izdanju kolor je dosta taman i pojeo je detalje. Zato mi je drago da ovo izdanje ide bez boje.
Jedno pitanje. Hoće li unutra biti naslovnice koje je Dorman radio za američka izdanja?
el_wrejo Posted - 20/05/2017 : 19:17:27
Idealno bi bilo imati i CB i u boji iako da moram birati samo jedan ipak bi uzeo u boji. Ova zadnju predobru sliku bi mogao gledati satima u CB i diviti se kako netko može uopće nacrtati takvo što, koliko detalja i koliko posla tu ima..a opet kada vidim kako u koloru izgleda ova pjena od gornjeg vodopada i sve ima neki efekt dubine kao 3D. Ma mrak, kapa do poda.
Nekako su mi superheroji bolji u boji, vjerojatno stvar navike, ali bi u CB duže gledao slikice. :)
alexts Posted - 20/05/2017 : 17:12:59
Postoji i običan (klasičan)kolor.

CB, na ovako povećanom formatu, će mi sasvim odgovarati.

Podseća me na Fibrino izdanje Žeželjevog Kapetana Amerike.
anto Posted - 20/05/2017 : 17:03:23
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Odlično izgleda i sa bojom i cb...


+1
DzekDenijels Posted - 20/05/2017 : 17:00:05
Odlično izgleda i sa bojom i cb...
jaki Posted - 20/05/2017 : 16:49:24

Nema teksta u ovom izdanju?
Boja negdje gusi a negdje pomaze.
Dr. Zistis Posted - 20/05/2017 : 16:37:29
Kakvo iznenadjenje, bravo za System
Peyo Posted - 20/05/2017 : 16:12:05
Jedan od najboljih trenutaka u stripu je kada Tarzan raskrinka Batmana kao Brucea Waynea ....

Meni je strip dopadljiv i scenaristički, a o Igoru nema potrebe išta reći osim uživati u crtežu.

I boja i cb imaju prednosti.
Hajo Posted - 20/05/2017 : 16:06:19
Šteta što nije u boji....
verab Posted - 20/05/2017 : 15:58:40
quote:
Originally posted by jaki

Moram se podsjetiti kako boja izgleda u tradeu,pa cu viditi sto cu dalje.



boja u trejdovima je sasvim ok, ali po meni, malo guši Kordejev crtež i osobno preferiram crno bijelo kad je u pitanju gust crtež jakog c/b kontraksta. al to sam samo ja
par tabli za usporedbu












ivanl Posted - 20/05/2017 : 13:57:24
Meni je nevjerovatno koliko je Kordej produktivan. Gdje nade svo to vrijeme za sve te nacrtane naslove? Kazu da se uvjek postavlja pitanje, kako je tehnicki uopce Ivan Mestrovic za zivota, mogao stvoriti onoliko skulptura? Ja se stvarno pitam, kako je Igor do sad nacrtao ovu masu radova? Pravi majstor. Poseban stil, inovator u zanru, prejak tehnicar. Brz do bola, a tocan u radu. Hiperprodukcija a odlican. Kapa dolje, i radujem se svakom njegovom izdanom albumu. Pratim ga odusevljeno jos od polovine osamdesetih.
jaki Posted - 20/05/2017 : 13:52:05
Moram se podsjetiti kako boja izgleda u tradeu,pa cu viditi sto cu dalje.
el_wrejo Posted - 20/05/2017 : 13:50:16
Šta je netko od njih putovao kroz vrijeme? Ova zadnja tabla je odlična, neke od ovih ostalih su dosta zahtjevne za shvatiti barem ovako na ekranu, možda bi im dobro došlo malo boje. Uglavnom zanimljiv team up, nisam još čuo za to.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000