forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Zombi apokalipsa

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Milac Posted - 31/05/2017 : 12:29:28
Stripovi i filmovi o Zombijima i Zombi apokalipsi uglavnom imaju sličnu premisu: Virus pretvara ljude u Zombi kreature i ti Zombiji stranjaju okolo tražeći žrtve tj. žive ljude koje će da pojedu. Oni su spori, glupi i raspadaju se, a ljudi su i dalje svjesna bića (uglavnom), brzi su (od Zombija sigurno brži) i mogu i dalje koristiti oružja, oruđa i organizovati se na svjestan način. Virus se širi na taj način da čovjek preživi napad Zombija, biva ujeden i transformiše se u istog. I okolo hodaju mase Zombija dok su ljudi tek u sporadičnim grupicama sa malo šanse za preživljavanje.
Sad pitanje: kako je toliko ljudi stiglo se zaraziti i preći u Zombi ekipu?
Spora, glupa i smrdljiva kreatura treba doći do mene, ugristi me i poslije nekog vremena eto i mene među njima :-) Ja ništa tu neću uraditi, ni pobjeći, ni utući stvora, niti ga primjetiti premda on baulja, smrdi, nema mozga i treba me ugristi :-P
Zar će ljudi dozvoliti da ih masovno grizu Zombiji? Recimo da negdje zaista počne zaraza tog tipa. Vlasti i sigurnosne strukture će izolovati područije i eliminisati prijetnju. Čak ako nema vlasti - anarhija je nastupila, sigurno će se ljudi organizovati u naoružane grupe i sporohodni Zombiji nemaju šanse. Kako je onda krenula masovna zaraza i masovna transformacija?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Risar_69 Posted - 05/06/2017 : 18:07:32
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by Risar_69

Ja sam baš danas bio u zombi centru-trgovačkom centru



da znaš da si u pravu, nema većih zombija od ufuranih mladih mama koje guraju dječja kolica i bleje u smartphonove i ostale slične gluposti



Nasplošno, kad ideš u neki veči trgovački centar i tako malo posmatraš ljude, kako zure u artikle, kako razmišljaju-koliko če dati za to i to, i kako se ponašaju jedan do drugog (stranac do stranca), i koliko je nasmijanih ljudi-prebrojiš ih na jednu ruku, ma Romero je početnik
Dukidule Posted - 02/06/2017 : 22:16:11
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by Risar_69

Ja sam baš danas bio u zombi centru-trgovačkom centru



da znaš da si u pravu, nema većih zombija od ufuranih mladih mama koje guraju dječja kolica i bleje u smartphonove i ostale slične gluposti


Onda je cjelokupni autopromet (po gradskim cestama) totalna zombi zona.

Redovni redoslijed postupaka današnje (prosječne) ženske između 18 i nekih 30-ak godina - prije početka vožnje:

- Prilazi autu (u desnoj ruci smartphone i MK torbica, lijevo vreća s kupovinama i ključ)
- Okreće ili tek utipkava broj na mobu
- Otključava daljinskim vrata......nekako (valjda srednjim i jedinim još slobodnim prstom lijeve ruke)
- Započinje razgovor: "Bok draga, evo ja........ovo, ono...."
- Sjeda u auto (kako vrata zatvara, pojma nemam)
I odjednom.......vozilo kreće - a kojim zakonom, tu valjda ni ona sama pojma nema.
Isto kao ni o tome kako je stigla na zacrtano odredište...

Ponekad mi stvarno dođe da stanem na pol ceste, izađem i počnem ih šamarati!
ivanl Posted - 02/06/2017 : 14:13:08
Cuo sam da je I am hero, odlican. Volio bi ga vidjeti na ovim prostorima, prevedenoga. O twd, nemam sto reci, osim fantastican. Ako je I am hero, upola takav, to je vec dosta...
DiSkAcH Posted - 02/06/2017 : 12:13:12
Je, I Am Hero je fantastican, ali da moram birat izmedju TWD i njega, neznam, oba, oba su vrhunski, oba su obavezna lektira ;)
King Warrior Posted - 02/06/2017 : 10:07:33
Sto se tice zombi stripova ovo je moj broj 1:
http://www.stripovi.com/recenzije/i-am-a-hero-iaah-shog-1-i-am-a-hero-vol-1/1769/
ivanl Posted - 02/06/2017 : 09:17:04
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by Risar_69

Ja sam baš danas bio u zombi centru-trgovačkom centru



da znaš da si u pravu, nema većih zombija od ufuranih mladih mama koje guraju dječja kolica i bleje u smartphonove i ostale slične gluposti


Smombie!
igor 12 Posted - 02/06/2017 : 08:49:24
quote:
Originally posted by Risar_69

Ja sam baš danas bio u zombi centru-trgovačkom centru



da znaš da si u pravu, nema većih zombija od ufuranih mladih mama koje guraju dječja kolica i bleje u smartphonove i ostale slične gluposti
ivanl Posted - 01/06/2017 : 10:54:44
Bas citam Kingov stand ilitiga uporiste gdje virus supergripe pomete 95% ljudskog roda,(pa i pseceg), nema zombija ali je strasno. Katastrofa epskih razmjera. Sto se stripa tice, walkin dead ilitiga zivi mrtvaci su mi neprikosnoveni. Iako se o toj temi sve zna toliko mi je napeto i zanimljivo da se i sam iznenadim. Serija mi je takoder dobra ali se malo razvodnila, ( u pocetku je bila odlicna, kao sakom u pleksus), ali strip je zakon.
Milac Posted - 01/06/2017 : 07:54:28
quote:
Originally posted by karven

Univerzitet u Kornvolu je prošle godine napravio naučno zasnovan simulator širenja zombi apokalipse:
http://mattbierbaum.github.io/zombies-usa/


Negdje sam pročitao da američka vlada ima razrađene scenarije za djelovanje u vanrednim situacijama kao što su zemljotres, poplave, nuklearni udar, pad meteorita i sl. i da postoji i scenario za Zombi epidemiju. Prilagodili su scenario za običnu epidemiju smrtonosne bolesti tako da simptomi kod oboljelih obuhvataju i agresivnost i nekontrolisano ponašanje. I ovaj simulator širenja je vjerovatno tog tipa.
Risar_69 Posted - 01/06/2017 : 00:08:39
Ja sam baš danas bio u zombi centru-trgovačkom centru
mladjo Posted - 31/05/2017 : 23:50:52
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by mladjo

Pa i inače se najviše treba paziti najmilijih :D

Nego jel' mmože neki popis najboljih zombie stripova (vaš, sa neta...)?



Nema gorih krvopija, čak i ako nisu zombiji



Bio je jedan skeč davno na telki kad je lik imao za kućnog ljubimca komarca. Pitali su ga kako se zove a on je rekao (ne znam sad, recimo) Marija, a to ime je dao jer se njegova bivša tak zvala a ona je isto bila krvopija :D

P.S. Prebačeno u Svaštaru
wolf Posted - 31/05/2017 : 22:35:02
quote:
Originally posted by mladjo

Pa i inače se najviše treba paziti najmilijih :D

Nego jel' mmože neki popis najboljih zombie stripova (vaš, sa neta...)?



Nema gorih krvopija, čak i ako nisu zombiji
mladjo Posted - 31/05/2017 : 21:56:12
ak' ćete nastaviti sa zombijima nevezano za stripove, prebacujem u svaštaru
Obi-wan Posted - 31/05/2017 : 21:51:46
Šta ako zombie ugrize vampiricu koja kasnije zatrudni sa vukodlakom.
Koje boje će biti djetetove oči?
Obi-wan Posted - 31/05/2017 : 21:46:20
quote:
Originally posted by igor 12

gledo sam sve filmove i serije o zombijima i pročito fibrine omnibuse. e sad mene zanima sljedeće; ak zombi ugrize čiču il babu (nek bude ravnopravnost spolova) koji nosi gebis i prenese mu virus, dal on može širit zarazu dalje?
Naravno. Zaraza se i ne širi od zuba nego od zaražene sline koje ima i na gebisu.
i još jedno pitanje, nutricionističko; ak zombi ugrize vegetarijanca, polija recimo, dal on dalje zadržava svoju staru vegetarijansku naviku il postaje mesožder?


Takav zombi napada samo vegetarijance i njima se hrani.
IGMAN2 Posted - 31/05/2017 : 21:33:37
quote:
Originally posted by igor 12

gledo sam sve filmove i serije o zombijima i pročito fibrine omnibuse. e sad mene zanima sljedeće; ak zombi ugrize čiču il babu (nek bude ravnopravnost spolova) koji nosi gebis i prenese mu virus, dal on može širit zarazu dalje?



Imaš jednu scenu u 'Svjetski rat Z' gdje se kaže kako su u Sjevernoj Koreji riješili problem s zombijima - u jedan dan izvadili su zube svim ljudima! Pa ti zombi cuclaj koliko hoćeš...
Obi-wan Posted - 31/05/2017 : 21:09:52
quote:
Originally posted by King Warrior

28 dana poslije: nisu u pitanju zombiji vec ljudi zarazeni bjesnilom.


Mislim da treba sve primiti pod istu kapu. Ima tu raznoraznih kreatura u raznim filmovima koje tehnični nisu zombiji. No, ja bih to sve prihvatio. Pa tako i 28 dana, tjedana. Za mene je to film Zombi apokalipse.
Inače, apsplutno obožavam ovu temu. Film sa Z apokalipsom uvijek mogu pogledati.
Obi-wan Posted - 31/05/2017 : 21:07:52
quote:
Originally posted by Milac

Stripovi i filmovi o Zombijima i Zombi apokalipsi uglavnom imaju sličnu premisu: Virus pretvara ljude u Zombi kreature i ti Zombiji stranjaju okolo tražeći žrtve tj. žive ljude koje će da pojedu. Oni su spori, glupi i raspadaju se, a ljudi su i dalje svjesna bića (uglavnom), brzi su (od Zombija sigurno brži) i mogu i dalje koristiti oružja, oruđa i organizovati se na svjestan način. Virus se širi na taj način da čovjek preživi napad Zombija, biva ujeden i transformiše se u istog. I okolo hodaju mase Zombija dok su ljudi tek u sporadičnim grupicama sa malo šanse za preživljavanje.
Sad pitanje: kako je toliko ljudi stiglo se zaraziti i preći u Zombi ekipu?
Spora, glupa i smrdljiva kreatura treba doći do mene, ugristi me i poslije nekog vremena eto i mene među njima :-) Ja ništa tu neću uraditi, ni pobjeći, ni utući stvora, niti ga primjetiti premda on baulja, smrdi, nema mozga i treba me ugristi :-P
Zar će ljudi dozvoliti da ih masovno grizu Zombiji? Recimo da negdje zaista počne zaraza tog tipa. Vlasti i sigurnosne strukture će izolovati područije i eliminisati prijetnju. Čak ako nema vlasti - anarhija je nastupila, sigurno će se ljudi organizovati u naoružane grupe i sporohodni Zombiji nemaju šanse. Kako je onda krenula masovna zaraza i masovna transformacija?



Ključna riječ ovdje je brzina !
Ako su brzi zombiji koji bijesno jurišaju, zaraza je izvjesna.
No, kod sporih koji bauljaju pa te ugrizu pa umreš i vazdigneš se kao nemrtvi, mislim da scenario raspada društva ipak nije vjerovatan.
Obi-wan Posted - 31/05/2017 : 21:05:08
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Milac


Sad pitanje: kako je toliko ljudi stiglo se zaraziti i preći u Zombi ekipu?
Spora, glupa i smrdljiva kreatura treba doći do mene, ugristi me i poslije nekog vremena eto i mene među njima :-) Ja ništa tu neću uraditi, ni pobjeći, ni utući stvora, niti ga primjetiti premda on baulja, smrdi, nema mozga i treba me ugristi :-P



Pa zaraza se ispočetka najbrže raširi jer ljudi ne znaju da imaju posla sa zombijima
Ne znaju da se treba paziti najmilijih i da se treba paziti ugriza


Mislim da smo nakon svega što smo vidjeli potpuno spremni...
U garaži kovčeg sa lopatom, shotgunom, konzervama itd. Stoji spreman za kada počne...
karven Posted - 31/05/2017 : 21:02:04
Univerzitet u Kornvolu je prošle godine napravio naučno zasnovan simulator širenja zombi apokalipse:
http://mattbierbaum.github.io/zombies-usa/
supermark Posted - 31/05/2017 : 20:59:53
definitivno Dawn of the dead,
volim filmove sa klaustrofobičnom atmosferom (najdraži horor mi je The Thing), a ovaj ide u tom smjeru
mladjo Posted - 31/05/2017 : 20:47:16
Pa i inače se najviše treba paziti najmilijih :D

Nego jel' mmože neki popis najboljih zombie stripova (vaš, sa neta...)?
supermark Posted - 31/05/2017 : 20:35:18
quote:
Originally posted by Milac


Sad pitanje: kako je toliko ljudi stiglo se zaraziti i preći u Zombi ekipu?
Spora, glupa i smrdljiva kreatura treba doći do mene, ugristi me i poslije nekog vremena eto i mene među njima :-) Ja ništa tu neću uraditi, ni pobjeći, ni utući stvora, niti ga primjetiti premda on baulja, smrdi, nema mozga i treba me ugristi :-P



Pa zaraza se ispočetka najbrže raširi jer ljudi ne znaju da imaju posla sa zombijima
Ne znaju da se treba paziti najmilijih i da se treba paziti ugriza
King Warrior Posted - 31/05/2017 : 17:34:36
28 dana poslije: nisu u pitanju zombiji vec ljudi zarazeni bjesnilom.
Milac Posted - 31/05/2017 : 14:44:20
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Vjerovatno nisi citao mangu I Am Hero. E tamo su zombiji brzi, ali opet ima to nesto di se vidi da je lik u raspadu, a oni dalje pokusavaju pric doticnom i pricat sa njim i onda slijedi zarazni ugriz (iako su i prije toga susreli zombije)...

EDIT: Eh da, zaboravio sam napomenut da zombiji u doticnoj mangi i pricaju, nesuvislo (ponavljaju neke znacajnije razgovore iz zivota kolko sam skuzio, ili tako nesto), ali pricaju...


Da, opet, lik je u raspadu, ima loše namjere i neko sa njim priča razgovore iz života :-)
Nisam čitao tu mangu, inače. Sjetih se da u filmu "28 dana poslije" trče i vrište - e oni mogu malo više ljudi da zaraze od ovih pričajućih i teturajućih.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000