forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 261 - Pod južnim nebom

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 18/05/2017 : 22:52:28
Scenarij: Moreno Burattini/Luigi Mignacco
Crtež: Gianni Sedioli i Marco Verni, Gianni Sedioli
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #580

01.06.17. u snk
02.06.17. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Terminator Posted - 12/06/2017 : 21:56:08
Priča s početka staje na 32. stranici. Mislim da je time svima jasno da epizoda koja se proteže četiri broja završava prenaglo. Zagor jednostavno prebrzo poskida neprijatelje, ili se oni sami, i nastavlja put.
No moram još epizodu pročitati u komadu pa ću vrlo vjerojatno promijeniti mišljenje.
Pod južnim nebom zasad je pričica u kojoj se putuje. Jedna osoba ima tajnu, Zagor spašava stvar u oluji i nabavlja hranu, a da se to ne događa u središnjoj Argentini, ne bi me previše zanimalo, ali ima potencijala.

8/10.
velka031 Posted - 11/06/2017 : 18:54:55
Pročitano, malo ipak prebrz i prejednostavan kraj "Proročanstva".
U drugom dijelu samostalni Sedioli sa vidljivim napretkom, ne muče ga više proporcije na manjim slikama, još je jajast, ali i pejsaži mu izgledaju bolje, prikazi mora čak vrlo dobri. A i priča zasad nije loša.
D.J. Posted - 06/06/2017 : 09:29:07
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by D.J.

Vidi ti Tellera, on bi Kita Tellera "s plocicama"!


nisam baš tako mislio ali ajde...svaki novi Teller je dobrodošao.


Hehe! Dobro si se ti izjasnio, "Draguljčeta" bi ti stavio da crta najboljeg junaka, najboljeg za najboljeg!
teller Posted - 06/06/2017 : 08:14:55
quote:
Originally posted by D.J.

Vidi ti Tellera, on bi Kita Tellera "s plocicama"!


nisam baš tako mislio ali ajde...svaki novi Teller je dobrodošao.
D.J. Posted - 05/06/2017 : 11:05:52
Vidi ti Tellera, on bi Kita Tellera "s plocicama"!
macca1985 Posted - 05/06/2017 : 10:51:53
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by velka031


Treba se odmaknuti od toga,ja čitam Zagora od 1984. i naravno da mi je Ferri "otac i majka" što se serijala tiče, ali navikao sam se gledati na stvar sa točke da li je netko dobar ili loš crtač, a ne crta li Zagora kao Ferri ili ne crta.


Nije bas uvijek sve crno i bijelo, uzmimo za primjer Mangiantinija i Vernija.
Tehnicki gledano je Mangi bolji crtac, ali kada je u pitanju Zagor, tu mi je Verni mnogo drazi. Cak bih najradije Mangija skinuo sa serijala.


i ja brate i ja...manga je trenutno najgori...
a baš gledam i tom SEdiolovom radu nisam nešto zapazio jajoglave...
il je prestao ili sam čorav..
ma Rubini je maestro,nema dvojbe ali da me jebe*te za Zagora mi je bolji Sedioli jajoglavi.
Rubinija je iskreno šteta trošit na Zagoru...čovjek je za bolje stripove rođen...šteta što ne izlazi više KIT TELLER!



Teller legendo!!

Mangi što prije zabraniti crtanje na Zagoru.
teller Posted - 05/06/2017 : 10:43:34
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by velka031


Treba se odmaknuti od toga,ja čitam Zagora od 1984. i naravno da mi je Ferri "otac i majka" što se serijala tiče, ali navikao sam se gledati na stvar sa točke da li je netko dobar ili loš crtač, a ne crta li Zagora kao Ferri ili ne crta.


Nije bas uvijek sve crno i bijelo, uzmimo za primjer Mangiantinija i Vernija.
Tehnicki gledano je Mangi bolji crtac, ali kada je u pitanju Zagor, tu mi je Verni mnogo drazi. Cak bih najradije Mangija skinuo sa serijala.


i ja brate i ja...manga je trenutno najgori...
a baš gledam i tom SEdiolovom radu nisam nešto zapazio jajoglave...
il je prestao ili sam čorav..
ma Rubini je maestro,nema dvojbe ali da me jebe*te za Zagora mi je bolji Sedioli jajoglavi.
Rubinija je iskreno šteta trošit na Zagoru...čovjek je za bolje stripove rođen...šteta što ne izlazi više KIT TELLER!
teller Posted - 05/06/2017 : 10:39:08
quote:
Originally posted by adriano

ploče su za američke nabildane superheroje i za razbijače tipa Blek stena. Zagor se nikada nije razmetao fizičkim izgledom, već je stvar rješavao superiornim intelektom.


King Warrior Posted - 05/06/2017 : 09:52:03
quote:
Originally posted by velka031


Treba se odmaknuti od toga,ja čitam Zagora od 1984. i naravno da mi je Ferri "otac i majka" što se serijala tiče, ali navikao sam se gledati na stvar sa točke da li je netko dobar ili loš crtač, a ne crta li Zagora kao Ferri ili ne crta.


Nije bas uvijek sve crno i bijelo, uzmimo za primjer Mangiantinija i Vernija.
Tehnicki gledano je Mangi bolji crtac, ali kada je u pitanju Zagor, tu mi je Verni mnogo drazi. Cak bih najradije Mangija skinuo sa serijala.
legaz Posted - 05/06/2017 : 09:34:54
quote:
Originally posted by solar

quote:
Zagor se nikada nije razmetao fizičkim izgledom, već je stvar rješavao superiornim intelektom.

Nije.

Nolittin Zagor je rješavao stvari svojim autoritetom, hrabrošću, fizičkom nadmoći, intuicijom i zdravo-logičkim razmišljanjem.
Dolaskom Burattinija je prenaglašena racionalna strana gdje Zagor po desetak stranica svima oko sebe razlaže i najbanalnije sitnice.



solar Posted - 05/06/2017 : 09:20:10
quote:
Zagor se nikada nije razmetao fizičkim izgledom, već je stvar rješavao superiornim intelektom.

Nije.

Nolittin Zagor je rješavao stvari svojim autoritetom, hrabrošću, fizičkom nadmoći, intuicijom i zdravo-logičkim razmišljanjem.
Dolaskom Burattinija je prenaglašena racionalna strana gdje Zagor po desetak stranica svima oko sebe razlaže i najbanalnije sitnice.
nagor Posted - 05/06/2017 : 09:18:34
Da, kad vidim Sediolijevog Zagora, po pravilima frenologije, jasno je da Zagor ima superiorni intelekt.

adriano Posted - 05/06/2017 : 09:12:11
ploče su za američke nabildane superheroje i za razbijače tipa Blek stena. Zagor se nikada nije razmetao fizičkim izgledom, već je stvar rješavao superiornim intelektom.
nagor Posted - 05/06/2017 : 08:46:00
Da, to je to. Kakve su to sad priče da da je Sedioli bolji od Rubinija.

Neki bi radije pokopali Zagora s Sediolijem nego ga vidjeli na vrhu sa Rubinijem i sličnima. Samo zato jer Sedioli Zagoru ne crta pločice... :(
legaz Posted - 05/06/2017 : 08:29:49
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by teller

Ovaj zadnji Sediolijev rad je sasvim ok...
ajmo radije tako...Rubini je bolji crtać ali Sedioli crta Zagora sličnijeg kakvog smo navikli...
jajoglavi gore ili dole, Sediolijev Zagor mi je više Zagor nego Rubinijev...
na žalost, ili na sreću kako se uzme.



Treba se odmaknuti od toga, ja čitam Zagora od 1984. i naravno da mi je Ferri "otac i majka" što se serijala tiče, ali navikao sam se gledati na stvar sa točke da li je netko dobar ili loš crtač, a ne crta li Zagora kao Ferri ili ne crta. Usporediti Rubinija i Sediolija je stvarno smiješno, care



Evo definicije koju svako treba da nauči. Svaka čast za ovo.
macca1985 Posted - 05/06/2017 : 01:34:05
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by velka031

Lijepo je vidjeti da Jajoglavi uživa odeđenu podršku, možda dobije priliku da odradi samostalno sedmog Hellingena... On, Bure, kiborg Indijanac i Hellingem jajastiji nego ikad, garant pravog doživljaja.


S godinama se čovjek mijenja, a koliko je Hellingen imao nesreća nije čudo što mu se glava deformirala.



Meni te "jajaste glave" kod Sediolija nisu uopće neki veliki problem. Ima i gorih stvari. Uopće ne kužim čemu tolike sprdnje oko Uskrsa i takve slične fore?

Osim toga, tu je sada i Verni da uskoči i prepravi Sediolieve greške pa tako i te famozne glave. Po meni su napravili odličan posao na zadnjem Hellingenu (što se za Bureta ne može reći( i jedva čekam da nacrtaju nastavak!
macca1985 Posted - 05/06/2017 : 01:24:45
quote:
Originally posted by teller

Ovaj zadnji Sediolijev rad je sasvim ok...
ajmo radije tako...Rubini je bolji crtać ali Sedioli crta Zagora sličnijeg kakvog smo navikli...
jajoglavi gore ili dole, Sediolijev Zagor mi je više Zagor nego Rubinijev...
na žalost, ili na sreću kako se uzme.



+1
velka031 Posted - 04/06/2017 : 23:03:39
quote:
Originally posted by teller

Ovaj zadnji Sediolijev rad je sasvim ok...
ajmo radije tako...Rubini je bolji crtać ali Sedioli crta Zagora sličnijeg kakvog smo navikli...
jajoglavi gore ili dole, Sediolijev Zagor mi je više Zagor nego Rubinijev...
na žalost, ili na sreću kako se uzme.



Treba se odmaknuti od toga,ja čitam Zagora od 1984. i naravno da mi je Ferri "otac i majka" što se serijala tiče, ali navikao sam se gledati na stvar sa točke da li je netko dobar ili loš crtač, a ne crta li Zagora kao Ferri ili ne crta. Usporediti Rubinija i Sediolija je stvarno smiješno, care
teller Posted - 04/06/2017 : 21:50:37
Ovaj zadnji Sediolijev rad je sasvim ok...
ajmo radije tako...Rubini je bolji crtać ali Sedioli crta Zagora sličnijeg kakvog smo navikli...
jajoglavi gore ili dole, Sediolijev Zagor mi je više Zagor nego Rubinijev...
na žalost, ili na sreću kako se uzme.
DODSFERD Posted - 04/06/2017 : 20:57:56
quote:
Originally posted by velka031

Lijepo je vidjeti da Jajoglavi uživa odeđenu podršku, možda dobije priliku da odradi samostalno sedmog Hellingena... On, Bure, kiborg Indijanac i Hellingem jajastiji nego ikad, garant pravog doživljaja.


S godinama se čovjek mijenja, a koliko je Hellingen imao nesreća nije čudo što mu se glava deformirala.
legaz Posted - 04/06/2017 : 18:02:54
quote:
Originally posted by Curunir

uskrsni specijal, kad vec durex nije pomogao...



Curunir Posted - 04/06/2017 : 15:54:00
uskrsni specijal, kad vec durex nije pomogao...
velka031 Posted - 04/06/2017 : 15:37:11
Lijepo je vidjeti da Jajoglavi uživa odeđenu podršku, možda dobije priliku da odradi samostalno sedmog Hellingena... On, Bure, kiborg Indijanac i Hellingem jajastiji nego ikad, garant pravog doživljaja.
legaz Posted - 04/06/2017 : 14:18:03
quote:
Originally posted by macca1985

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by adriano

Sedioli je bolji od rubinia



i to miljama bolji...



Meni osobno jest i toga se ne sramim

Svaka čast sjajnom Rubiniju i svim odličnim stripovima koje je napravio, ali njegov Zagor sa superherojskim pločicama i Chico sa buljatim žabljim očima, nikad neće biti ni blizu klasičnom ferrievskom Zagoru i Chicu zlatne genracije koje danas po uzoru na Maestra odlično crtaju Sedioli, Verni ili pak Nuccio.



Da, zato jajaste glave baš liče na Ferijevski stil. Ja prosto ne mogu da se odvojim od njegovog crteža i priče koju on crta. Hajd' da kažemo za Vernija i Nuča ali Sedioli. Kuku i lele.
King Warrior Posted - 04/06/2017 : 12:22:46
quote:
Originally posted by velka031

Odlična priča ide dalje... Ovdje počinje nova?


Da, "Kamena suma". Dobra epizoda.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000