forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Vratimo Hendrixa na most!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mladjo Posted - 26/02/2015 : 23:25:21
Zagrebački željznički most preko Save "oduvijek" je imao na sebi natpis HENDRIX te je zbog toga postao poznat i kao "Hendrixov most". Taj natpis je stvarno tu bio oduvijek jer i moja najranija sjećanja kažu da je na njemu pisalo ime tog gitarista. Kroz godine, svako malo, HŽ bi obojao most ali uvijek bi se nakon nekog vremena na njemu pojavio stari natpis. Sad ga već neko vrijeme nema. Razmišljam da uzmem sprej u ruke:))




Ne znam tko je ovaj lik ali fora je super:))




Facebook stranica
https://www.facebook.com/VratimoHendrixa

Jedan simpatičan članak
http://www.h-alter.org/vijesti/hendrixov-most

I za kraj...Vatra i Tango. Zašto? Zbog stiha "Na vrhi Hendrixovog mosta..."
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ken2 Posted - 03/06/2017 : 21:51:44
znao sam za to, ne u detalje, ali sam totalno zaboravio dok nisi tu stavio
NESVRSTANI Posted - 03/06/2017 : 20:16:03
quote:
Originally posted by ken2

ajme jere
ove litvanske majice san totalno izbrisa iz sjećanja
a vidi marculionisa kako mu lipo stoji


Neznan jesi li upoznat sa pričon oko ovih majica, ali ove flower power majice nisu bile tu slučajno. Litva je za nastup na OI92 imala većih administrativnih problema od Hrvatske a ikad su primljeni na OI, savez in nije moga financirat nastup. Priko sina od Don Nelsona i Marculionisa su uspili stupit u kontakt sa Greatful Dead i ovi su in isfinancirali kompletne OI. U čast njima su nosili njihove majice.
Johnny Difool Posted - 03/06/2017 : 19:57:53
Biram umjereni optimizam, dok me stvarnost ne razuvjeri.

vukozec Posted - 03/06/2017 : 19:27:19
quote:
Originally posted by Johnny Difool


Jer će se u protivnom sve pretvoriti u eksploatacijsko kičersko iznevjeravanje izvorne ideje i smisla, i pretvoriti se u svoju suprotnost.




Već se pretvorilo u točno to.
ken2 Posted - 03/06/2017 : 18:43:52
ajme jere
ove litvanske majice san totalno izbrisa iz sjećanja
a vidi marculionisa kako mu lipo stoji
lwood Posted - 03/06/2017 : 18:06:09
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Sve to stoji, al najbolja bi baza bila da sad taj isti lik s kantom piture...danas sutra kad prođu izbori kad se sve zaboravi....napiše Ceca ...ili Aca Lukas. Uvik kontra!



baja mali knindža
NESVRSTANI Posted - 03/06/2017 : 16:49:56
Johnny Difool Posted - 03/06/2017 : 16:47:08
Sasvim i sa svim se slažem, s tim što je možda ova rasvjeta samo dok ne prođu izbori ili tako nešto, pa bi se ubuduće mogla paliti samo u posebnijim prilikama, za praznike i blagdane, Hendrixov rođendan i obljetnicu smrti, godišnjicu Woodstocka recimo.

Jer će se u protivnom sve pretvoriti u eksploatacijsko kičersko iznevjeravanje izvorne ideje i smisla, i pretvoriti se u svoju suprotnost.

Bumo vid´li.

Mali_Mate Posted - 03/06/2017 : 16:46:36
Sve to stoji, al najbolja bi baza bila da sad taj isti lik s kantom piture...danas sutra kad prođu izbori kad se sve zaboravi....napiše Ceca ...ili Aca Lukas. Uvik kontra!
ken2 Posted - 03/06/2017 : 16:23:31
naravno da ne mogu
čovjek je oblačio na sebe svašta, a posebno ljubičastu, u skladu s 'purple haze'
na woodstocku je imao bijelu indijansku košulju s resicama, pa su mogli i to iskoristiti
ako su uopće išli na neku posvetu, ovo ono
uostalom, ta rasvjeta se da režirat i možda može biti i ukusna i primjerena
i o tim detaljima se da raspravljat
ali, moji razlozi zašto mi je to neprihvatljivo u ovom obliku, osim što se radi o kiču, su slijedeći:
1) zeleni most je zaštićeni spomenik i nije prikladno od njega stvarati pozornicu i atrakciju koja nema veze s tim spomenikom. Nije isto kada u australiji za novu godinu iskoriste most za spektakularni vatromet ili kada se most rasvjetom svakodnevno pretvara u nešto drugo.
2) bezobrazno je iskoristiti nečiju inicijativu (preimenujmo most u hendrixov most), preuzeti je kao svoju i pretvoriti u nešto sasvim drugo, a da pritom ljude koji su to pokrenuli gurneš u stranu, ne pitaš ih ništa jer znaš bolje, staviš zaštitare da netko slučajno ponovo ne napiše grafit i izvedeš 'spektakl' 2 dana prije izbora
3) ovo je i potpuno nerazumijevanje razloga zašto je netko uopće tražio da se most zove po hendrixu (odnosno zašto su ga generacije mladih tako zvale), te urbane legende o nekom neznanom junaku koji je s kantom piture napisao taj grafit koji svi pamte i koji je postao simbolom. Gradonačelnik i ljudi oko njega ne shvaćaju da je taj grafit jedini bitan u cijeloj priči i da bez njega, na ovakav način samo provocira da se sutra pokrene inicijativa 'maknimo hendrixa s mosta'
4) možda i najvažnije - to sve skupa je koštalo 5 milijuna kuna, a vjerujem da održavanje i energija koštaju još barem desetak tisuća mjesečno. Na koji način je odabran dizajner i izvoditelj, o tome ne znam ništa, ali dalo bi se i o tome. Međutim, za te novce se moglo obnoviti dva manja vrtića ili jednu školu. Moje dijete ide u mali vrtić u Borninoj ulici i to trebaš otići pogledati. Svi koji će braniti ovaj kičeraj, neka odu pogledati vrtić Vedri dani, područni objekt u Borninoj ulici (to vam je mala kućica u sklopu gimnazijske zgrade u Križanićevoj). Pogledajte, molim vas. Za 2 milijuna kuna bi se to moglo urediti da bude u slkadu sa ovim stoljećem.
Johnny Difool Posted - 03/06/2017 : 15:34:44
OK, ali ne možeš poreći da su boje na mostu baš hendriksovske.

ken2 Posted - 03/06/2017 : 13:13:55
nisam ni sumnjao da će ovaj kičeraj odjednom postati suptilna reminiscenca rok modi šezdesetih i stilu velikog gitarista
neka onda taj led dizajner most slobode osvijetli u stilu josipe lisac
a most mladosti neka okite u počest RHCP s kurcem preko kojeg je navučena čarapa
Mali_Mate Posted - 03/06/2017 : 10:20:19
Ja san isto tija rec da je Hendrix bas bija utjelovljenje ukusa, stila i suptilne estetike, al mi se nije uploadalo slike
dupli Posted - 03/06/2017 : 09:38:33

A svi vi ste veliki poznavatelji lika i djela?
Bez obzira što mislili o novom noćnom izgledu željezničkog mosta, izvođaću se mora priznati da je dobro skinuo boje.

lwood Posted - 02/06/2017 : 19:41:00
teški kič
Johnny Difool Posted - 02/06/2017 : 18:48:05
...i još jedan...


http://www.ravnododna.com/onaj-koji-ode-zadnji-neka-pogasi-lampice-na-hendrixovom-mostu/




Johnny Difool Posted - 02/06/2017 : 18:45:21
Još jedan razorni komentar novog Hendrixova mosta...


http://www.ravnododna.com/hendrixov-most-mile-voli-disko/




Amos Posted - 02/06/2017 : 13:32:57
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Jesu li s ovin moston tili reć da je Hendrix bija peder?



Vjerojatno su tili najaviti gej paradu za koji dan.
andi Posted - 02/06/2017 : 11:56:54
Igrom slučaja znam mnogo o ovome mostu, s čisto tehničko-strukovne orijentacije bavio sam se dosta s njime u inženjerskom i povijesno-istraživačkom smislu, i malo je reći da je on jedan od naših značajnijih primjera tehničke inovativnosti i građevinske sposobnosti, po mnogočemu prvi u svijetu...

Zato, a i zbog mnogočega drugog, ovaj neonski grafit je strašan performance , instalacija sarkazma kojeg se ne bi posramili i najveći kritičari modernog kiča. A sarkazam je tim veći što ga njegovi autori nisu ni svjesni, i time što se dopao čak i onima kojima se po default-u ne bi trebao dopasti

Spiderman Posted - 02/06/2017 : 11:32:28
quote:
Originally posted by ken2

ma bude mile sad doveo hendrixa u zagreb

a predgrupa queen s freddiem mercuryem





baš sam se dobro nasmijao... eno ga gost je na yammat fm-u
usagi77 Posted - 02/06/2017 : 10:32:56
quote:
Originally posted by ken2

DOBRO IZGLEDA?????
pa jeste vi normalni
johnny?
pa ovo je kič na kvadrat
koji košta 5 milijuna kuna i vjerojatno desetke tisuća svaki mjesec
i još sve na spomeniku kulture
ali primjereno trenutnom zagrebačkom narodnjačkom ukusu
dobar tek rokeri



glas zdravog razuma

Čitanjem komentara većine stvarno je jasnije zašto smo tu gdje je jesmo...u žabokrečini!
ken2 Posted - 02/06/2017 : 10:17:36
ma bude mile sad doveo hendrixa u zagreb

a predgrupa queen s freddiem mercuryem
Johnny Difool Posted - 02/06/2017 : 10:16:43
Žestoka kritika novog izgleda Hendrixova mosta:


http://www.index.hr/vijesti/clanak/bandic-vam-se-popisao-po-glavama-drago-mi-je-da-vam-se-svidja/974276.aspx

Obi-wan Posted - 02/06/2017 : 10:10:44
Kod mene na zgradi stoji nacrtan veliki kukasti križ od 2010. godine.
Nikome ne smeta ni najmanje. To je sada već 7 godina, možda je vrijeme za neonski križ.
Johnny Difool Posted - 02/06/2017 : 10:06:34
Ma to je ovako samo sad u šestom mjesecu, pred prajdove u Zagrebu i Splitu.

A i "kupuju" se glasovi u zadnji tren.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000