forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Otkup knjiga 2017 Ministarstvo kulture RH

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 12/06/2017 : 20:52:36
Otkup knjiga:

ART 9 - Udruga za popularizaciju hrvatskog stripa
Željko Lordanić: Petar Krešimir IV 100,00 kn 310 31.000,00 kn
Rekapitulacija za: ART 9 - Udruga za popularizaciju hrvatskog stripa
1 naslov Ukupno 310 31.000,00 kn

Bookglobe - Strana knjižara d.o.o.
Hugo Pratt, Juan Díaz Canales i Rubén Pellejero: 150,00 kn 310 46.500,00 kn
Corto Maltese: Pod ponoćnim suncem
Rekapitulacija za: Bookglobe - Strana knjižara d.o.o.
1 naslov Ukupno 310 46.500,00 kn

Naklada Fibra d.o.o.
Alejandro Jodorowsky: Presveto srce 200,00 kn 310 62.000,00 kn
Alfred: Neću umrijeti kao lovina 120,00 kn 310 37.200,00 kn
Andre Juillard: Plava bilježnica 150,00 kn 310 46.500,00 kn
Cyril Pedrosa: Ekvinociji 280,00 kn 310 86.800,00 kn
Rekapitulacija za: Naklada Fibra d.o.o.
4 naslova Ukupno 1240 232.500,00 kn

Ogranak Matice hrvatske u Bizovcu
Danijel Žeželj: Kralj Nekropolisa 90,00 kn 310 27.900,00 kn
Rekapitulacija za: Ogranak Matice hrvatske u Bizovcu
1 naslov Ukupno 310 27.900,00 kn

Stripforum, udruga prijatelja stripa Zagreb
Igor B. Vilagoš, Davor Špišić po priči 120,00 kn 310 37.200,00 kn
I.B.Mažuranić: ČUDNOVATE ZGODE ŠEGRTA
HLAPIĆA
Rekapitulacija za: Stripforum, udruga prijatelja stripa Zagreb
1 naslov Ukupno 310 37.200,00 kn

Udruga "Crtani romani šou"
Alejandro Jodorowsky i François Boucq: Bouncer - 140,00 kn 310 43.400,00 kn
To hell and back
Krešimir Biuk: Deni Sparina 80,00 kn 310 24.800,00 kn
Rekapitulacija za: Udruga "Crtani romani šou"
2 naslova Ukupno 620 68.200,00 kn


Potpora knjizi:

ART 9 - Udruga za popularizaciju hrvatskog stripa
FRANJO FUIS: SIN ORKANA 15.000,00 kn
Grupa autora: HRVATSKI RATNI STRIP (radni naslov) 20.000,00 kn
Ico Voljevica: GRGA PROTOKOL: PRODUKCIJA 1956. - 1962. 15.000,00 kn
Ukupno: 50.000,00 kn

Naklada Fibra d.o.o.
Darko Macan: Emil, detektiv 10.000,00 kn
Enki Bilal: Falange crnog reda 13.000,00 kn
Hugo Pratt: Indijansko ljeto 10.000,00 kn
Manu Larcenet: Brodeckov izvještaj 14.000,00 kn
Riad Satouff: Arapin budućnosti 10.000,00 kn
Ukupno: 57.000,00 kn


Ogranak Matice hrvatske u Bizovcu
Miroslav Cmuk: Stripizam 10.000,00 kn
Ukupno: 10.000,00 kn

Udruga "Crtani romani šou"
Krešimir Biuk: Dani Sparina 10.000,00 kn
Krešimir Biuk: Mala Tiki 10.000,00 kn
Ukupno: 20.000,00 kn

Udruga ljubitelja stripova "Stripos"
Lorena i Laura Jakovljević: EKOLOŠKI BONTON U STRIPU 15.000,00 kn
Ukupno: 15.000,00 kn







25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vukozec Posted - 18/06/2017 : 14:02:55
Ne izjednacavam nikoga, samo pojasnjavam sto sam htio reci. Ali imas pravo, mozda nema potrebe za razvlacenjem, tko ce (htjeti) shvatiti poantu mog upisa, shvatit će je, a drugi nece, odnosno shvatit ce je onako ako im odgovara.
Johnny Difool Posted - 18/06/2017 : 13:56:42
Ne bih izjednačavao Mrkvu i usagija77. Ne samo sto oni ne misle isto (usagi77 skriva svoje stvarne stavove i samo se slepa uz pametnije i elokventnije), nego i Mrkva ne bi nikad Jergovića nazvala fukarom. Ni Jergovića ni bilo koga.

teller Posted - 18/06/2017 : 13:53:45
zzzijjevvvv...nitko mi nije repricirao..što smatram da sam korektno obrazložio svoj stav....
kako sam na poslu i upravo poručao malo se mi od vaših pustih postova pridremalo...aj noč ljudi....zijevvvv
vukozec Posted - 18/06/2017 : 13:22:46
quote:
Originally posted by usagi77

quote:
Originally posted by Mrkva

Vukozečino, dobar argument.





Pa vukozec je promašio poantu tvog upisa a ne da je dao dobar argument. Kad govoriš o tome da fukara Miljenko nema razloga spominjući Fibru d.o.o.spominjati Markov privatni život to je onda minimum zdrave komunikacije. Ovo što spominje vukozec je druga priča, naravno da pravno netko stoji iza Fibra d.o.o. i on je odgovoran za poslovanje, prije svega pravno, ali to opet nema veze s njegovim privatnim životom (ulogom oca i sl.). Isto vrijedi i za Todorića i sve ostale privatnike i njihove odnose prema svojim firmama.



Ajdede da odgovorim i na ovo: To sto spominjete ti i Mrkva, spominjnje privatnog zivota, uloge oca, itd., koliko sam uspio primijetiti nije napravio nitko na topicu osim sto je to Jergovic napisao u linkanom clanku. Tako da taj oblik patetike na topicu prakticki ne postoji. Ono sto su ljudi radili i rade je da ne dozivljavaju Fibru kao neku bezlicnu tvrtku, vec kao tvrtku iza koje stoji jwdan covjek. A mislim da to mozemo bez zalazenja u nepotrebnu patetiku. A ovo "naravno da pravno netko stoji iza te i te tvrtke" nam praksa bas i ne dokazuje tako.
Johnny Difool Posted - 18/06/2017 : 13:20:35
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Mrkva

Onaj tko je na ovaj topik dosao kritizirati nacin podjele sredstava i otkup knjiga za knjimbe, dosao je na pravi topik.

Ali onaj tko je na topik dosao obracunavati se s Markosovom mesijanskom slikom u javnosti, promasio je ceo fudbal.

Cijela situacija je skroz degenericna pa da kazem ono sto mi se cini neuralgicnim ovdje: Fibra je tvrtka, a Markos je osoba. Osoba koja smije biti tvrdoglava i imati nezgodan temperament na nekom forumu. Fibra i Markos morali bi biti odvojivi. A Jergovic ne pomaze zdravoj percepciji Fibre nego upravo pothranjuje poistovjecivanje jednog covjeka s tvrtkom, sto olaksava svim prdekavcima ovog svijeta da imaju plodno tlo za pucanje na patetiku, sentimentalno, osobno.

Odnos izdavaca i citatelja je poslovni, a ne ljubavnicki odnos. A tako se treba i konzumirati.

(Ukratko, jaki moze jesti Markosu fritule iz ruke - dokle god on jede Markosu iz ruke, a ne Fibri.
Jaki moze i kritizirati Fibru - dokle god kritizira Fibru, a ne Markosa.
I na kraju svega, Jergovic moze kritizirati ili hvaliti Fibru - dokle god zadrzava odmak od Markosa i toga da je on "porodicni covjek" i slicno. Niti je Jergovic u novinarskom rangu Zuzi Jelinek, niti je pisao clanak za Gloriju.)




Tvoja teza na prvu zvuci razumno i ispravno, no moze jos se kontrirati tvrdnjom da je jedan od glavnih problema u ovoj drzavi to sto Sunjic nije Fibra, Anticevic nije Algoritam, Todoric nije Agrokor, itd., odnosno to sto nasi zakoni dozvoljavaju da ljudi koji su de facto alfa i omega svojih tvrtki, to nisu i de iure, pa nicim (a pogotovo ne svojom imovinom) ne odgovaraju za te tvrtke. Pa se onda opet i opet i opet sa nasim tvrtkama ponavlja ista prica u kojoj vuk pojede magare.

Ono sto je mene iskljucivo zanimalo od tema koje su spominjane na ovom topicu je dakle ta prica o igricama oko preuzimanja Algoritma, jer sudeci po dostupnim informacijama (ne samo po Jergovicevom clanku), ceka nas ponavljanje iste price u kojoj ce neki novi Algoritam po novim imenom proci isti scenarij u kojem ce netko izvuci novce u vlastiti dzep i zatim "upropastiti" tvrtku, a nasamareni ce ispast i njihovi poslovni partneri koji nisu u "dealu" i svi mi kao kupci i građani.

No ljude ovdje vise zanimaju međusobna prepucavanja i filozofiranje o smislu zivota nego te konkretne stvari. Tako da izgleda da sam jedan od rijetkih ovdje koje ovo uopce zanima, a uostalom to nije ni tema topica, pa cu prestati to spominjati.




Da citiram sebe od prije pet dana:


quote:
Dakle, Jergović otvoreno sugerira da se kriminal nastavlja s nekim novim isturenim licima i sa starim igračima u pozadini.

Ako su ti detalji poznati njemu, onda su poznati i svima drugima. Pa hoće li netko, recimo pravna država, nešto poduzeti da se stvari zaustave i sasijeku prije nego što se za nekoliko godina rezultat ponovi.

Bojim se da je odgovor poznat, također svima.



Svi sve znaju i sve će znati kad se krah ponovi, ali će se barem odabrani još malo potkožiti.

usagi77 Posted - 18/06/2017 : 13:02:35
quote:
Originally posted by Mrkva

Vukozečino, dobar argument.





Pa vukozec je promašio poantu tvog upisa a ne da je dao dobar argument. Kad govoriš o tome da fukara Miljenko nema razloga spominjući Fibru d.o.o.spominjati Markov privatni život to je onda minimum zdrave komunikacije. Ovo što spominje vukozec je druga priča, naravno da pravno netko stoji iza Fibra d.o.o. i on je odgovoran za poslovanje, prije svega pravno, ali to opet nema veze s njegovim privatnim životom (ulogom oca i sl.). Isto vrijedi i za Todorića i sve ostale privatnike i njihove odnose prema svojim firmama.
Mrkva Posted - 18/06/2017 : 12:42:50
Vukozečino, dobar argument.
vukozec Posted - 18/06/2017 : 12:37:08
quote:
Originally posted by Mrkva

Onaj tko je na ovaj topik dosao kritizirati nacin podjele sredstava i otkup knjiga za knjimbe, dosao je na pravi topik.

Ali onaj tko je na topik dosao obracunavati se s Markosovom mesijanskom slikom u javnosti, promasio je ceo fudbal.

Cijela situacija je skroz degenericna pa da kazem ono sto mi se cini neuralgicnim ovdje: Fibra je tvrtka, a Markos je osoba. Osoba koja smije biti tvrdoglava i imati nezgodan temperament na nekom forumu. Fibra i Markos morali bi biti odvojivi. A Jergovic ne pomaze zdravoj percepciji Fibre nego upravo pothranjuje poistovjecivanje jednog covjeka s tvrtkom, sto olaksava svim prdekavcima ovog svijeta da imaju plodno tlo za pucanje na patetiku, sentimentalno, osobno.

Odnos izdavaca i citatelja je poslovni, a ne ljubavnicki odnos. A tako se treba i konzumirati.

(Ukratko, jaki moze jesti Markosu fritule iz ruke - dokle god on jede Markosu iz ruke, a ne Fibri.
Jaki moze i kritizirati Fibru - dokle god kritizira Fibru, a ne Markosa.
I na kraju svega, Jergovic moze kritizirati ili hvaliti Fibru - dokle god zadrzava odmak od Markosa i toga da je on "porodicni covjek" i slicno. Niti je Jergovic u novinarskom rangu Zuzi Jelinek, niti je pisao clanak za Gloriju.)




Tvoja teza na prvu zvuci razumno i ispravno, no moze jos se kontrirati tvrdnjom da je jedan od glavnih problema u ovoj drzavi to sto Sunjic nije Fibra, Anticevic nije Algoritam, Todoric nije Agrokor, itd., odnosno to sto nasi zakoni dozvoljavaju da ljudi koji su de facto alfa i omega svojih tvrtki, to nisu i de iure, pa nicim (a pogotovo ne svojom imovinom) ne odgovaraju za te tvrtke. Pa se onda opet i opet i opet sa nasim tvrtkama ponavlja ista prica u kojoj vuk pojede magare.

Ono sto je mene iskljucivo zanimalo od tema koje su spominjane na ovom topicu je dakle ta prica o igricama oko preuzimanja Algoritma, jer sudeci po dostupnim informacijama (ne samo po Jergovicevom clanku), ceka nas ponavljanje iste price u kojoj ce neki novi Algoritam po novim imenom proci isti scenarij u kojem ce netko izvuci novce u vlastiti dzep i zatim "upropastiti" tvrtku, a nasamareni ce ispast i njihovi poslovni partneri koji nisu u "dealu" i svi mi kao kupci i građani.

No ljude ovdje vise zanimaju međusobna prepucavanja i filozofiranje o smislu zivota nego te konkretne stvari. Tako da izgleda da sam jedan od rijetkih ovdje koje ovo uopce zanima, a uostalom to nije ni tema topica, pa cu prestati to spominjati.
Dukidule Posted - 18/06/2017 : 12:29:52
Samo se vi za'ebavajte, a Lwood nije ni rekao čija je, pa šta ako je u pitanju njegov curičak.....?
Zato, bolje stop!
Peyo Posted - 18/06/2017 : 12:09:34
Tutta bi joj donirao organe ako treba .
nagor Posted - 18/06/2017 : 12:01:17
Ma Tutta vjerojatno zna i ime ženske na fotografiji. :)
Tutta Posted - 18/06/2017 : 11:42:32
lwood Posted - 18/06/2017 : 11:38:46
eto,Tutta će bit donirane 2 pive od 0,5 kad se pojavi u ST-u ovo lito a ostali više sriče idući put.
lwood Posted - 18/06/2017 : 11:36:29
quote:
Originally posted by Tutta

Costa Rica



bravo Tutta!
tinton Posted - 18/06/2017 : 11:36:08
Domovina Noriege?
Tutta Posted - 18/06/2017 : 11:32:40
Costa Rica
Dukidule Posted - 18/06/2017 : 11:32:05
Ma Thailand.

Edit:
A možda i Dominikanska.
lwood Posted - 18/06/2017 : 11:20:37
Ne. tako blizu a tako daleko .
pogodija si širu regiju.
ajmo još 3 pokušaja
tinton Posted - 18/06/2017 : 11:12:08
Kuba
lwood Posted - 18/06/2017 : 11:09:29
mogli bi se igrat donacija.
evo ko pogodi državu di je ovo fotkano dobije 2 pive od 0,5 L
ako ne bude pogotka iz 4 pokušaja nikome ništa.
da malo pomognem;nije evropa.

Johnny Difool Posted - 18/06/2017 : 11:00:43
Što bi rekli u mom kraju - svaka ti piva!

Iz Razlikovnog rječnika: piva = pjeva.

Mrkva Posted - 18/06/2017 : 10:09:14
Onaj tko je na ovaj topik dosao kritizirati nacin podjele sredstava i otkup knjiga za knjimbe, dosao je na pravi topik.

Ali onaj tko je na topik dosao obracunavati se s Markosovom mesijanskom slikom u javnosti, promasio je ceo fudbal.

Cijela situacija je skroz degenericna pa da kazem ono sto mi se cini neuralgicnim ovdje: Fibra je tvrtka, a Markos je osoba. Osoba koja smije biti tvrdoglava i imati nezgodan temperament na nekom forumu. Fibra i Markos morali bi biti odvojivi. A Jergovic ne pomaze zdravoj percepciji Fibre nego upravo pothranjuje poistovjecivanje jednog covjeka s tvrtkom, sto olaksava svim prdekavcima ovog svijeta da imaju plodno tlo za pucanje na patetiku, sentimentalno, osobno.

Odnos izdavaca i citatelja je poslovni, a ne ljubavnicki odnos. A tako se treba i konzumirati.

(Ukratko, jaki moze jesti Markosu fritule iz ruke - dokle god on jede Markosu iz ruke, a ne Fibri.
Jaki moze i kritizirati Fibru - dokle god kritizira Fibru, a ne Markosa.
I na kraju svega, Jergovic moze kritizirati ili hvaliti Fibru - dokle god zadrzava odmak od Markosa i toga da je on "porodicni covjek" i slicno. Niti je Jergovic u novinarskom rangu Zuzi Jelinek, niti je pisao clanak za Gloriju.)
teller Posted - 18/06/2017 : 08:10:36
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by jaki

Ispričavam se SVIMA koga sam uvrijedio i naljutio i obećavam da neću više sudjelovati u nikakvim kontroverznim temama i držat ću se svojih aukcija.
Ipak,malo mi je neugodno da me brzo vratilo a ima ekipe sa manjim grijesima pa su još u kazni.
Zaslužio sam kaznu prema pravilima foruma i trebao sam je dobiti(već koja me ide po redu)ali i neki drugi forumaši.
Ovako je ispalo da me u prvi mah izbacilo zauvijek(pretjerano)a sad odmah vratilo(prerano).
Uglavnom,pokrivam se ušima i obećajem da ću biti dobar i da neću više biti kontra i da ću svoje mišljenje zadržati za sebe!
Hvala!



Napisao post, pa ga pojeo wifi. Ne da mi se pisati ponovo. Nije poanta u temama nego u tvojoj želji da me isprovociraš. Sasvim mi je u redu da želiš da se proračunski novac troši namjenski i razumno. I s te strane mogu prihvatiti tvoje argumente i kritike. Ali, s druge strane, onaj post o Bookglobu ili uvredljive insinuacije na račun Jergovića, cilj je isključivo da me se isprovocira. A ja imam premalo vremena da ga trošim na takve likove. Stoga, letiš na ignoru listu, pravi društvo telleru i kompaniji.


a teller upravo reže žile....
drago i u čast mi je da me ne čitaš več 7-8 godina i još me pamtiš...
priznaj da postoji neka kemija do mene...i da ti žao što me ignoriraš...
ako je to tvoj način shvačanja demokracije i tuđeg mišljenja onda ok...živi u tvom virtualnom svijetu gdje te svi vole, ljube i maze...
Sva izdanja Fibre su med i mljeko a Marcos dobrićina bez granica... moramo mu bit zahvalni što izdaje stripove, čudi me da još nije dobio svoje ulice...ulica Svetog Marka Šunjiča...
U deželi smo imali Dobrog Čovjeka iz Negove (Kramberger) a strip scena ima Markosa Veličanstvenog....
Šteta, na prvi pogled i dojam Markos je simpa lik...samo što nikako ili teško prihvaća drugo mišljenje...
ali njegov je forum pa kako mu drago...najgore su granice, ne one geografske, one u glavama...
i još...čemu imat forum gdje te svi hvale a svaka kritika je prihvaćena na nož, ignore, sa uvredama...
Jaki se izpričao/izvinio...bilo bi korektno za onaj ološ i slićno i sa strane velikog Šefa Broj 1...umjesto ignore očekivao bi i izpriku Jakiju...
srbi me šupak za šefovu ignore, jedino neograničena ljubav do nekih stripova me drži na tom sajtu...koji je čiji več bio... odličan...
moderatori su ok(još me drže)a i neki forumaši su mi prirasli za srce...nemam nikog na ignore jer sve volim...čak i šefa na svoj specifični način...
uglavno, da ne duljim, teller VAS VOLI i radujte se ljudi...OSTAJE SA VAMA!
i još nešto...Markosa volim do te mere da sam narućio njegovog POGREBNIKA!... mislim na strip integral, da nebi bilo zabune.

ps .možda za one koji ne znaju glavni razlog moje ignore sa strane šefa...popljuvao je Ferrijevu naslovnicu za Distrojer gdje je Zagor vezan pred Bučerom..na taj stav sam se oglasio jer je to period kade je Ferri crtao baš najbolje...par replika i ignore...
Da baš sam jadan, branit Ferrija i ne prihvatiti da su sve naslovnice Fibre obdarene prekrasnim, fantastičnim,neponovljivim, veličanstvenim radovima...ma na neke čovjek ne može da ne svrši...

Dukidule Posted - 18/06/2017 : 00:36:52
quote:
Originally posted by jaki

Ispričavam se SVIMA koga sam uvrijedio i naljutio i obećavam da neću više sudjelovati u nikakvim kontroverznim temama i držat ću se svojih aukcija.
Ipak,malo mi je neugodno da me brzo vratilo a ima ekipe sa manjim grijesima pa su još u kazni.
Zaslužio sam kaznu prema pravilima foruma i trebao sam je dobiti(već koja me ide po redu)ali i neki drugi forumaši.
Ovako je ispalo da me u prvi mah izbacilo zauvijek(pretjerano)a sad odmah vratilo(prerano).
Uglavnom,pokrivam se ušima i obećajem da ću biti dobar i da neću više biti kontra i da ću svoje mišljenje zadržati za sebe!
Hvala!




Da jbt....

http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&City=&Sort=&SortOrder=asc&Country=&Seller=Jaki&Action=1&Buyer=&SearchType=0&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=OR&aucCategoryID=0&SearchTypeDesc=0&SearchTypeTimeValue=0&SearchTypeTime=0&PageCount=2

...valja to sve rasprodat.
mladjo Posted - 18/06/2017 : 00:25:16
Dobro dosta više.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000