forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Roman No. 3 - Ivan Lutz - Samo igraj!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Pirgavi Posted - 16/06/2017 : 10:43:11
Pompozno sam pisao o sebi u trećem licu u naslovu kao žvaljo. No, evo prijatelji moji, treći roman je na vidiku u izdanju zagrebačkog Hangara 7. Živjeli!

[/url]
13   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Ernie Pike Posted - 13/08/2018 : 15:39:41
Ni tri mjeseca nakon čitanja došao je čas i za kratki osvrt.

Pirgavi je napisao SF roman u kojem su glavne teme košarka i tehnologija, nema se tu što ne sviđati. Dodamo li tome i da umijeće pisanja napreduje iz knjige u knjigu jasno je da mu je, barem prema mom mišljenju, ovo najbolja knjiga.

U svijetu kojim upravlja benevolentna? umjetna intelegencija, ljudi su socijalno raslojeni na vrlo mali broj jako bogatih i ogromne mase kojima je jedina zabava košarka i klađenje na košarku. Glavni junak? koji upravo preživljava osobnu tragediju slučajno postaje svjedok zločina. Tu počinje brza radnja koju autor sigurnom rukom vodi do kraja koji je posebno dobro odrađen. Pohvala ide i na opis društva i društvenog poretka do kojeg dolazimo postupno i uz radnju bez pretjeranih info dumpova.

Ako bih morao dati koju primjedbu, onda bi to išlo na linearnost radnje koja je u skladu s današnjim bestselerima, a ja bih preferirao još koji twist (slobodno to pripišite mom staromodnom gunđanju). Druga primjedba ide na to kako autor mudro ubacuje neke stvari idealne za nastavak koji neće napisati i samo nas zeza

Preporuka za roman i čekamo slijedeći.
Ernie Pike Posted - 13/05/2018 : 16:14:03
Iz raznoraznih razloga knjiga je tek sad stigla na red za čitanje. Pročitao sam u komadu trećinu i jedva čekam nastaviti.
Obi-wan Posted - 13/11/2017 : 19:56:59
Hrvatski izdavač ovaj put, bit će pristupačnije...
Ernie Pike Posted - 13/11/2017 : 17:32:33
Pirgavi se nije pohvalio da je prvo izdanje rasprodano i da se moralo doštampavati za Interliber. To nije čest slučaj s domaćim autorima.
Pirgavi Posted - 21/06/2017 : 17:31:04
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Čestitam na novoj knjizi Pirgavi.
Nakon čitanja, javim utiske.



Važi Pajkče!
Ernie Pike Posted - 20/06/2017 : 22:47:45
Čestitam na novoj knjizi Pirgavi.
Nakon čitanja, javim utiske.
Pirgavi Posted - 20/06/2017 : 18:10:22
quote:
Originally posted by vope

Pirgavi da li znaš hoće li biti distribucije knjige za Srbiju i Crnu Goru?
Sudeći po sižeu na korici ovo veoma vuče na Matrix i slične koncepte, koliki si stvaralački otklon napravio u odnosu na već viđeno u sajber panku?



Ne znam za distribuciju u Srbiju i Crnu Goru... vjerojatno je neće biti jer su sve tri države u kaosu oko suradnje pogotovo u knjigama.

Ima cyberpunka, iako ja to nisam vidio niti razmišljao o tome dok sam pisao. Nije to onakav CP kakav su pisali Gibson, Morgan, Sterling, itd... i svakako nije naglasak na tome. Ne mogu suditi o svom romanu, jbg. Pričam s mojim urednikom on vidi nešto što mi uopće nije bila namjera, prije slanja pročitalo je 6-7 ljudi koji su vrhunski poznavatelji književnosti, i svatko je nešto drugo naznačio. Tako da, iskreno, pojma nemam kakav je odmak, ali znam samo to da neke stvari nisu nikada bile napisane na taj način(barem za sada tako misle svi koji su pročitali), pogotovo u vidu programiranja, računalnog koda, i računalne komunikacije Mreže s bićima i štošta da ne spojlam...

vope Posted - 20/06/2017 : 08:45:01
Pirgavi da li znaš hoće li biti distribucije knjige za Srbiju i Crnu Goru?
Sudeći po sižeu na korici ovo veoma vuče na Matrix i slične koncepte, koliki si stvaralački otklon napravio u odnosu na već viđeno u sajber panku?
Golub Posted - 17/06/2017 : 13:43:57
quote:
Originally posted by Space Marine

odlicno

btw prezakon naslovnica



Slažem se. Thumbs up za cijeli projekt!
Space Marine Posted - 17/06/2017 : 11:31:11
odlicno

btw prezakon naslovnica
mladjo Posted - 17/06/2017 : 00:53:21
Zovite ju Zemlja je bio vrlo dobar SF, Drum je bio...ha malo manje dobar()a od ovog očekujem da bude minimalno na razini prvog romana
Johnny Difool Posted - 17/06/2017 : 00:28:37
Sjajno i svaka čast!

Ne kupujem, naravno, jer literarna fantastika nije moja omiljena "salica čaja", ali naklon do poda!

mladjo Posted - 17/06/2017 : 00:05:32
Bravo!
Kupujem naravno :D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000