forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 79 - Orchidea

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 29/06/2017 : 19:57:06


Ruby, Seymour i Virgil nalaze se kako bi iznenadili svoga oca Ellswortha poklonom za njegov osamdeseti rođendan. Međutim, kad stignu u starački dom, saznaju da je poštovani profesor Humelsine netragom nestao prije četiri dana. Navodno je u zadnje vrijeme provodio dane u lokalnom baru, slao brojna pisma u Arizonu i mrmljao nešto o novom projektu vezanom za zvijezde i život u svemiru. Šifra: Orchidea.

Kolorka 79 • Orchidea • 80 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Cosey • Crtež Cosey • Prijevod Branka Ćalušić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 29.6.2017. • Cijena 90 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-79-orchidea/433/
19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Macon Posted - 09/08/2020 : 14:54:49
Baš sam pročitao i dobro mi je sjelo. Nepretenciozna životna priča i Cosey je majstor propovijedač. Tako crtački i tekstualno i kompozicijsko. Nekako mi je na istoj razini ko Font a to je vrlo visoka razina.

Nisem još savim na ti sa njim ali ide mi sve bolje, to mi je treći Cosey. Nekako slično ko sa Taniguchijem.
drogsy Posted - 06/01/2019 : 20:54:10
Nekako sam se čitajući Orchideu prisjetio svojeg prvog susreta s Coseyjem u stripu "Putovanje u Italiju", gdje sam tijekom cijelog
čitanja bio nekako isprovociran, da bi me onda zadnji čin oborio s nogu i svoj ostaloj radnji do tada dao smisao.

Orchidea naravno nije na toj razini kvalitete, dijelom i zbog kratke radnje koja ne dozvoljava da se nekako više zbližimo s likovima
i uživimo u priču, ali apsolutno slijedi istu formuli: taman kada pomislim da mlati praznu slamu i da sere, on nekako u zadnji tren
izvuče asa iz rukava. Vrijedi pročitati.

7/10
Poli Posted - 25/08/2017 : 23:17:18

Ma ne, nisam mislio da su njegovi (ipak je i Rabate samo jedan!), ali me je samom atmosferom prisjetilo na taj strip. Ili ne znam zbog cega tacno sam se sjetio na Potocice.
Ali sada kada si to spomenuo, mislio sam da sam ipak taj dio posta obrisao? Heh, ocigledno nisam.


Otto Kraus Posted - 25/08/2017 : 23:07:17
Cosey je car,ali mislim da si fulao za potocice😀
Poli Posted - 25/08/2017 : 23:01:35

Ah, Cosey ... pa bio on iz '90 kao ovaj strip ili stariji. Slatko-grenki slice of life, kako (samo) Cosey moze.

Udarnik007 je ljepo rekao, poslije citanja (njegovih stripova) ostane nekakvo "zadovoljstvo". Nista usiljeno, nikakve zarece teme, akcije, prevrtanja, politika ... nekako meko, ali te obrne. Je, pomalo "europski Taniguchi stil".

I lijep obrt na kraju (dva zapravo). Meni Bobby nije smetao, ali me iznenadilo. E, to je Cosey. A i zivot zapravo. Sto me podsjetilo da sam vec posve zaboravio kakvi su "Peter Pan" i "Italija", pa bi to vredilo obnoviti, kao i vjecnu klasiku "Potocice".

A zasto cekam sa citanjem Jonathana ... to samo Bog zna. Ima da krenem ovih dana.


Cromwell Posted - 21/08/2017 : 19:27:18
Za razliku od ostala tri kraća i samo solidna Coseya ovaj mi je iz nekog razloga iznadprosječan.
Jonathan je prejak i zbog njega mi je Cosey sinonim za snijeg i stepe no i u ovoj, mogli bi smo reći- road-movie indie drami američkog štiha njegov stil baš jako jako dobro funkcionira.
Znači ne road movie u smislu adrenalina i jurcanja nego više onaj "stoner" štih.
Također, ovo zrno patetike koje spominje anto je osjetno, no ne čini završnicu antiklimaktičnom. A tu se mnogi znaju zajebat.
Zagor-te-nay Posted - 03/08/2017 : 14:53:45
Meni je ovo tipicni Cosey...znaci cista petica...od 10.
anto Posted - 02/08/2017 : 22:39:22
čitanje nove ture Kolorki sam započeo sa Orhidejom.Nešto zbog toga što je ovaj album najkraći,a nešto što mi je Kozi "sigurica" i znam da će me sigurno opustiti,što mi je preko potrebno u ovim tropskim danima.

Ako su vam se dopali Putovanje u Italiju,U potrazi za Petrom Panom i Sajgon-Hanoj,ni ovo ne bi trebali da propustite,iako mi je Orhideja nešto slabiji strip od nabrojanih.
Kozi pored (za mene) harizmatičnog crteža, uvek ima tu opuštajuću i smirujuću atmosferičnost u svojim scenarijima,pa zato i kažem da kod njega nema greške.Barem kod ovih slice of life-ova,Džonatan me baš nije kupio (uz ogradu da sam pročitao samo treći integral).
U Orhideji mi nešto slabiji momenat kad se pojavljuje izvesni Bobi; taj deo mi pomalo je preusiljen i donekle je pokvario "opći dojam".Ali zato mi je sama završnica super.Ti Kozijevi hepiendovi,iako sa zrnom patetike,uvek mi prijaju.

4/5
udarnik007 Posted - 01/07/2017 : 22:21:20
Bas zavrsio Saigon-Hanoi.
Ne znam, meni je Cosey genijalac
i uvijek poslije citanja njegovog
stripa osijecam se zadovoljno.
Ima to nesto i u crtezu i u pricama
sto mi odgovara. Mozda je glupo ali, ponekad me malko
podsjeca na prerano preminulog
majstora mange Taniguchija.
suvisno je reci i da sam Orchideju vec narucio
i jedva je se cekam docepati.
Zox Posted - 01/07/2017 : 17:06:23
Auuuh... pa ja sam tek sad skontao... "Kol"-"orka"
:D
Oh, majko, starim i to lose.
Inace, crtez po mom ukusu - ostar, odlican! malo ga koci trunku anoniman kolor, ali sta je tu je.
drogsy Posted - 30/06/2017 : 15:41:58
Coseyja nikad dosta!
risbozg Posted - 30/06/2017 : 11:36:22
crtež od Coseya mi baš odgovara....priče ,,kako koja
Peyo Posted - 29/06/2017 : 23:19:17
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay
...tako da se nisam uvridija, dapače...



Drago mi je .

Nerijetko nam se mišljenja i poklapaju (neki američki naslovi i sl.)
Zagor-te-nay Posted - 29/06/2017 : 23:13:24
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Cosey mi ne paše...niti miriše niti smrdi...prihvatia je biti mediokritet i to je to...još nisam nešto experimentalno od njega pročita...



Neki put su tvoji komentari bolji od najboljih viceva.

Nemoj da te ovo uvrijedi, ne potcjenjujem te. Sviđa mi se što iskreno kažeš ono što misliš.



Da bi neko bia potpuno objektivan treba bit kompetentan i nepristran...uz svu svoju dobru volju on to ne može ako to nije...tako da se nisam uvridija, dapače...
ivanl Posted - 29/06/2017 : 22:59:23
Jope, Cosey. Nice!
Peyo Posted - 29/06/2017 : 22:59:21
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Cosey mi ne paše...niti miriše niti smrdi...prihvatia je biti mediokritet i to je to...još nisam nešto experimentalno od njega pročita...



Neki put su tvoji komentari bolji od najboljih viceva.

Nemoj da te ovo uvrijedi, ne potcjenjujem te. Sviđa mi se što iskreno kažeš ono što misliš.
Zagor-te-nay Posted - 29/06/2017 : 22:52:23
Cosey mi ne paše...niti miriše niti smrdi...prihvatia je biti mediokritet i to je to...još nisam nešto experimentalno od njega pročita...
Johnny Difool Posted - 29/06/2017 : 20:37:05
Evo jos Coseyja. Mmmmmm...

Peyo Posted - 29/06/2017 : 20:09:18
Meni je Cosey uvijek razlog za veselje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000