forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Pub-kvizovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
tinton Posted - 26/06/2017 : 15:16:47
Da ne bi više spamali po raznim topicima, otvaram poseban topic.
Dobrodošlo je svako čavrljanje, raspravljanje i sl. o pub-kvizovima, kao i dogovaranje za isto.
Iskreno, ponajviše otvaram topic jer mi je dosadilo svakom posebno slati poruke, pa bi bilo lijepo da se ljudi koji namjeravaju do SC-a petkom (ili neki drugi q na koji se ide) jave ovdje.

Ovaj petak, nakon dva tjedna, opet ima kviza, pa se slobodno zabilježite za dolazak.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 12/06/2020 : 09:16:18
Nije pravi topic ali je najblizi tome, pa... Jedan kratki i veoma lak (mada mi je Shakespeare uzeo 1 bod). Nije mi jasno zasto bi bilo tesko dobiti vise od 7 bodova ovdje (tako je napisao onaj koji je postavio ovo na FB), mozda onima preko bare.

https://triviabunch.com/quiz/20141/10/triviabunch.com/boosted?fbclid=IwAR2WLCRkt0g3X4Hh8VgNMxaOXgFP47WLN7qjP0oez9AIfZvq8c1CmltO_fg




Mr. Bushido Posted - 10/11/2017 : 21:08:34
quote:
Originally posted by vukozec

Tipa Balada o slanom moru je postala graficka novela. Je li itko ikad usao u ducan i rekao "dajte mi tu i tu graficku novelu"?

Nego Bushido, ti si znao sve odgovore, je li tako? ;)


Pa sad, na ovim prostorima mnogi još uvijek stripove nazivaju "crtanim romanima". Da ne spominjemo CRŠ.

Ali da, Doonesbury je dobio Pulitzera znatno prije Mausa.
vukozec Posted - 10/11/2017 : 19:22:42
Tipa Balada o slanom moru je postala graficka novela. Je li itko ikad usao u ducan i rekao "dajte mi tu i tu graficku novelu"?

Nego Bushido, ti si znao sve odgovore, je li tako? ;)
Mr. Bushido Posted - 10/11/2017 : 19:01:39
quote:
Originally posted by vukozec

Akm, je li netko rekao rules lawyer?

Ne volim taj prijevod americkog pojma koji nije postojao u Evropi kad su vec postojala djela koja se danas nazivaju ti pojmom. To sto amerikanci nemaju tako lijepu rijec za strip kao mi je njihov problem.


Govoriš o grafičkom romanu? Koja su to tadašnja djela koja se danas nazivaju tim pojmom?

Također, hrvatski izraz "strip" potječe od engleskog izraza "comic strip".
vukozec Posted - 10/11/2017 : 18:13:19
Akm, je li netko rekao rules lawyer?

Ne volim taj prijevod americkog pojma koji nije postojao u Evropi kad su vec postojala djela koja se danas nazivaju ti pojmom. To sto amerikanci nemaju tako lijepu rijec za strip kao mi je njihov problem.
tinton Posted - 10/11/2017 : 17:52:55
Za početak, Maus i nije dobio Pulitzera, nego ga je Spiegelman dobio za Mausa. Ali to je manje bitno.

AS je jedini koji je dobio Pulitzera za grafičku novelu, ali u polje stripa spadaju i novinske pasice.
vukozec Posted - 10/11/2017 : 17:27:14
Maus je jedini strip koji je dobio Pulitzera kao naslov. Barem koliko ja znam. (kod postavljanja pitanja bi naveo godinu nagrade da ne bude nikakve zabune)
tinton Posted - 10/11/2017 : 17:08:33
Jok, više stripova je osvojilo Pulitzera, ne samo Maus.
vukozec Posted - 10/11/2017 : 15:08:58
Ja sam u tvojim godinama znao možda 2 ;)

Nisam baš siguran na što se odnosi ova tvoja opaska na Pulitzera? Misliš, Maus ima dva dijela, ili?
tinton Posted - 10/11/2017 : 14:55:25
Znam ih 5.

Dobro da nisi postavio pitanje o Pulitzeru jer bi, očito, bilo višeznačno.
vukozec Posted - 10/11/2017 : 13:50:40
Nekidan je moja ekipa imala zadatak sastaviti kviz i pubu gdje igramo. Da bude malo drugačije od uobičajenih pitanja iz filma/televizije, glazbe, sporta, zemljopisa i povijesti, ja sastavih 10 pitanja iz kategorije strip & animacija. Najbolji rezultat je bio 7 točnih odgovora, a ostale ekipe su imale slabiji rezultat od toga, što hoće reći da su većini pitanja bila dosta teška. Ja sam nastojao da pitanja budu što elementarnija, a ne fanovsko-geekovska, tipa "u kojem broju se prvi put pojavljuje taj i taj negativac", već ono što bi trebalo biti dio općeg znanja/kulture poput "koji je strip dobio Pulitzera" (to ipak nisam pitao). Znači, slabo su uopćeni strip i animacija u Hrvata.

Uglavnom, očekujem da će na ovom forumu blizu 100% ljudi znati odgovore na sva stripovska pitanja i da će većina znati odgovore i na pitanja iz područja animacije. Pa da vidimo, evo vam pitanja:

1. What's the name of the director of anime Nausicaä of the Valley of the Wind, Princess Mononoke and Spirited Away?
2. Who played the lead role in a movie called Dellamorte Dellamore, if you know that Francesco Dellamorte is actually Dylan Dog and that he was played by himself?
3. What is the name of the oldest animation festival in the World, established in 1960?
4. What’s the name of most prestigious American comic book award, named after author of graphic novel A Contract with God and comic series The Spirit which was made into a 2008 movie directed by Frank Miller?
5. Which movie doesn't belong to this company: Snowpiercer, 30 days of night, Whiteout, The Thing?
6. Robert Crumb’s most popular comic strip follows, mostly sexual, adventures of a certain tomcat. It was adapted into successful 1972 x-rated animated movie. What’s the name of the cat?
7. What’s the name of chief creative officer of Pixar Animation Studios, Walt Disney Animation Studios and DisneyToon Studios, who directed animated movies Toy Story (1995), A Bug's Life (1998), Toy Story 2 (1999), Cars (2006),
8. Match these: Hellboy, Sin City, Walking Dead – with these: Mignola, Kirkman, Miller
9. Which two authors created SF comic Inkal, and also worked on abandoned movie adaptation of Dune, parts of which were later use for movies like Star Wars and Alien?
10. What’s the name of autobiographical graphic novel by Marjane Satrapi and animated movie of the same name that won Jury Prize at the 2007 Cannes Film Festival?

PS: Ako ćete pisati vlastiti odgovore u replyju, napišite "nevidljivom" tintom da ne spojlate za druge (ili ih pošaljite meni u inbox).
globinjo Posted - 16/10/2017 : 22:37:37
quote:
Originally posted by Zlotvor

Kolega Nesvrstani na Potjeri na HRT1.


Pih
Nije zna za hulka
Tovar
Zlotvor Posted - 16/10/2017 : 18:55:42
I pomeli!
Zlotvor Posted - 16/10/2017 : 18:11:53
Kolega Nesvrstani na Potjeri na HRT1.
andjusticeforall Posted - 12/10/2017 : 22:09:39
Evo bilo na kvizu pitanje čime se bavi Analfabetix, i ovi civili iz moje ekipe su na odgovor da je on prodavač ribe uzrujano tvrdili da su imena u tom stripu vezana za zanimanja pa onda kako ovaj može biti diler trule ribe - što je pohvalno razumijevanje za civile (dapače sam ponosan), ali morao sam odgovor garantirati da plaćam rundu ako sam zajebo :)
tinton Posted - 09/10/2017 : 13:47:04
Trebali biti samo Dee i ja, no na sreću sam naletio na dvojicu mojih poznanika pa smo se spojili s njima. Na kraju nam se pridružio i Kum (jedan od najjačih kvizaša u Hrvata).

Nije bilo teme, za nastup ću javiti kada saznam, ne budi nestrpljiv.
adriano Posted - 09/10/2017 : 12:12:39
5.? pa kako? koja je bila tema? ko je bio? Tintone kad će tvoj nastup na tv?
tinton Posted - 08/10/2017 : 14:24:49
Ovaj petak lagano peti završili.
Mladjo, adriano, ekipa koja ima pametnijeg posla - niste nam više potrebni, bez vas samo rastemo na ljestvici.

76 Posted - 15/07/2017 : 09:14:53
Sa FB stranice Cro 100 kviza:




Drage kvizašice i kvizaši, ponosno predstavljamo novi i jedinstveni projekt na hrvatskoj kvizaškoj sceni – Hrvatsku kviz ligu (HKL)!!

Dok individualne kvizaše diljem Hrvatske već godinama povezuju ciklusi različitih kvizova, lokalne pub-kvizaške scene su i dalje poprilično razdvojene, te je osnovna ideja HKL-a povezati i njih u jednu veću, zajedničku priču, kako bi barem jednom mjesečno sve pub-kvizaške ekipe diljem zemlje mogle odmjeriti snage sa svim ostalim pub-kvizaškim ekipama, i to na istom pub-kvizu, u isto vrijeme, što dosad još nije napravljeno. Naravno, tako da se poštuje i ne remeti ustaljeni ritam lokalnih pub-kvizova niti uvodi nekakav dodatni kviz odnosno termin, već samo da se dio postojeće scene osvježi i zamijeni nečim zanimljivijim, tj. da se samo jedan u nizu ustaljenih pub-kvizova mjesečno zamijeni HKL-om, s istim lokalnim ekipama, na istom lokalnom mjestu itd.

U obzir dolazi svaki zainteresirani grad, čak i na više lokacija (o čemu se zasad razmatra jedino u Zagrebu), a od strane lokalnih organizatora definitivno je potvrđeno sljedećih desetak gradova, abecednim redom: Čakovec, Požega, Pula, Rijeka, Sisak, Split, Šibenik, Zadar i Zagreb, dok još par gradova razmišlja o naknadnom uključenju, pa se slobodno počnite ekipirati (ili, još jednostavnije, zadržite već postojeće ekipe)

edit: svoje sudjelovanje u HKL-u su potvrdili i Popovača i Zaprešić
edit 2: svoje sudjelovanje u HKL-u potvrdila je i Kutina
edit 3: svoje sudjelovanje u HKL-u potvrdili su i Sinj i Karlovac

O HKL-u:
- Tip kviza je klasični večernji ekipni pub-kviz.
- Igra se svaki treći petak u mjesecu, svugdje u isto vrijeme, u 20:00h, na standardnoj lokalnoj lokaciji umjesto standardnog lokalnog pub-kviza.
- Ekipe su sastavljene od minimalno jednog do maksimalno pet članova, s tim da miješanje članova između ekipa tijekom sezone nije poželjno, no nije ni zabranjeno, tako da ne treba unaprijed prijavljivati ni ekipe ni članove.
- Kotizacija iznosi 10kn po članu ekipe.
- Kviz je uvijek sastavljen od dvije polovice po 23 pitanja s kraćom pauzom između njih. S obzirom da će svaka polovica imati nekoliko pitanja s više potpitanja, bodovni maksimum će iznositi 25 bodova po polovici odnosno 50 bodova po cijelom kvizu. Većina će dakle pitanja nositi cijeli bod, ali kad unutar jednog pitanja bude više potpitanja, oni će svaki iznositi po pola boda.
- Cijeli će kviz uvijek sastavljati Dean Kotiga po unaprijed zadanoj formuli kojom će se pokušati što ravnopravnije pokriti sva tematska područja, u skladu s idealnom formulom pub-kviza (itekako različitom od individualnih pismenih kvizova).

O sustavu lige:
- Nakon svakog kola pravi se ukupna ligaška tablica sa svim ekipama koje su igrale to kolo i to standardnom relativizacijom rezultata, tako da prvoplasirana ekipa na nacionalnoj razini neovisno o svom skoru dobiva 100 bodova, a sve ostale ekipe dobivaju bodove u odnosu na to.
- U obzir se za kraj sezone uzima najboljih 7 od mogućih 10 rezultata pojedine ekipe, što znači da ako ekipa odigra svih 10 kola, njena tri najlošija rezultata se ne uzimaju u obzir.
Raspored kola (isplaniran tako da ne kolidira s blagdanima, Europskim kvizaškim prvenstvom u Zagrebu itd.):
- 15.09. 1. kolo
- 20.10. 2. kolo
- 17.11. 3. kolo
- 15.12. 4. kolo
- 19.01. 5. kolo
- 16.02. 6. kolo
- 16.03. 7. kolo
- 20.04. 8. kolo
- 18.05. 9. kolo
- 15.06. 10. kolo
Zlotvor Posted - 09/07/2017 : 16:40:25
quote:
Originally posted by andjusticeforall

S finala lige zkvija u Voodoo-u:



Ima još dva kruga, prvo mjesto je osigurala ekipa iz Vinkovca, Proruski Separatisti, mi hvatamo 3 boda zaostatka da bi bili drugi.

Liga je počela 01. 09. 2016., broj ekipa se kretao od 10 do 23...

Vid' Božo Petrov na kvizu!
Vjeko1980 Posted - 09/07/2017 : 01:12:17
da se pohvalim uspjehom i osvajanjem karlovačke lige pub kviza zajedno sa forumašem „76“ Zvonetom.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1701204940175514&id=1643281745967834
tinton Posted - 06/07/2017 : 19:37:58
quote:
Originally posted by tinton

I ovaj petak je kviz. Svi su dobrodošli.


I još jednom podsjećam da je svatko dobrodošao pridružiti se, s obzirom da nas je ovako malo ovaj put.
tinton Posted - 05/07/2017 : 11:03:19
I ovaj petak je kviz. Svi su dobrodošli.
mogorovic Posted - 30/06/2017 : 12:57:18
Točnije, u tisak su ga poslali još 06. svibnja, jer ništa nisu prepuštali slučaju (što ako strojevi zakažu ili se pokvare?), a 8. svibnja su spašavali od stroja za rezanje papira onih cca 8000 komada nikada plasirane naklade 103. broja, koja je tiskana (od planiranih 70.000 komada!), jer su tiskari na svoju ruku prekinuli rad na strojevima, ugledajući se na ostale tiskare u gradu i otišli kućama čekati razvoj burnih političkih događaja. Sve je to još davno objasnio barba Rudi Aljinović, dostupno svim stripofilima koji to žele znati!
andjusticeforall Posted - 30/06/2017 : 00:25:45
quote:
Originally posted by tinton

Pa i nije lagano, našao sad, ali inače ne bih znao.



Upravo to pitanje jest sukus domaće strip-produkcije, dakle jedna vojska se u rasulu povlači, druga nadire, a ova dva baje tiskaju broj 103 zabavnika :D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000