forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI ČETVRTAK IV-VI 2017.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!
Note: Reply doesn't exist.

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mikado Posted - 25/03/2017 : 19:12:31
IV - VI 2017.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Vlladimir Posted - 30/06/2017 : 21:02:42
Šta li Blažina sad radi? praćka noge negde, pije pivo ne misli, grohotom li se smeje, što nije više u poslu s veselim?
Kontrast 2 Posted - 30/06/2017 : 19:53:30
Otkud ovo sad u OP?
Možda zbog kolorca sa Perijem?
I like girlz Posted - 30/06/2017 : 13:22:29
quote:
Originally posted by SPQRoma

Prodaš klasik i kupiš OP.



moguće i to da uradim.
Gru Posted - 30/06/2017 : 00:33:23
Ovo je nedavno izašlo u Ludens Zagor Klasik izdanju, pa ovo preskačem, no riječ je o meni odličnoj priči (ako zanemarimo neke sitnice, kao npr. ono legendarno nošenje Čika i Perryja). uz odličnog Donatellija.
Vlladimir Posted - 29/06/2017 : 15:20:05
Priznaj solare, to ti Blažina doturio jer zna da ga još svi ovde volimo, pa ne pita za cenu ''vole me ljudi, daj im 96dpi sken... ne, čekaj! daj im 150dpi sken, nek' ide život!''
solar Posted - 29/06/2017 : 14:54:22
bolji sken
Vlladimir Posted - 29/06/2017 : 13:07:38
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by SPQRoma

Prodaš klasik i kupiš OP.


Ni slučajno , volim ih oba



Ako volis oba onda je varanje
Ako volis oba onda si izdajnik
Prijetnja si naucenoj mrznji
Za tebe nema zastite u MUP-u
Kupi kartu u jednom smjeru ...

RAKOSI4 Posted - 29/06/2017 : 12:58:59
quote:
Originally posted by SPQRoma

Prodaš klasik i kupiš OP.


Ni slučajno , volim ih i kupujem oba

Kako je reka jedan veliki forumaš : ne pijem , ne kockam ,ne ........
SPQRoma Posted - 29/06/2017 : 12:49:56
Prodaš klasik i kupiš OP.
RAKOSI4 Posted - 29/06/2017 : 11:05:11
Imam je u klasiku ali ova se dobra priča obavezno kupuje i u OP-ama Dobar izbor Veselog
I like girlz Posted - 29/06/2017 : 10:59:51
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by Vlladimir

Dajte korica za nove Odabrane Priče

Poslednji susret sa madafakkin Blažina'z Dizajn.








e jebiga, kupio davnih dana klasik s ovom fantastičnom pričom, da sam samo znao da će i VČ ovo objaviti...
vronski 3 Posted - 29/06/2017 : 10:32:09
quote:
Originally posted by Vlladimir

uh. jeste bem mu gliste. upravu si Vronski.




Nije baš tako lako rešiti se Blažine....
Vlladimir Posted - 29/06/2017 : 10:14:18
quote:
Originally posted by kasper

cuvena epizoda gde zagor stavi na misku cika u nekoj glomaznoj korpi, pa ode dole niz stepenice
inace ok epizoda




Bahanalija...
Što me podseti, u epizodi ''Crni gospodar'', kad se Čiko cima sa onim patuljcima/goblinima, kako je Donateli rešavao te scene, sve ide ka tome da deluje ko da guze Čika, pa kad padne na nekoga padne mu glavom medju noge...baš je fakd ap.
kasper Posted - 29/06/2017 : 09:57:04
cuvena epizoda gde zagor stavi na misku cika u nekoj glomaznoj korpi, pa ode dole niz stepenice
inace ok epizoda
Vlladimir Posted - 29/06/2017 : 09:49:57
uh. jeste bem mu gliste. upravu si Vronski.
vronski 3 Posted - 29/06/2017 : 09:46:30
quote:
Originally posted by Vlladimir

Dajte korica za nove Odabrane Priče

Poslednji susret sa madafakkin Blažina'z Dizajn.




Čini mi se da ide još jedna sa Blažinom pa tek onda u decembru kreće redizajn!
Vlladimir Posted - 29/06/2017 : 09:16:52
Svaka ti dala Romane.:D

Zagor zapet, spreman za fajt, nadam se da nosi i bele čarape.
SPQRoma Posted - 29/06/2017 : 09:06:25
quote:
Originally posted by Vlladimir

Dajte korica za nove Odabrane Priče

Poslednji susret sa madafakkin Blažina'z Dizajn.




Vlladimir Posted - 29/06/2017 : 08:22:04
Dajte korica za nove Odabrane Priče

Poslednji susret sa madafakkin Blažina'z Dizajn.
Vlladimir Posted - 29/06/2017 : 08:19:58
quote:
Originally posted by vlaki

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Na prijevod samog stripa od početka VČ-a sam pristao (kao da sam imao izbora, osobito nakon gašenja Ludensove edicije ), a i među nama je on bio i ostao Marti Misterija.

Ali korice su nešto drugo, ili bi trebale biti. Makar, vidim da je VČ s promjenom dizajnja promijenio i logotipove, pa je Dylan od epizode Novi život postao Dilan.

Srpska izdanja su u tom smislu prilično neujednačena, pa je Nathan Never na dva Arkonina trobroja Natan, a na jednom Maverickovu broju je bio Nathan.

Izgleda kako kome puhne.

Sad će pretpostavljam na četvrtom VČ-ovom specijalu Brad Barron postati Bred Beron, Dampyr će na trećem integralu biti Dampir, a ne znam kako će izvorni Texov logo pretvoriti u Teks?


Edit: logično je da se sa svim tim promjenama mijenjaju i hrptovi / rikne, pa se u kolekcije unose prilične zbrke, šarenilo i odjednom velike razlike.

Što pak smatram u najmanju ruku neprofesionalnim i bezobzirnim prema čitateljima, osobito kolekcionarima, koji barem među nama drže do ujednačenosti i jednoobraznosti kolekcija.






Na početku je urednik (i verovatno inicijator) Veselog Četvrtka bio Slobodan Jović. Danas je Dušan Mladenović. Pretpostavljam da se u međuvremenu i redakcija promenila. Možda su tada smatrali da imena likova treba da budu kao original a ne kao oni od Dnevnika (mada je takva transkripcija strana srpskom jeziku). Skoro deset godina posle, odluka da se sva imena prilagode srpskom pravopisu. Ako neko počinje kupovati serijale ove godine, imaće ujednačenu kolekciju. Ali ako ste sakupljali od 2008. godine, tada postoji neujednačenost. Dizajn korica meni izgleda puno bolje sada nego kada je započeo Blažina.



Fak d izgled i ostalo sranje
bitno da izlaze stripovi!

Nek' se još vrate i strip revije na kioske.

Ne raspravljajte se oko gluposti.
kasper Posted - 28/06/2017 : 09:36:32
quote:
Originally posted by vlaki

[quote]Originally posted by Johnny Difool

Na prijevod samog stripa od početka VČ-a sam pristao (kao da sam imao izbora, osobito nakon gašenja Ludensove edicije ), a i među nama je on bio i ostao Marti Misterija.

Ali korice su nešto drugo, ili bi trebale biti. Makar, vidim da je VČ s promjenom dizajnja promijenio i logotipove, pa je Dylan od epizode Novi život postao Dilan.

Srpska izdanja su u tom smislu prilično neujednačena, pa je Nathan Never na dva Arkonina trobroja Natan, a na jednom Maverickovu broju je bio Nathan.

Izgleda kako kome puhne.

Sad će pretpostavljam na četvrtom VČ-ovom specijalu Brad Barron postati Bred Beron, Dampyr će na trećem integralu biti Dampir, a ne znam kako će izvorni Texov logo pretvoriti u Teks?


Edit: logično je da se sa svim tim promjenama mijenjaju i hrptovi / rikne, pa se u kolekcije unose prilične zbrke, šarenilo i odjednom velike razlike.

Što pak smatram u najmanju ruku neprofesionalnim i bezobzirnim prema čitateljima, osobito kolekcionarima, koji barem među nama drže do ujednačenosti i jednoobraznosti kolekcija.






Na početku je urednik (i verovatno inicijator) Veselog Četvrtka bio Slobodan Jović. Danas je Dušan Mladenović. Pretpostavljam da se u međuvremenu i redakcija promenila. Možda su tada smatrali da imena likova treba da budu kao original a ne kao oni od Dnevnika (mada je takva transkripcija strana srpskom jeziku). Skoro deset godina posle, odluka da se sva imena prilagode srpskom pravopisu. Ako neko počinje kupovati serijale ove godine, imaće ujednačenu kolekciju. Ali ako ste sakupljali od 2008. godine, tada postoji neujednačenost. Dizajn korica meni izgleda puno bolje sada nego kada je započeo Blažina.
[/quote}

ovakva ti je redakcija od 2009, sloba je bio urednik samo par meseci
vlaki Posted - 28/06/2017 : 01:22:44
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Na prijevod samog stripa od početka VČ-a sam pristao (kao da sam imao izbora, osobito nakon gašenja Ludensove edicije ), a i među nama je on bio i ostao Marti Misterija.

Ali korice su nešto drugo, ili bi trebale biti. Makar, vidim da je VČ s promjenom dizajnja promijenio i logotipove, pa je Dylan od epizode Novi život postao Dilan.

Srpska izdanja su u tom smislu prilično neujednačena, pa je Nathan Never na dva Arkonina trobroja Natan, a na jednom Maverickovu broju je bio Nathan.

Izgleda kako kome puhne.

Sad će pretpostavljam na četvrtom VČ-ovom specijalu Brad Barron postati Bred Beron, Dampyr će na trećem integralu biti Dampir, a ne znam kako će izvorni Texov logo pretvoriti u Teks?


Edit: logično je da se sa svim tim promjenama mijenjaju i hrptovi / rikne, pa se u kolekcije unose prilične zbrke, šarenilo i odjednom velike razlike.

Što pak smatram u najmanju ruku neprofesionalnim i bezobzirnim prema čitateljima, osobito kolekcionarima, koji barem među nama drže do ujednačenosti i jednoobraznosti kolekcija.






Na početku je urednik (i verovatno inicijator) Veselog Četvrtka bio Slobodan Jović. Danas je Dušan Mladenović. Pretpostavljam da se u međuvremenu i redakcija promenila. Možda su tada smatrali da imena likova treba da budu kao original a ne kao oni od Dnevnika (mada je takva transkripcija strana srpskom jeziku). Skoro deset godina posle, odluka da se sva imena prilagode srpskom pravopisu. Ako neko počinje kupovati serijale ove godine, imaće ujednačenu kolekciju. Ali ako ste sakupljali od 2008. godine, tada postoji neujednačenost. Dizajn korica meni izgleda puno bolje sada nego kada je započeo Blažina.
zeljko Posted - 26/06/2017 : 10:06:40
https://www.limundo.com/kupovina/Casopisi-stripovi-i-igre/Stripovi/Zlatna-Serija/Original-naslovnica-zs-448-Zagor-veliki-skok/56832955

izvrsna ponuda
hamzik Posted - 26/06/2017 : 10:04:37
quote:
Originally posted by lifesence

quote:
Originally posted by Magic Wind

Zna li neko koje su Odabrane priče najavljene za sledeći četvrtak?



TROPSKI KORPUS

Zagor-Te-Nej, Odred Straha, Operacija Veliki Skok, Zatočeni Zagor

Tropical Corp, origi 154-156



Odlican izbor!
zeljko Posted - 25/06/2017 : 11:55:50
neka hvala

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000