forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO najavljuje: Peti Bitls!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
MAKONDO Posted - 24/12/2015 : 19:26:23
https://www.youtube.com/watch?v=d9rXx3uRcmo

Godine 1961. dvadesetsedmogodišnji Brajan Epstin stupio je u jedan liverpulski podrum da vidi nepoznati rok bend kako nastupa – i svet nakon toga više nikad nije bio isti. Peti Bitls je Epstinova
neispričana istinita priča: pripovest o istinskom vizionaru koji je otkrio, upravljao njihovim poslovima i odveo Bitlse do dotad nezamislive internacionalne slave, usput postavljajući nove obrasce poslovanja u pop muzici. Ali Brajan Epstin bio je ujedno i krajnji autsajder, u stalnoj potrazi za mestom kome bi pripadao. On je pomogao da se poruka Bitlsa o ljubavi proširi po celom svetu, a ipak je umro bolno usamljen u mladoj dobi od trideset dve godine, ophrvan neverovatnom ambicijom i beskrajnim, naizgled nepremostivim preprekama koje su išle s njom. U isto vreme i bolan i veseo, Peti Bitls ne samo da otkriva jedno važno, neispričano poglavlje istorije Bitlsa – već inspiriše sve one koji su se usudili da veruju u snove.
Iz pera nagrađivanog producenta Viveka Dž. Tivarija (American Idiot/Green Day, Addams Family), i ljubimca poštovalaca devete umetnosti Endrjua Robinsona (Dusty Star, Starman) i nagrađivanog karikaturiste Kajla Bejkera (Why I Hate Saturn, Plastic Man), ovaj izuzetni grafički roman takođe sadrži uvodne reči čuvenih muzičara Bilija Dž. Krejmera i Endrjua Luga Oldama, nekadašnjeg menadžera i producenta Roling Stonsa, kao i pogovor karikaturiste Haurda Kruza (Stuck Rubber Baby). Pogovor za naše izdanje napisao je Goran Skrobonja iz Rubber Soul Project-a.

Premijera na sajmu, od ponedeljka 24.10.
Promotivna cena 1600 din, u knjižarama će iznositi 2200 din.



25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
MAKONDO Posted - 10/01/2018 : 00:12:55
https://thefifthbeatle.com/blogs/all/

Viveku Tivariju, autoru petog Bitlsa, bilo je baš drago da se prilog o ovom delu prikazao na jednoj ovdašnjoj televiziji, te je prilog stavio i na svoje facebook i twitter naloge...
MAKONDO Posted - 28/12/2017 : 14:31:22
Peti Bitls na televiziji N1:

https://youtu.be/STBfHjFjK4E
MAKONDO Posted - 09/07/2017 : 21:47:37
Tekst Slobodana Ivkova u novom broju NIN-a:

izivko Posted - 02/11/2016 : 15:21:52
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by izivko

Koliko sam vidio, na srpskom je sasvim OK Peti Bitls.





Jedino logicno ako imas u vidu da se The Beatles ovde izgovara Bitlsi. Ako su Bitlsi mnozina, jednina je logicno Bitls, pa imalo to veze sa pravilima ili ne


Tako sam i ja razumio.

Hrvati bi sigurno preveli Peti Beatle
Tex Willer Posted - 02/11/2016 : 14:48:49
quote:
Originally posted by izivko

Koliko sam vidio, na srpskom je sasvim OK Peti Bitls.





Jedino logicno ako imas u vidu da se The Beatles ovde izgovara Bitlsi. Ako su Bitlsi mnozina, jednina je logicno Bitls, pa imalo to veze sa pravilima ili ne
izivko Posted - 02/11/2016 : 11:43:04
Koliko sam vidio, na srpskom je sasvim OK Peti Bitls.

Peyo Posted - 02/11/2016 : 11:37:24
Antracit je naizgled u pravu.

Ali budući da se ovdje (koliko pamtim) nikad nije govorilo Bitlovi, već Bitlsi (Beatlesi) onda prolazi i Peti Bitls.

Dakle, ne mora se ponavljati tiskanje .
Mrkva Posted - 02/11/2016 : 11:21:53
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Antracit

Bitls? Beatles je množina, tako da bi trebalo biti peti Beatle ... Bitl



U teoriji je to što pričaš istina, ali u praksi baš i ne. Svaka imenica koja je posuđena iz drugog jezika, a već je u mnozini u tom jeziku, manje-više u pravilu dobiva još jedan, "naš" nastavak za mnozinu.

Na pitanje "Koji ti je najdrazi bend svih vremena?", ljudi će mahom odgovoriti "Beatlesi/ Bitlsi", a ne puko "Beatles". Isto je i s navijačkom skupinom BBB, oni nisu samo Boys, nego gotovo uvijek Boysi.

Mislim, mozemo mi forsirati gramatičku smislenost u ovom slučaju, ali ne znam koliko je to ok: gramatika treba biti deskriptivna (opisivati jezik koji vidi i kako narod govori), a ne preskriptivna (policijski stroga pravila zbog kojih su ljudi samo izludjeli, a ništa bolje ne znaju niti pisati niti govoriti).



Mislim da je Antracit htio reći da je originalan naslov "The Fifth Beatle" pa bi i u prijevodu imalo smisla "Peti Bitl", a ne "Peti Bitls".



Hm, u pravu si, ja sam malo pomiješala lončiće s ovim mnozinama i jedninama. Počela sam objašnjavati duple mnozine, a ovdje je zapravo u pitanju jedninska jednina :)

Wolfman Posted - 02/11/2016 : 11:10:29
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Antracit

Bitls? Beatles je množina, tako da bi trebalo biti peti Beatle ... Bitl



U teoriji je to što pričaš istina, ali u praksi baš i ne. Svaka imenica koja je posuđena iz drugog jezika, a već je u mnozini u tom jeziku, manje-više u pravilu dobiva još jedan, "naš" nastavak za mnozinu.

Na pitanje "Koji ti je najdrazi bend svih vremena?", ljudi će mahom odgovoriti "Beatlesi/ Bitlsi", a ne puko "Beatles". Isto je i s navijačkom skupinom BBB, oni nisu samo Boys, nego gotovo uvijek Boysi.

Mislim, mozemo mi forsirati gramatičku smislenost u ovom slučaju, ali ne znam koliko je to ok: gramatika treba biti deskriptivna (opisivati jezik koji vidi i kako narod govori), a ne preskriptivna (policijski stroga pravila zbog kojih su ljudi samo izludjeli, a ništa bolje ne znaju niti pisati niti govoriti).



Mislim da je Antracit htio reći da je originalan naslov "The Fifth Beatle" pa bi i u prijevodu imalo smisla "Peti Bitl", a ne "Peti Bitls".
Mrkva Posted - 02/11/2016 : 10:20:04
quote:
Originally posted by Antracit

Bitls? Beatles je množina, tako da bi trebalo biti peti Beatle ... Bitl



U teoriji je to što pričaš istina, ali u praksi baš i ne. Svaka imenica koja je posuđena iz drugog jezika, a već je u mnozini u tom jeziku, manje-više u pravilu dobiva još jedan, "naš" nastavak za mnozinu.

Na pitanje "Koji ti je najdrazi bend svih vremena?", ljudi će mahom odgovoriti "Beatlesi/ Bitlsi", a ne puko "Beatles". Isto je i s navijačkom skupinom BBB, oni nisu samo Boys, nego gotovo uvijek Boysi.

Mislim, mozemo mi forsirati gramatičku smislenost u ovom slučaju, ali ne znam koliko je to ok: gramatika treba biti deskriptivna (opisivati jezik koji vidi i kako narod govori), a ne preskriptivna (policijski stroga pravila zbog kojih su ljudi samo izludjeli, a ništa bolje ne znaju niti pisati niti govoriti).
Antracit Posted - 02/11/2016 : 10:10:00
Bitls? Beatles je množina, tako da bi trebalo biti peti Beatle ... Bitl
zokalav Posted - 29/10/2016 : 17:53:43
Peti Bitls je tu
http://stripovibanjaluka.blogspot.ba/
globinjo Posted - 23/10/2016 : 19:48:51
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Tex Willer
Naravno osim Komikovog koje mi vec krasi kolekciju


Koje je to izdanje


Da
Sjetih se

Na koliko strana je izdanje makonda



Izvini, tek sad primetih, slabo ulazim na forum.
Komikovo izdanje je Baby's in Black.
A ovo ce imati 144 strane.


Tex Willer Posted - 23/10/2016 : 17:34:31
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Tex Willer
Naravno osim Komikovog koje mi vec krasi kolekciju


Koje je to izdanje


Da
Sjetih se

Na koliko strana je izdanje makonda



Izvini, tek sad primetih, slabo ulazim na forum.
Komikovo izdanje je Baby's in Black.
A ovo ce imati 144 strane.
globinjo Posted - 22/10/2016 : 12:48:31
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Tex Willer
Naravno osim Komikovog koje mi vec krasi kolekciju


Koje je to izdanje


Da
Sjetih se

Na koliko strana je izdanje makonda
globinjo Posted - 22/10/2016 : 12:44:13
quote:
Originally posted by Tex Willer
Naravno osim Komikovog koje mi vec krasi kolekciju


Koje je to izdanje
cerichus Posted - 22/10/2016 : 12:04:17
Našao sam. Hala 1.
cerichus Posted - 22/10/2016 : 11:58:43
U kojoj hali će biti štand Makonda? Potroših oči pokušavajući pronaći na onoj šemi rasporeda izlagača što su dali sa sajma?
globinjo Posted - 22/10/2016 : 09:09:09
Bravo za ovo
Tex Willer Posted - 22/10/2016 : 01:09:14
Ma neka, vredelo je cekati
Ima li jos nesto interesantno na ovu temu, mislim na temu Bitlsa
Naravno osim Komikovog koje mi vec krasi kolekciju
Johnny Difool Posted - 21/10/2016 : 23:36:35
Okruglih 10 mjeseci nakon najave eto i stripa. Nije dugo ni trebalo.

Lijepo.

Tex Willer Posted - 25/12/2015 : 00:35:55
U svakom slucaju, ocekujem ovo izdanje s velikim nestrpljenjem. Nadam se da ce da bude u najkvalitetnijem mogucem izdanu jer zasluzuje takvo izdanje Ipak su to Bitlsi, najbolji bend svih vremena
MAKONDO Posted - 24/12/2015 : 22:56:06
quote:
Originally posted by Tex Willer

Covece, sto je ovo dobro
A moglo je i u 2015. da se obradujemo za praznike



Razmišljali smo da li da ovo objavimo još u proleće 2015, ali 2016. bi trebalo da bude snimljen film po ovom stripu, tako da smo ostavili za ovu godinu.
Peyo Posted - 24/12/2015 : 22:55:31
Odlična vijest!!!

Makondo nastavlja sa zanimljivim naslovima. Bravo!
Tex Willer Posted - 24/12/2015 : 22:48:50
Covece, sto je ovo dobro
A moglo je i u 2015. da se obradujemo za praznike

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000