forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Dr. Who - nova sezona! I novi Doctor!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
DeeCay Posted - 06/06/2008 : 17:09:51
Tek sam sad primijetio da su naši počeli sa objavljivanjem ove odlične dugovječne serije. Iz Britanije, ne iz Amerike.

Samo što je ovo palo u jutarnji, dječji termin, 9:40 u subotu. Mislim koja je ovo degradacija jedne kultne i fenomenalne serije??! Ne mogu vjerovati ovoj debilani sa HRT-a... Možda Doktor Who jest malo luckasti, no ovo nije serija za djecu?!


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 01/10/2023 : 21:36:53
Prije nego što Doktor zaNcuti () stiže nam David Tennant kao 14. Doktor! Da, opet. Ali, ovaj put se vraća i Donna.



Povodom 60 godina Doktora u trodijelnom specijalcu pod dirigentskom palicom Russella T. Daviesa, Doktor poznatog lica se vraća i ovaj put nije siguran da će uspijeti spasiti Donnu.

Da se ne lažemo, nikad mi nije bila jasan fama oko Tennantovog Doktora, koliko god mi bio drag, niti mi je najdraži niti mislim da ima najbolje priče, pa ipak mi ne smeta toliko. Pogotovo kad se vraća i Donna (fenomenalna Catherine Tate) jedan od najbolji suputnika i krunski dokaz zašto komičari najbolje pašu Doktoru. Ujedino je to razlog zašto je jedna Clara podbacila.

U nedavnom traileru otkriveno je i koga glumi najavljeni Neil Patrick Harris.



SPOILERI. valjda.

U specijalcu se vraća i Kozmički lutkar (Celestial Toymaker). Negativac iz treće sezone čije epizode većinom nedostaju. Taj neprijatelj razdruži Doktora i ekipu i podvrgne ih Trilogičnoj igri u kojoj moraju rješavati naizgled jednostavne ali i ubojite zagonetke.
Kao što su fanovi zamijetili, znakovita je scena iz zadnje epizode (ta je sačuvana):



na kraju lutkar stoji na 14. polju. A sada se sukobljava sa 14. Doktorom*



* znam, sada više ta numeracija nema smisla, to je 14. Doktor ali je zapravo njegova 15. regeneracija, odnosno 16. regeneracija osobe koja se nazvala Doktorom... odnosno tu je i Odbjegli Doktor pa to znači da je to zapravo 17. regeneracija. I to samo ako ignoriramo Bezvremensko dijete, odnosno ako Doktor kao Doktor počinje oko 1. (koji, opet, nije prvi) Otprilike ali ne sasvim ovako.
Kako je znao reći 4. Doktor: "First things first, but not necessarily in that order."
Deers Posted - 25/10/2022 : 16:15:24
I, gotova je jedna era. S epizodom Power of Doctor završava se priča sa prvom Doktorkom, koju je glumila Jodie Whittaker.

I završila je i era omraženog showrunnera Chrisa Chibnalla. E sada, kritike su itekako bile opravdane. Htio je mnogo, jako mnogo, možda i previše, i to je epski obećavao da na kraju ostane neispunjeno, ali, ne bih rekao da su mu u prosjeku priče bile lošije od nekih drugih. Pogotovo predzadnje Moffatove ili druge RTDove.

Ajmo o pozitivnom stvarima:
Sviđa mi se logo ove sezone, uspjeli su nakon reciklaže još od Smithove ere napraviti nešto kul i novo. Intro, možda ne posebno vizualno, mada je i on dobar, ali muzički je bomba, baš nabrijačina.



Što se tiče priča, moram pohvaliti Chibnall što se odlučio da kompletnu prvu sezonu posveti potpuno novim likovima i novim vrstama. Priče nisu najnajbolje ali inicijativa jest. Od posebno pamtljivih priča je ona sa svijesnim džepnim svemirom. U dvanaestoj sezoni je ponovno dobra ona sa Shellyjima i upozorenjem o Usamljenom Cybermanu.
Za trinaestu sezonu se odlučio sa povezanu miniseriju od šest nastavaka. Ništa neobično za Doktora, a i vjerojatno je produkcija odlučivala o tome, ali bilo je nešto novi i skoro jako jako dobro. Opet, prejako je zinuo.

Od dobrih stvari definitivno nisu companioni. Jadna Yaz, osim što su je loše pisali nije imala nimalo karizme da nosi "svoju" priču. Prokletstvo jedne Clare. Jedan Ryan je bio zanimljiviji lik a da o Grahamu i Danu, ne govorimo. Sasha Dhawan kao Master je tako-tako. Taj Jokerast lik nije baš najbolje uspio iako je u posljednjom javljanju bio jako dobar. I kao Rasputin je baš legao. Općenito ta posljednja priča uspijeva na dosta fronti. Možda griješi na onoj najočitijoj, fan serviceu. Mada, to je stvar i nostalgije. Susret Ace i Grahama nikako, pa nikako, nisam mogao promatrati kao susret vršnjaka.
Od posebnih priča moram spomenuti priču od Odbjeglom Doktoru. Priča je jebena i isto jedna od onih koji maksimalno natežu tkanje mita ali je jako napeta i Jo Martin kao Doktorka jednostavno rastura. Nevjerojatno koliko a osoban ima karizme!



Od ostalog moram spomenuti Flux koji sam već komentirao gore, dobar početka, ponovno su Kameni anđeli bili strašni i onda raspad sistema. Znam, i Moffat je to radio ali šteta. Ni Divizija a ni Flux nije na raju riješeno kako treba, a moglo se. Mogla je Doktorka nagovoriti Vrijeme da to ne radi.

Općenito nije bilo loše, mislim da je najgore što sama Doktorka nije našla svoj glas. Od nekakve kopije Tennata nije se puno odmakla. Umjesto da bude sašava teta bila je brižna majka. Šteta. Tako su je i neki sporedni likovi lako "nadglasali". Loše pisanje je ubilo čak i povratak Captaina Jacka, kojeg sam skoro zaboravio.

Vezano za puno htio malo dao i diranje u svete krave, to je nije nešto neuobičajeno. Čak i za novi Doctor Who. RTD ubija kompletne Time Lordove, Moffat banalizira monstruozni Vremenski rat, ... samo što ovdje nema epiloga. Još.

Doviđenja Doktorko!








Deers Posted - 10/05/2022 : 12:16:52
I, evo ga, novi Doktor je Ncuti Gatwa!



Poznat po ulozi u Netflixovoj seriji Sex Education ovaj ruandsko - škotski glumac preuzima TARDIS pod ponovnom palicom Russella T. Daviesa!

Deers Posted - 06/12/2021 : 21:29:06
Uh, izgleda da sam ureknuo. Nakon fenomenalne četvrte epizode sljedi... blago rečeno pad. Peta epizoda je zbrda zdola i gotovo ništa se ne desi. Dobar dio epizode ekipa prođe u potragu za nečim što je nakraju nebitno! Ajde, bilo je zabavno, ali ipak. Uz sve to, išlo se produbiti Doktorčinu ulogu u Diviziji ali čak ni pojava SPOILER Tecteun ne spašava stvar. Bel i Vindor isto su sve lošije pisani a bili su tako dobar side story.
Zadnja epizoda nažalost nastavlja u istom tonu. Ali bilo je to očekivano. Previše elemenata koji se nisu baš, ako uopće, uklopili u veliku slagalicu. Priča pušta puno više od Lupiarijevog štita i ima više rupa o Willaimsonovih tunela. Ipak, ima zanimljivih momenata: split, vrijeme kao neprijatelj (iako užasno, užasno neobješnjeno), Sotnarnovih pet minuta slave,...

Sve u svemu, nedostojno dobrog djela ove sezone.
Deers Posted - 26/11/2021 : 10:11:59
Moram priznati da mi je ovaj Flux puno bolji od očekivanog. Priča je napeta a epizode su sasvim korektne. Neka čak i vieš od toga. Nisu mi Anđeli bili toliko zanimljivi još od prvog pojavljivanja. Dan kao novi suputnik je baš ono veselje koje treba Doktor na kraju puta (sjetimo se samo Bill Pots). Yaz je malo bolje pisana ali i dalje je loša karika.

Već smo prošli dvije trećine serije i ne ide se baš prema raspletu. Ni Fluxa a kamoli Divizije ili Bezvremenskog djeteta. Predviđam da će sa Fluxom završiti ova sezona a da će Chibnall ostaviti Diviziju za oproštajku.
Deers Posted - 31/10/2021 : 00:09:13
Danas kreće 13. (odnosno, 39.) sezona Doctora! Prva sezona nakon 23. i The Trail of a Time Lord da cijela sezona predatavlja jednu epizodu. Ime epizode je Flux i ima šest dijelova.
Deers Posted - 24/09/2021 : 17:48:56
https://www.doctorwho.tv/news/?article=russell-t-davies-to-return-as-doctor-who-showrunner

RTD se vraća za 60. godišnjicu?
Deers Posted - 02/01/2021 : 15:53:26
Odgledao novogodišnji specijalac. I oK je, podsjeća na RTD eru. I dalje forsiraju Yaz a očajna je, ne znam da li je do glumice ili do scenarija. Graham nema nikakvu minutažu pa ipak razbija. Sve u svemu, koloplet već viđenih elemenata ali kako ide na kapaljku i to je dobro. naravno, nakon bombe na kraju 12 sezone u ovoj epizodi nema ničega....
Deers Posted - 27/03/2020 : 13:59:34
Nego, se sjećate Daviesa i njegovog prikaza Time wara? Ne direktnog nego kroz rečenicu tu i tamo, odlutali Doktorov pogled koji ti ledi krv u žilama?
Koliko mi god Moffatov Day of the Doctor drag i fenomenalan, nedostajalo mi je malo te mistike. Evo jedne kratke priče sa kraja Time wara, prije Moffata, ali i dalje može funskcionirati:

https://www.doctorwho.tv/news/?article=russell-t-davies-prequel-doctor-who-rose&fbclid=IwAR1tZiq4qUgNvjLYAi4iZ6MAfT8gjdvMm205K3POio7x-SbhAtP43XW91LE

Uživajte!
Deers Posted - 27/03/2020 : 13:56:15
Koliko sada ima više smisla ovo gore

Uglavnom, meni je nova Doktorica super ali imam i par zamjerki. Po gestikulacijama malo previše vuče na Tennanta, i kao karakter nije dobro definiran. I loše priče joj pišu, slično kao i Capaldiju.

Što se tiče Chibnalla, hrabro što je prvu sezonu htio nepovezano za povijest i izmislio nove stvari. Ima dobrih priča, recimo ona u Norveškoj, ali ima i loših. Hrabro od njega što je toliko pratilaca ubacio, nažalost, loše ih balansira, pa neki su baš nepotrebni. Stari Graham ispada najbolji od svih!

12. sezona i povratak na staro... i svašta nešto. Mene je oduševila 5. epizoda. Nevezano za utjecaj na kanone i sve, priča je napeta i dobro vođena i ... i sve. Čak i sa Shalleyima je super. Sam kraj. Jebemliga, i Moffat je to radio i standardno su mu raspleti bili lošiji od zapleta. Da li će to uspijeti Chibnall izvesti kako spada, ne znam. S tim da želim napomenuti da ne želim status quo.
panzer Posted - 13/12/2018 : 11:45:16




Lucy Liu Posted - 08/10/2018 : 16:17:02
Upravo odgledao novog Dr. Who, i moram reć da je Doktorica sjajan lik, i jedva čekam vidjeti što će se dalje dešavati.
Lucy Liu Posted - 27/12/2017 : 16:58:17
Odgledao sam božični specijal, super mi je kako su prve riječi nove Doktorice "Oh brilliant!" (ne sarkastično, nego onako iskreno, veselo).
Lucy Liu Posted - 15/11/2017 : 15:20:04
Loš look.
Deers Posted - 09/11/2017 : 18:11:01
Deers Posted - 16/07/2017 : 23:08:50
Pošteno, Doktor odavno nije bio plavuša.
panzer Posted - 16/07/2017 : 19:27:56
http://www.telegraph.co.uk/tv/2017/07/16/doctor-jodie-whittaker-replace-peter-capaldi-time-lord-regeneration/
Deers Posted - 05/04/2017 : 09:56:27
Fora.

http://www.radiotimes.com/news/2017-04-04/theres-a-surprise-so-big-in-the-new-series-of-doctor-who-that-it-comes-with-a-countdown
Deers Posted - 27/12/2016 : 21:00:13
ClASS
Tja, nakon monster of the week epizoda (prilično krvavih, moram priznat) kreće serija ka razvoju i dodatnoj karakterizaciji likova čime samo pojačavaju stereotipe kojim su ih opisali u prvim epizodama. Zadnje tri spašavaju stvar, barem mi se tako čini. Možda jer sam prestar da se poistovjetim sa likovima i njihovim problemima pa draža mi je cinična Quill.


Deers Posted - 02/11/2016 : 20:21:49
Class definitivno, definitivno nije SJA. Ovo više liči na Torchwood.
Deers Posted - 22/10/2016 : 12:53:50


Dok čekamo 2017 na novu sezonu Doktora, osim božićnim specijalcem , vrijeme možemo prekratiti i noom spin-off serijom The Class. Radnja je vezana uz Coal Hill Academy i njezine polaznike i radnike, školu u kojoj je sve počelo još danven 1963.

https://en.wikipedia.org/wiki/Class_(2016_TV_series)
emirem Posted - 24/04/2016 : 13:54:39
Bas ovih dana gledam Jessicu Jones i glumi Tennant.. pret-prethodni Dr.Who.
Deers Posted - 24/04/2016 : 11:16:20


emirem Posted - 13/03/2016 : 11:53:19
I evo odgledao "Last Christmas".
Jako simpaticni dijalozi, senzibilitet na vrhuncu, razvoj odnosa Dr-a i River.
Kao sto sam citao na wikici, sezona 9 je bila vise ciljana na Dr i njegova razmisljanja o zivotu i odnosu prema Clari za koju kad je izgubio u epizodi "Raven"(?!) u nevidljivoj londonskoj ulicici, promijenio je stav prema svemu.
Ovaj Dr. tj. Capaldi je karizmaticniji glumac, malo sa grimasama vuce na C.Eastwooda :-), i bolji je od prethodnih vremenskih putnika. Smireniji i stalozeniji, nije histerican i vrckast kao prosli dr.

Clara je jako simpa lik i uvijek mi je bilo bilo blesavo od dr da sa svakom putnicom kao visi neki odnos u zraku i tu se ne snalazi sa emocijama jer svaka mu otvori dusu i kaze direktno sta misli o njemu, samo on se ne snalazi u tim odnosima. I na kraju je on zavrsio u nekoj "letecoj" neobaveznoj vezi sa River Song (Melody , koja je kcer jedne od bivsih putnica).
Malo ti dogadjaji podsjecaju na odnos popularnog strip junaka Dylan Doga koji uvijek nakon provedene noci sa novom "mogucom ljubavi zivota" izvuce deblji kraj i ostaje sam sa svojim neispunjenim snovima i fantazijama.

Smijesne zgode..
Doktor sa gitarom ulazi u caffé na US srednjem zapadu i razgovara sa konobaricom Clarom(izbrisano pamcenje,ne zna da je to ona!)

Clara: "Putujete cesto?"
Dr.: "S vremena na vrijeme!" :-----)))))))





emirem Posted - 26/02/2016 : 21:33:21
Htio sam gledat nesto drugo, sanjat cu Tardis ...kaze se bolje dati lovu (u ovom slucaju vrijeme) konobarima nego doktorima...

Sjetio se jos jednog..

Pita Clara "Gdje ti je mobilni?", veli doc ,pokaze na Tardis: "Tamo!", "To je telefonska govornica!", a on ce: "Ali to je doslovno MOBILNI telefon!" Tu sam se otkacio! :-))))

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000