forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka sp. 28 - Magnus: omnibus

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 18/07/2017 : 20:55:26


Roberto Raviola, svim ljubiteljima stripa poznatiji kao Magnus, zajedno s Bunkerom potpisao je legendarnih prvih 75 epizoda kultnog Alana Forda i, na vrhuncu slave, odlučio napustiti brod i krenuti u samostalnu karijeru. Nakon što smo objavili Neznanca, Magnusov najpoznatiji samostalni serijal, Fibra Vam donosi omnibus s njegovim kraćim djelima nastalima između 1979. i 1995. Ova knjiga je presjek kasne faze Magnusova stvaralaštva u kojoj vidimo kako u najintimnijem izdanju, uronjen u istočnjačke filozofije, mijenja žanrove, od fantastike preko horora do erotike, stilove i tehnike – ali iznad svega vidimo zašto je bio i ostao Magnus: najveći.

Orka Specijal 28 • Omnibus • 416 stranica • C/B + Kolor • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Magnus • Crtež Magnus • Prijevod Andrej Cvitaš • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.7.2017. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-specijal-28-omnibus/445/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
doom Posted - 18/07/2019 : 22:30:12
Ocekivao sam i vise erotike, ustvari jedino pilule i diva spadaju u eksplicitnije sadrzaje. Milady, kao sto rece Deers je dosta konfuzna, trebalo mi je dosta vremena dok pohvatam tko tu koga. Zacarane zene odisu tim nekim izgubljenim vremenom i to me najvise osvojilo, crtezi krajolika su jako lijepi i dosada nisam puno obracao paznju na taj aspekt kod magnusa, scena kad duh zene ulazi mladicu u sobi mi je prekrasna, ilustracije na kraju isto super.
Deers Posted - 30/01/2018 : 13:06:26
Impresivno izdanje koji daje pravu sliku kakav je crtač bio Magnus. Priče su mu s druge strane svakakve, većina ionako temeljenih na kineskim pričama su dobre idejom i imaju smislene izvedbe te su redom barem zanimljive. Milady je dosta zbrkana, čak i narativno. Ostale kratke stvari su ili zanimljivi ili nezanimljivi eksperimenti. Na kraju Osveta Makumbe je nekako dosadna i odudara od ostalog, valjda jer je vidljivo da je drugi scenarist a možda uopće nije loša priča.
Zagor-te-nay Posted - 29/10/2017 : 12:54:06
Lako za sve nego jedna stvar je bizzarna. Ok, uvatija se kineza i svega toga, al da su kinezi u stripu kršćani (idu u crkve i samostne, postoje i časne sestre...), a pola su ih bijelci, i svi skupa imaju kineska CHi-CHU imena, i u jednoj priči dođu čak i Njemci?!? Djeca rođena između odnosa kineza i bijelaca su opet bijela...totalno nepoznavanje osnova genetike, antropologije? Shvatio bi to kao njegovu zajebanciju da nije tip koji je volio preciznost, geografiju i politiku, pogotovo kod neznanca di je bija više nego stručan...Nerazumim, najbolesni mix kultura i toponima koji sam ikad vidija.
Dao bih cili ovi njegov opus za još njegovih 75 alan fordova šteta, šteta... ovo je samo za posebnu publiku...još mi je najbolja 110 pilula...
Ipak...6/10...jedan je Magnus.
risbozg Posted - 04/08/2017 : 20:32:41
crtež klasika..super..priče kao kod svih omnibusa..od loših do meni samo jedne odlične -Osveta Makumbe..ostalo puno sexa za omasoviti čitalačku publiku...i za mene sve u svemu ako nisi zagriženi fan album je u stvari prosjek.možda sam perviše očekivao pa sam se samim time ustvari možda i malo razočarao
Dr. Zistis Posted - 02/08/2017 : 07:33:12
quote:
Originally posted by Poli


znaci, imamo svrsitis godine, ruke dole decki, kraj price


samo jos da stavim ruke na moj primjerak pa ... :D

Samo za +18



Poli Posted - 01/08/2017 : 22:11:12

znaci, imamo svrsitis godine, ruke dole decki, kraj price


samo jos da stavim ruke na moj primjerak pa ... :D


Dr. Zistis Posted - 01/08/2017 : 20:08:17
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Najozbiljnini kanditat za strip godine
Ave Manuse


Zasigurno!


Fenomenalno...plus ima onaj "filing" detinjstva i stripova
ivanl Posted - 01/08/2017 : 19:57:17
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Najozbiljnini kanditat za strip godine
Ave Manuse


Zasigurno!
Dr. Zistis Posted - 01/08/2017 : 16:35:11
Najozbiljnini kanditat za strip godine
Ave Manuse
solar Posted - 29/07/2017 : 11:54:45
Naručio.
Poli Posted - 23/07/2017 : 23:29:21

A, vidis, to sam smetnuo sa uma ... scenaristu.

Ali onda ne bi bilo tako jeftino, racunajuci dva izdanja ili jedno samo. Ma, ni kod Toppijevog "omnibusa" mi ne smeta obim ... a i kako bi mi to moglo smetati kad imamo majstora unutra, isto kao ovdje. :)


corto33 Posted - 23/07/2017 : 16:44:31
quote:
Originally posted by Poli


Ali dobro, ako ima Magnusov Maxmagnus stvarno toliko malo stranica, onda bi to moglo ici u ovaj Omnibus. No, taj vlak je vec otisao, a i pitanje je da li je Marko to mogao uciniti (?).
Posto nije toliko obimno izdanje, meni bi bilo bolje da se ga ukljuci u jos neki Magnusov opis ako je ostalo jos materiala. :)



Pa ovo je Magnus omnibus a ne Magnus & Bunker omnibus.
Ja bi još radije vidio, da ovaj omnibus nije tako opsežan, moglo se staviti Pilule i Žene u jedno izdanje na ovakvom većem formatu a ostalo u drugo izdanje na manjem Orka formatu.
ivanl Posted - 23/07/2017 : 16:15:30
Prostora za jos materijala ima. Od Necrona preko druzine do Maxmagnusa...
A da ne spominjem Satanika, Kriminala ali o tom smo vec razglabali...
solar Posted - 23/07/2017 : 13:45:03
@Markos
Da, stvarno, kakva je situacija sa Maxmagnusom?
Poli Posted - 23/07/2017 : 12:23:03

A, ovo za Maxmagnusa nisam znao. Citao sam ga kao klinac u Vjesnikovom izdanju i koliko se sjecam bio mi je vrlo zabavan. Tako sam ga sada poceo skupljati u SA izdanju, ali posto mi fale jos 2 broja nisam jos ponovno poceo sa citanjem, niti sam ista gledao unutra. Al eto, kad se toliko pricalo o Maxmagnusu ovdje, mislio sam da je majstor to crtao - na prvu nisam ni sumnjao da nije on.


Ali dobro, ako ima Magnusov Maxmagnus stvarno toliko malo stranica, onda bi to moglo ici u ovaj Omnibus. No, taj vlak je vec otisao, a i pitanje je da li je Marko to mogao uciniti (?).
Posto nije toliko obimno izdanje, meni bi bilo bolje da se ga ukljuci u jos neki Magnusov opis ako je ostalo jos materiala. :)


solar Posted - 23/07/2017 : 00:16:42
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Kad bi barem netko objavio Magnusove epizode Maxmagnusa. Toga ionako nema mnogo.



+1

Odavno priželjkujem ovo izdanje:

[url=https://postimg.org/image/hoo0twsnj/]https://s11.postimg.org/r97ngshzn/magnus.jpg[/url]


+1
ivanl Posted - 23/07/2017 : 00:08:27
quote:
Originally posted by Poli


Em, nisam poucen ali sta tacno fali SA izdanju Maxmagnusa? Osim velicine (ako je to zaista problem) ... mozda prijevod? Ili sto nije HC? :D





Inace imas i od Strip agenta hc izdanje Maxmagnusa samo sa crtacem Cimpellinom.
Ovo sto mi pricamo od Roberta Raviole je dostatno za jedan album od 50-tak strana.
ivanl Posted - 23/07/2017 : 00:03:46
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Poli


Em, nisam poucen ali sta tacno fali SA izdanju Maxmagnusa? Osim velicine (ako je to zaista problem) ... mozda prijevod? Ili sto nije HC? :D





Ovo za HC neću komentirati, jer pretpostavljam da je to podbadanje usmjereno na nekoga. :D

Nego, stvar je u tome da postoje dvije verzije Maxmagnusa. Originalna verzija sastoji se od kratkih epizoda koje su Bunker i Magnus serijalizirali u časopisu Eureka. Strip-Agent je objavio verziju s dužim epizodama, koje je Bunker stvarao s crtačem Leoneom Cimpellinom.

Neki od nas žele vidjeti domaće izdanje ovog originalnog, Magnusovog Maxmagnusa.


Tocno!
Kako rekoh, price su izlazile u nekadasnjem Zovu. Tokom sedamdesetih. Njih 20-setak od jedne do par stranica.
A jedna epizoda na 4-5 stranica. Izvanredan crtez. Ministar preslik i samokarikiranje Roberta Raviole. Isti i isto kao Bob Rock.
Mr. Bushido Posted - 22/07/2017 : 23:49:44
quote:
Originally posted by Poli


Em, nisam poucen ali sta tacno fali SA izdanju Maxmagnusa? Osim velicine (ako je to zaista problem) ... mozda prijevod? Ili sto nije HC? :D





Ovo za HC neću komentirati, jer pretpostavljam da je to podbadanje usmjereno na nekoga. :D

Nego, stvar je u tome da postoje dvije verzije Maxmagnusa. Originalna verzija sastoji se od kratkih epizoda koje su Bunker i Magnus serijalizirali u časopisu Eureka. Strip-Agent je objavio verziju s dužim epizodama, koje je Bunker stvarao s crtačem Leoneom Cimpellinom.

Neki od nas žele vidjeti domaće izdanje ovog originalnog, Magnusovog Maxmagnusa.
Poli Posted - 22/07/2017 : 23:23:46

Em, nisam poucen ali sta tacno fali SA izdanju Maxmagnusa? Osim velicine (ako je to zaista problem) ... mozda prijevod? Ili sto nije HC? :D


Peyo Posted - 22/07/2017 : 22:20:46
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Kad bi barem netko objavio Magnusove epizode Maxmagnusa. Toga ionako nema mnogo.



+1

Odavno priželjkujem ovo izdanje:

[url=https://postimg.org/image/hoo0twsnj/][/url]
solar Posted - 22/07/2017 : 21:13:44
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Aco

Izdanje koje se čekalo godinama. Svaka čast.


prvi post u stripovskom pdf forumaške legende Aca,nakon sedam godina i dva meseca pauze, dovoljno govori koliko je ovo jak i bitan naslov!!!


Aco legenda!
Mr. Bushido Posted - 22/07/2017 : 19:37:43
Kad bi barem netko objavio Magnusove epizode Maxmagnusa. Toga ionako nema mnogo.
corto33 Posted - 22/07/2017 : 17:37:19
quote:
Originally posted by Aco
Tako je, smatram da je ovo iznimno jak i bitan naslov. Prije svega zbog objavljivanja 100 pilula koji ne samo da su vjerojatno Magnusov najbolje nacrtan strip , već i zbog same tematike , vrlo rijetko zastupljene na tržištu.



Ja bi prije rekao da su Začarane žene najbolje nacrtan Magnusov strip?
Markos Posted - 22/07/2017 : 15:46:36
Lijepo je vidjeti Acu na forumu. Čovjek se sjeti nekih starih, nevinijih vremena.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000