forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ČAROBNA KNJIGA prekida saradnju sa DARKWOOD-om

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 28/07/2017 : 18:22:40
Obaveštavamo čitaoce da počev od 1. avgusta 2017. Čarobna knjiga prekida saradnju s Darkwoodom, s obzirom da je Darkwood u dva navrata vrlo grubo prekršio pravila normalne poslovne saradnje i to:
1. Ovlašćen da zajednički zastupa Darkwood i Čarobnu knjigu u pregovorima za srpska prava na Korta Maltezea, Darkwood je pregovore vodio samo u svoje ime i za svoj interes, dajući nam lažne informacije o toku pregovora. Na ovaj način, eliminisao je mogućnost da Čarobna knjiga samostalno nastupi kao kandidat za kupovinu prava za ovaj strip serijal.
2. U trenutku kad je Čarobna knjiga završila sve detalje dogovora sa jednim renomiranim strip izdavačem, Darkwood je pokušao da osujeti ovaj dogovor diskreditovanjem naše pozicije pred njima. Ovakav postupak, koji se u izdavaštvu smatra krajnje nekorektnim, i na koga se izdavači ne odlučuju ni u situacijama kada su ulozi najveći, pokazao nam je da Darkwood nije dobronameran partner i da im ubuduće ne treba pokloniti poverenje.
Zbog svega ovoga, naša izdanja se više neće prodavati u Darkwood-ovim knjižarama, niti ćemo mi prodavati Darkwood-ova izdanja u našoj striparnici “Čarobna knjiga”, koja počinje s radom 15. avgusta u “Eurocentru” (Dečanska 5) pored Doma omladine.

Čarobna knjiga
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
trle Posted - 01/08/2017 : 21:35:53
Bezveze.
Poli Posted - 31/07/2017 : 21:57:35

Sepuku!


zeljko Posted - 31/07/2017 : 20:26:27
hakiraše ih
Otto Kraus Posted - 31/07/2017 : 19:01:44
Carobna knjiga iz osvete srusila stranicu🤔😀
nikia Posted - 31/07/2017 : 19:01:28
Neće ni kod mene.
swamp thing Posted - 31/07/2017 : 18:53:46
Ima li jos neko problem da pristupi DW sajtu?
Albino Posted - 31/07/2017 : 11:41:01
Uf...i Moebius izdanja su imala Čarobna Šuma logo , baš me zanima da li će ih nastaviti i ko...
vronski 3 Posted - 30/07/2017 : 11:26:05
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Obi-wan

Pozivam zaraćene strane da daju miru još jednu šansu. Onaj koji zamoli za mir je bolja osoba. Nema se šta izgubiti...



Ajde Obi, dosta sa patetikom.
Zna se da je ovdje šuška u igri, a di je šuška tamo mira nema.



Di je šuška radi puška...



Hahahaha, legenda si. Nego u koja je doba Panter?



Ako je verovati izdavaču na jesen, u najgorem do kraja godine...
zeljko Posted - 29/07/2017 : 21:36:40
kakva šuška?

ja mislio to oni rade zbog ljubavi prema stripu
i bratu čovjeku-stripoljupcu???
Dwayne_Looney Posted - 29/07/2017 : 20:59:46
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Obi-wan

Pozivam zaraćene strane da daju miru još jednu šansu. Onaj koji zamoli za mir je bolja osoba. Nema se šta izgubiti...



Ajde Obi, dosta sa patetikom.
Zna se da je ovdje šuška u igri, a di je šuška tamo mira nema.



Di je šuška radi puška...



Hahahaha, legenda si. Nego u koja je doba Panter?
vronski 3 Posted - 29/07/2017 : 19:46:15
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Obi-wan

Pozivam zaraćene strane da daju miru još jednu šansu. Onaj koji zamoli za mir je bolja osoba. Nema se šta izgubiti...



Ajde Obi, dosta sa patetikom.
Zna se da je ovdje šuška u igri, a di je šuška tamo mira nema.



Di je šuška radi puška...
paro Posted - 29/07/2017 : 19:35:57
quote:
Originally posted by Obi-wan

Pozivam zaraćene strane da daju miru još jednu šansu. Onaj koji zamoli za mir je bolja osoba. Nema se šta izgubiti...



Ajde Obi, dosta sa patetikom.
Zna se da je ovdje šuška u igri, a di je šuška tamo mira nema.
Obi-wan Posted - 29/07/2017 : 17:17:15
quote:
Originally posted by ROJ RENK

Sa Slobom i sa kompletnom ekipom iz Darkwooda imam pozitivna iskustva i poslovna i kao autor.
Ne znam sta se desilo, ali mozda bi trebalo popusiti lulu mira i zakopati ratne sekire radi dobrobiti stripa na ovim prostorima.


Balkanski indijanci su nažalost uglavnom preponosni za lulu mira. Ako su u pitanju nepremostive razlike u izdavačkoj politici, razlaz je neminivam i opravdan.
No, kod nas je češći razlog svađa, ljutnja i na kraju inat. Ovdašnja plamena su uzavrele krvi i sušta suprotnost od hladnih i poslovnih civilizacija sa zapada i sjevera. Upravo zato mi i jesmu tu gdje jesmo, a Njemačka i Švedska su negdje drugdje. Mentalitet ljudi i ništa drugo. Ali nitko nam neće uzeti naš ponos, slobodu i našu bezgraničnu glupost.

Pozivam zaraćene strane da daju miru još jednu šansu. Onaj koji zamoli za mir je bolja osoba. Nema se šta izgubiti...
vronski 3 Posted - 29/07/2017 : 16:43:57
Bila je i ona svađa Darkwooda i Feniks Pressa pre godinu-dve, kad se PP izdanja nisu prodavala u Darkwoodu pa se na kraju sve sredilo, verujem da će tako biti i sa ČK...
ROJ RENK Posted - 29/07/2017 : 16:35:59
Sa Slobom i sa kompletnom ekipom iz Darkwooda imam pozitivna iskustva i poslovna i kao autor.
Ne znam sta se desilo, ali mozda bi trebalo popusiti lulu mira i zakopati ratne sekire radi dobrobiti stripa na ovim prostorima.
vronski 3 Posted - 29/07/2017 : 14:19:32
E sad, tu su neka tehnička pitanja, na primer ko će od ova dva izdavača i da li će uopšte iko nastaviti Iznoguda?

Logično bi bilo da nastavi Darkwood jer su dosadašnja četiri albuma Iznoguda objavljena u okviru Karusel edicije...
risbozg Posted - 29/07/2017 : 14:07:03
podrška i jednima i drugima
vronski 3 Posted - 29/07/2017 : 13:28:15
Šteta što je došlo da razlaza i do svađe dva velika izdavača ali to je već do njih i njihova stvar. Bitno je da se ne odrazi na produkciju stripova i na čitaoce...
supermark Posted - 29/07/2017 : 11:51:57
podrška Čarobnoj Knjizi
danielp Posted - 29/07/2017 : 10:23:06
Nedaj boze da ste vi uzeli Korta! Bolje sto je ovako ispalo. DW to radi profi.
Da su bar uzeli i Anihilation da urade umesto Vas.

Bez ljutnje. Samo iznosim svoje misljenje.
teller Posted - 29/07/2017 : 06:40:20
Ionako je previse izdavaca za tako malo trziste i mini naklade...
Opstace samo najjaci,odnosno velike ribe pojesce male...
Opstace Darkvud jer je jaci po svim pitanjima...nekad se moraju mali priklonit da opstanu...ako imaju prejak ego
to jih moze kostat...tu se bojim za CK...za Darkvud i ne..
ivanl Posted - 29/07/2017 : 01:17:52
Au, šta rade...
Dukidule Posted - 28/07/2017 : 23:59:43
quote:
Originally posted by Poli
Posto zajednicki logo su imali samo na prve 3 knjige, a onda samo DW.

Broj 1 do 3 = ČK/DW, 4 do 7 = DW sam.
Dukidule Posted - 28/07/2017 : 23:54:28
Mebijus, Final Incal, Torgal, Iznogud...
Poli Posted - 28/07/2017 : 23:49:42

Si siguran Tinton? Posto zajednicki logo su imali samo na prve 3 knjige, a onda samo DW.



Nije prijatno ni za same citaoce, a kamoli upletene ... ali, samo da stripova i dalje bude. :/


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000