forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Troja - David Gemmell

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Obi-wan Posted - 24/11/2014 : 21:39:56
Evo još jednog bisera koji želim istaknuti da se dobro vidi.
David Gemmell piše herojsku fantastiku, stil mu je lak i čitljiv bez previše lutanja misli i bespotrebnih opisa nevažnih stvari. Osjećaj pri čitanju njegovih knjiga je krajnje filmičan i atmosfera je nabrijana do maximuma baš kako ja to volim. lako zaspim pa od dosadnih knjiga nemam vajde.
Napisao je podosta knjiga, uglavnom epska fantastika i najpoznatiji je njegov Drenajski ciklus. Imao sam sreću da pročitam njegove prve dvije knjige i zadnje tri. Tijekom pisanja treće knjige Troje, Gemmel je umro pa je knjigu završila njegova žena Stella.
Trilogija Troja je jedino što je izdano od Gemmela u HR i sastoji se od knjiga:
1 Gospodar srebrnog luka
2.Gromoviti štit
3.Pad kraljeva
U pitanju je podžanr koji ću nazvati povijesna fantastika (samo da steknete dojam, ne volim previše cjepidlačenje oko žanrova). Dakle, priča se bazira na povjesnim činjenicama koje je Gemmel besramo iskrivio.
I hvala mu na tome beskrajno. Dešavalo mi se da pročitam ili pogledam svima poznatu priču u novom ruhu i ostanem ravnodušno ugnjavljen dosadom iste. Čemu praviti rimejk nečega ako ne mjenjate ništa osim možda kojeg efekta.
Gemmel je u svojoj Troji zadržao kostur, a izmjenio one sitnice od kojih ovisi dobra priča. Film Troja mi se nakon ovog čini kao naivni crtić. Prve dvije knige su prequel onome što svi znamo i opisuju kako se to sve zakuhalo. Tu imamo uz znane junake, neke manje znane i neke skoro neznane koji nam svi postaju dragi (Gemmel opisuje likove tako da im ulazi u dušu). Treća knjiga je finale, tj. Trojanski rat ponovo prikazan nadahnuto i originalno. Pomorske bitke su posebna poslastica. Trojanski konj ima jedno novo i puno logičnije objašnjenje. A veselio sam se borbi između dva diva (znate koji su) i molio se da Gemmell opet promjeni nešto tako da opet bude originalan. I naravno da je ispunio moja očekivanja. Imam još nekih 30 strana do kraja, ovo je jedna od najboljih priča koje sam ikada imao prilike proživjeti, bolja od puno toga poznatijeg i izvikanijeg.
Naravno, ne mora se svakome sviđati ono što ja volim. No, ako volite sirov i direktan te vrlo moderan stil pisanja, puno akcije, heroje, bitke i legende, ovo nemojte propustiti.
Zaplovite velikom zelenom pučinom uz Helikaona, Argurija, Andromahu, Kaliopu, Odiseja, Banokla, Kaliada, Ahila i Hektora.

7   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Obi-wan Posted - 17/08/2017 : 17:06:54
quote:
Originally posted by izzy

Kupi englesku verziju. JA od Gemmella imam sve na engleskom. A počeo sam sasvim slučajno sa Waylanderom. Bila mi je cool naslovnica :) Čovjek sam u šumi sa crossbowom in dva 'vukodlaka' koja ga prate ... i sve ostalo je povjest.

Stvarno sam bio tužan kad je umro, ali je hvala bogu njegova žena dokrajčila Pad kraljeva, tako da je priča cjelovita.

Baš pred neki dan sam vidio na bookdepository, da ima neke nove priče koje se događaju u Londonu u 80im godinama... kao neki krimiči napisani po 'pronađenim' zapiskima od Davida. Ne znam, da li bi to uopšte čitao.

Koliko je bilo njegovih knjiga prevedeno na hrvatski?


Na hrvatskom samo trilogija Troja valjda. S obzirom da imam dvije na hrvatskom, a već sam čitao, ipak ću tražiti i treću na hrvatskom. Drenajski ciklus kupujem iz Srbije, za sada 4 knjige...
izzy Posted - 17/08/2017 : 07:44:18
Kupi englesku verziju. JA od Gemmella imam sve na engleskom. A počeo sam sasvim slučajno sa Waylanderom. Bila mi je cool naslovnica :) Čovjek sam u šumi sa crossbowom in dva 'vukodlaka' koja ga prate ... i sve ostalo je povjest.

Stvarno sam bio tužan kad je umro, ali je hvala bogu njegova žena dokrajčila Pad kraljeva, tako da je priča cjelovita.

Baš pred neki dan sam vidio na bookdepository, da ima neke nove priče koje se događaju u Londonu u 80im godinama... kao neki krimiči napisani po 'pronađenim' zapiskima od Davida. Ne znam, da li bi to uopšte čitao.

Koliko je bilo njegovih knjiga prevedeno na hrvatski?
Obi-wan Posted - 16/08/2017 : 19:13:35
Fali mi treća knjiga da kompletiram - Pad kraljeva. Ako netko ima, može kupovina ili razmjena...
Just_Charlie Posted - 25/11/2014 : 19:45:44
quote:
Originally posted by mr murdoc

Zaintegriralo me



nije te integriralo nego intrigiralo.
mr murdoc Posted - 25/11/2014 : 18:25:50
Zaintegriralo me
Obi-wan Posted - 25/11/2014 : 16:56:52
quote:
Originally posted by nemanja93

Ovako, na prvu loptu me podseca na Kon Iguldena i njegovog Imperatora, preporuka ako nisi citao.
Od Dejvida sam pre par meseci poceo Legendu da citam i stao posle stotinjak stranica, nije mi se dopalo mada mu je to prvi roman koji izdao, a ovo cu videti da nabavim deluje solidno.


Od Iguldena imam i Imperator i Džingis komplet, ali nije došlo na red za čitanje.
Ako ti se Legenda nije svidjela, moj savjet je da ni ovo ne čitaš. Ipak je to isti pisac...
nemanja93 Posted - 25/11/2014 : 01:36:40
Ovako, na prvu loptu me podseca na Kon Iguldena i njegovog Imperatora, preporuka ako nisi citao.
Od Dejvida sam pre par meseci poceo Legendu da citam i stao posle stotinjak stranica, nije mi se dopalo mada mu je to prvi roman koji izdao, a ovo cu videti da nabavim deluje solidno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000