forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 277 - Zmajeva usta

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 17/08/2017 : 10:46:46
Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Franco Donatelli
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #270

16.08.17. u snk
18.08.17. na kioscima
20   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 28/08/2017 : 13:04:37
quote:
Originally posted by ike666

Neistraženi dijelovi su treš, a kiborzi iz Atlantide nisu? :)


Meni je treš i jedno i drugo.
Neistraženi dijelovi mogu biti zanimljivi kada se priča dobro scenaristički razradi, umjesto onih glupih klišeja o izgubljenom narodu kojeg dugo netko terorizira, i onda dođe Zagor da riješi stvar.
ivanl Posted - 28/08/2017 : 11:39:49
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by ivanl

Cita se i danas prijatelju i to neke epizode visekratno. A citalo se naravno i onda, a bogme pamtim i kako se strip pazio. Bila su neka sveta pravila; ne savijaj hrbat, ne idi sa stripom na wc, ne jedi,(mrvi) nad stripom... a nes ti godina sto smo imali... I tako je razmisljala i ta pravila provodila cijela ekipa. Mozes i ne moras vjerovati. A takvo ponasanje, rekao bi paznju njegujemo i danas. Iako se slazu i paze stripovi se prvenstveno citaju. Ustvari prvo ga procitas, a onda ga proucis jos jednom, prvenstveno crtez jer to je strip, vizuelni medij. Znaci, danas s ovim nakupljenim iskustvom, da ne kazem pamecu, postupak oko cuvanja stripa i uzivanja u stripu, je maltene, isti. A sve smo to odavno naucili, usvojili...



Mi smo onda bili malo divlji, na Jugu 2 u Osijeku, kod nas stvarno nije bilo glancera niti sam znao ikoga kome je to bilo važno. Dobro, nismo baš doslovce uništavali stripove, ali da su se čitali svugdje, da su se pravile uši, da se jelo i čitalo, svega je toga bilo.


Nije se pazilo ni kod nas. Mrvilo se, savijalo, čitalo 100 puta, kidalo, mazalo pekmezom i nosilo na WC redovno. Pojam glancer nisam čuo prije ovog foruma. "Romani" su bili potrošna roba i često ih se moglo naći kao odbačene u starom papiru...


Bilo je toga 100%, istina. Ali iznenadio bi se koliko je masa nas "romane" pazila i cuvala. Veliki broj tih ljudi i tih kolicina stripova su isti i dan danas.
Obi-wan Posted - 28/08/2017 : 10:08:47
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by ivanl

Cita se i danas prijatelju i to neke epizode visekratno. A citalo se naravno i onda, a bogme pamtim i kako se strip pazio. Bila su neka sveta pravila; ne savijaj hrbat, ne idi sa stripom na wc, ne jedi,(mrvi) nad stripom... a nes ti godina sto smo imali... I tako je razmisljala i ta pravila provodila cijela ekipa. Mozes i ne moras vjerovati. A takvo ponasanje, rekao bi paznju njegujemo i danas. Iako se slazu i paze stripovi se prvenstveno citaju. Ustvari prvo ga procitas, a onda ga proucis jos jednom, prvenstveno crtez jer to je strip, vizuelni medij. Znaci, danas s ovim nakupljenim iskustvom, da ne kazem pamecu, postupak oko cuvanja stripa i uzivanja u stripu, je maltene, isti. A sve smo to odavno naucili, usvojili...



Mi smo onda bili malo divlji, na Jugu 2 u Osijeku, kod nas stvarno nije bilo glancera niti sam znao ikoga kome je to bilo važno. Dobro, nismo baš doslovce uništavali stripove, ali da su se čitali svugdje, da su se pravile uši, da se jelo i čitalo, svega je toga bilo.


Nije se pazilo ni kod nas. Mrvilo se, savijalo, čitalo 100 puta, kidalo, mazalo pekmezom i nosilo na WC redovno. Pojam glancer nisam čuo prije ovog foruma. "Romani" su bili potrošna roba i često ih se moglo naći kao odbačene u starom papiru...
ike666 Posted - 28/08/2017 : 09:35:43
Neistraženi dijelovi su treš, a kiborzi iz Atlantide nisu? :)
Terminator Posted - 27/08/2017 : 13:36:51
Zlatno runo u Americi. Imali smo one vitezove grala, koliko se sjećam, sad ovo.

Broj mi počinje standardno. Digging Bill, Zagor porazi nasilnika. No onda priča s plemenom Indijanaca i žrtvom, to je još u redu. Ali kad vidim te žene i šta izvode . Šta se dogodi s njima... Pa onda opet nešto mistično - most u teritorij na kojem nitko nikad nije bio...

Pa nedavno smo imali Grabežljivce iz vražje doline u kojoj je ta dolina, odvojena od svijeta i iz koje nitko ne bježi. To mi je jedna od najgorih stvari u predboselijevskom razdoblju, u Americi ima hrpa tih ''neistraženih'' dijelova, a u njima žive tako nevjerojatni ljudi da ponekad sve prelazi u treš. Ovo, srećom, nije podzemni svijet Darkwooda (meni najgora epizoda Zagora ikad!), ali nije niti nešto dobro, jedva - jedva prosječno.

Crtež solidan, priča i scenarij ne.
4/10.
roby05 Posted - 20/08/2017 : 20:38:51
Ma,bilo je svugdi toga.Vise su se stripovi citali i setali od ruke do ruke.Bilo je vise minjanja nego prodaje,danas tu ima i biznisa,a di ima biznisa nema gusta.Danas imamo lipo uredjene i kvalitetno uvezane stripove,a da prodju i priblizno ruka ka oni stari,ne bi ih nijedna tiskara vise sastavila.Neko je i pazija i svjesno ili nesvjesno to dobro i unovcija.Cisto sumnjam da ce to sadasnji stripovi dozivit u tolikoj ili pribliznoj mjeri.Danas imamo savrsenu statistiku u odnosu na ondasnje vrime,posebno tiraza,ali nekih brojeva ima u izobilju,a nekih ni za lika,sto je cisti dokaz da nesto ne stima i da nije samo ljubav prema stripu prisutna.One godine su svakako bile bezbriznije nego ove danas,jer se uzivalo u kupovini i citanju,tj.neopterecenosti.Danas sve svakome smeta,a najvise sami sebi.
ivanl Posted - 20/08/2017 : 20:22:57
Bogami ni mi , ovdje na Spinutu, u Splitu, nismo baš bili primjernog vladanja, ali romani su se pazili. Svaki dinar ušteđevine je išao na trafike na lms i zs... i na još ponešto al uglavnom na tada svima čarobne žute hrbate. Po njih se kartalo igralo na sve moguće igre sportske i manje sportske, ali pazili su se...
velka031 Posted - 20/08/2017 : 19:23:59
quote:
Originally posted by ivanl

Cita se i danas prijatelju i to neke epizode visekratno. A citalo se naravno i onda, a bogme pamtim i kako se strip pazio. Bila su neka sveta pravila; ne savijaj hrbat, ne idi sa stripom na wc, ne jedi,(mrvi) nad stripom... a nes ti godina sto smo imali... I tako je razmisljala i ta pravila provodila cijela ekipa. Mozes i ne moras vjerovati. A takvo ponasanje, rekao bi paznju njegujemo i danas. Iako se slazu i paze stripovi se prvenstveno citaju. Ustvari prvo ga procitas, a onda ga proucis jos jednom, prvenstveno crtez jer to je strip, vizuelni medij. Znaci, danas s ovim nakupljenim iskustvom, da ne kazem pamecu, postupak oko cuvanja stripa i uzivanja u stripu, je maltene, isti. A sve smo to odavno naucili, usvojili...



Mi smo onda bili malo divlji, na Jugu 2 u Osijeku, kod nas stvarno nije bilo glancera niti sam znao ikoga kome je to bilo važno. Dobro, nismo baš doslovce uništavali stripove, ali da su se čitali svugdje, da su se pravile uši, da se jelo i čitalo, svega je toga bilo.
roby05 Posted - 20/08/2017 : 15:37:18
quote:
Originally posted by marcho

Da li to meni s godinama vrijeme teče sve brže ili su to oni ubrzali ritam izlaženja..?!


Ubrzali su malo,bilo je i dosad takvih perioda.Znalo je bit od 20-ak-30-ak dana izmedju dva broja
ivanl Posted - 19/08/2017 : 22:22:44
A da dodu na dnevni ritam, kao novine? Zamisli samo to...
marcho Posted - 19/08/2017 : 13:56:01
Da li to meni s godinama vrijeme teče sve brže ili su to oni ubrzali ritam izlaženja..?!
ivanl Posted - 19/08/2017 : 09:30:35
Cita se i danas prijatelju i to neke epizode visekratno. A citalo se naravno i onda, a bogme pamtim i kako se strip pazio. Bila su neka sveta pravila; ne savijaj hrbat, ne idi sa stripom na wc, ne jedi,(mrvi) nad stripom... a nes ti godina sto smo imali... I tako je razmisljala i ta pravila provodila cijela ekipa. Mozes i ne moras vjerovati. A takvo ponasanje, rekao bi paznju njegujemo i danas. Iako se slazu i paze stripovi se prvenstveno citaju. Ustvari prvo ga procitas, a onda ga proucis jos jednom, prvenstveno crtez jer to je strip, vizuelni medij. Znaci, danas s ovim nakupljenim iskustvom, da ne kazem pamecu, postupak oko cuvanja stripa i uzivanja u stripu, je maltene, isti. A sve smo to odavno naucili, usvojili...
velka031 Posted - 18/08/2017 : 21:06:07
quote:
Originally posted by goghy

E, sva sreća da nije bilo foruma u ono davno doba, a sad toliko kritiziranja i traženja dlake u jajetu,.. bio sam sretan da izađe bilo što,..



Sretnija vremena bez glancera i beskrajnih picajzliranja, nijedan strip koji smo tada kupili kraj dana nije dočekao kao "glancer" zato što se strip ČITAO...
solar Posted - 17/08/2017 : 14:40:21
Recenzija:

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-908-910-zlatno-runo/911/
goghy Posted - 17/08/2017 : 13:39:53
E, sva sreća da nije bilo foruma u ono davno doba, a sad toliko kritiziranja i traženja dlake u jajetu,.. bio sam sretan da izađe bilo što,..
ivanl Posted - 17/08/2017 : 13:27:34
quote:
Originally posted by teller

Ali ovdje su bolje proporcije Zagora i koplja od najave Cika Felipa....


Da. Ovdje se jos bolj vide greske. Dapace, ima ih jos, al jbg...
gerilac1 Posted - 17/08/2017 : 12:03:26
quote:
Originally posted by Don Chico Felipe Cayetano

ja sam vec objavio


Ko ti je rekao da objavis, to je tromijev posao. Ne uzimaj covjeku hljeb iz ruku
teller Posted - 17/08/2017 : 11:38:31
Ali ovdje su bolje proporcije Zagora i koplja od najave Cika Felipa....
ivanl Posted - 17/08/2017 : 11:16:48
Al dvaput je dvaput!
Don Chico Felipe Cayetano Posted - 17/08/2017 : 10:47:25
ja sam vec objavio

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000