forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Edvin Eddy Biuković - Retrospektivna izložba

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
dzuka Posted - 12/09/2017 : 16:03:34


26.10. u 19 sati biće otvorena velika retrospektivna izožba u Klovićevim Dvorima. Preko četiri stotine originalnih radova - stripova, ilustracija, skica - od najranijih crteža do A Prayer To the Sun tabli koje su ostale nezavršene, uz bogate popratne sadržaje.
Pozivamo vas sve da dođete i da proširite vijest.
Ponešto od bogatog opusa možete vidjeti na Eddyevoj FB stranici, gdje će biti i redovito objavljivane sve novosti vezane uz izložbu.
https://www.facebook.com/Edvin-Biukovi%C4%87-Eddy-Fan-Club-694231203933435/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
oko Posted - 09/12/2017 : 02:09:39
Nema.
Tko doći nije htio, magarac je bio :)

Nakon kratke Darkove najave, prvo je govorila Mihaela o tome kako su se godinama kamčile pare od Ministarstva, zatim se Goran prisjetio prijateljstva s Eddyjem koje seže od srednjoškolskih dana i na kraju je Darko rekao sve ostalo što je trebalo reći.
Koliko god je na samom početku naglasio kako nema mjesta tuzi, jer Eddy je mrtav već 18 godina, na kraju je sve ispalo dosta emotivno i zaista nije bilo potrebe za dodatnim pitanjima.
Ostala je monografija, crteži, sječanja... sve je rečeno i nema više...
Deers Posted - 08/12/2017 : 17:11:21
Ima negdje neki izvještaj sa jučerašnje promocije? Za nas koji nismo mogli biti.
dzuka Posted - 08/12/2017 : 14:10:30
quote:
Originally posted by paro

Bio jučer sa boljom polovicom.
Svaka čast Džuki i Edvinu što su nam omogućili ovu izložbu.



hvala, paro! :)

ljudi, ovaj vikend vam je zadnja prilika. u ponedjeljak je fajrunt!
paro Posted - 07/12/2017 : 19:21:13
Bio jučer sa boljom polovicom.
Svaka čast Džuki i Edvinu što su nam omogućili ovu izložbu.
ivi skoj Posted - 06/12/2017 : 21:54:29






Izložba odlična.
Jedina zamjerka teti čuvarici, voditeljici ili nemam pojma u kojoj je službeničkoj funkciji, jer je stalno sa svojim visokim petama lupetala oko nas, pa smo morali dva puta odgledati video uradak da polovimo sve konce.
Bila bi šteta da smo ostali bez komentara od Macana, Đuke ili Kordeja zbog preglasnog hodanja osoblja po muzeju.

Kad ste već tamo možet u prizemlju pogledati i Vaska od Lipovca.





Inače nema slikanja u muzeju, tako da molim da se pristojno ponašate, a ne kao neki sa foruma.

Q STRIP Posted - 06/12/2017 : 15:20:36
Podsjećamo na sutrašnju promociju.

(mcn)
Peyo Posted - 02/12/2017 : 12:35:05
quote:
Originally posted by dzuka

quote:
Originally posted by Peyo

Moglo je oboje istog dana.



Nije moglo.



Kad se male ruke slože, sve se može, sve se može ...

Šteta što nije moglo. Ovako ću morati propustiti predavanje .
dzuka Posted - 02/12/2017 : 11:46:59
quote:
Originally posted by Peyo

Moglo je oboje istog dana.



Nije moglo.
dzuka Posted - 02/12/2017 : 11:46:03
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Nova događanja u Klovićevim dvorima, vezana uz izložbu o Eddyju:





Hvala, Bushido! Preduhitrio si me. :)
Peyo Posted - 01/12/2017 : 13:11:58
Moglo je oboje istog dana.
Mr. Bushido Posted - 01/12/2017 : 12:49:02
Nova događanja u Klovićevim dvorima, vezana uz izložbu o Eddyju:

dzuka Posted - 16/11/2017 : 13:39:47
quote:
Originally posted by Deers

I meni je otvorilo profil ali sam ga našao kao stariju objavu.

https://www.facebook.com/nenad.puhovski/videos/10212537143677466/



e, to! :)
Deers Posted - 16/11/2017 : 13:13:37
I meni je otvorilo profil ali sam ga našao kao stariju objavu.

https://www.facebook.com/nenad.puhovski/videos/10212537143677466/
dzuka Posted - 16/11/2017 : 13:04:19
quote:
Originally posted by Deers

E baš to! Hvala.
Još da se može negdje pogledati bilo bi super.



Hm. Mene link shalje na pocetnu stranicu od Puhovskog, ne na video koji je okacio prije par tjedana.
Ovdje je trailer. Ili mozda teaser vishe?
https://vimeo.com/131083923
U svakom slucaju, cuo sam da ga dosta cesto puste na Klasik TV-u.
Imali smo namjeru pustati ga u sklopu izlozbe, ali na zalost nismo uspjeli zbog, nazovimo ih tako, tehnickih razloga.
Deers Posted - 16/11/2017 : 12:22:38
E baš to! Hvala.
Još da se može negdje pogledati bilo bi super.
dzuka Posted - 16/11/2017 : 11:24:16
quote:
Originally posted by Deers

Sad sam se sjetio, zar ne postoji negdje i neki dokumenatarac o Eddyju? Zašto mi je u sjećanju da sam nešto o tome čitao u nekoj Maconovoj kolumni na stripvestima?



https://www.facebook.com/nenad.puhovski?hc_ref=ARRerEUT2AMbXauHMYDzEHhq52QPlST8dbyNw3Xqag197OHqGyeOOPSvTANe8xnOaSA&fref=nf
Deers Posted - 16/11/2017 : 07:46:37
Sad sam se sjetio, zar ne postoji negdje i neki dokumenatarac o Eddyju? Zašto mi je u sjećanju da sam nešto o tome čitao u nekoj Maconovoj kolumni na stripvestima?
dzuka Posted - 13/11/2017 : 11:07:49
quote:
Originally posted by Aco

Izložba je za svaku pohvalu, sam prostor i uređenje, količina+kvaliteta originala i kronološko poredanje istih, monografija, animacije - mislim da ovako nešto kod nas još nije viđeno.
Rijetko koji crtač ima sposobnost, da mijenja stilove i žanrove sa takvom lakoćom, posebno u kratkim stripovima. Ima tu Tardija, Manare, Franquina, Bilala, Herrimanna itd.
Šteta što je tako malo njegovih stripova objavljeno kod nas, nekakav integral/omnibus kratkih priča recimo. Salvatore je odličan, a Star Wars bi idealno sjeo sad kad ide novi film.

Tko može, nek pogleda izložbu. Stvarno je vrh.



Aco, hvala! :)
Ko shto rekoh, nekakvu kompilaciju bi mogli sloziti, ali za Star Warse su male shanse. Dogovoriti prava za to je jako komplicirano.
dzuka Posted - 13/11/2017 : 11:04:47
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Poli



Nazalost na Interliberu nismo stigli doci (prioriteti vecine izgleda, mada sam si ju zelio vidjeti). A cisto sumnjam da cu do 5. prosinca ponovno u Zagabriju.






Izložba je otvorena do 10.12. ako ti to nešto znači A prije zatvaranje će izgleda biti tamo i promocija Macanove monografije, pa eto razloga da se još jednom potegne do ZG.


Tako je! A trebalo bi biti jos nekih sadrzaja prije zatvaranja. Cim budemo znali pouzdano, obavijesticu vas ovdje.
Aco Posted - 13/11/2017 : 08:27:31
Izložba je za svaku pohvalu, sam prostor i uređenje, količina+kvaliteta originala i kronološko poredanje istih, monografija, animacije - mislim da ovako nešto kod nas još nije viđeno.
Rijetko koji crtač ima sposobnost, da mijenja stilove i žanrove sa takvom lakoćom, posebno u kratkim stripovima. Ima tu Tardija, Manare, Franquina, Bilala, Herrimanna itd.
Šteta što je tako malo njegovih stripova objavljeno kod nas, nekakav integral/omnibus kratkih priča recimo. Salvatore je odličan, a Star Wars bi idealno sjeo sad kad ide novi film.

Tko može, nek pogleda izložbu. Stvarno je vrh.
Deers Posted - 12/11/2017 : 20:01:01
quote:
Originally posted by Poli



Nazalost na Interliberu nismo stigli doci (prioriteti vecine izgleda, mada sam si ju zelio vidjeti). A cisto sumnjam da cu do 5. prosinca ponovno u Zagabriju.






Izložba je otvorena do 10.12. ako ti to nešto znači A prije zatvaranje će izgleda biti tamo i promocija Macanove monografije, pa eto razloga da se još jednom potegne do ZG.
Poli Posted - 12/11/2017 : 18:46:18


Nazalost na Interliberu nismo stigli doci (prioriteti vecine izgleda, mada sam si ju zelio vidjeti). A cisto sumnjam da cu do 5. prosinca ponovno u Zagabriju.





dzuka Posted - 12/11/2017 : 17:57:43
quote:
Originally posted by zarmix

quote:
Originally posted by dzuka

quote:
Originally posted by Deers

Bio sam na izložbi jučer i dolična je! Ogromna! Baš me iznenadilo.
Posebno su mi bili zanimljivi raniji radovi koje nisam imao priliku do sada vidjeti.

Koliko ima toga i da li bi se moglo to nekad sakupiti u neku knjigu? Ili recimo ovo humoristično i raštrkano po Patku poput Salvatorea i Funny Comixa?



Hvala, Deers! :)
Kad zavrsi izlozba, pa kad stavimo sve na hrpu, mislim da bi bilo dovoljno materijala za neki album sa svim tim rashtrkanim i kratkim stvarima. Brijem da izdavaca nece bit tesko nac. :)


Bilo bi zanimljivo i da se objave i nedovršeni radovi.


to tek treba vidjeti. dosta toga ima sad u katalogu i monografiji.
zarmix Posted - 12/11/2017 : 17:41:23
quote:
Originally posted by dzuka

quote:
Originally posted by Deers

Bio sam na izložbi jučer i dolična je! Ogromna! Baš me iznenadilo.
Posebno su mi bili zanimljivi raniji radovi koje nisam imao priliku do sada vidjeti.

Koliko ima toga i da li bi se moglo to nekad sakupiti u neku knjigu? Ili recimo ovo humoristično i raštrkano po Patku poput Salvatorea i Funny Comixa?



Hvala, Deers! :)
Kad zavrsi izlozba, pa kad stavimo sve na hrpu, mislim da bi bilo dovoljno materijala za neki album sa svim tim rashtrkanim i kratkim stvarima. Brijem da izdavaca nece bit tesko nac. :)


Bilo bi zanimljivo i da se objave i nedovršeni radovi.
dzuka Posted - 12/11/2017 : 17:24:45
quote:
Originally posted by Deers

Bio sam na izložbi jučer i dolična je! Ogromna! Baš me iznenadilo.
Posebno su mi bili zanimljivi raniji radovi koje nisam imao priliku do sada vidjeti.

Koliko ima toga i da li bi se moglo to nekad sakupiti u neku knjigu? Ili recimo ovo humoristično i raštrkano po Patku poput Salvatorea i Funny Comixa?



Hvala, Deers! :)
Kad zavrsi izlozba, pa kad stavimo sve na hrpu, mislim da bi bilo dovoljno materijala za neki album sa svim tim rashtrkanim i kratkim stvarima. Brijem da izdavaca nece bit tesko nac. :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000