forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Putovanje na Samotne otoke

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 13/09/2017 : 17:33:12


Zbog mora - kako bi ga shvatio i naučio crtati, i zbog Južnih teritorija - koji su poput obećanja vremena kojeg više nema, Emmanuel Lepage je u ožujku i travnju 2010. bio na višetjednom putovanju na brodu Marion Dufresne koji polazi iz Saint-Denisa na Réunionu i obilazi TAAF, Francuske južne i antarktičke teritorije. Južni teritoriji su otoci Crozet, Amsterdam, Sveti Pavao i najpoznatiji Kerguelen, a nekoć su imali nadimak Samotni otoci. Ti nepoznati, divlji, negostoljubivi i tajanstveni otoci konfeti su carstva zagubljeni u beskrajnom plavetnilu na tisuće kilometara daleko od svake nastanjene zemlje. Šibaju ih jaki vjetrovi, a jedini ljudi na njima su znanstvenici svih disciplina koji su došli u višemjesečne misije te vojnici i sezonski radnici koji se brinu za održavanje baza u kojima stanuju i rade. U ovom stripu iznimne snage i gustoće koji je ujedno i putopis i crtana reportaža, Emmanuel Lepage oživljava surovu ljepotu antarktičkih kopna, taj svijet na kraju svijeta.

Kolorka 87 • Putovanje na Samotne otoke • 160 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Emmanuel Lepage • Crtež Emmanuel Lepage • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 13.9.2017. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-87-putovanje-na-samotne-otoke/436/
17   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 13/02/2022 : 15:23:30
Odisejeva putovanja nemoj propustiti.

Kao što sam već pisao za neke druge stripove i ovdje mi je (Putovanje na Samotne otoke) zgodno da se spominje otok Tromelin i zbivanja opisana u stripu Zaboravljeni robovi Tromelina.
alexts Posted - 13/02/2022 : 15:10:35
Nemam ništa od Lepagea, ali na osnovu preview-a, sve mi deluje kvalitetno i primamljivo.
Chui Posted - 12/02/2022 : 10:28:12
quote:
Originally posted by Peyo

Ne propuštam nijednog Lepagea.

Razumijem da su mnogima ovakvi stripovi dosadni.

Meni naprotiv nisu, fascinantni su mi. Spock je to lijepo objasnio.


+1
Peyo Posted - 12/02/2022 : 00:54:17
Ne propuštam nijednog Lepagea.

Razumijem da su mnogima ovakvi stripovi dosadni.

Meni naprotiv nisu, fascinantni su mi. Spock je to lijepo objasnio.
Spock Posted - 11/02/2022 : 22:21:12
Vizualno iznimno upečatljiv dokumentarac u stripu o predjelima za koja većina ljudi uopće ne zna da postoje.

Možda sam impresioniran ponajviše zbog činjenice da je u pitanju nešto što me zaista zanima, ali mislim da nitko nije imun na takvu vrst znatiželje. Autor postupno obrazlaže svoju fascinaciju tim izgubljenim krajevima, kombinirajući književna djela koja su inspirirala većinu avanturista sa stvarnim mjestima, dolje negdje - Bogu iza nogu.

Uz to, Lepage sve nadopunjuje stvarnim i zanimljivim povijesnim događajima, povezujući ih s problemima koje su isti uzrokovali na ekosustav tih krajeva, kao i način kako se te neželjene posljedice pokušavaju anulirati, a negdje i spasiti što se spasiti da. Normalno, u svemu tome je i ljudski otpor.
Možda izgleda kao prazan hod i previše podataka zbog prikaza svih aktera na tom dugotrajnom putovanju, ali tako čitatelj dodatno može shvatiti svu težinu, pa i čari života tamo negdje daleko na opasnim i negostoljubivim otocima, udaljenima nekoliko tisuća kilometara od svake civilizacije. Uz to, zbog svega, ovo je jedan pravi dokument vremena!

Još kada se svemu pridodaju dosta čarobnih slika u većem formatu, onda i ljubitelji likovne umjetnosti dolaze na svoje.

Ma 10/10!
Paka01 Posted - 17/03/2021 : 12:35:44
Ovo mi je bio prvi susret s Lepageom. Crtež mi je lijep, no priča je baš suhoparna i pomalo dosadna. Ne znam šta da pametnije napišem, ne mogu reći ni da mi se svidio, ni da nije. Baš je ono prosjek. Jasno mi je da se radi o dokumentarnom stripu, no mislim da je i to moguće odraditi malo življe.
GGG Posted - 20/01/2021 : 22:53:57
Od svih Lepageovih stripova, koje sam pročitao (uz Otoke još Černonil Muchacho, Ar-men i Mjesec bjele boje), ovaj je daleko najbolji. Osim što je vizualno i likovno upečatljiv, odličan je i kao dokumentarni prikaz (ne samo u okviru stripa). Sve relevantne informacije dozira jasno i bez pojednostavljanja, do teme generalno drži neku objektivnu distancu, ali se tu i tamo upusti i u osobniji pristup. Ako se odlučujete za samo jedan putopisni ili dokumentarnih strip, onda uzmite ovaj.

Od mene 9,5/10, uz opomenu, da nije za ljubitelje jarkih boja, črvstih linija, te akcije i humora na prvu loptu.
Chui Posted - 19/01/2021 : 20:08:52
Da okej, stripovi mu nisu nešto dramski napeti, ali zbog tog dokumentarizma mi je baš i poseban i zanimljiv na svoj način. Samotni otoci su mi zanimljivi i kao ljubitelju zemljopisa jer nisam imao pojma o njima osim da postoje tamo negdje dole iznad antartike. A zanimljivi su mi i vizualno s obzirom da Lepage ide od običnih skica olovkom do prekrasno oslikanih velikih slika, tako da im se redovito vraćam s vremena na vrijeme i uživam jednakim užitkom :)))
AleksandarN Posted - 19/01/2021 : 15:05:55
quote:
Originally posted by Aco

Dokumentarac sa par lijepih crteža, pingvina i to je to. Ne znam zašto Lepage ima potrebu da baš sve likove sa kojima se susreće detaljno predstavi. Čovjek se pogubi u moru (nebitnih) imena i faca.



Isti utisak sam imao, cak sta vise, malo sam se mucio sa dosadom tokom citanja iako je crtez prelep.
Videcu kakav je Mjesec kad dodje na red.
Macon Posted - 19/01/2021 : 14:34:46
Stvarno. Ovdje se baš ne dešava puno i priča je puna praznoga toka.

Ja sam mu dao još jednu priliku i nabavio Ar-Men živi pakao, koji je u tom vidu puno bolji. A sve u vezi sa morom crta/slika fenomenalno. Sad čeka Mjesec bijele boje, da ga pročitam.
Aco Posted - 19/01/2021 : 10:36:43
Dokumentarac sa par lijepih crteža, pingvina i to je to. Ne znam zašto Lepage ima potrebu da baš sve likove sa kojima se susreće detaljno predstavi. Čovjek se pogubi u moru (nebitnih) imena i faca.
Lošiji od Mjeseca.
Zula Posted - 07/12/2017 : 14:08:49
Hm, što drugo reći nego...
Jednog proljeća u Černobilu je izvrstan strip!
izivko Posted - 07/12/2017 : 13:48:46
Dugo neću uzeti u ruke Lepagea.
Ovo je po meni besmisleno.
jaki Posted - 07/12/2017 : 13:37:37
nisam ga mogao vizuelno prožvakati.
kasper Posted - 15/11/2017 : 08:46:36
ovaj strip se skroz uklpata u neka moja uza zivotna interesovanja, a jos pride je i dobar, tako da mi je legao samo tako. lapage je ovde vise nego u cernobilju usao u temu, pristup dok je radio strip je bio vise lican, ima on tu par nekih zanimljivih zapazanja
jedan od stripova koji ne spada u gomiletinu onih sto zaradjuju pare tematikom jebem danju pucam/tabam nocu (ili obrnuto), spasavanja ne znam ti ja cega i koga, krajnjih tenzija i slicno. ovo je susta suprotnost tome
ivanl Posted - 13/09/2017 : 20:28:33
Vise nego animljivo!
kasper Posted - 13/09/2017 : 19:09:44
svidja mi se ovo, ce probamo

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000