forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 69 - Plava bilježnica

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 09/11/2016 : 21:24:43


Uslijed zastoja nadzemnog metroa, Armand u zgradi preko puta primijeti mladu ženu, Louise, golu u njezinu pariškome stanu. Slatkorječiv i uporan, uspijeva je zavesti. Međutim, Louise ubrzo prekida vezu za koju osjeća da nema budućnosti, tim više što je upravo upoznala Victora, čiji je senzibilitet više privlači. No, jednog dana u poštanskom sandučiću pronalazi anonimnu pošiljku, plavu bilježnicu: Victorov intimni dnevnik koji već na samom početku otkriva kako je jednoga dana, iz nadzemnog metroa, krišom promatrao golo Louseino tijelo…

Kompleksnija nego što je djelovala na početku, Plava bilježnica odmiče se od klasičnog prikaza ljubavnog trokuta, te zavodi svojom neočekivanom strukturom. Kad se tome pridoda majstorski Juillardov crtež, postaje jasno da se radi o izuzetnom ostvarenju, što potvrđuje i nagrada za najbolji strip na festivalu u Angoulemeu 1996.

Nešto kasnije, 1998. godine, André Juillard se naslanja na Plavu bilježnicu stripom Nakon kiše, koji, za razliku od pravog nastavka, neke likove iz Plave bilježnice koristi samo kako bi nas uveo u novi zaplet, negdje između Pariza i Italije.

Fibra vam donosi oba naslova u jednoj knjizi, popraćena bogatim pogovorom Thierryja Bellfroida.

Kolorka 69 • Plava bilježnica • 136 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij André Juillard • Crtež André Juillard • Prijevod Vanda Kušpilić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.11.2016. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-69-plava-biljeznica/371/
24   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Macon Posted - 09/10/2023 : 19:17:09
Baš pročitao. Druga priča lošija od prve, dosta konfuzno na mjestima (neki prijelazi, aha oni su spavali u merđuvremenu) ali crtež je vrlo precizan i montaža promišljena. Kriminalni dio u drugom dijelu i sve ubijanje mi nije sjelo. Slažem se sa Acom i Shanerom.

Julliard uvijek crta pozadine, ama baš uvijek. Čovjek je majstor, stilist, zato ga kupujem (Sedam života je masthevuša).
anto Posted - 09/01/2022 : 16:41:51
joj što volim kad mi se mišljenje poklopi sa Acovim :)
Aco Posted - 09/01/2022 : 15:20:22
Plava bilježnica - ambiciozno ali lošnjikavo. Cura se spetlja sa tipom, pa onda sa drugim tipom, pa se prvi tip spetlja sa drugom curom a ona na kraju završi sa drugim tipom prve cure. Scenaristički je strip loše odrađen, prelasci nagli, loši, naglo se prekine to kradnje i na sljedećoj stranici cura već priča kako je u vezi s nekim. Ako je ovo dobilo nagradu onda mogu mislit kakva je bila konkurencija. Crtež realističan, detaljan i dotjeran , kao što smo kod Juillarda navikli, sa lijepim kadrovima Pariza (ne onog turističkog) i posebno žena koje nisu sex bombe, ali su senzualne i ženstvene. Posebno ilustracije kako sjede u fotelji su baš dobre. Boje su isto ok, tople i odgovaraju crtežu i priči. Jedino je malo iritiantan način na koji Juillard crta oči. Kao da su svi drogirani ili na nečemu.

Nakon kiše - možda čak i bolje, detektivska priča koja drži vodu. Ima smisla i logike. Jedino bode u oči činjenica da se par koje je pobjegao u drugu zemlju pred kriminalnim radnjama išao fotografirati/pozirati tamo nekom fotografu. Crtački raskošnije od Plave Bilježnice jer su i lokacije drukčije, a ima i akcije.

Sve u svemu, u ovoj Kolorci nema ništa specialno. Ostaje privremeno u kolekciji zbog crteža.
anto Posted - 03/12/2021 : 16:25:23
Plava beležnica ima lepu ideju (ljubavni trougao i sve ono što on donosi),kao i prelep crtež,ali prilično amatersku priču,da ne kažem pomalo konfuznu.Definitivno se ništa ne propušta ako se zaobiđe. 2.5/5
Za Nakon kiše sam čuo da je i lošija,pa sam se za to i spremio.Možda sad jer sam spustio očekivanja,a možda zato što ima i krimi elemenata,ali meni je ovaj drugi album za nijansu bolji.Mada je svejedno scenaristički mnjah,pogotovu kraj. 3/5
Markos Posted - 03/11/2021 : 20:35:17
Nema
supermark Posted - 03/11/2021 : 20:11:45
Ovo nema nastavaka?
Jerry Krause Posted - 23/10/2021 : 23:44:17
Jedna od kolorki za čiju nabavku sam ipak trebao poslušate savjete forumaša. Dakle, da je ne nabavljam.

Ali ipak nisam mogao odoljeti njenoj nabavci. Privlačna akcijska cijena, privlačna naslovnica s karizmatičnom zgodnom ženskom, sasvim solidan preview te vrhunski crtač Juillard bili su prevaga za kupovinu. Ali na kraju se pokazalo da sam trebao posumnjati u Juillardove scenarističke sposobnosti koje su posebno došle do izražaju u kaotičnoj drugoj priči u kojoj se moraš dobro potruditi da bi pohvatao svu tu krimi slagalicu nabijenu na mali broj stranica.
Prva priča je puno bolja i privlačnija, ima taj sasvim dobar ritam uz privlačnu glavnu junakinju i uz izvrsno Juillardovo kadriranje. Ali kao što je rečeno, sami kraj ostavlja nekakav bezvezan okus u ustima, baš je bezdušno napravljen.
Ocjena, ajde zbog Juillardova crteža...

6/10
lwood Posted - 30/10/2020 : 18:27:53
Pročitah i ovo. Mislija san da je bolje. Navuka san 6/10 samo zbog scene ubojstva takom. [url=https://postimg.cc/CdzF9jXK][/url]
Korg Posted - 31/01/2018 : 10:14:34
Meni druga priča znatno bolja od prve
Mord Posted - 31/01/2018 : 02:35:05
Prva prica mi je ok ali nista vise od toga. Crtez da, prica malo klapa... U drugu je stvarno natrpano previse toga na premalo stranica da bi to valjalo.
Mrkva Posted - 16/09/2017 : 21:29:34
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

prijemciva naslovnica



Brate, a da je tek vidis u stripu... ;)
Sneaksie Thiefsie Posted - 16/09/2017 : 21:26:36
prijemciva naslovnica
Mrkva Posted - 16/09/2017 : 20:52:53
Ma svi su sve rekli: Poslije kise je smece, a i sam kraj Plave biljeznice je smece. Ali ne bi uopce bio smece, kad ne bi postojao Poslije kise! Postoji li film ciji nastavak potpuno kvari kraj "originala"? Mislim da ne. Zato je "ne-diptih" i "ne-integral" koji se dogodio jedna od najgorih ideja u svemiru! A najgore je sto nema krivca: biti mogu kriviti autora koji je nesto napravio u dva daha, niti izdavaca sto je te logicne teme spojio :)
vknez Posted - 29/03/2017 : 08:50:58
7/10
Shaner Posted - 22/02/2017 : 18:22:38
Ovo Fibrino izdanje sastoji se od dva stripa: Plave bilježnice i nešto kasnijeg, i samo tangencijalno vezanog, Nakon kiše. Iako prvi slovi kao puno bolji, meni su bili podjednaki. Spomenuti stripovi su slične strukture, u pitanju su svojevrsni ljubavni trokuti (u drugom bi se moglo pričati i o nekakvom mnogokutu) koji se razotkrivaju kroz zapetljane priče s više-manje sretnim krajevima. Obje priče počinju dobro, intrigantno i pomalo misteriozno, no kako odmiču sve više padaju. Nakon kiše se u drugoj polovici toliko (bespotrebno) zapliće da nam preostaje jedino pitati se "Čemu?", ali ni Plava bilježnica ne briljira. Juillard je odabrao sve do kraja pokazati i objasniti te time u potpunosti eliminirao onu početnu, obećavajuću misteriju (za razliku od Prada u meni puno boljem Potezu kredom). Srećom tu je njegov crtež koji me, iako mi na prvu nije odgovarao, postepeno osvojio (ne toliko zbog crtačke vještine koliko zbog specifičnog kadriranja i slaganja tabli) i to do te mjere da ću se vjerojatno vraćati ovom izdanju da bih ga proučavao.

6/10

hrvoje23 Posted - 14/02/2017 : 13:58:03
Solidno. 'Bilježnica' puno puno bolja od 'kiše'.
dino alic Posted - 16/01/2017 : 22:45:35
Imaš ti puno,puno izvrsnijih stripova u svom katalogu
Markos Posted - 15/01/2017 : 16:29:56
Stvar ukusa. Poslije kiše jest lošiji, ali meni je Plava bilježnica izvrstan strip. Baš izvrstan.
dino alic Posted - 15/01/2017 : 15:55:24
Nazalost u potpunosti se slazem s gore navedenim.Julliard crtac i Julliard scenarist su dva totalno razlicita svijeta.ako je Plava biljeznica dobio nagradu za crtez onda ok,ali ako se radi o nagradi za kompletni strip poceti cu ozbiljno sumnjati u tezinu te prestizne nagrade.poslije kiše je jos veci podbacaj.odlican strip za one koji samo gledaju slike.
Zagor-te-nay Posted - 11/01/2017 : 00:22:35
He, nema ode Cothiasa da preda Juillardu scenarij...nažalost. Juillard je još jedan u nizu odličnih crtača koji su se uhvatili i pisanja, pa unatoč i nagradi Angoulême meni je ovo ispod očekivanja.
Ukratko, prva priča može proć, 6/10...lagani ljubić lipo ispričan...al druga...toliko konfuzno...mislim se dok čitam, pa brate Juillarde ko da te neko tira da ovo pišeš, toliko toga zbrljano u malo prostora da bi trebalo imati duplo više stranica...pa na dodatnom tekstu na kraju stripa vidim da se stvarno Juillard žalija da je bija ograničen brojem stranica, da je želio više prostora...loše, loše, loše...čak i poznato Juillardovo kadriranje ni malo ne pomaže...4/10 (samo radi crteža)...
Dakle, ukupni dojam--- 5/10.
Johnny Difool Posted - 11/11/2016 : 00:22:59
Ah, Juillard...ah, prihvatljiva cijena s popustom...

Nema smisla dvojiti ni čekati...

ivanl Posted - 10/11/2016 : 19:41:05
Ma neka voda sve nosi! Sve u prvom valu uzimam.
Dr. Zistis Posted - 10/11/2016 : 16:09:29
Ja cu ovo u prvom cunamiju
kasper Posted - 10/11/2016 : 08:33:06
nabavlja se zbog kredita kojeg juliard ima, al u drugom talasu

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000