forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!
Note: Reply doesn't exist.

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 02/10/2008 : 19:00:54
Imamo pogađanje filmova na 600 i kusur stranica, ali nemamo inače filmske diskusije??
Evo za početak, something to discuss for:

American Film Institute's 10 Top 10 honors the ten greatest American films in ten classic film genres:

Animation
1 Snow White and the Seven Dwarfs 1937
2 Pinocchio 1940
3 Bambi 1942
4 The Lion King 1994
5 Fantasia 1940
6 Toy Story 1995
7 Beauty and the Beast 1991
8 Shrek 2001
9 Cinderella 1950
10 Finding Nemo 2003

Romantic comedy films
1 City Lights 1931
2 Annie Hall 1977
3 It Happened One Night 1934
4 Roman Holiday 1953
5 The Philadelphia Story 1940
6 When Harry Met Sally... 1989
7 Adam's Rib 1949
8 Moonstruck 1987
9 Harold and Maude 1971
10 Sleepless in Seattle 1993


Westerns
1 The Searchers 1956
2 High Noon 1952
3 Shane 1953
4 Unforgiven 1992
5 Red River 1948
6 The Wild Bunch 1969
7 Butch Cassidy and the Sundance Kid 1969
8 McCabe and Mrs. Miller 1971
9 Stagecoach 1939
10 Cat Ballou 1965


Sports
1 Raging Bull 1980
2 Rocky 1976
3 The Pride of the Yankees 1942
4 Hoosiers 1986
5 Bull Durham 1988
6 The Hustler 1961
7 Caddyshack 1980
8 Breaking Away 1979
9 National Velvet 1944
10 Jerry Maguire 1996


Mystery films
1 Vertigo 1958
2 Chinatown 1974
3 Rear Window 1954
4 Laura 1944
5 The Third Man 1949
6 The Maltese Falcon 1941
7 North by Northwest 1959
8 Blue Velvet 1986
9 Dial M for Murder 1954
10 The Usual Suspects 1995

Fantasy films
1 The Wizard of Oz 1939
2 The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001
3 It's a Wonderful Life 1946
4 King Kong 1933
5 Miracle on 34th Street 1947
6 Field of Dreams 1989
7 Harvey 1950
8 Groundhog Day 1993
9 The Thief of Bagdad 1924
10 Big 1988

Science fiction films
1 2001: A Space Odyssey 1968
2 Star Wars Episode IV: A New Hope 1977
3 E.T. the Extra-Terrestrial 1982
4 A Clockwork Orange 1971
5 The Day the Earth Stood Still 1951
6 Blade Runner 1982
7 Alien 1979
8 Terminator 2: Judgment Day 1991
9 Invasion of the Body Snatchers 1956
10 Back to the Future 1985

Gangster films
1 The Godfather 1972
2 Goodfellas 1990
3 The Godfather Part II 1974
4 White Heat 1949
5 Bonnie and Clyde 1967
6 Scarface: The Shame of the Nation 1932
7 Pulp Fiction 1994
8 The Public Enemy 1931
9 Little Caesar 1931
10 Scarface 1983



Courtroom dramas
1 To Kill a Mockingbird 1962
2 12 Angry Men 1957
3 Kramer vs. Kramer 1979
4 The Verdict 1982
5 A Few Good Men 1992
6 Witness for the Prosecution 1957
7 Anatomy of a Murder 1959
8 In Cold Blood 1967
9 A Cry in the Dark 1988
10 Judgment at Nuremberg 1961


Epics
1 Lawrence of Arabia 1962
2 Ben-Hur 1959
3 Schindler's List 1993
4 Gone with the Wind 1939
5 Spartacus 1960
6 Titanic 1997
7 All Quiet on the Western Front 1930
8 Saving Private Ryan 1998
9 Reds 1981
10 The Ten Commandments 1956
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 28/03/2024 : 09:01:30
Land of Bad

2024



Jedinica specijalnih snaga američke vojske upada u zasedu tokom misije i njihova jedina preostala nada leži u udaljenom operateru dronova vazduhoplovnih snaga, koji im pomaže u brutalnoj 48-satnoj borbi za opstanak.

Neko je napisao da je ovo B-film, sa produkcijskim nivoom A filmova. Slažem se, ako je pod tim mislio sledeće - akcija kojom film obiluje je vrlo solidna i zadovoljiće većinu ljubitelja pop-corn zabave u vidu ratno-akcionog filma, a s druge strane, bolja priča i likovi koji imaju dubinu - nedostaju, da bi film i emotivno dotakao gledaoca i da bi bio pamtljiviji. Jedina novina u odnosu na starije filmove je u prikazu savremenog, tehnološkog načina ratnih dejstava. Efektno finale doprinosi zadovoljavajućem utisku.

Russell Crowe je dobar u epizodnoj ulozi operatera, a u mlađoj ekipi nema značajnijih imena, sem ako ne računete Liama Hemswortha u glavnoj ulozi.

Ne očekujte Black Hawk Down, otprilike malo ispod Lone Survivor (2013).

6-/ 10
Shaner Posted - 28/03/2024 : 00:29:45
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Shaner


Di si to izvukao?!


Iz sjećanja 😂




Zula Posted - 27/03/2024 : 23:58:03
quote:
Originally posted by Shaner


Di si to izvukao?!


Iz sjećanja 😂
Shaner Posted - 27/03/2024 : 23:13:55
quote:
Originally posted by alexts

Po uspehu na blagajnama, da. Agora mi je simboličan kraj tog perioda, kad se (šire) znalo za svaki njen film.

Ovi kasniji, umetnički više, sigirno više odgovaraju Shaneru.

A da li su bolji? , ostaje mi da odgledam još po neki.


I početak perioda boljih filmova.


quote:
Originally posted by Zula


Meni je iz tog perioda zanimljiv bio "mali" film My Summer with Des.



Di si to izvukao?!

alexts Posted - 27/03/2024 : 22:12:37
Po uspehu na blagajnama, da. Agora mi je simboličan kraj tog perioda, kad se (šire) znalo za svaki njen film.

Ovi kasniji, umetnički više, sigirno više odgovaraju Shaneru.

A da li su bolji? , ostaje mi da odgledam još po neki.
Zula Posted - 27/03/2024 : 21:54:50
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by alexts


U karijeri Rachel Weisz, posle "zlatnog" perioda od kraja 90-ih, do kraja 00-ih (otprilike), ističe se poznati The Lobster (kao i uloga u The Favourite istog reditelja). Ali ima još finih filmova - na primer: The Deep Blue Sea (2011) i The Light Between Oceans (2016) koje sam nedavno pogledao; oba interesantna za ljubitelje drama i sa poznatim glumcima.


Slažem se za navedene filmove, a dodao bih još i:

Page Eight (2011)
Youth (2015)
My Cousin Rachel (2017)

I ne znam po čemu je period koji spominješ "zlatni", ali meni su ovi kasniji filmovi koje smo naveli bolji od svega što sam gledao iz tog ranijeg perioda.


Zlatni možda jer su tad ('90.-'00.) snimljeni filmovi kao Mumija (1 i 2), Stealing Beauty, Chain Reaction, Neprijatelj pred vratima... te malo kasnije Odmetnuta porota. Ne pretjerano dobri, ali gledani filmovi.
Meni je iz tog perioda zanimljiv bio "mali" film My Summer with Des.
Dodao bih još 2 filma iz 2005: Constantina jer mi je to baš zabavan film i The Constant Gardener kao još jedan solidan pokušaj ekranizacije Le Carrea.
naker Posted - 27/03/2024 : 21:37:48
Meni je Agora (2009) jedan od njenih boljih filmova.
Shaner Posted - 27/03/2024 : 21:21:58
quote:
Originally posted by alexts


U karijeri Rachel Weisz, posle "zlatnog" perioda od kraja 90-ih, do kraja 00-ih (otprilike), ističe se poznati The Lobster (kao i uloga u The Favourite istog reditelja). Ali ima još finih filmova - na primer: The Deep Blue Sea (2011) i The Light Between Oceans (2016) koje sam nedavno pogledao; oba interesantna za ljubitelje drama i sa poznatim glumcima.


Slažem se za navedene filmove, a dodao bih još i:

Page Eight (2011)
Youth (2015)
My Cousin Rachel (2017)

I ne znam po čemu je period koji spominješ "zlatni", ali meni su ovi kasniji filmovi koje smo naveli bolji od svega što sam gledao iz tog ranijeg perioda.

GitaristRoko Posted - 27/03/2024 : 19:29:31
A Clockwork Orange (1971)

Priča o kriminalcu i njegovom odsluživanju kazne, te tretmana koji mu poništava kaznu ali uskraćuje slobodu izbora. Nisam očekivao film nimalo sličan ovome. Gluma je jako čudna, s vremenom sam se navikao i čak mi se svidjela, ali ne vidim čemu takav način. Glazba je unikatna i odlično dobrinosi atmosferi takve glume i zanimljivih setova. Priča i poruka su super, te film ima baš specifičan šmek.

8/10
alexts Posted - 27/03/2024 : 11:26:46
Complete Unknown

2016



Dok čovek razmišlja da se preseli u novu državu sa svojom suprugom, radi njenog postdiplomskog programa, na njegovoj rođendanskoj zabavi (večeri), u društvu njegovog prijatelja, pojavljuje se žena koju misli da poznaje, ali kao sasvim druga ličnost.

Dopunjavam filmografiju Rachel Weisz sa nekim novijim filmovima i vidim da bi razlog njenog izlaska izvan epicentra najpoznatijih holivudskih/britanskih glumica mogao da bude (sem neminovnog protoka godina, koje kod glumica u komercijalnom smislu jeste faktor) i izbor uloga - žena koje ne znaju šta hoće u životu i koje baš ne zadobijaju simpatije kao glavni likovi, ni identifilkaciju gledalaca. A možda i obrnuto, zbog izlaska iz žiže, dobija uloge u manje komercijalnim, umetničkim filmovima, gde su ovakvi likovi sa problemima, uobičajeni.

A možda ona (u filmu) misli da nema nikakvih problema? - to je i razlog da se pogleda film. Egzekucija filma u prve dve trećine je zaista dobra. Reditelj održava dramsku tenziju i zapliće i raspliće misteriju, a Weiszova je uobičajeno vrlo dobra, kao i Michael Shannon. U ostatku, film se pretvara u filozofsku raspravu o "smislu života", odnosno, konkretnije - o pitanjima identita i onda se naprosto završava, tek tako - razočaravajuće, iako očekivano. Ali, dok traje, ljubitelji drame mogu pronaći solidnu zanimaciju.

U karijeri Rachel Weisz, posle "zlatnog" perioda od kraja 90-ih, do kraja 00-ih (otprilike), ističe se poznati The Lobster (kao i uloga u The Favourite istog reditelja). Ali ima još finih filmova - na primer: The Deep Blue Sea (2011) i The Light Between Oceans (2016) koje sam nedavno pogledao; oba interesantna za ljubitelje drama i sa poznatim glumcima.

5/10
BeaGea Posted - 27/03/2024 : 09:19:26
quote:
Originally posted by GitaristRoko

The Departed (2006)

Dvojica policajaca nađu se u mukotrpnoj igri mačke i miša, jedan je undercover na terenu, drugi cinkaroš u uredu. Izuzetno pametno napisan film koji kada krene sve više ubrzava. Događaju se neočekivane stvari i gledatelja vuče za nos, ali ne na onaj iritantan način nego upravo suprotno, želiš još više dok ne saznaš kraj koji je možda malo pretjeran, ali ne umanjuje kvalitetu scenarija. Glazba je isto super.

9/10



...pogledal si inferioraniji naslov, sad pogledaj onaj superiorniji po kojem je i nastal. Piješ kamilicu pokraj puno boljeg čaja!

https://www.imdb.com/title/tt0338564/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_q_infernal
sawitch Posted - 27/03/2024 : 00:13:51
Odvaljuje Departed. Ali muzika dok ovaj u zatvoru vezba.. Ubija!
Poli Posted - 26/03/2024 : 22:31:47

Sad pogledaj jos original iz Hong Konga. ;)

Ali da, dobro je ovo Scorsese napravio, bogami!


GitaristRoko Posted - 26/03/2024 : 21:25:35
The Departed (2006)

Dvojica policajaca nađu se u mukotrpnoj igri mačke i miša, jedan je undercover na terenu, drugi cinkaroš u uredu. Izuzetno pametno napisan film koji kada krene sve više ubrzava. Događaju se neočekivane stvari i gledatelja vuče za nos, ali ne na onaj iritantan način nego upravo suprotno, želiš još više dok ne saznaš kraj koji je možda malo pretjeran, ali ne umanjuje kvalitetu scenarija. Glazba je isto super.

9/10
alexts Posted - 26/03/2024 : 10:05:34
evo jedne premijere

Sleeping Dogs

2024



Bivši policajac - detektiv za ubistva, koji ima gubitke memorije jer je oboleo od Alchajmerove bolesti, prihvata se rešavanja starog slučaja ubistva, ne bi li spasao osuđenika od izvršenja smrtne kazne. Pri tome, otkriva mračne tajne prošlosti.

Ako prihvatimo suludu ideju, da čovek koji se ne može setiti svog imena, rešava jedan složen slučaj, može se uživati i u ovakvom filmu, donekle. Ali je poželjan žestok "suspension of disbelief" i izbegavanje razmišljanja o svim nelogičnostima, koje ovaj koncept i konkretan scenario nose.

A zašto uopšte ići u bioskop, zarad jednog B-produkcijskog filma? Razlozi su Russell Crowe u glavnoj ulozi (koji opravdava reputaciju) i činjenica da se radi o klasičnom krimiću, kakvi danas ređe zalaze u repertoar. Priča je OK, ne posebno inspirativna, ali dobro drži pažnju, gluma Crowe-a ubedljiva (ali ima i prosečnih u nekim važnim epizodama), režija - ništa posebno. Šteta je što Russell Crowe, zbog godina i stasa, dobija glavne uloge u nižim, manje ambicioznim produkcijama (i sporedne u višim) - tačno da nije više za uloge heroja, ali nema ni tretman i uloge Anthony Hopkinsa, a mogućnosti mu nisu male, jer on jeste glavni razlog što je ovo ipak dobar film(čić).

Mada će verovatno ispariti iz sećanja brzo, možda malo kasnije nego što glavni junak zaboravlja stvari.

Ako pogledate film i odgovara vam, obratite pažnju i na srodne: Memory (2022), sa Liamom Neesonom i Remember (2015) sa Christopherom Plummerom.

Memento i The Father su već nešto drugo i klasa za sebe.

6-/10

(takođe ove nedelje još jedan film sa Raselom u mom bioskopu - Land of Bad - ne znam hoću li stići da ga vidim)
alexts Posted - 26/03/2024 : 00:10:12
Jeste.
naker Posted - 25/03/2024 : 22:42:01



Stalker (1979)


Misteriozna Zona je oblast gde ne vladaju poznati zakoni fizike i koja navodno svakome ko uspe da dođe do jezgra Zone tj. Sobe ispunjava ono za čime najviše žudi. Zona je puna opasnosti, i pruža šansu za iskusne ljude koji znaju da se šunjaju tj. stalkere, da naplate svoje umeće i budu vodiči ljudima koji žele da uđu u Zonu.

Film je kompleksan, i ne treba da čudi što je bio neshvaćen u vremenu izlaska. Zona može biti alegorija o neumitnom padu Sovjetskog Saveza, može biti priča o ekologiji i zaštiti životne sredine usled sve većeg broja nuklearnih elektrana i opasnosti od radijacije, a može biti i priča o crnilu ljudske duše i ponoru u koji pada čovečanstvo koje ne može da pronađe svrhu postojanja. Zona ispunjava želje, ali ne one svesne koje mi želimo, već one podsvesne koje je možda najbolje da ne saznamo jer ne poznajemo sebe dovoljno dobro. Kada se dođe do jezgra Zone i ono što akteri odluče da urade u tom trenutku je genijalno prikazano i objašnjeno. Lako je kritikovati, ali genije kakav je bio Tarkovsky ne staje samo na tome, već se usuđuje i da nudi rešenje, kroz ljubav nudi spas i nadu u bolje sutra.

Tehnički film je umetničko delo. Kamera, scenografija, gluma, atmosfera, sve je i dan danas relevantno iako je film star više od četrdeset godina. Film je naučna fantastika, ali ne koristi specijalne efekte jer je sama ideja naučna fantastika, dok je film drama. Ovo omogućava filmu da prevaziđe žanr, i učini ga večito bitnim i relevantnim.

Jedino što ostavlja gorak ukus kod Stalkera je činjenica da su snimanje vršili na području gde su fabrike ispuštale hemijske otrove, i Tarkovsky kao i još neki drugi ljudi koje su učestovali u pravljenju filma su preminuli od iste vrste raka. Prevelika je cena dati život za umetnost.

Stalker je remek delo. 10/10
jagodanbg Posted - 25/03/2024 : 15:56:31
Danas sam na poslu dobio preporuku za dva 'domaca' filma, koja se mogu besplatno pogledati na YT:


alexts Posted - 25/03/2024 : 12:11:49
Red Joan

2018



U pitoresknom selu u Engleskoj, starija građanka Joan Stanley (Judy Dench) živi mirno, kao penzionerka. Iznenada, njen miran život je narušen jer dolazi do šokantnog hapšenja od strane MI5. Joan je skrivala svoju špijunsku prošlost.

Ovo je jedan od filmova, čiji nedostaci su upravo u odsutsvu potencijalno zanimljivijih scena u filmu - u ovom slučaju, onih sa više napetosti, uzbuđenja i drame, koje očekujemo u špijunskom filmu. Hoću da kažem, da ono što jeste stalo u film, je urađeno sasvim dobro - od glume, dijaloga do režije i svih drugih filmskih elemenata.

Ovo je često problem sa filmovima koji su zasnovani na istinitoj priči (ovde, "labavo" na slučaju Melite Norwood), a gde autori ne žele da preterano domaštavaju i veštački dodaju uzbuđenja. To nikako ne znači da je film dosadan ili da je promašen, naprotiv, to je mali britanski, realističan i zanimljiv špijunski film, koji je dobrodošao ljubiteljima ove tematike, a verno prikazuje jedan period, politička dešavanja i ljude u njima.

Lik Joan u mladosti glumi Sophie Cookson, a bitnu ulogu ima i Tom Hughes (TV serije The Game, Victoria i dr.).

6/10

Tonka24 Posted - 24/03/2024 : 19:05:10
Spaceman

2024

IMDb 5.7

https://www.imdb.com/title/tt11097384/



Pola godine nakon njegove solo misije na rubu Sunčevog sustava, astronautu zabrinutom za stanje njegovog života na Zemlji pomaže drevno stvorenje koje otkriva u utrobi svog broda.

Solidan film, meni se sviđaju " osamljene " radnje, spore i čudne.
Ovo je nešto na tragu Odiseje u svemiru,naravno ne toliko kvalitetno, ali za mene dovoljno dobro da bi pogledao film još koji put.
Kritike su podijeljene, film spada u one koje voliš ili ne voliš.

7/10



panzer Posted - 24/03/2024 : 11:55:09
https://www.townandcountrymag.com/leisure/arts-and-culture/a38685147/peaky-blinders-movie/
Poli Posted - 24/03/2024 : 00:15:13

The Double (2011)
Heh, na kraju mozda ispadne (malo) pretjerano i naivno, ali dobar pokusaj. Vidim prvi i za sada jedini film ovog redatelja.
Spijunske krimi igranke na mozodrk nacin, Rusi u Americi. Mozda je fora jer se raskrije ko je pravi vec na pocetku umjesto nekog cliffhangera na kraju, ali ima i toga (da ne izdam, taj je mozda vec pretjeran). Richard Gere i Martin Sheen za subotno poslijepodne.

Poli Posted - 22/03/2024 : 23:23:27

I Care a Lot (2020)
Heh, zapravo me iznenadio film, na pozitivno. Poslije prvih nekoliko minuta vec sam pomislio kakva gnjavaza me ceka, jer lik kojeg glumi Rosamund Pike bih htio razbiti ko beba zvecku, ono glavom u radiator i samio bam-bam-bam... slicno kao glavnu "junakinju" stripa Dzin. No, kraj me prijatno nasmijao i razvedrio. Ali ne, prica krene poslije nekih 15-30 min i onda bude zanimljivo. Je, sve skupa se dobro okrenulo, nekakva crna krimi komedija bismo mogli reci.




alexts Posted - 22/03/2024 : 11:48:08
The Humbling
(The Last Act)

2014



Glumac, koji polako gubi razum, upušta se u vezu sa seksualno zbunjenom mlađom ženom. Simon gubi granicu stvarnosti i fikcije. Deluje da još uvek zna da ih razdvoji, ali svet posmatra kroz prizmu glume, kao očigledna posledica dugogodišnje posvećenosti profesiji.

E, ovakvi filmovi baš dele publiku (računajući i kritičare). Mada mi je jasno, kad su Amerikanci u pitanju, navikli na komercijalne filmove, njima ovo mora da bude dosadno, a ako traže samo zabavu – i besmisleno. Ali, u ovih par redaka, izlažem svoje mišljenje.
Zbunjujuće malo je što je ovo nezavisni niskobudžetni film. Glavni glumac Al Pacino i reditelj - renomirani Barry Levinson (poznat po Rain Man, Wag the Dog, Sleepers, Bugsy i brojnim režijama, ali i kao producent i scenarista) bili su sinonim za mainstream kinematografiju, ali danas je izgleda teže u Holivudu raditi umetničke filmove u A produkciji. Zato su pozvali i Gretu Gerwig za glavnu žensku ulogu.

Film počinje kao psihološka drama o pogubljenom, ostarelom glumcu, u životnoj krizi. I nastavlja se tako, ali sa sve više elemenata komedije – i to dobre, inteligentne i duhovite. Kao u stvarnom životu, koji film uspešno imitira, ima elemenata drame, komedije, a možemo ga gledati kao tragikomediju. Odlične su sve uloge, Paćino je briljantan, likovi i dešavanja su takvi, da ima tu raznih stvari. Neki prikaz LGBT likova se može ne-svideti ovoj grupaciji, što je verovatno razlog dela negativnih komentara. Jedan od scenarista je bio Buck Henry, poznat po Diplomcu, Kvaki 22… U pitanju je adaptacija romana Philipa Rotha. Režija Levinsona je baš na visokom nivou, uspešno spaja razne delove u celinu. Niskobudžetnost se toliko ne primećuje. U nekim scenama, kao da prisustvujemo monologu Paćina, koji može da podseti na njegovu doku-dramu Looking for Richard, u drugim već imamo komediju, u maniru The Graduate. Neke scene i nisu stvarne, dešavaju se u glavi junaka, što može da iziritira površnog gledaoca (ali, daleko od toga da nije sve stvarno, a čak i na takve komentare sam nailazio).

Sve u svemu, psihološka studija u više nego kompetentno napravljenom filmu, sa jednom od boljih uloga Paćina u novijem periodu (možda nije bio komercijalan, ali su mu uloge dosta bolje i ozbiljnije od De Nirovih), a začinjeno sa dosta humora. Film je imao peh što je izašao u istom periodu kao i Birdman (sa sličnom temom), koji je nešto bolji, a prilično atraktivniji.

7/ 10
fler Posted - 22/03/2024 : 01:35:38
quote:
Originally posted by going going

2. The holdovers r.Alexandar Payne / prelep film u svakom pogledu, glumacka postava je nadmasila sebe, Payne uspeo da izazove iskrenu empatiju i nostalgiju, odlican odabir muzike i nostalgicne istorijske okolnosti koja su relevantne i danas, plus film sniman po snegu. Giamatti je genije (moj favorit za oskara), kao i Da`Vine Joy Randolph ali i debitant Dominic Sessa koji je zaista pohadjao skolu u kojoj je film sniman.





Diskutabilno

https://www.craftyapes.com/our-work/reels-and-breakdowns/the-holdovers-breakdown.html


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000