forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Creepy Past (Bonelli young)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
solar Posted - 02/10/2017 : 15:18:56
Creepy Past je Bonellijev horor serijal a dio je "young" izdavačke linije namijenjene mlađoj publici. Ukupno je objavljeno 6 epizoda (plus team-up sa Dylan Dogom) tijekom 2018. godine. Autori su scenaristi Brunno Enna i Giovanni Di Gregorio te crtač Giovanni Rigano, format je 17x23 (kolor).
Serijal kod nas objavljuje izdavačka kuća Golconda!




Creepy Past - facebook

Creepy Past - Sergio Bonelli Editore
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
solar Posted - 08/10/2020 : 15:33:56
Stiglo mi je Golcondino izdanje!
solar Posted - 22/06/2020 : 22:54:42
quote:
Originally posted by Golconda

GOLKONDA PREDSTAVLJA: KRIPI PAST - Užas bez Lica, knjiga# 1

🎩 Sa KRIPI PASTOM počinje jedna potpuno nova vrsta priče, nova vrsta avanture, nova vrsta… strave!

📜 Teško je klasifikovati strip koji ćete ubrzo (nadamo se) držati u rukama. Nazvati ga realističnim ili fantastičnim značilo bi definisati ga istinitim ili neistinitim, a baš u tom suptilnom prostoru koji deli zbilju od laži, žive „kripipaste“. Govorimo o svim onim zastrašujućim pričama koje već nekoliko godina kruže internetom. Iz dana u dan je sve više pojavljivanja misterioznih bića bez lica, neobjašnjivi slučajevi nestanaka se množe, a noćne napade od strane određenih košmarnih stvorova da i ne spominjemo. Ova dešavanja se često u svedočenjima opisuju graničnim stanjima između paranormalnog i stvarnosti. Ipak, deluje kao da mnogi od ovih događaja sadrže tu jezivu dozu istine. Uzevši u obzir učestalost ovog fenomena bilo bi, van svake sumnje, pogrešno ako bismo ga odmah svrstali među „izmišljotine“. Prvo bi trebalo identifikovati tipologije, zabeležiti čudne pojave, sagledati činjenice i tek na kraju izvesti zaključke, pa čak i one najneugodnije i uznemirujuće. Dakle, dragi naši KRIPIJI, bacite se na čitanje i povedite računa: ko zna šta još može da se krije šćućureno u tami iza ćoška zajedno sa rešenjem zagonetke!

Da ponovimo još jednom tehnikalije…

Kompletan Kripi Past, Bonelijev mini-serijal iz 2018. godine, u Golkondinom izdanju biće fino upakovan u 3 knjige mekih korica, formata 165×235. Prva knjiga donosi dodatne ilustracije i tekstove (originalno objavljene kao nulti broj), uz drugu će čitaoci na poklon dobiti jedan prigodan poster sa ovom tematikom, a uz treću i poslednju doći će i kutija u koju će ceo serijal fino moći da se upakuje i da zbog toga jako lepo izgleda na polici!









👉 Promo cena, kao i uvek u prva dva meseca, biće 💵 1.250, posle toga 1.500 dinara. Dostupno na svim standardnim mestima, a možda i još ponegde…

👀 Do kraja meseca očekujte još dve Golkondine knjige, a do tada, budite zdravi i pišite kako vam se sviđa Kripi!

Barker Posted - 05/06/2020 : 14:20:20
Ja ne bacam lovu na OP, na LL jos manje :)
Ali ovo bih kupio, ono kad ti intuicija kaze da si u pravu samo na osnovu korice. Kao sto znam da ce mi se neki album svideti samo zbog omota ( i cesto budem u pravu)
morski Posted - 05/06/2020 : 06:59:16
quote:
Originally posted by Barker

A team up sa Dilanom je bese vec izasao u Obojenom programu?
Mene ovo sve vise privlaci!


Imaš ga u LL izdanju
zlatan bihac Posted - 04/06/2020 : 17:59:52
team up jeste izasao u color festu u italiji, ali ne i kod vc... vjerujem da ce on doci na red, bas kao sto je bio slucaj sa team upom sa morganom i formom b.
Barker Posted - 04/06/2020 : 17:40:21
A team up sa Dilanom je bese vec izasao u Obojenom programu?
Mene ovo sve vise privlaci!
solar Posted - 04/06/2020 : 16:02:45
quote:
Originally posted by Golconda

🎩 Dragi prijatelji,

opasno se približio trenutak da se svi suočimo sa strašnom pričom koju nam donosi naše sledeće izdanje. A kako i ne bi bilo strašno kada iz svih njegovih uglova iskaču "kripipaste". Za one koji još ne znaju, kripipaste su kratke forme (priče, video klipovi...) jezivog sadržaja koje se šire internetom (te se više primera i informacija o ovoj pojavi na istom lako mogu i naći), znači, potiču iz novijeg vremena...



U najmanju ruku i najblaže rečeno čudnjikavo izdanje (za jednog "klasičnog" Bonellija) iz pera veterana Bruna Ene i Đovanija Di Gregoria uskoro je pred nama! Zato ćemo u narednih nekoliko dana iskoristiti prilike da vas upoznamo sa nekim zanimljivim detaljima iz ovog pomalo uznemirujućeg dela...

Kako ukratko reći šta je zapravo ⚡️ "Kripi Past" ⚡️? Da li je to horor strip? Fantazija protkana nitima misterije? Ili možda Diznijeva priča namenjena tinejdžerskoj publici? Recimo da je po malo od svega toga, ali, isto tako, i ništa od navedenog!
Kripi Past je avanturistička, urbana fantazija sa obiljem horor karakteristika, a namenjena je mladoj publici potpuno ravnopravno kao i odraslima!

Radnja se odvija u REM fondaciji, poznatoj po istraživanjima u oblasti poremećaja sna - ustanovi koja se bavi proučavanjem i lečenjem širokog spektra anomalija spavanja. Osnovao ju je kontroverzni Osijan, međunarodno priznat stručnjak za više naučnih oblasti, koji je nestao pod misterioznim okolnostima.

Glavni junak priče je Kiro, tinejdžer koji pati od tinitusa (zujanja u ušima), i on se leči u fondaciji REM, ne preterano svojom voljom. U ovoj eksperimentalnoj ustanovi bivstvuju i drugi mladi sa kojima će se Kirova priča ukrštati i interreagovati... Autori nemilice koriste kripipaste kako bi obogatili osnovni zaplet koji se fokusira na adolescente, pre svega na adolescentske neprijatnosti, začinjene određenom dozom "Diznijevskog" humora, koji donekle osvetljava inače nešto mračniju atmosferu. Odlične horor ideje, prelepe (a jezive) atmosfere, kao i udarne estetske i vizuelne karakterizacije likova, a za šta je možda najzaslužniji baš Đovani Rigano, crtač prvih (ali i poslednje) od 6 epizoda.

Za ulazak u REM, Ester, za razliku od Kira, falsifikuje nalaze, a sve u nadi da će tamo pronaći davno izgubljenu prijateljicu, ali i neuhvatljivo monstruozno stvorenje bez lica, koje opseda snove... Spretna devojka ovde upoznaje vršnjaka koji bi mogao da da odgovor na sva njena pitanja: ko su zapravo Kripi? Duhovi, čudovišta, nemilosrdne ubice, rezultat bolesnih maštarija koje besne na internetu ili stvarno postojeća stvorenja skrivena u senci, spremna da napadnu naš svet? Kiro ne zna da u sebi ima odgovore na ova pitanja, ali istovremeno oseća da više ne može zanemariti glasove koji ga muče. Jedno ime ga progoni, odjekuje mu u glavi, zajedno sa željom da ubije bilo koga ko mu je blizak. A to ime je Houks!



👀 Kompletan Kripi Past, Bonelijev mini-serijal iz 2018. godine, u Golkondinom izdanju biće fino upakovan u 3 knjige mekih korica, formata 165x235. Prva knjiga donosi dodatne ilustracije i tekstove, uz drugu će čitaoci na poklon dobiti jedan prigodan poster sa ovom tematikom, a uz treću i poslednju doći će i kutija u koju će ceo serijal fino moći da se upakuje i da zbog toga jako lepo izgleda na polici!

👉 Bacite pogled na nekoliko kadrova, a u narednim danima očekuju nas još intrigantniji, dok ubrzo ne budemo u rukama imali prvu svesku ovog fenomenalnog izdanja!

Uživajte i puno pozdrava iz Golkonde!

going going Posted - 04/03/2020 : 22:11:14
Kad procitam u Golcondinom izdanju javicu utiske. Ali mislim da je ovo za decu u fazonu isto koliko i crtani film Coward the couragely dog. To je cisti horor a serviran deci. Ili Samurai Jack.
Di Gregorija volim sa Dilana Doga pa se uzdam u njega. A i Ena je ok autor, bice lepo videti ih na sopstvenom serijalu (mada sam Enu vec citao u Saguaru).
Barker Posted - 04/03/2020 : 21:41:31
Ne znam, meni se i dalje ovo cini zamimljivim. Pa onda vifim ko su autori, pa razmislim jos dvaput :D
morski Posted - 04/03/2020 : 20:13:47
ajde molim te, zlatane
uporedjivati talicnog i asteriksa sa creepy past
jagodanbg Posted - 04/03/2020 : 19:48:46
Daleko je ovo od Asterixa i Talicnog Toma. Štrumfovi da, takodje, planirao sam da kupim sinu koji ima 6 godina.
zlatan bihac Posted - 04/03/2020 : 19:38:31
mnogi su odusevljeni asterixom, lucky lukeom, strumpfovima, i kupuju ih...
jagodanbg Posted - 04/03/2020 : 12:04:25
Ja ne znam koliko godina vi imate pa se odusevljavate ovim?! 🙂
Mislim svaka cast izdavacu i drago mi je da se pojavljuju novi stripovi, ali ovo bih mogao kupiti samo sinu, da zna da cita.
going going Posted - 04/03/2020 : 02:25:59
Mislim da ce ovo biti pravo prijatno iznanedjenje od Golconde !
zlatan bihac Posted - 25/01/2020 : 08:55:46
iskreno, nisam ocekivao da ce se ovo kod nas izdati..ali kad vec ide, uzece se...mozda bi i B5 format bio dovoljan, SC plastificirane korice ( kao sirocad od darkwooda), bilo bi dosta povoljnije nego A4 HC... vjerujem da bi na ovo i VC mogao ove godine da izda onaj team up sa dilanom u oboj. programu pa da i koji fan dilana ovo uzme..
going going Posted - 25/01/2020 : 01:58:01
Sjajna vest!
solar Posted - 24/01/2020 : 22:04:17
quote:
⚡️ CREEPY PAST! ⚡️



Scenarstički ga potpisuju Bruno Ena i Đovani Di Gregorio, a kada smo sagledali majstorski crtež i kolor ovih 6-7 epizoda, poprilično smo uvereni da će da padne finalna odluka da serijal objavimo u 3 (A4 - HC) albuma do kraja godine!

Od tiraža i dalje ne odustajemo, 300 komada, finalnih, bez doštampavanja i jednog primerka!

Naravno, detaljnije informacije o svemu slede u narednom periodu, prema našoj dobroj praksi, sve delimo sa našim čitaocima, čim to postane tehnički moguće, po forumima, na našim https://www.facebook.com/golconda.rs/ i https://www.instagram.com/golconda.srb/ stranicama, kao i na oficijalnoj strani www.golconda.rs

Na kraju samo još da napomenemo da su obezbeđena i prava za dosta narednih knjiga Julije i Priča, uredno se radi sve, da ne bi bilo, a ako i bude kašnjenja, da to bude minimalno i samo i jedino iz tehničkih razloga...

Do narednih najava...
Puno pozdrava iz Golkonde!
solar Posted - 28/01/2019 : 19:17:35
#2 - Falene

U ovoj epizodi radnja se najviše vrti oko Qira i Ester, nastavljaju se teme iz prve epizode, ponovno se pojavljuju čudne nakaze ali sada je ipak malo jasnije da one ne dolaze samo iz nekih snova nego su dio same djece, tj. nakaza čuči u njima a manifestira se tijekom neke iznimno granične i napete situacije, premda to još uvijek nije potpuno jasno. Nekako mi se čini da se previše vrtimo u krug i da java nije dovoljno jasno odijeljena od sna. Ne znam, možda je to i bio cilj autora, ako budem imao volje doći do kraja serijala morao bi sve epizode ponovno pročitati kao cjelinu.
Crtež i kolor još uvijek su onako vrhunski stilizirani i otkačeni, to mi je baš zakon.
solar Posted - 31/08/2018 : 15:05:51
#6
Scenarij: Bruno Enna i Giovanni Di Gregorio
Crtež: Giovanni Rigano
Naslovnica: Giovanni Rigano
Kolor: Alessandra Dottori

http://www.sergiobonelli.it/creepy-past/2018/08/28/albo/la-casa-dei-manichini-1003366/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1535471312115.jpg--.jpg?1535471312000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1535471312403.jpg--.jpg?1535471312000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1535471312765.jpg--.jpg?1535471313000
going going Posted - 18/08/2018 : 18:36:22
Zvuci vrlo primamljivo!
solar Posted - 18/08/2018 : 00:52:21
#1 - Nascosto nel buio

Svidjelo mi se!
Strip ima onaj uvrnuti, čudan feeling Burtonovih filmova, to je najbolja usporedba koji mi uspijeva pasti na pamet.
Crtež i cijela stilizacija naginje prema mlađoj publici ali sadržaj i nije isključivo takav.
Glavni likovi su djeca/adolescenti u jednom modernom/medicinskom istraživačkom centru koji se bavi poremećajima spavanja. Već je u ovoj prvoj epizodi jasno da s njima nije sve baš u redu, upravo suprotno.
Jedan od glavnih likova - Qiro pati od tinitusa (King ga je spominjao nedavno) ali je također impulsivan, samotnjak i svašta nešto. Posebno je zanimljivo što se dogodi kad Qiro totalno popizdi, ali neću puno spojlati.
Tu je i Ester - totalno luda, ekstrovertirana cura koja ima patološku potrebu da laže.
Nije posve jasno što je java, tj. stvarni svijet jer glavni likovi upadaju u san/paralelne dimenzije u kojima žive posebne nakaze.
U predgovoru je spomenuto da je strip inspiriran "creepypasta" internet fenomenom.
Crtež i kolor su moderni, otkačeni ali opet sa dovoljno realizma u sebi.
Definitivno nabavljam drugi broj jer ovo je zaista bilo intrigantno i čudno.
Barker Posted - 09/08/2018 : 19:18:06
Ne znam, meni izgleda sasvim ok. Mada meni svaki kolorac izgleda ok vizualno ali ih ne kupujem zbog cene pa ne znam jeli bi se slozio sa ocenama da su price uzasno lose
morski Posted - 09/08/2018 : 18:47:13
a sta drugo ocekivati...
Barker Posted - 09/08/2018 : 18:01:08
Na fejsu kanonada negativiteta za DD Creepy past kolorac ( i to jos uvek na neprocitano)
solar Posted - 09/08/2018 : 15:24:42
#5
Scenarij: Bruno Enna
Crtež: Roberto Di Salvo
Naslovnica: Giovanni Rigano
Kolor: Francesca Piscitelli

http://www.sergiobonelli.it/creepy-past/2018/07/31/albo/oltre-la-luce-1003262/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1533045825186.jpg--.jpg?1533045825000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1533045825648.jpg--.jpg?1533045825000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1533045825983.jpg--.jpg?1533045826000

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000