forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog maxi 16

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 08/10/2017 : 12:13:28
Nemilosrdni
Scenarij: Giancarlo Marzano
Crtež: Giovanni Freghieri

Protivnik
Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Giovanni Freghieri

Ravno u srce
Scenarij: Giovanni Di Gregorio
Crtež: Giovanni Freghieri
Naslovnica: Angelo Stano

Original maxi #16

13.10.17. u snk
14.10.17. na kioscima
19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
bonjovi4ever Posted - 20/10/2017 : 12:59:29
Previše ste okrutni prema tim maxijima. Meni su katkad neophodni za zdravlje jer oni imaju ljekovita svojstva. Čak štoviše, katkad osjećam da su mi od životnog značenja. Imam problema sa spavanjem i, ponekad, koliko god da sam umoran, ne mogu zaspati jer imam neku svoju borbenu fazu, pišem cijelu noć itd. I onda ja katkad uzmem DD maxi (ili koji stari udžbenik iz fizike) i malo ga čitam pa mi se prispava... DD maxi ublažava nesanicu i, kad je vodeći anesteziološki tim u punom sastavu, uspavljuje poput konjskog sedativa. Ali ovog ću morati preskočiti; prvo jer Marzano kod mene ima neku prolaznu ocjenu, di Gregorio još višu, a ni Freghieri mi nije za baciti. Naravno, Mignacco je provjeren (mada on ponekad uzrokuje i nuspojave jer me umjesto uspavljivanja raspizdi), ali vidim da su druge dvije priče rizik koji ovih dana sebi ne smijem dopustiti.
Barker Posted - 20/10/2017 : 12:40:57
Aaaa, fino. I meni je taj lik bio zanimljiv I mislim da bi se mogao koristiti pametno u serijalu.
Hvala na informaciji posto sam of maxija odustao oooooodavno I nemam mu se nameru vracati :)
Sarghan Posted - 20/10/2017 : 12:27:09
A nitko pretjerano bitan, ima sveukupno 2 pojavljivanja u serijalu.

SPOILER
Vudu svećenik Jamais Nonplus iz Sclavijevog "Crnog prokletstva" i Rujuovog "Zov šume".
KRAJ SPOILERA

Di Gregorio je napravio da su njegove radnje i motivi povezani (tj, nadovezuju se) s događajima iz njegovih ranijih pojavljivanja pa mi je to bilo zanimljivo u pogledu nekog sićušnog kontinuiteta među pričama. Osobno cijenim takve sitnice, ali inače priča nije ništa posebno.
Barker Posted - 19/10/2017 : 17:55:02
Koji je to lik,bas me zanima.
Stavi u spoiler ako treba.
Sarghan Posted - 19/10/2017 : 17:24:34
Nemilosrdni
Ako stavimo na stranu da je priča nešto prizemljenija varijanta "Ceste za nigdje" s nešto više "akcije" i par diskutabilnih scenarističkih odluka (prvenstveno mislim na vizualizaciju određenih likova), ovo još i može proći kao solidna priča. Malo je predvidljiva, ali bila bi i više da nije spomenute vizualizacije određenih likova. S druge strane, Freghieri je također crtao i "Cestu za nigdje" pa ova priča podsjeća na spomenutu priču znantno više nego što bi trebala. Moglo je i bolje, ali ni ovako nije loše. Po meni, najbolja priča u ovom Maxiju.
7/10


Protivnik
Zanimljiva (ali već viđena) ideja s Dylanovom "konkurencijom" koja je upropašćena sa šablonskom i predvidivom izvedbom. Nije baš užasno loše jer priča ima par zanimljivih trenutaka, ali sveukupno je to jedan veliki meh.
4/10


Ravno u srce
Vudu na Di Gregoriov način. Tko voli Di Gregoriov pristup Dylanu, bit će mu ok za pročitati, ali ništa više od toga. Ipak, priču jedino vadi Di Gregoriova (nerijetka) praksa pisanja "nastavaka" (u vidu naslanjanja) na Sclavijeve starije priče. To jest, ova priča pruža određeni razvoj (neki bi čak i rekli da je u pitanju nadogradnja kontinuiteta) između Dylana i jednog starog, pomalo zaboravljenog Sclavijevog lika kojem Di Gregorio na kraju pruža neku vrstu "kraja". Da nema toga, ne znam jel bi mi ova priča ostala u sjećanju.
6,5/10
Risar_69 Posted - 17/10/2017 : 09:44:29
Kod nas ga još nema šmrc. Izgleda kao da bi bio jedan naslov
bvagner3 Posted - 14/10/2017 : 21:24:33
Danas kupio na kiosku,solidno...
ivanl Posted - 08/10/2017 : 18:46:24
Pozdravljam. Maxiji uopce nisu losi. Freghieri dobar, ali meni su Montanari i Grassini zakon.
velka031 Posted - 08/10/2017 : 17:22:16
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by velka031

Opet M&G ili...?


Ne, ovo je Giovanni Freghieri.



Odlično
risbozg Posted - 08/10/2017 : 15:52:49
da uvjek standardnih 49 kunića
DODSFERD Posted - 08/10/2017 : 14:40:56
quote:
Originally posted by teller

Fraghieri?..odlično, volim tog tipa.
Naslovnica odlična...100 stranica manje od MISTER No maxija a ista cijena...
Dilan je valjda skuplji za objavljivanje.


Maxi je najskuplje kiosk izdanje, ovo sa Mister Noom je bila samo iznimka, a inače je cijena ista bez obzira na broj stranica.
gerilac1 Posted - 08/10/2017 : 14:23:29
Tu se slazemo, al jbg mozda ga prpa pa se ukocio ipak je auto u pokretu
teller Posted - 08/10/2017 : 14:22:32
Fraghieri?..odlično, volim tog tipa.
Naslovnica odlična...100 stranica manje od MISTER No maxija a ista cijena...
Dilan je valjda skuplji za objavljivanje.
King Warrior Posted - 08/10/2017 : 14:18:42
quote:
Originally posted by gerilac1

Najbolja naslovna maxija do sada, za price nisam siguran


Sve je ok osim ovog tipa na autu koji izgleda ukoceno i pozerski kao da ga je neki amater nacrtao.
delboj Posted - 08/10/2017 : 14:00:23
quote:
Originally posted by DODSFERD

Da se ubaci još jedna riječ u sredinu ispalo bi "nemilosrdni protivnik udara ravno u srce".


Pa ne mora ni riječ, dosta bi bila crta. Ali i ovako ispada da je jedan naslov.
DODSFERD Posted - 08/10/2017 : 13:40:27
Da se ubaci još jedna riječ u sredinu ispalo bi "nemilosrdni protivnik udara ravno u srce".
delboj Posted - 08/10/2017 : 12:42:25
quote:
Originally posted by velka031

Opet M&G ili...?


Ne, ovo je Giovanni Freghieri.
velka031 Posted - 08/10/2017 : 12:31:17
Opet M&G ili...?
gerilac1 Posted - 08/10/2017 : 12:14:41
Najbolja naslovna maxija do sada, za price nisam siguran

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000