forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Stočarstvo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 12/10/2017 : 13:34:01
Koliko vremena treba, da tele od krave, koji se tek rodio, naraste na nekih 600+ kila?


Recimo kod nas u Europi ljudi koji se bave stočarstvom oni imaju neki mali pašnjak ili drže krave u štali, pa trebaju onda čistiti z anjima, musti ih itd.....puno posla za bez veze.

Ja bi otišao u Mongoliju, zemlju koja je velika za pola Europe, u kojoj živi tek 2 milijuna ljudi i koja ima puno stepa, pašnjaka,....pronašao bi neku nomadsku družinu, koja se ionako skita tamo po stepama za bez veze, ganjaju neke konje, ovce itd,...i dogovorio se sa njima, da oni uzgajaju moje krdo krava. Tako ne bi trebao ni štalu ni čistiti ni ništa. Znači oni nomadi bi skitali po stepi sa mojim krdom, moje krave bi se lijepo debljale, kada bi imale nekih 600+ (ili koliko več treba) kila onda bi ih prodao kod nekog mesara u Ulanbatoru npr ili bi ih terao čak do Kine, ovisi gdje plačaju više.

Ali trebao bi uvijek netko tamo da bude uz tu družinu, jer mogli bi oni da mi ukradu krdo...ali pošto ne volim da jašem konja, ja bi se tamo vozio nekim Enduro ili Cross motorom, a i treba neko nauružanje, recimo neki kalašnikov da imam pored sebe, protiv vukova npr.

Šta kažete, jel želi netko iči sa mnom u tu pustolovinu?

Kasnije kada bi biznis bio uhodan, uopšte ne bismo trebali više da smo tamo, trebali bi nam neki pouzdani ljudi koji bi sve to radili za nas, a mi bi samo primali novac od prodaje krava svakih nekoliko mijeseci.
24   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Risar_69 Posted - 16/10/2017 : 21:07:11
odličan topik fali ovakvih
Obi-wan Posted - 13/10/2017 : 22:10:44
Akom budeš išao, čuvaj se Džingis Kana...
dcopic Posted - 13/10/2017 : 21:59:32
Je li ono bijelo čudo na drugoj slici NLO?!
Poli Posted - 13/10/2017 : 11:46:34

Ima i ovakvih u Mongoliji, mozda da probas i s njima?









1Euro Posted - 13/10/2017 : 11:14:34
šta sve neče izmisliti.....ja sam jednom čitao da je netko svoje krave hranio arašidima pa je isto tako jako skupo prodavao njihovo meso, koje je kao imalo malo ukusa po arašidima.....

Ali ako je ovo trend, onda to treba iskoristiti pa hraniti stoku sa čokoladama, čipsom, kokicama, sladkom pijenom, algama (pa če imati ukus kao lignji npr haha),...itd....a budale neka plačaju po 100-1000 eura po kilogramu.
manhunter Posted - 13/10/2017 : 09:14:48
Napisao sam mu ja gore. Samo što ih ja znam kao Kobe goveda.
izivko Posted - 13/10/2017 : 09:00:24
Ideja je dobra 1Euro, nedaj se.

Jesi čuo za Wagyu goveda iz Japana?
Uzgajaju ih i u Europi.

Kila fileta od ove rase je 300 €, steak 100 €, Rumpsteak 199 €.

Cijne su i veće ako su goveda direkt iz Japana: 100 g medaljona 58 €

Daju im pivu da meso bude ukusnije.


Ovako izgleda meso

solar Posted - 13/10/2017 : 08:31:08
Genijalni topic!

Euro bi ove ideje slobodno mogao prodavati Bunkeru jer su savršene za Alan Forda!
dcopic Posted - 13/10/2017 : 08:08:57
quote:
Originally posted by manhunter

Kras ima iskustva sa ovcama, a i sa vožnjom autobusa.
Ideja: udruži se sa njim. Odete u Mongoliju, utovarite krave u bus i onda ih vozikate od pašnjaka do pašnjaka. Uveče ih zatvorite u bus, pa nema straha od vukova.
Čuvajte se jetija. Pišite kad stignete.



Da ali za prijevoz stoke bi ipak trebao niskopodni autobus. Krasov je previsok i više me podsjeća na onaj crveni iz Tko to tamo peva. Jedva su i dvije svinje ugurali u njega!
wolf Posted - 12/10/2017 : 19:08:57
I žive, brat bratu, i po sto godina.
xilrion Posted - 12/10/2017 : 19:07:32
quote:
Originally posted by 1Euro

Ma Mongoli su glupi ko kurac u to sam siguran. Jebe se njima za sve, gledao sam dosta emisija o Mongolima, oni su nomadi, žive ko prije 800 godina, u jurtama, skitaju stepama za bez veze, piju kiselo mlijeko itd....ali dobro što su takvi, nemaju pojma o Ekonomiji, i TO TREBA ISKORISTITI.



baš zato što žive kao prije 800 godina su pametniji od svih nas skupa. jebe se njima za ekonomiju i pare. oni lutaju "bezveze" stepama gdje bi ti umro za dva dana.
wolf Posted - 12/10/2017 : 19:03:27
Ma nije to to ako nisi barem jednom imao vime u rukama i muzao.
1Euro Posted - 12/10/2017 : 18:47:59
quote:
Originally posted by wolf

AKo su mogli Krstići što ne bi Kras i Euro? Doduše, oni nisu vozili goveda već svinje, ali ima i takvih autobusa.

Btw, ako nisi nikad muzao krave nisi za taj biznis.



nisam muzao krave ali i ne treba musti, jer nečemo se baviti mlijekom, nego samo mesom. Koliko znam one krave za davanje mlijeka su neka druga pasma, one su više u štali,...a odkup mlijeka je jako jeftino, pa se ne isplati zajebavati sa time,...bolje samo gojenje krava za meso.
wolf Posted - 12/10/2017 : 18:41:51
AKo su mogli Krstići što ne bi Kras i Euro? Doduše, oni nisu vozili goveda već svinje, ali ima i takvih autobusa.

Btw, ako nisi nikad muzao krave nisi za taj biznis.
Zlotvor Posted - 12/10/2017 : 18:11:19
quote:
Originally posted by 1Euro

pa nema tu nikakvog rada....laganica.

Krivo. Stočarstvo ti je zapravo jedina grana poljoprivrede koja treba konstantnu pažnju, pogotovo danas jer iako se tehnološki napredovalo, sve faze proizvodnje moraju biti pod nadzorom.
U narodu se zna reći kako je to posao bez petka i svetka.

quote:
Originally posted by 1Euro

Ja sam kauboj 21 stolječa, vozio bi se cross motorom po stepi, gledao krave kako se debljaju i pušio Marlboro crvene, pio Vodku i gađao limenke sa kalašnikovom. To je to.

Eto, prvotne sumnje su potvrđene - želiš biti klasični šef, po balkanski, bez muke i rada (i odgovornosti, to pogotovo), a da živiš lagodno i da te boli falus.
Iz perspektive desetogodišnjaka, naravno.

quote:
Originally posted by 1Euro

Meso če biti super, jer če krave biti u pokretu non stop pa neče imati masnoče, sve samo crveno meso.
Jedino ne znam kakve su cijene odkupa i koliko vremena kravama treba da se udebljaju.

Boli te briga, ti si tu samo da pobereš pare.

quote:
Originally posted by 1Euro

Treba pronači neku nomadsku družinu, kojoj čemo platiti sa mesom, npr po jednu kravu na mijesec mogu zadržati, malo vodke, cigareti,...praktički za đabe.

Zaboravio si pokrivače. Po mogućnosti s boginjama.

quote:
Originally posted by 1Euro

Ili još bolje, farma Purana ili čurki ili kako se kaže, jer ovo meso je meni jako dobro....ajde da osnivamo svi forumaši sa Stripovi.com nekakvu udrugu i postanemo stočari?

Bolje probaj s farmom kanabisa. Otkad je Lazaret pao, prepolovila se ponuda pa imaš prostora za uletit na tržište.

P.S. Stvarno mi treba posao. ASAP.
1Euro Posted - 12/10/2017 : 16:56:41
1Euro Posted - 12/10/2017 : 16:53:55
po meni ovo je pravi kralj stepe:



a još kada počne cvrkutati kao slavulj, milina!
1Euro Posted - 12/10/2017 : 16:48:26
quote:
Originally posted by Zlotvor

Najveći bik mongolskog jaka teško se može utovit preko cca 550 kg (krave su skoro duplo manje mase). Nema ti tu računice.
Ekstenzivni tip držanja "krava-tele" možeš provesti i kod sebe, sa simentalcima čiji su bikovi teški preko tone, a krave od 700-900 kila, ovisno o varijetetu.
Sve što trebaš je imati lokaciju za napasivanje (poželjno pregonsko napasivanje) i staju. Napasivanjem će se utoviti sporije, ali će meso biti kvalitetnije zbog niza faktora poput manjka stresa, većeg radijusa kretanja, boljeg sastava hrane itd.

Osim novca koji namjeravaš uložiti postoji samo još jedan bitan faktor koji trebaš uzeti u obzir - rad.




pa nema tu nikakvog rada....laganica. Ja sam kauboj 21 stolječa, vozio bi se cross motorom po stepi, gledao krave kako se debljaju i pušio Marlboro crvene, pio Vodku i gađao limenke sa kalašnikovom. To je to. Meso če biti super, jer če krave biti u pokretu non stop pa neče imati masnoče, sve samo crveno meso.
Jedino ne znam kakve su cijene odkupa i koliko vremena kravama treba da se udebljaju.
Treba pronači neku nomadsku družinu, kojoj čemo platiti sa mesom, npr po jednu kravu na mijesec mogu zadržati, malo vodke, cigareti,...praktički za đabe.

Ali tvoja ideja nije toliko loša. Mogao bi i ovdje pronači nekog seljaka, sa kojim bi se dogovorio, da mu ja investiram npr 40.000 eura, on može kupiti telad pačemo ih uzgajati.....Koliko teladi se dobije za 40.000 eura?
Bilo bi fora....pa neka on to radi, vodi ispašu, čuva itd...

Ili još bolje, farma Purana ili čurki ili kako se kaže, jer ovo meso je meni jako dobro....ajde da osnivamo svi forumaši sa Stripovi.com nekakvu udrugu i postanemo stočari?
manhunter Posted - 12/10/2017 : 15:25:53
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by manhunter

Kras ima iskustva sa ovcama, a i sa vožnjom autobusa.
Ideja: udruži se sa njim. Odete u Mongoliju, utovarite krave u bus i onda ih vozikate od pašnjaka do pašnjaka. Uveče ih zatvorite u bus, pa nema straha od vukova.
Čuvajte se jetija. Pišite kad stignete.



da šteta što nema Kras-a on bi sigurno znao dosta toga reči na ovu temu.
Kako možemo krave zatvoriti u autobus???
Sad je na meni red da te pitam: Koliko je tebi godina?

Krave ne mogu uči u autobus, možda po neko malo tele ali šta čemo sa tim a i vožnja autobusom je nemoguča po besputevima Mongolije.

Krave treba da šetaju, i jedu travu u stepi, i debljaju se. To je sva umjetnost. Kada postignu određenu težinu treba ih prodati i to je to i opet na novo, novo krdo prošetati, udebljati i prodati,...i tako skroz. Isto ko kauboji, samo što to danas više nitko ne radi a u Mongoliji bi se to moglo opet raditi. Jedino ne znam kakve su tamo zime.....mislim da li ima snijega ili ne,....treba pronači neki dio bez snijega....možda uz pustinju Gobi



Ma mora se bus malo modifikovati, naravno. Izvaditi sedišta i sl.
A razmisli, krave su uvek na sigurnosti od vukova i sl.
Jesi li čuo za Kobe govedinu? Pa možete i vi slično, pustati im neku muziku usput, Bacha ili Mozarta. Posle naplaćujete kilogram 100$ ili tako.
Najozbiljnije.
Zlotvor Posted - 12/10/2017 : 14:44:06
Najveći bik mongolskog jaka teško se može utovit preko cca 550 kg (krave su skoro duplo manje mase). Nema ti tu računice.
Ekstenzivni tip držanja "krava-tele" možeš provesti i kod sebe, sa simentalcima čiji su bikovi teški preko tone, a krave od 700-900 kila, ovisno o varijetetu.
Sve što trebaš je imati lokaciju za napasivanje (poželjno pregonsko napasivanje) i staju. Napasivanjem će se utoviti sporije, ali će meso biti kvalitetnije zbog niza faktora poput manjka stresa, većeg radijusa kretanja, boljeg sastava hrane itd.

Osim novca koji namjeravaš uložiti postoji samo još jedan bitan faktor koji trebaš uzeti u obzir - rad.
1Euro Posted - 12/10/2017 : 14:05:49
quote:
Originally posted by Milac

Samo tebe svi čekaju u Mongoliji, i oni što skitaju stepama bez veze, i mesari u Ulanbatoru, i mesari u Kini, i naoružani bajkeri pa sve do "pouzdanih ljudi koji bi to sve radili za vas(nas)" i svi oni će sav novac koji zarade od toga stočarstva, kojeg se niko tamo ne može sjetiti jer su svi glupi i nesposobni, dakle svi će taj novac
od prodaje krava predati sa osmjehom na licu nama i pokloniće nam mongolske ljubičice kad nam budu davaki taj novac.



tako je!


Ma Mongoli su glupi ko kurac u to sam siguran. Jebe se njima za sve, gledao sam dosta emisija o Mongolima, oni su nomadi, žive ko prije 800 godina, u jurtama, skitaju stepama za bez veze, piju kiselo mlijeko itd....ali dobro što su takvi, nemaju pojma o Ekonomiji, i TO TREBA ISKORISTITI.
Pa šta ako se još netko drugi bavi stočarstvom u Mongoliji? Nisam rekao da čemo biti jedini, ali Mongolija je velika za pola Europe čovječe, valjda če se nači mesta i za naše krdo, a hrane (mesa) nikada dosta, bit če love do krova kažem vam!
1Euro Posted - 12/10/2017 : 14:01:33
quote:
Originally posted by manhunter

Kras ima iskustva sa ovcama, a i sa vožnjom autobusa.
Ideja: udruži se sa njim. Odete u Mongoliju, utovarite krave u bus i onda ih vozikate od pašnjaka do pašnjaka. Uveče ih zatvorite u bus, pa nema straha od vukova.
Čuvajte se jetija. Pišite kad stignete.



da šteta što nema Kras-a on bi sigurno znao dosta toga reči na ovu temu.
Kako možemo krave zatvoriti u autobus???
Sad je na meni red da te pitam: Koliko je tebi godina?

Krave ne mogu uči u autobus, možda po neko malo tele ali šta čemo sa tim a i vožnja autobusom je nemoguča po besputevima Mongolije.

Krave treba da šetaju, i jedu travu u stepi, i debljaju se. To je sva umjetnost. Kada postignu određenu težinu treba ih prodati i to je to i opet na novo, novo krdo prošetati, udebljati i prodati,...i tako skroz. Isto ko kauboji, samo što to danas više nitko ne radi a u Mongoliji bi se to moglo opet raditi. Jedino ne znam kakve su tamo zime.....mislim da li ima snijega ili ne,....treba pronači neki dio bez snijega....možda uz pustinju Gobi
Milac Posted - 12/10/2017 : 13:58:12
Samo tebe svi čekaju u Mongoliji, i oni što skitaju stepama bez veze, i mesari u Ulanbatoru, i mesari u Kini, i naoružani bajkeri pa sve do "pouzdanih ljudi koji bi to sve radili za vas(nas)" i svi oni će sav novac koji zarade od toga stočarstva, kojeg se niko tamo ne može sjetiti jer su svi glupi i nesposobni, dakle svi će taj novac
od prodaje krava predati sa osmjehom na licu nama i pokloniće nam mongolske ljubičice kad nam budu davaki taj novac.
manhunter Posted - 12/10/2017 : 13:52:40
Kras ima iskustva sa ovcama, a i sa vožnjom autobusa.
Ideja: udruži se sa njim. Odete u Mongoliju, utovarite krave u bus i onda ih vozikate od pašnjaka do pašnjaka. Uveče ih zatvorite u bus, pa nema straha od vukova.
Čuvajte se jetija. Pišite kad stignete.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000