forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 TV Box - android, windows

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
stripofil Posted - 04/12/2016 : 00:36:56
Otvaram temu, pa ako bude interesa mogu napisati dosta zanimljivih informacija koje bi vjerujem bile korisne forumašima :)

Početkom godine sam nabavio nekoliko TV Box-ova, cijenom od 20$ do 100$ i poprilično sam se oduševio u što se moj kućni TV pretvorio.

U kombinaciji sa nekoliko aplikacija TV je dobio potpuno novu dimenziju.

Toliko za uvod, pa pišite svoja iskustva, pitanja i slično.

Ima li još netko TV box? Koje aplikacije koristi i koje bi preporučio?
...
6   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
stripofil Posted - 16/10/2017 : 11:02:26
Misliš da je već vrijeme za 4K TV?

Ja sam još na fHD plazmi i nekako mi se čini da nema previše 4K materijala, pa na kraju samo gubiš na kvaliteti slike. A još je gore ako gledaš klasični TV program koji se vrti u rezoluciji iz kamenog doba. :(

S druge strane cijene su toliko niske da bi i ja rado uzeo novi 4K TV. Baš gledam Sony 4K 139cm oko 5250kn. :)
emirem Posted - 14/10/2017 : 12:32:53
Dobro da je forumas zadovoljan sa svojom multimedijom.
Nego,poslije nove godine mislim si uzeti Sony 4K,46 incha i jedno sto me iritira kod rezolucije sto bi kod filma 1080p podiglo rezoluciju,odnosno bi smanjilo ostrinu istog.
Nisam niti ja vec godinu isprobao nove modele, pa cu probati vidjeti da nema slucajno u meniju opcija da se rezolucija u padajucem prozoru sa 2160p smanji na 1080p i/ili na 720p.
stripofil Posted - 13/10/2017 : 18:53:25
Eto trebalo mi je skoro godinu dana da napišem nešto novo... užas kako vrijeme leti :(

U međuvremenu sam temeljito testirao više kutijica i ovisno o potrebama već za 150kn se može dobiti solidno riješenje, ali uz malo ekstra posla.

Prva kutijica je Scishion V88 Pro



Kineska marka, nikad prije čuo za nju, podrška nula bodova, dodatne informacije nemoguće pronaći.

Na svu sreću postoji super zajednica za TV Box uređaje tako da se s tim situacija popravlja.

Karakteristike:
System: Android 6.0
Processor: S905X
CPU: Amlogic S905X
Core: 2.0GHz
GPU: Mali-450
RAM: 1G RAM
ROM: 8G ROM
Decoder Format: H.264,H.265,RealVideo8/9/10
Video format: 4K, AVI, DAT, H.264, H.265, ISO, MKV, MOV, MP4, MPEG, MPG, RM, VC-1, VP9,WMV
Audio format: AAC, FLAC, MP3, OGG, RM, WMA
Photo Format: JPEG, JPG, PNG

Navodno vrti 4K, ali ne bi se kladio u to, nažalost još nemam 4K TV tako da to nemam gdje provjeriti.
Instalirani firmware na ovoj kutijici je blagi užas, na granici upotrebljivosti, Google Store zaboravite, a za Kodi treba puno strpljenja. Čak i kad se pokrene film on lagano "zapinje", primijetio sam da mnogima to uopće ne smeta. :)

Srećom, postoji nekoliko ROM-ova koji se mogu instalirati na ovu kutijicu, npr. Android 6 Stock ROM ili Android TV. Probao sam jedan i drugi i na kraju se odlučio za Android TV, s njima je ovo nova kutijica, radi bez većih problema, fluidno i brzo. Gledanje filmova je sada druga priča. Kvaliteta slike čistih 1080P, usporedio sam sa drugim izvorima i tu nema greške. Postoji par "bugova", ali može se s njima preživjeti.

Sada sam natrpao par emulatora na nju (C64, SNES, PSP...) pa moram i to testirati.

Tko ima stariji LCD ovo mu je super prilika za nadogradnju, za sitne pare ima Smart TV :D

Eto, za 12mj. pišem o malo skupljoj kutijici, Xiaomi TV Box 3 Enhanced. To je već malo ozbiljnija kutijica na kojoj se mogu igrati i ozbiljnije Android igrice ;)
stripofil Posted - 13/10/2017 : 18:37:09
quote:
Originally posted by emirem

Prosle godine sam probao dva box sistema i niti jedan mi nije dao punu rezoluciju filma, 1080p,slika je bila ne zrnata, vec pomalo mutna, a vec sam izvjezban na ostrinu serija i filmova.
Probao onaj stick, dongle miracast i nista. Slika u prekidima, a wifi snaga 150mB pinga.
Probao s kablovima spojiti mobitel i smart tv, kod prijatelja, ja imam pretecu smart tv-a 2009 godiste, i tu mogu reci da je slika zadovoljavajuca.
U lancu Saturn probao film pustiti preko sticka na sonyjev android i preko aplikacije mx player dobiti dobru sliku. Samo u tom grmu lezi zec, ovi noviji 4K TV-i imaju duplo vecu rezoluciju, 2160p,tako da film od 1080p imaju snizenu kvalitetu slike tj. rezolucije, a ne moze se postavka reze sa 2160p spustiti na 1080p.
Vecinom spojim laptop i gledam preko laptopa spojen HDMI kabelom, dok pravu sliku dobijem tek kad gledam serije na mobitelu ili manjem tabletu. Slika je skoro kao na amoled ekranima.
Boxove izbjegavam zbog loseg iskustva u rezoluciji, pa cu kad budem mjenjao TV uzeti Sony jer ima android, dok je favoritni nekada Samsung ispao iz igre zbog nedostatka androida.



Problem kod velikog broja boxeva je što imaju užasan firmware (ROM), mnoge te kutijice video spuštaju na 720p i zatim ga opet dižu na 1080p ili 4k što je naravno totalno glupo i nepotrebno se gubi kvaliteta slike.

Ovo drugo nešto ne radiš dobro :)
Na mobitelu iste rezolucije kao i TV film će uvijek izgledati bolje na mobitelu. U pitanju je ista rezolucija, ali različita veličina piksela, ali to se obično kompenzira udaljenošću jer mobitel gledaš sa 30-40cm, a veliki TV sa 2-3m. Tako da bi krajnji rezultat trebao biti isti.

Ti Smart TV-i nisu nešto, barem ove koje sam vidio, jako su limitirani i imaju loše procesore, tako da je po meni bolja varijanta klasični TV + kvalitetan TV Box.



quote:
Originally posted by Gru

Samo nekoliko napomena: kod android box (kao i kod android TV-a) važno je da ima podršku za x265 codec, također većina android boxova (pogotovo kineski) ima problem sa brzinom spajanja wifi-ja, najčešće wifi brzina ne prelazi 1Mbit što je premalo za streamanje u imalo većoj rezoluciji tako da se preporuča žično spajanje na LAN.



Istina, ali problem je u 99% situacija u lošem firmwareu, promjenom njega WiFi leti, barem je takva situacija bila kod mene.
Gru Posted - 04/12/2016 : 22:01:21
Samo nekoliko napomena: kod android box (kao i kod android TV-a) važno je da ima podršku za x265 codec, također većina android boxova (pogotovo kineski) ima problem sa brzinom spajanja wifi-ja, najčešće wifi brzina ne prelazi 1Mbit što je premalo za streamanje u imalo većoj rezoluciji tako da se preporuča žično spajanje na LAN.
emirem Posted - 04/12/2016 : 02:43:52
Prosle godine sam probao dva box sistema i niti jedan mi nije dao punu rezoluciju filma, 1080p,slika je bila ne zrnata, vec pomalo mutna, a vec sam izvjezban na ostrinu serija i filmova.
Probao onaj stick, dongle miracast i nista. Slika u prekidima, a wifi snaga 150mB pinga.
Probao s kablovima spojiti mobitel i smart tv, kod prijatelja, ja imam pretecu smart tv-a 2009 godiste, i tu mogu reci da je slika zadovoljavajuca.
U lancu Saturn probao film pustiti preko sticka na sonyjev android i preko aplikacije mx player dobiti dobru sliku. Samo u tom grmu lezi zec, ovi noviji 4K TV-i imaju duplo vecu rezoluciju, 2160p,tako da film od 1080p imaju snizenu kvalitetu slike tj. rezolucije, a ne moze se postavka reze sa 2160p spustiti na 1080p.
Vecinom spojim laptop i gledam preko laptopa spojen HDMI kabelom, dok pravu sliku dobijem tek kad gledam serije na mobitelu ili manjem tabletu. Slika je skoro kao na amoled ekranima.
Boxove izbjegavam zbog loseg iskustva u rezoluciji, pa cu kad budem mjenjao TV uzeti Sony jer ima android, dok je favoritni nekada Samsung ispao iz igre zbog nedostatka androida.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000